איך לא לחרב שרשורים – הצעת ייעול

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
גם אני עייפתי ....Take-2 ב- Take1 נכשלתי ;).......מה שלום המערכת של ZS..... ?

וואלה לא יודע. לא הוזמנתי מעולם. אבל שמעתי ששלומה נפלא. ;)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לא מאקסוול אמר, זה נאמר עליו.
נראה לך שמאקסוול בשביל 20 דולר היה עושה חקר שוק, מעמיד משרד עורכי דין ומשרד רואי חשבון, שוכר חדרים בבתי מלון, מביא את צוות ההנהלה שלו, משקיע עשרות שעות בפגישות?
כל אילו נדרשים בעסקאות של 20 מיליון דולר, לא ב 20 דולר.
לקחת אמירה פשטנית לחלוטין (שכוונתה הייתה כנראה שמאקסוול תמיד רצה להוזיל עלויות), והשלכת אותה על הכלל בלי לחשוב לבד כמה היא הגיונית ומעשית.
היה לי מורה שהסביר לי' שלא כל מה שמודפס הוא נכון (למרות שבני הדור הותיק גדל כשהוא מאמין שזה כך)

בספר כתוב שלפיד למד את זה ממנו , אז כן , נראה לי שגם אם לא אמר מילולית , הוא פעל לפי הכלל הזה . איפה כתבתי שהוא היה עושה את כל הדברים האלה עבור 20 דולר? זה מה שהצלחת להבין , או מה שאתה רוצה להבין? לא קראת איפה שכתבתי שאיני מדבר על אופן הביצוע אלא על מהות הפעולה?
דובר על כך שהמו"מ זהה , כולל כל התככים . הטכניקה בה משתמשים כדי לממש את המו"מ לא שייכת לעניין , לא משנה כמה פעמים אתם מתעקשים לסחוב את זה פנימה. ולראיה אתה עצמך כותב על המורה שלך , שבמילותיו תיאר בדיוק למה מקסוול הגיע לאן שהגיע , מבלי להסתמך על ספרים . גם נחמד מצידך לנחש מה מקסוול רצה לעשות , אבל בעצם זו מהותו של כל מו"מ באשר הוא , גם ב20 דולר וגם ביותר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הבנתי .
מהות הפעולה בשבילך היא זהה בבניית אוהל ובניית גורד שחקים.
יללה חלאס

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לטובתך אני מקווה שאתה מבין את ההבדל בין מהות למתודה. אז למה אתה מתעקש לדחוף לי מילים לפה?

הבנתי .
מהות הפעולה בשבילך היא זהה בבניית אוהל ובניית גורד שחקים.
יללה חלאס

ניסית לעשות צחוק, יצאת ליצן . בעצמך השתמשת באותה מילה לתאר את הפעולה .

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתם כל הזמן מדברים על אופי של מו"מ , בעוד אני אומר שבכל מקרה מדובר במו"מ בשורה התחתונה .
אף אחד לא מדבר על "אופי של משא ומתן". זה אתה שלקחת דיון על שוק האודיו והפכת אותו לדיון שניים אוחזין מתפלפל על הגדרת מו"מ; אתה מדבר בעיקר עם עצמך. בשביל מה? אף אחד לא דיבר על מהות המו"מ אלא על הצורך בקיומו.
כשאלגזי שם מחיר מוגזם כדי שיוכל להוריד אח"כ מחיר במעמד המכירה או כשסיריוס מתמחר רמקול בפי 5 מחירו מחו"ל רק כדי לעשות מבצע מדהים, זו תוצאה של תרבות צרכנית קלוקלת. אם היבואנים אשמים בזה או הצרכנים עם תרבות המקח וממכר - זאת כבר שאלה אחרת (שלדעתי יש לה תשובה פשוטה). כנ"ל גם השאלה אם יש סיבות נוספות למחיר הגבוה. מה שבטוח הוא שיש יבואנים שמראש מביאים מחירים טובים יותר.

להזכירכם כי בבירור שכחתם , היה אחד שהלין על העובדה שרק במחוזותינו אנו נדרשים להליך זה , ורוברט בתגובה אמר לו שהליך כזה קיים גם בניכר רק בהבדל קטן - שם סחורה כמו רמקול אינם פתוחה למו"מ בניגוד לעסקאות אחרות , ולכן אנו צריכים להיות דווקא מרוצים שזכות זו שמורה לנו כאן כאשר את עיקר האש והאנרגיות רצוי להפנות לסוגיית המחיר ההתחלתי של ציוד שמע בארץ.
האחד הזה הוא אני. ואני לא אחד ,האמת. היו לא מעט שהסכימו איתי וטענו טענה זהה במילים אחרות. אני לא יודע מה איתך, אבל אני בכלל לא מרוצה שרמקול מתומחר פי 2 ממה שהוא אמור להיות, רק כדי שאני אוכל להתאמץ מאד להוריד אותו למחיר סביר. אני, בניגוד אליך, לא רואה פה שום צד חיובי.

הורדת מחיר שהושגה עקב אילוץ/דרישה של הצד השני היא בפירוש פועל יוצא של משא ומתן , כאשר ההשגה היחידה שיכולה להיות תקפה במקרה הזה היא על אופן ביצועו , ולא מהותה של אותה הוזלה . זה יכול להיות "יאללה , תעגל לי את ה280 שקל למטה , אני שם לך מזומן ביד עכשיו" , וזה יכול להיות סצנריו מהתגובות של רוברט עם המגדלים המפוארים , עו"דים מעונבים , סיגרים שמנמנים והשלכות חובקות עולם, סביבה , אדם וחיה . המהות זהה.
למי לעזאזל אכפת מההגדרה של מו"מ? זה בכלל לא הנושא.
כשלקוח בא לקנות מוצר אודיו או חלב בסופר, או רכב, יש לכל המוצרים האלה מחיר מחירון. כמו שברכב אני לא מצפה שהמוצר יתומחר 70% יקר יותר כדי שבמו"מ מאומץ אוכל להוריד חזרה 50%, כך גם ברמקולים.
אין שום קשר בין עסקה כזאת לבין עסקה בין חברות שבה אין מחיר מוסכם מראש, אין מחירון ויש שיקולים עסקיים הרבה יותר מורכבים בדר"כ. על כך סובב הדיון, לא על ההגדרה המדוקדקת של המינוח "משא ומתן".

שוב: "מו"מ , לפי ההגדרה בויקיפדיה , הוא כל תקשורת שהמטרה שלה היא לשכנע או להשפיע על הזולת."
גם אם השגת את ההוזלה דרך טלפתיה , קריצת עין או כל אמצעי ביטוי אחר והשפעת על עמדת הצד השני , ניהלת מו"מ. מהי תוצאתו של מו"מ ? שינוי בתמורה המקורית של עיסקה . CASE CLOSED
כל הכבוד. אתה הילד הכי חכם בכיתה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
לא יודע מה אתכם
אני בא לשתות קפה ולאחר שהקפה משפיע, מתחיל במסע השכנועים ל"הוריד מחירים/תחתונים/כבוד עצמי".

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אף אחד לא מדבר על "אופי של משא ומתן".

נכון שבמקור דובר על הצורך במו"מ אבל כשרוזי רושם "אתה משווה רמקול ב 2000 פאונד שיש לו מחירון לעסקת אוליגרכים" , ואתה רושם משהו כמו "מה הקשר בין החלטה צרכנית של קניית מוצר שיש לו מחיר מחירון מוגדר לבין סגירת עסקאות מורכבות בין חברות?" בהקשר להקבלה שנערכה בין עסקת רוכלות לעסקת ענק , מה גם שאתה מגדיל לעשות כשאתה מבלבל בין חטיפת דיון לבין העמדת דברים על דיוקם מבלי לשים לב שיש כאלה שמתעקשים לא להבין ולצאת צודקים בכל מקרה , סחבתם לכיוון של שאלת המהות . אגב מי שהלין לא היה אתה אלא genvirt בתגובה 8 , ואני בכלל מסכים עם מה שרשמת לגבי התמחור המעוות שקיים בשוק הזה - אבל מתעקש לשמור על זכותי למו"מ . מה אכפת לי ממחיר מחירון? למה שיהיה חקוק בסלע? אם יש לי את כישורי המיקוח להוריד ממנו , למה לא לנצל את זה?

מה שצריך לשאול כאן בעצם זה לפי מה קובעים מחיר מחירון , ומה ייחשב בעיניך מחירון הוגן . לא מדובר במוצרי יסוד שהממשלה קובעת את מחירם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אבא שלי אמר לי לפני שנים רבות :
בכסף קטן תהיה לארג'.
כבודו של מאקסוול במקומו מונח ונכון , יש לא מעט מיליונרים קטנוניים....הם לא עשו את הונם ממו"מ על 10 סנט...

אבי גם המליץ לי בחום לישון טוב בלילה ולחיות בשלום עם עצמי שזה אומר תפעל בדרך הישרה והחוקית אבל אם , חס וחלילה, תחליט לעבור על החוק, אז שזה יהיה עבור כסף גדול....
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כאשר אני רואה מחיר מופרך , אני אפילו לא מנסה להתקשר או להגיע לאותו סוחר.
מבחינתי אין בסיס ראשוני למו"מ.

ארז

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
לא יודע מה אתכם
אני בא לשתות קפה ולאחר שהקפה משפיע, מתחיל במסע השכנועים ל"הוריד מחירים/תחתונים/כבוד עצמי".

הרגת אותי... אין כמו לצחוק ככה על הבוקר

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

ארז

גם אני מתרתח בהתחלה אבל תמיד נותן צל של ספק ומתקשר לשאול אם זהו באמת המחיר ונותן כמה שניות לאותו סוחר להשחיל: "יש עכשיו מבצע, הנחה, במזומן, אפשר, אחרון במחיר..." וכו', לא אומר לו בחו"ל זה כך או כך, פשוט לא קונה ממנו וכן מפרסם ברבים אם לטעמי המחיר הוא שערורייתי.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63

ארז
+1
וזה גם תופס בקשר למכירות בלוחות יד2

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם נניח הייתי בא לקנות רמקולים שהמחיר שלהם אצל המוכר 20,000 ש"ח. נניח שהמחיר הריאלי או מחיר חו"ל של הרמקולים הוא 10,000 ש"ח אבל אני לא יודע את אותו מחיר "אמיתי". הייתי נכנס למו"מ עם הסוחר - ואם הוא היה מוריד לי אלפי שקלים מהמחיר, אין סיכוי שהייתי קונה ממנו אפילו גפרור. התנהגות כזו היא בעיני בזויה ומצביעה על כך שאי אפשר לסמוך על אותו מוכר בשקל. כשאני קונה משהו גם ב 10,000 ש"ח, אני רוצה לסמוך על הבן אדם ממנו אני קונה.
גם כשמלמדים מוכרים מזהירים שלא לשקר. הצעת מחיר מנופחת כמוה כשקר גס - ומשקרנים אני לא מוכן לקנות.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם נניח הייתי בא לקנות רמקולים שהמחיר שלהם אצל המוכר 20,000 ש"ח. נניח שהמחיר הריאלי או מחיר חו"ל של הרמקולים הוא 10,000 ש"ח אבל אני לא יודע את אותו מחיר "אמיתי". הייתי נכנס למו"מ עם הסוחר - ואם הוא היה מוריד לי אלפי שקלים מהמחיר, אין סיכוי שהייתי קונה ממנו אפילו גפרור. התנהגות כזו היא בעיני בזויה ומצביעה על כך שאי אפשר לסמוך על אותו מוכר בשקל. כשאני קונה משהו גם ב 10,000 ש"ח, אני רוצה לסמוך על הבן אדם ממנו אני קונה.
גם כשמלמדים מוכרים מזהירים שלא לשקר. הצעת מחיר מנופחת כמוה כשקר גס - ומשקרנים אני לא מוכן לקנות.

אריה
השיטה הזאת הומצאה מזמן, והיא נקראת "שיטת מצליח"
פעם מצליח לו למכור ביוקר ופעם בקצת פחות מביוקר.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
מה שצריך לשאול כאן בעצם זה לפי מה קובעים מחיר מחירון , ומה ייחשב בעיניך מחירון הוגן . לא מדובר במוצרי יסוד שהממשלה קובעת את מחירם.
חוזר על השאלה: מה ייחשב בעיניכם כמחיר הוגן ואיך צריך לחשב אותו?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חוזר על השאלה: מה ייחשב בעיניכם כמחיר הוגן ואיך צריך לחשב אותו?

כל מקרה לגופו וזה גם תלוי במימדי החברה ובאיכות השירות. אני למשל קונה רק בארץ. לא מפרנס את הגויים.
אבל מכאן אתן לך דוגמא בשביל שתבין.

אם נניח יבואן משווק חברה מסויימת שהתנאי שלה לשיווק הוא להביא את כל דגמי החברה. מישהו צריך לממן את המוצרים האלה. הרי אלא שנפתחו ומודגמים אבודים (עליהם לא מרוויחים) ואלא שנתקעים איתם אחרי שמוחלף דגם גם אבודים. מי יממן את זה?

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אני מבין את זה טוב מאוד ולכן שאלתי , ואת הדוגמה שלך ניתן לומר גם על יבואנים בחו"ל באותה מידה , לא? השאלה היא האם יש משהו שמבדל את התמחור לצרכן בישראל ממדינות אחרות . לאחר שנענה על שאלה זו , השאלה הבאה המתבקשת לפיכך היא במי צריך לתלות את האשם . לא נעשה לעצמנו חיים קלים ונקבע מראש שהפערים הם תלויי היבואן עצמו בלבד (מה לעשות , חיים במדינת היהודים) , זו חשיבה שטחית ופופוליסטית אך כזו שמובילה למסקנה הבלתי נמנעת שבסיכומו של דבר , ואני מאמין שאמירה זו מייצגת רבים כאן , לא משתלם לקנות פה - עם כל הכבוד וההבנה לאילוצים על היבואנים המקומיים , ואם יש חלופה בפער המצדיק רכישה בחו"ל ומבלי להביא בחשבון רגשות פטריוטיים כלשהם , למה לקנות פה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מבין את זה טוב מאוד ולכן שאלתי , ואת הדוגמה שלך ניתן לומר גם על יבואנים בחו"ל באותה מידה , לא? השאלה היא האם יש משהו שמבדל את התמחור לצרכן בישראל ממדינות אחרות . לאחר שנענה על שאלה זו , השאלה הבאה המתבקשת לפיכך היא במי צריך לתלות את האשם . לא נעשה לעצמנו חיים קלים ונקבע מראש שהפערים הם תלויי היבואן עצמו בלבד (מה לעשות , חיים במדינת היהודים) , זו חשיבה שטחית ופופוליסטית אך כזו שמובילה למסקנה הבלתי נמנעת שבסיכומו של דבר , ואני מאמין שאמירה זו מייצגת רבים כאן , לא משתלם לקנות פה - עם כל הכבוד וההבנה לאילוצים על היבואנים המקומיים , ואם יש חלופה בפער המצדיק רכישה בחו"ל ומבלי להביא בחשבון רגשות פטריוטיים כלשהם , למה לקנות פה?

מתי קנית כאן משהו לאחרונה? אני מדבר על אודיו.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
למה זה רלוונטי?
קניתי רסיבר לפני 8 שנים מתצוגה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור