איך לא לחרב שרשורים – הצעת ייעול

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ממש במקרה אני קורא כעת את האוטוביוגרפיה של טומי לפיד . נאמר שם על רוברט מקסוול שעבורו אין שום הבדל בין עיסקאות גדולות לקטנות והמו"מ זהה גם אם מדובר בעסקה של 20 דולר וגם בכזו של 20 מיליון , כולל המריבות והקטנוניות . כנראה שגם איל העיתונות הזה לא הבין שום דבר מהחיים שלו.

מי שטוען דבר כזה כנראה באמת לא מבין שום דבר מהחיים שלו.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ג. מהות, משקל, קונספט וגם וויקיפדיה, זה לא העניין. העניין הוא שיש אנשים שעל כל דבר יש להם מה להגיד ותמיד המילה שלהם היא האחרונה והנכונה / חכמה / טובה / הקובעת / מוכיחה וכו' וכו' וכו' ביותר.

גיא, אינך מבין את המושג "רעיונית" ( קונספט בלע"ז) , או שאתה סתם וכחן ומתחפר.......מציע לך לעיין שוב בערך "משא ומתן" בויקיפדיה או בכל מקום ברחבי האינטרנט, משוכנע שתעשה פניית פרסה מתובנותיך הקודמות

ועוד דבר, לתקוף אותי אישית בעניין ה"מילה האחרונה" היא כנראה סוג של בריחה מחוסר היכולת שלך להתמודד עם העניין עצמו.

שבוע טוב לכולנו.... למרות ההתחלה הסוערת ;) (ורד)

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מי שמשקיע את אותה אנרגיה משאבים וזמן בעסקה של 20 דולר ובעסקה של 20 מיליון - הוא דביל.

נראה לי שאתה יותר מדי מתייחס לדברים כלשונם.....יש גם סאב טקסט.....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גיא, אינך מבין את המושג "רעיונית" ( קונספט בלע"ז) , או שאתה סתם וכחן ומתחפר.......מציע לך לעיין שוב בערך "משא ומתן" בויקיפדיה או בכל מקום ברחבי האינטרנט, משוכנע שתעשה פניית פרסה מתובנותיך הקודמות

ועוד דבר, לתקוף אותי אישית בעניין ה"מילה האחרונה" היא כנראה סוג של בריחה מחוסר היכולת שלך להתמודד עם העניין עצמו.

שבוע טוב לכולנו.... למרות ההתחלה הסוערת ;) (ורד)

רעיונית גם דבורה וציפור זה אותו הדבר. אז מה בעצם אתה מנסה לאמר?
בויקיפדיה רשומים מלא שטויות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רעיונית גם דבורה וציפור זה אותו הדבר..

רק אצל האחיות מלול ;)..אבל אתה צריך לראות את הפרקים הרלוונטיים מ"היפה והחנון " - ערוץ 2 לשעבר.......אללה ירחמו (את הערוץ הכוונה) .....

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נראה לי שאתה יותר מדי מתייחס לדברים כלשונם.....יש גם סאב טקסט.....
למדת מילה...?
טוחן מים מדופלם אתה

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ממש במקרה אני קורא כעת את האוטוביוגרפיה של טומי לפיד . נאמר שם על רוברט מקסוול שעבורו אין שום הבדל בין עיסקאות גדולות לקטנות והמו"מ זהה גם אם מדובר בעסקה של 20 דולר וגם בכזו של 20 מיליון , כולל המריבות והקטנוניות . כנראה שגם איל העיתונות הזה לא הבין שום דבר מהחיים שלו.

זה מזכיר לי שלפני לא מעט שנים, בהיותי כלכלן מתחיל, התחלתי לעבוד בחברה שלצערי כבר לא קיימת - תדיראן מוצרי צריכה.
כשעשו לי סיור במחלקת הכספים והכירו לי את צוות החשבונאים שהיו שם ושאיתם הייתי אמור להיות בקשר עסקי הייתי המום מכמות האנשים.
לשאלתי מדוע יש כל כך הרבה אנשים במחלקה הזאת קיבלתי תשובה "שדין פרוטה כדין מאה" ולכן ההתאמות החשבונאיות חייבות להיות מדויקות גם כאשר מדובר בסכומים קטנים....
זו חשיבה של חשבונאי, לא של כלכלן וכמובן שסברתי אחרת לחלוטין אבל שתקתי...
לימים , כאשר רכשתי יותר ניסיון והחברה נקלעה לקשיים, נשאלתי לדעתי ואמרתי אותה אבל זה כבר הסטוריה....החברה עברה לשליטה של חברת מיזוג עולמית בשם Carrier ותוך כמה שנים נמכרה (אחרי שלמעשה פורקה מנכסיה...) לחברת קריסטל והיום השם "תדיראן" הוא רק שם מותג.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אשמח אם תשתף אותנו בבעיה שיש לך עם הפוסט שכתבתי על הביקור אצל שלמה.
ממש אין לי בעיה עם פוסט השיתוף וכמובן שלא עם התגובה שלך. להיפך, כן ירבו.
העניין היה מכוון לדיון שהתנהל מול roberts והוא יודע בדיוק למה התכוונתי. עימך הסליחה.
:מאזין::מאזין:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
ממש אין לי בעיה עם פוסט השיתוף וכמובן שלא עם התגובה שלך. להיפך, כן ירבו.
העניין היה מכוון לדיון שהתנהל מול roberts והוא יודע בדיוק למה התכוונתי. עימך הסליחה.
:מאזין::מאזין:
שמח שהבהרת כי לא הבנתי מאיפה זה מגיע.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
:אצבע מורמת

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
מי שמשקיע את אותה אנרגיה משאבים וזמן בעסקה של 20 דולר ובעסקה של 20 מיליון - הוא דביל.
חוץ מזה שאין דבר כזה, חוץ מאותו אחד שכתב את זה... אז כתב....

מי שטוען דבר כזה כנראה באמת לא מבין שום דבר מהחיים שלו.

הבנתי . אז רוברט מקסוול דביל , מה שמסביר בבהירות רבה ובאופן חד משמעי כיצד הגיע למעמדו . עם הגיון כזה קשה לי להתווכח ויש דרכים אחרות לבסס טיעון במקום לקעקע שרירותית את דברי הצד השני אז תסלחו לי אם לא השתכנעתי.
מ"ומ זה מ"ומ . אופן התנהלותו אינה משנה את מהותו ומדובר בשני דברים שונים. אתם מתעקשים לערער על אופי המו"מ שעבורי הוא כלל לא נושא לדיון , במקום להתמקד בסוגית המהות . מתוקף היומרה הנועזת להעמיד על מקומם שועי עולם , מציע שתכתבו מדריך מקוצר לכל שחקן מפתח ראשי בשוק ההון בו תשטחו את תפיסתכם באשר לניהול מו"מ כהלכתו , לצערנו מקסוול כבר לא ירוויח מכך אבל תרומתו לפריון המשק ושגשוג הכלכלה מי ישורנה , וחזקה עליכם שפרי עמלכם יחלחל גם אל פשוטי העם כתוצאה מכך . חבל שהתובנות הללו תתבזבזנה באיזה פורום.

אגבצ'יק . לטעון שמשתמע מדבריי (לא מדבר בשם אחרים) כאילו יש הצדקה לנהל מו"מ בקנ"מ זהה בכל סוגי העסקאות זה בפירוש סילוף . בתיאוריה אפשר הכל , בפועל לא יימצא אף אדם שמשתייך לצד כלשהו במו"מ שיטרח לטפס על הקירות תמורת 20 שקל או דולר . אבל בהקשר לדיון הזה , יש ויש מקום לעשות זאת כשמדובר ברמקול של 5 ספרות . טיפוס על בריקדות בשמה של התיאוריה היא איוולת כל זמן שלא יוצרים קישור למציאות בפועל.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבנתי . אז רוברט מקסוול דביל , מה שמסביר בבהירות רבה ובאופן חד משמעי כיצד הגיע למעמדו

מי שטוען שאין הבדל בין משא ומתן על 20 דולר לעומת 20 מליון אז הוא לא מבין שום דבר מהחיים שלו. גם אם קוראים לו מקסוואל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מי שטוען שאין הבדל בין משא ומתן על 20 דולר לעומת 20 מליון אז הוא לא מבין שום דבר מהחיים שלו. גם אם קוראים לו מקסוואל.
מה ההבדל ? בשני המקרים אתה רוצה לשלם כמה שפחות..... במקרה ה 20 שקל תתווכח 2 דקות בשמש היוקדת תחת כיפת השמיים ובמקרה של 20 מליון יתווכחו סוללה של עורכי דין עם חליפות מטעם בעלי הממון שבועות רבים, במשרד מפואר וממוזג, עם סנביצ'ונים מעוצבים ופירות חתוכים יפה בין סשן ויכוחים אחד למשנהו.

לא סליחה, ב 20 מליון שקל זה לא ויכוחים זה "הצגת עמדות" .... עלאק.... .

ויבוא גיא ויטען
3. בעסקאות של מיליונים נלקחים אין ספור משתנים בחשבון כי העסקה יכולה להשפיע על הסביבה הישירה והעקיפה. ראה דוגמת עסקאות ציבוריות. ראה דוגמת עסקאות הביצוע של עיר הבה״דים של צה״ל. העסקאות שם שינו את פני עולם הבניה בארץ.
.

מה זה קשור ? מדברים על עיסקאות פרטיות שיש קונה ומוכר שהאינטרסים הצבוריים שלהם מהם והלאה, לא ציבורי, לא כדור הארץ ולא בטיח - כסף !!!

כל האמור קשור לטבע האנושי הבסיסי - בין אם אתה עני, מעמד ביניים או בעל ממון/אוליגרך.

נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
עייפתי. מודה.
המשך בהצלחה לכל הלוחמים!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה ההבדל ? בשני המקרים אתה רוצה לשלם כמה שפחות..... במקרה ה 20 שקל תתווכח 2 דקות בשמש היוקדת תחת כיפת השמיים ובמקרה של 20 מליון יתווכחו סוללה של עורכי דין עם חליפות מטעם בעלי הממון , במשרד מפואר וממוזג, עם סנביצ'ונים מעוצבים ופירות חתוכים יפה בין סשן ויכוחים אחד למשנהו.

לא סליחה, ב 20 מליון שקל זה לא ויכוחים זה "הצגת עמדות" .... עלאק.... .

ויבוא גיא ויטען

מה זה קשור ? מדברים על עיסקאות פרטיות שיש קונה ומוכר שהאינטרסים הצבוריים שלהם מהם והלאה, לא ציבורי, לא כדור הארץ ולא בטיח - כסף !!!

כל האמור קשור לטבע האנושי הבסיסי - בין אם אתה עני, מעמד ביניים או בעל ממון/אוליגרך.

שמע. עזוב אותך מפילפולים.

קודם כל על 20 שקל לא מנהלים משא ומתן. משלמים ויוצאים. אבל בוא נגד שמדובר ב-2000 שקל. שזה כבר מה שנקרא ״סכום״. אז כן, יצא לי לקנות מוצרים ב-2000 שקל ולא ניהלתי ״משא ומתן״ אם כי ״הורדתי מחיר״. זה לקח כמה דקות. לעומת זאת, יש לי קצת נדל״ן שרכשתי בשנים האחרונות. יודע מזה לנהל משא ומתן על כסף לא קטן. אבל אתן דוגמא על הבית שאני גר בו כרגע, עלה לנו לא מעט פפלינוס - כמה מליונים בריאים. האם אתה חושב ששם ניהלתי משא ומתן כפי שאני מנהל מיקוח על מחיר כשאני קונה מגבר קולנוע ביתי? זה סוג אחר של משא ומתן, עם קודים שונים, גישה אחרת ומידת המשמעות של עוד אחוז בודד הנחה שונה לחלוטין. במשא ומתן בכסף קטן אתה יותר לארג׳, פחות חשדן וכמעט ואין משמעות למידת העירנות שלך. הוא גם מהיר ובדרך כלל יותר סחבק. ובמשא ומתן פוליטי זה בכלל משהו שונה לגמרי למרות שגם הוא, איך שלא תסובב את זה, נוגע בכסף. העבודה שלי היא לנהל משא ומתן עבור הלקוחות שלי. כל משא ומתן שונה לחלוטין אחד מהשני.

אז מקסוואל אמר משהו ואתם מתלהבים? למה מתלהבים? כי זה מקסוואל אמר.
אז אמר שטויות. תתקשרו לבת שלו ותגידו לה שנמר לוי אמר שמקסוואל דיבר שטויות.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43

ההוא לא יכול להשתתף בדיון וחבל , היה מעניין לראות את תגובתו לדבריך אבל בכל מקרה מדובר בשתי עמדות שתוקפות את אותו נושא מזוית אחרת , ומה שטוב עבור האחד לא בהכרח טוב גם לשני . חוץ מזה לא אתה ואני מאמין שגם לא הוא בוגרי הפקולטה למינהל עסקים עם תואר אקדמאי בתחום , את הנסיון והידע רכשתם באוניברסיטה של החיים ואם היה לנו פה גם איזה מרצה לכלכלה ומינהל עסקים יכול גם להיות שהיה מערער על הגישה שלך ושלו , כי הזוית האקדמית נעדרת מהדיון .

העניין פה ששנינו מדברים שפות שונות בנסיון להגיע להבנה משותפת . אתם כל הזמן מדברים על אופי של מו"מ , בעוד אני אומר שבכל מקרה מדובר במו"מ בשורה התחתונה . להזכירכם כי בבירור שכחתם , היה אחד שהלין על העובדה שרק במחוזותינו אנו נדרשים להליך זה , ורוברט בתגובה אמר לו שהליך כזה קיים גם בניכר רק בהבדל קטן - שם סחורה כמו רמקול אינם פתוחה למו"מ בניגוד לעסקאות אחרות , ולכן אנו צריכים להיות דווקא מרוצים שזכות זו שמורה לנו כאן כאשר את עיקר האש והאנרגיות רצוי להפנות לסוגיית המחיר ההתחלתי של ציוד שמע בארץ.

יצא לי לקנות מוצרים ב-2000 שקל ולא ניהלתי ״משא ומתן״ אם כי ״הורדתי מחיר״..

הורדת מחיר שהושגה עקב אילוץ/דרישה של הצד השני היא בפירוש פועל יוצא של משא ומתן , כאשר ההשגה היחידה שיכולה להיות תקפה במקרה הזה היא על אופן ביצועו , ולא מהותה של אותה הוזלה . זה יכול להיות "יאללה , תעגל לי את ה280 שקל למטה , אני שם לך מזומן ביד עכשיו" , וזה יכול להיות סצנריו מהתגובות של רוברט עם המגדלים המפוארים , עו"דים מעונבים , סיגרים שמנמנים והשלכות חובקות עולם, סביבה , אדם וחיה . המהות זהה.

שוב: "מו"מ , לפי ההגדרה בויקיפדיה , הוא כל תקשורת שהמטרה שלה היא לשכנע או להשפיע על הזולת."
גם אם השגת את ההוזלה דרך טלפתיה , קריצת עין או כל אמצעי ביטוי אחר והשפעת על עמדת הצד השני , ניהלת מו"מ. מהי תוצאתו של מו"מ ? שינוי בתמורה המקורית של עיסקה . CASE CLOSED

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הבנתי . אז רוברט מקסוול דביל , מה שמסביר בבהירות רבה ובאופן חד משמעי כיצד הגיע למעמדו . עם הגיון כזה קשה לי להתווכח ויש דרכים אחרות לבסס טיעון במקום לקעקע שרירותית את דברי הצד השני אז תסלחו לי אם לא השתכנעתי.
מ"ומ זה מ"ומ . אופן התנהלותו אינה משנה את מהותו ומדובר בשני דברים שונים. אתם מתעקשים לערער על אופי המו"מ שעבורי הוא כלל לא נושא לדיון , במקום להתמקד בסוגית המהות . מתוקף היומרה הנועזת להעמיד על מקומם שועי עולם , מציע שתכתבו מדריך מקוצר לכל שחקן מפתח ראשי בשוק ההון בו תשטחו את תפיסתכם באשר לניהול מו"מ כהלכתו , לצערנו מקסוול כבר לא ירוויח מכך אבל תרומתו לפריון המשק ושגשוג הכלכלה מי ישורנה , וחזקה עליכם שפרי עמלכם יחלחל גם אל פשוטי העם כתוצאה מכך . חבל שהתובנות הללו תתבזבזנה באיזה פורום.

אגבצ'יק . לטעון שמשתמע מדבריי (לא מדבר בשם אחרים) כאילו יש הצדקה לנהל מו"מ בקנ"מ זהה בכל סוגי העסקאות זה בפירוש סילוף . בתיאוריה אפשר הכל , בפועל לא יימצא אף אדם שמשתייך לצד כלשהו במו"מ שיטרח לטפס על הקירות תמורת 20 שקל או דולר . אבל בהקשר לדיון הזה , יש ויש מקום לעשות זאת כשמדובר ברמקול של 5 ספרות . טיפוס על בריקדות בשמה של התיאוריה היא איוולת כל זמן שלא יוצרים קישור למציאות בפועל.
לא מאקסוול אמר, זה נאמר עליו.
נראה לך שמאקסוול בשביל 20 דולר היה עושה חקר שוק, מעמיד משרד עורכי דין ומשרד רואי חשבון, שוכר חדרים בבתי מלון, מביא את צוות ההנהלה שלו, משקיע עשרות שעות בפגישות?
כל אילו נדרשים בעסקאות של 20 מיליון דולר, לא ב 20 דולר.
לקחת אמירה פשטנית לחלוטין (שכוונתה הייתה כנראה שמאקסוול תמיד רצה להוזיל עלויות), והשלכת אותה על הכלל בלי לחשוב לבד כמה היא הגיונית ומעשית.
היה לי מורה שהסביר לי' שלא כל מה שמודפס הוא נכון (למרות שבני הדור הותיק גדל כשהוא מאמין שזה כך)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור