רמקולים איך הייתם מגדירים מערכת "היי אנד"

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
המחלץ זה בעצם הדאק
שעושה המרה מדיגיטלי לאנלוגי
אף אחד לא יתווכח שהדאק משפיע מאד
הטענה של הטכנוקרטים היא שעד הכניסה לדאק המידע לא יכול להשתבש כי יש מנגנון תיקון שגיאות בכל פרוטוקול דיגיטלי.
כמו שכתבתי. יש הבדל שמיע בין סטרימרים ברור לחלוטין השוואה פשוטה אצלי מחוברים שניים במקביל ואני יכול לנגן בשניהם בדיוק מאותו מקור טידל/קובץ ולהחליף בלחיצת כפתור וגם אם תשב בחדר השני תשמע את ההבדל
לדעתי זה נובע מהעובדה שאין באמת bit perfect
כל תוכנה עושה משהו למידע
יפה זה גם מה שאני טוען
שכל העניין הוא ה bit Perfect וניתן להגיע לזה בעזרת הגדרות מסוימות ואז לסטרימר אין בכלל משמעות הוא רק צינור

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אוריג, נשמה,
מה זה התכנה? :)
יפה זה גם מה שאני טוען
שכל העניין הוא ה bit Perfect וניתן להגיע לזה בעזרת הגדרות מסוימות ואז לסטרימר אין בכלל משמעות הוא רק צינור

אתה תיאורטיקן גדול, אה כפרה?

מה לעשות, שזה לא קוסמולוגיה, ולא מגיעים מין התיאוריה אל התצפית כאן, אלא ההיפך.
קודם שומעים שיש הבדלים, ואז מנסים להסביר אותם.

כל כמה זמן מגיע חכמולוג כמוך שעשה קורס סאונד שנה וחצי ביואב גרא או מי שלא עושה את זה בימינו, עם אולפן ביתי מדהים, וחושב שיכול ללמד את כל המטומטמים על רזי הדיגיטל והאודיו.

רוצה לשמוע אם יש הבדל או לא? אתה מוזמן אלי פעם הבאה כשאתה בחיפה. נעשה לך החלפות, מבחנים, התרשמויות, כמה שתרצה. עד שתשמע. או שלא תשמע. ואז נתכנס כאן שוב ונדון על למה שמעת.

נערך לאחרונה ב:

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אוריג, נשמה,
מה זה התכנה? :)

צודק, למה אני כזה קמצן, מפנק אותך בקצת אותיות א.ה.ו.י

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יפה זה גם מה שאני טוען
כל הטענות שלך מדעיות ככל שיהיו לא תמיד מתמודדות עם מבחן המציאות ואז מכיוון שזה לא מסתדר, ההיגיון עם עדויות של בני אדם שסביר להניח שהם אמינים אתה מקשיח את סף מבחן האובייקטיביות, מנסה למצוא את האמת הסטטיסטית המוכחת על פי המדע כאילו שאנחנו חברת תרופות שצריכה את usfda זה לא המצב! אנשים פה מקשיבים למוזיקה ויש להם ocd לסאונד, חלקם ממש מאומנים בהקשבה וממש מודעים לחולשות שלהם, ציניים וממש לא אוכלים כל שטות שיבואן מתלהב מנסה לדחוף.
לירן בניגוד אליך מאמין למרות שלא מסתדר לו עם היידע ההנדסי, טכני שלו שאנשים לא משקרים, הסקרנות שלו הביאה אותו לבדוק שוב ושוב למה אנשים מתעקשים לשמוע הבדלים שלא מסתדרים עם הידע שלו ושהוא עצמו לא שומע!
לקח זמן והוא מודה שיכול להיות שיש דברים בגו ונתעלם כמובן מהמחיר הפסיכי בכסף שזה נושא פחות מדעי….
לסיכום, ברור שיש פסיכו אקוסטיקה, ברור שיש מי שהמחיר מדליק אותו, ברור שלא תמיד המחיר מצדיק את ההבדל ויש מי שהאינטרס השיווקי מניע אותו לדחוף מוצרים, אנחנו מודעים לכך ומהסיבה הזו נענים לכל פניה של חבר לעשות מבחן עיוור (למרות שלא תמיד זה המבחן הנכון) לכל רכיב בשרשרת. המסכנה היא שבשורה התחתונה אפס ואחד לא תמיד מגיעים לרמקול לבד, טהורים כמו שנכנסו למיקרופון, או הומרו לכל מני פורמטים בדרך בכל מני מכשירים טובים ומדוייקים ככל שיהיו ואני מדבר מחוסר יידע מוחלט אבל מהמון ניסיון בהאזנה למוזיקה, דיגיטלית, אנלוגית, חיה מוגברת חיה לא מוגברת, נגינה לבד, נגינה ביחד עם חברים, אקוסטית, אלקטרונית…,

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
המחלץ זה בעצם הדאק
הטענה של הטכנוקרטים היא שעד הכניסה לדאק המידע לא יכול להשתבש כי יש מנגנון תיקון שגיאות בכל פרוטוקול דיגיטלי.
כמו שכתבתי. יש הבדל שמיע בין סטרימרים ברור לחלוטין השוואה פשוטה אצלי מחוברים שניים במקביל ואני יכול לנגן בשניהם בדיוק מאותו מקור טידל/קובץ ולהחליף בלחיצת כפתור וגם אם תשב בחדר השני תשמע את ההבדל
כל תוכנה עושה משהו למידע

לא מה שהתכוונתי.
מדובר על שלב מוקדם כזה שלענייננו עובר בכבל הדיגיטלי בין הטרנספורט לממיר למשל. בתאוריה הוא מעביר אחדים ואפסים אליבא שרון100 אם כך למה החלפת כבל דיגיטלי באחר משפיעה על הצליל (בהנחה שאורך הכבל והאימפדנס שלו זהים לאחר) כי הדאטה רוכבת על מתח ומתח במוליך נתון להשפעות וזה מתבטא בצליל לאחר ההמרה לאנלוגי, מובן שחיבור שני כבלים שונים לצב"ד תראה תאימות במידע הדיגיטלי, מה שכן הייתי רוצה לדעת אם מעבירים את הדאטה בכבל אופטי האם אז יש הבדלים בצליל בין יצרנים שוב בהנחה שמדובר על מפרט דומה.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לא מה שהתכוונתי.
מדובר על שלב מוקדם כזה שלענייננו עובר בכבל הדיגיטלי בין הטרנספורט לממיר למשל. בתאוריה הוא מעביר אחדים ואפסים אליבא שרון100 אם כך למה החלפת כבל דיגיטלי באחר משפיעה על הצליל (בהנחה שאורך הכבל והאימפדנס שלו זהים לאחר) כי הדאטה רוכבת על מתח ומתח במוליך נתון להשפעות וזה מתבטא בצליל לאחר ההמרה לאנלוגי, מובן שחיבור שני כבלים שונים לצב"ד תראה תאימות במידע הדיגיטלי, מה שכן הייתי רוצה לדעת אם מעבירים את הדאטה בכבל אופטי האם אז יש הבדלים בצליל בין יצרנים שוב בהנחה שמדובר על מפרט דומה.
בכבל אופטי הפרוטוקול שונה
בכבל usb קשקוש מוחלט כתבת

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בכבל אופטי הפרוטוקול שונה
בכבל usb קשקוש מוחלט כתבת

בדיוק בגלל זה אנשים כותבים שלא נעים להם להשתתף בפורום.
איזה פרוטוקול יש לכבל אופטי שמעביר דיגיטל של CD, לא מדובר על SPDIF שמעביר אינפורמציה לקולנוע רב ערוצי ודולבי דיגיטל, כולה 44.1 kHz. ולכן שאלתי אם העברה של דיגיטל באותות אופטיים חשופה פחות להשפעות כמו בכבל מתכתי ששם יש מתח שהוא carrier.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
איזה פרוטוקול יש לכבל אופטי שמעביר דיגיטל של CD, לא מדובר על SPDIF שמעביר אינפורמציה לקולנוע רב ערוצי ודולבי דיגיטל, כולה 44.1 kHz. ולכן שאלתי אם העברה של דיגיטל באותות אופטיים חשופה פחות להשפעות כמו בכבל מתכתי ששם יש מתח שהוא carrier.

מדידות אני לא יכול לספק לך ;), אפילו בליינד טסט לא טרחתי לבצע, אבל כן יכול לספר על הניסיון שלי ושל אחרים כאן בפורום שמחליפים את המטר האחרון בכבל אתרנט שנכנס לנגן מאתרנט נחושת לאתרנט אופטי.

ההבדל בצליל ברור ומיידי, אפשר לתאר אותו כניקיון \ במה יותר מוגדרת \ כלים מקבלים את הצליל האינדוידואלי שלהם. בפורום בחו"ל קראתי גם מעט עדויות של אנשים שמתאר את התוצאה כ'סטרילית מידי'. לא נתקלתי בעדויות של אנשים שלא שמעו הבדל, אבל בטח יש גם כאלה.

הערה מתודולוגית, למי שזה מעניין אותו: השינוי בין מצב א' ומצב ב' אינו פשוט שינוי של כבל, אלא של כבל + מודול של בידוד גלווני + SFP + ספק כוח. אז התיאורטיקנים בינינו מוזמנים להתעלם מההשוואה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כבל אופטי זה פרוטוקול שונה ואני לא מכיר אותו
כבל usb אני מכיר טוב מאד ברמת כתיבת דרייברים 15 שנה
שום דבר לא רוכב על האות
המתח אם מועבר בגידים נפרדים
דאק מעל 100 שח מפריד את המתח ולא מקבל אותו מ USB
שוב הסבר טכני למה כבל USB אחד נשמע שונה מאחר אין
סליחה אם הייתי בוטה מדי בהודעה הקודמת פשוט זה חוזר על עצמו הנסיון להסביר את התופעה באמצעות מושגים שפשוט לא נכונים.
אני שרפתי שעות עם sniffers על כבלי USB לדיבאג
שום דבר לא רוכב על האות ואפילו אם ביט אחד יגיע שגוי ה skb ישלח שוב

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי
2 סטרימרים של 2 חברות שונות, כשהם מוגדרים כ bit Perfect והם מסטרימים ל DAC זהה, ישמעו * אותו הדבר* כי הם יהוו צינור בלבד מבלי להשאיר שום חותם על הסאונד / עיבוד הנתונים וכו
אם ה1 וה0 מהאינטרנט עוברים ב2 סטרימרים שונים ומוגדרים נכון אל אותו DAC הם ישמעו בדיוק אותו הדבר
לא כך הדבר כשמדובר בטרנספורט כי פה כבר יש מדיה פיזית, לייזרים ושאר ירקות.
האם Chromecast audio ב20 דולר ישמע כמו סטרימר שעולה אלפי דולרים? אם הם מחוברים לאותו DAC ומוגדרים נכון, התשובה היא כן וזאת עובדה ונבדק גם מדעית.
אתם יכולים לחזור ללעוג עכשיו :)
ממש לא ישמעו אותו הדבר בגלל שעונים, ג'יטרים ושאר ירקות

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
המחלץ זה בעצם הדאק
כל תוכנה עושה משהו למידע
היה לנו כבר ויכוח בעניין הזה, מתוך הנחה שהמידע לא השתבש, עדיין יהיו הבדלים בין מקורות שונים שמחוברים ל DAC , וכן הבדלים בין סוגי ממשקים שונים (SPDIF וכו)
אחזור בקצרה על ההסבר המדעי, דיגיטאלי זה לא רק 0 ואחד , אכן זה מה שעובר לכניסת ה DAC , אבל DAC צריך שעון על מנת להמיר את הדגימות, עכשיו נשאלת השאלה מהיכן מגיע השעון ?
השעון לא עובר בממשקים הדיגיטליים, עובר רק מידע טורי,
אם ה DAC מבצע מה שנקרא CDR (clock data recovery ) , ואז נוצר או עיוות בתדר או ג'יטר...
אם ה DAC ישתמש בשעון מדוייק ויציב שלו , יווצר מצב של דגימות חסרות או עודף דגימות..
אישית, אני מעדיף סטרימר איכותי משולב ב DAC , חוסך חלק מהבעיות הנ"ל...
אם כי יש גורמים נוספים שיכולים להשפיע כפי שישפיעו על כל DAC (חשמל וכו...)

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
היה לנו כבר ויכוח בעניין הזה, מתוך הנחה שהמידע לא השתבש, עדיין יהיו הבדלים בין מקורות שונים שמחוברים ל DAC , וכן הבדלים בין סוגי ממשקים שונים (SPDIF וכו)
אחזור בקצרה על ההסבר המדעי, דיגיטאלי זה לא רק 0 ואחד , אכן זה מה שעובר לכניסת ה DAC , אבל DAC צריך שעון על מנת להמיר את הדגימות, עכשיו נשאלת השאלה מהיכן מגיע השעון ?
השעון לא עובר בממשקים הדיגיטליים, עובר רק מידע טורי,
אם ה DAC מבצע מה שנקרא CDR (clock data recovery ) , ואז נוצר או עיוות בתדר או ג'יטר...
אם ה DAC ישתמש בשעון מדוייק ויציב שלו , יווצר מצב של דגימות חסרות או עודף דגימות..
אישית, אני מעדיף סטרימר איכותי משולב ב DAC , חוסך חלק מהבעיות הנ"ל...
אם כי יש גורמים נוספים שיכולים להשפיע כפי שישפיעו על כל DAC (חשמל וכו...)
על dac אין ויכוח
אין צורך בשעון לתעבורת המידע הדיגיטלי כי הוא עובר בממשק אסינכרוני. השעון נדרש רק בדאק

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
על dac אין ויכוח
אין צורך בשעון לתעבורת המידע הדיגיטלי כי הוא עובר בממשק אסינכרוני. השעון נדרש רק בדאק
אכן, זאת בדיוק הבעיה :)
אסביר בקצרה,
המידע עובר אסינכוני בצורה טורית, ביט אחרי ביט, איזה מידע , באיזה פורמט?
להבנה יותר מעמיקה, זה לא פאקטים של אינטרנט שנכנסים ל DAC...
זה בעצם מידע של הדגימות, הצד של ה DAC צריך לאסוף את הביטים (24 ביט למשל), אבל זה 24 ביט של צד ימין ו 24 ביט של צד שמאל, ועוד כמה ביטים בהתחלה ובסוף, ורק אז ה DAC יכול לבצע המרה , אבל הזמן של כל הביטים מוגדר , כי אם זה למשל 48 קילו אז ה DAC חייב לבצע המרה לאנלוגי כל זמן מחזור של 48 קילו , אם ה DAC עובד על שעון מדוייק אז יש מצב שלא הספיקו להכנס כל הביטים או שיכנסו יותר מידי,
תבוא ותאמר, אז יש ל DAC באפר שיאגור את הביטים , להזכירך, זה ביטים להמרה,
אז יש מצב שה BUFFER יתפוצץ (ואז ה DAC זורק את הדגימה) או שיהיה חסר לו ביטים אחת לכמה זמן , אז ה BUFFER משדר שוב את הדגימה האחרונה,
אפשר להגיד ל DAC שישחזר את השעון מהמידע (וזה בדרך כלל מה שקורה) אבל אז יהיה ג'יטר

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אכן, זאת בדיוק הבעיה :)
אסביר בקצרה,
המידע עובר אסינכוני בצורה טורית, ביט אחרי ביט, איזה מידע , באיזה פורמט?
להבנה יותר מעמיקה, זה לא פאקטים של אינטרנט שנכנסים ל DAC...
זה בעצם מידע של הדגימות, הצד של ה DAC צריך לאסוף את הביטים (24 ביט למשל), אבל זה 24 ביט של צד ימין ו 24 ביט של צד שמאל, ועוד כמה ביטים בהתחלה ובסוף, ורק אז ה DAC יכול לבצע המרה , אבל הזמן של כל הביטים מוגדר , כי אם זה למשל 48 קילו אז ה DAC חייב לבצע המרה לאנלוגי כל זמן מחזור של 48 קילו , אם ה DAC עובד על שעון מדוייק אז יש מצב שלא הספיקו להכנס כל הביטים או שיכנסו יותר מידי,
תבוא ותאמר, אז יש ל DAC באפר שיאגור את הביטים , להזכירך, זה ביטים להמרה,
אז יש מצב שה BUFFER יתפוצץ (ואז ה DAC זורק את הדגימה) או שיהיה חסר לו ביתים אחת לכמה זמן , אז ה BUFFER משדר שוב את הדגימה האחרונה,
אפשר להגיד ל DAC שישחזר את השעון מהמידע (וזה בדרך כלל מה שקורה) אבל אז יהיה ג'יטר
אין ויכוח כאשר מעורב דאק
הויכוח הוא
האם אפשר להסביר טכנית למה יש הבדלים בכבלי usb

לא אם יש או אין הבדלים אלא האם יש לזה הסבר טכני

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אין ויכוח כאשר מעורב דאק
הויכוח הוא
האם אפשר להסביר טכנית למה יש הבדלים בכבלי usb

לא אם יש או אין הבדלים אלא האם יש לזה הסבר טכני
הוויכוח האחרון זה בין סטרימרים יקרים לבין סטרימרים זולים, בין ניגון קובץ או ניגון מסטרימינג, או הבדלים בין טרנפורט אחד לטרנספורט אחר...
לגבי הבדלים בין כבלים USB יש לי הסבר אחר, אבל זה לא נושא הוויכוח האחרון :)
לשאלתך, אם יש הבדל בין כבלים דיגיטליים יכול להיות רק הסבר אחד של רעשים שנכנסים דרך האדמות ל DAC ומשפיעים על התוצאה הסופית של ההמרה, אין הסבר אחר :)
אם אנשים בעלי יכולת הבחנה גבוהה שומעים הבדלים (לא פסיכולגיים), בין סטרימרים, כבלים וטרנספורטים חייב להיות הסבר מדעי!!, אני חושב שהסברתי מדעית את הנ"ל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לגבי הבדלים בין כבלים USB יש לי הסבר אחר,

כמות הוויסקי? :D

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
https://darko.audio/2016/07/all-terrain-usb-audio-with-the-ps-audio-lanrover/
מכל מה שבדקתי זה הכי טוב ,רק יש להוסיף זוג כבלים כפולי זנב ולחבר ה5V לספקים לינארים,
בנוסף יש להשתמש ב CAT 5 שאין לו סיכוך או לקחת איזה כבל רשת שתרצו ולנתק בקצה אחד הסיכוך והדריין וויר ככה שברב מודד לא יההיה קצר בין שתי קצוות המתכת של הLAN

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור