רמקולים איך הייתם מגדירים מערכת "היי אנד"

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
יש לי טידאל, קבצים וסי די וגם ניסיתי את קובוז - להפטעתי (כי הרבה טוענים אחרת) טידאל היה נשמע לי יותר טוב.
לגבי שאר - לפעמים טידאל היה נשמע יותר טוב מסי די, לפעמים לא, ובניגון קבצים מול סי די כמעט תמיד היתה תוצאה זהה - שלדעתי יש כאן הרבה תלות באיכות הקובץ מקור (רשת, דיסק מקומי או סי די) כמובן ישנם עוד פרמטרים, אך זה לדעתי המרכזי וקשה להשיג מקור זהה במיוחד מול המקורות ברשת.
ולרון וקבצי MQA אני כלל לא סומך (אבל זה אני..)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
גם לי יש הרגשה שרון עושים משהו לקובץ. סוג של פילטר
מול audirvana ששניהם מקונפגים bit perfect זה נשמע שונה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,030
נקודות
113
גם לי יש הרגשה שרון עושים משהו לקובץ. סוג של פילטר
מול audirvana ששניהם מקונפגים bit perfect זה נשמע שונה

ב Roon צריך למחוק את הפילטרים שמגיעים גם אם הם במצב disable.
תראה מה קורה כשאתה מוחק אותם ובזמן שהם ב disable , המוזיקה עוצרת לשניה, משמע שגם ב bit perfect ו ב disable התוכנה העבירה את הקובץ דרך הפילטר ״הכבוי״ לכאורה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
ההגיון אומר ש1 ו0 שמוזרמים מהאינטרנט הם זהים לחלוטין ל1 ו0 שמאוחסנים על סידי, ואם כבר יש יתרון לאינטרנט כי שם אין jitter
ואם מדובר בlosseless אמיתי לא ייתכן שסידי ישמע יותר טוב אם מדובר באותו מאסטר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
ההגיון אומר ש1 ו0 שמוזרמים מהאינטרנט הם זהים לחלוטין ל1 ו0 שמאוחסנים על סידי, ואם כבר יש יתרון לאינטרנט כי שם אין jitter
מה קשור jitter
המושג קשור לזמן שבין קבלת הפסיקה בדגימה בפועל כאשר מבוצעת המרה אנלוג לדיגיטל
כלומר יש אות אנלוגי ואנחנו דוגמים אותו בקצב של 44 קילו הרץ כלומר כל 22 מיקרו שניה בקירוב מתקבלת פסיקה להמיר את האות הנוכחי. הזמן שעובר עד שמבוצעת ההמרה בפועל זה ה jitter
הזמן הזה נמדד ברכיבים low end באזורים של עשרות ננו שניות
אותו סיפור קורה בהמרה מדיגיטלי לאנלוגי
אין מושג של גיטר שהאות רק דיגיטלי

לעניין ההבדלים בשמיעה, אני בטוח שהתוכנה גם של הסטרימר וגם roon, audirvana, jriver עושות סוג של פילטר למידע

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,827
נקודות
113
שני נגני סידי יכולים להישמע שונה אחד מהשני עם אותו דיסק, יותר מזה, שני טרנספורטים יכולים להישמע שונה עם אותו דיסק כששניהם מחוברים לאותו דאק, אותו כנ״ל לגבי סטרימרים שמנגנים את אותו הקובץ נגיד מטידל או קובוז.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
שני נגני סידי יכולים להישמע שונה אחד מהשני עם אותו דיסק, יותר מזה, שני טרנספורטים יכולים להישמע שונה עם אותו דיסק כששניהם מחוברים לאותו דאק, אותו כנ״ל לגבי סטרימרים שמנגנים את אותו הקובץ נגיד מטידל או קובוז.
הוכחת את הנקודה שלי
2 טרנספורטים ישמעו שונה
ו2 סטרימרים לא ישמעו שונה אם הם מוגדרים כbit Perfect ואין שום פילטר כי 0 ו1 הם תמיד 0 ו1

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
מה קשור jitter
המושג קשור לזמן שבין קבלת הפסיקה בדגימה בפועל כאשר מבוצעת המרה אנלוג לדיגיטל
כלומר יש אות אנלוגי ואנחנו דוגמים אותו בקצב של 44 קילו הרץ כלומר כל 22 מיקרו שניה בקירוב מתקבלת פסיקה להמיר את האות הנוכחי. הזמן שעובר עד שמבוצעת ההמרה בפועל זה ה jitter
הזמן הזה נמדד ברכיבים low end באזורים של עשרות ננו שניות
אותו סיפור קורה בהמרה מדיגיטלי לאנלוגי
אין מושג של גיטר שהאות רק דיגיטלי

לעניין ההבדלים בשמיעה, אני בטוח שהתוכנה גם של הסטרימר וגם roon, audirvana, jriver עושות סוג של פילטר למידע

התכוונתי שיש אפשרות לjitter אם דיסק מתנגן בטרנספורט כי זאת מדיה פיזית, מצד שני אין אפשרות ל jitter כשהקובץ מוזרם מהאינטרנט

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,519
נקודות
113
הוכחת את הנקודה שלי
2 טרנספורטים ישמעו שונה
ו2 סטרימרים לא ישמעו שונה אם הם מוגדרים כbit Perfect ואין שום פילטר כי 0 ו1 הם תמיד 0 ו1

תקרא שוב, מה כתבו לך, שהגבת.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
ועוד איך ישמעו שונה!
כול סטרימר בנוי שונה זה מזה כמו כול טרנספורט או מה שלא יהיה, לכן אין שום מצב שישמה זהה.
לא רק תוכנה מאפיינת את הסאונד אלה גם בנייה וטכנולוגיה של המכשיר - ספק, רכיבים, גם מבנה של הסטרימר - מבוסס צ'יפ או R2R למשל וודאי ישמעו שונה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,827
נקודות
113
הוכחת את הנקודה שלי
2 טרנספורטים ישמעו שונה
שני סטרימרים כן יכולים להישמע שונה!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,519
נקודות
113
שני סטרימרים כן יכולים להישמע שונה!

רציתי שיבין זאת לבד,לפי מה שכתב.

sharon100 ואחרים
אין שום דבר "זהה" אחד לשני,

לא דיגיטל וכל המשתמע
לא אנאלוג וכל המשתמע
לא חשמל וכל המשתמע
לא כבילה וכל המשתמע, כולל כבלים דיגיטליים!
לא אלקטרוניקה וכל השמתמע
לא רמקולים מן הסתם
ובטח לא חלל.

בארגע שאנשים יפנימו זאת,
יהיה ניתן להתקדם גם לשרשורים ראויים ומלאי תוכן עשיר, ולא שרשורים של "נדמה לי" ושאלות אחיתופול
אומר זאת באופן כללי, ולא כאצבע מאשימה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי
2 סטרימרים של 2 חברות שונות, כשהם מוגדרים כ bit Perfect והם מסטרימים ל DAC זהה, ישמעו * אותו הדבר* כי הם יהוו צינור בלבד מבלי להשאיר שום חותם על הסאונד / עיבוד הנתונים וכו
אם ה1 וה0 מהאינטרנט עוברים ב2 סטרימרים שונים ומוגדרים נכון אל אותו DAC הם ישמעו בדיוק אותו הדבר
לא כך הדבר כשמדובר בטרנספורט כי פה כבר יש מדיה פיזית, לייזרים ושאר ירקות.
האם Chromecast audio ב20 דולר ישמע כמו סטרימר שעולה אלפי דולרים? אם הם מחוברים לאותו DAC ומוגדרים נכון, התשובה היא כן וזאת עובדה ונבדק גם מדעית.
אתם יכולים לחזור ללעוג עכשיו :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי
2 סטרימרים של 2 חברות שונות, כשהם מוגדרים כ bit Perfect והם מסטרימים ל DAC זהה, ישמעו * אותו הדבר* כי הם יהוו צינור בלבד מבלי להשאיר שום חותם על הסאונד / עיבוד הנתונים וכו
אם ה1 וה0 מהאינטרנט עוברים ב2 סטרימרים שונים ומוגדרים נכון אל אותו DAC הם ישמעו בדיוק אותו הדבר
האם Chromecast audio ב20 דולר ישמע כמו סטרימר שעולה אלפי דולרים? אם הם מחוברים לאותו DAC ומוגדרים נכון, התשובה היא כן וזאת עובדה ונבדק גם מדעית.
אני גם חושב כמוך
אבל פה לא אוהבים את הדעה הזו
ובכל זאת בגלל שאני לא חושב שאנשים מדמיינים ובגלל שבתקופת הקורונה היה הרבה זמן לבדיקות בבית עשיתי כמה והגעתי למסקנה שאין דבר כזה bit perfect, כל התוכנות עושות משהו למידע ולכן בשני סטרימרים יהיו תוכנות שונות ותוצאה שונה
בדקתי לפחות 8 תוכנות/סטרימרים שונים בשנה האחרונה
כולם מחוברים לאותו דאק ונשמעו שונה

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי

הסבר מקסים לתיאוריה עתיקה.
התאוריה הזו תאפשר לך גם להשתמש במחשב עם מאוורר כמקור דיגיטלי, ואפילו לא להחליף את הספק כוח שקיבלת איתו.

ביליתי שם יותר מידיי שנים, לא מתגעגע.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
הסבר מקסים לתיאוריה עתיקה.
התאוריה הזו תאפשר לך גם להשתמש במחשב עם מאוורר כמקור דיגיטלי, ואפילו לא להחליף את הספק כוח שקיבלת איתו.

ביליתי שם יותר מידיי שנים, לא מתגעגע.
זו לו תיאוריה, אלא מדע.
תשאל בASR שהוא פורום קטן ולא מקצועי בכלל, ותקבל את אותה תשובה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,827
נקודות
113
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי
ישבתי במבחן עיוור של 3 סטרימרים שכל אחד נשמע שונה, למען הסר ספק לא ראיתי מי מחובר ומעבר לכך שבכל פעם היו מחוברים שני סטרימרים לאותו דאק והבוחן החליף סטרימר בלחיצת כפתור בלי שידענו מי מהם מחובר.
מבחינתי חבל על המאמץ, אתה לא מקשיב ולא מתייחס עיניינית שמה שכותבים פה אנשים.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
ישבתי במבחן עיוור של 3 סטרימרים שכל אחד נשמע שונה, למען הסר ספק לא ראיתי מי מחובר ומעבר לכך שבכל פעם היו מחוברים שני סטרימרים לאותו דאק והבוחן החליף סטרימר בלחיצת כפתור בלי שידענו מי מהם מחובר.
אוקיי
אבל ראית בעצמך מה ההגדרות של כל אחד מהם? ראית איך הם מחוברים?
בשביל ניסוי מדעי באמת צריך לשלוט בכל הפרמטרים
מספיק שפילטר אחד מופעל או אפליקציה כלשהי ולא ניתן להשוות בכלל

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,827
נקודות
113
אוקיי
אבל ראית בעצמך מה ההגדרות של כל אחד מהם? ראית איך הם מחוברים?
בשביל ניסוי מדעי באמת צריך לשלוט בכל הפרמטרים
מספיק שפילטר אחד מופעל או אפליקציה כלשהי ולא ניתן להשוות בכלל
הכל טוב, אתה צודק אין הבדלים, לבריאות….

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור