רמקולים איך הייתם מגדירים מערכת "היי אנד"

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
69
נקודות
28
הוכחת את הנקודה שלי
2 טרנספורטים ישמעו שונה
ו2 סטרימרים לא ישמעו שונה אם הם מוגדרים כbit Perfect ואין שום פילטר כי 0 ו1 הם תמיד 0 ו1

0 ו 1 הם אכן תמיד 0 ו- 1.. שבפועל נשמעים שונה.
אתה הולך על תיאוריה במקום ללכת לשמוע, נסה בעצמך, תחקור, תעשה השוואות כאלה ואחרות ותבין שבאודיו אין דבר כזה "לא ישמע שונה" פשוט אין.

רציתי שיבין זאת לבד,לפי מה שכתב.

sharon100 ואחרים
אין שום דבר "זהה" אחד לשני,

לא דיגיטל וכל המשתמע
לא אנאלוג וכל המשתמע
לא חשמל וכל המשתמע
לא כבילה וכל המשתמע, כולל כבלים דיגיטליים!
לא אלקטרוניקה וכל השמתמע
לא רמקולים מן הסתם
ובטח לא חלל.

בארגע שאנשים יפנימו זאת,
יהיה ניתן להתקדם גם לשרשורים ראויים ומלאי תוכן עשיר, ולא שרשורים של "נדמה לי" ושאלות אחיתופול
אומר זאת באופן כללי, ולא כאצבע מאשימה.

+1

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
שרון היינו במקום שלך, תן קצת קרדיט. אנשים עם הכשרה טכנית, תקשורת נתונים וכו'. למה שלא תלך להתנסות?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
E pur si muove!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי
2 סטרימרים של 2 חברות שונות, כשהם מוגדרים כ bit Perfect והם מסטרימים ל DAC זהה, ישמעו * אותו הדבר* כי הם יהוו צינור בלבד מבלי להשאיר שום חותם על הסאונד / עיבוד הנתונים וכו
אם ה1 וה0 מהאינטרנט עוברים ב2 סטרימרים שונים ומוגדרים נכון אל אותו DAC הם ישמעו בדיוק אותו הדבר
לא כך הדבר כשמדובר בטרנספורט כי פה כבר יש מדיה פיזית, לייזרים ושאר ירקות.
האם Chromecast audio ב20 דולר ישמע כמו סטרימר שעולה אלפי דולרים? אם הם מחוברים לאותו DAC ומוגדרים נכון, התשובה היא כן וזאת עובדה ונבדק גם מדעית.
אתם יכולים לחזור ללעוג עכשיו :)

מבלי ללעוג אבל הדברים שרשמת רחוקים מהמציאות, מציע לך לעשות ניסוי לבד ולשמוע איזה הבדל תהומי יכול להיות בין שני סטרימרים שונים שמזרימים לאותו ה DAC.

אגב, יש בפורום יותר מאחד שעשה מבחן כזה על מספר דגמים, ההבדלים בין הסטרימרים שחוברו לDAC אצלם היו תהומיים.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מבלי ללעוג אבל הדברים שרשמת רחוקים מהמציאות, מציע לך לעשות ניסוי לבד ולשמוע איזה הבדל תהומי יכול להיות בין שני סטרימרים שונים שמזרימים לאותו ה DAC.

אגב, יש בפורום יותר מאחד שעשה מבחן כזה על מספר דגמים, ההבדלים בין הסטרימרים שחוברו לDAC אצלם היו תהומיים.
הם לא בדקו נכון, לא בדקו הגדרות, שינו ווליום באמצע המבחן, היו מוסטים פסיכולוגית, סימנו את המטרה וציירו סביבה את העיגול…
בגדול הם אוהבים שמרמים אותם.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
הם לא בדקו נכון, לא בדקו הגדרות, שינו ווליום באמצע המבחן, היו מוסטים פסיכולוגית, סימנו את המטרה וציירו סביבה את העיגול…
שמח שאתה מעלה בעצמך רשימה של כשלים אפשריים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113

בגדול לא הייתי מתרגש מחברים שהצטרפו לפורום ב 2013 ומאז הספיקו לרשום 40 וקצת הודעות (כשחלק מהם בשרשור הנוכחי).
רוצה לומר, האם לכאורה ייתכן שיש בפורום חשבונות המשמשים ליצירת טראפיק?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
בגדול לא הייתי מתרגש מחברים שהצטרפו לפורום ב 2013 ומאז הספיקו לרשום 40 וקצת הודעות (כשחלק מהם בשרשור הנוכחי).
רוצה לומר, האם לכאורה ייתכן שיש בפורום חשבונות המשמשים ליצירת טראפיק?
לכאורה…
המחשבה הזאת חלפה גם בראשי.
אבל מצד שני, טראפיק זה גם בסדר וטוב שיש מי ששומר שהפורום לא יתייבש. לכאורה כמובן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ב Roon צריך למחוק את הפילטרים שמגיעים גם אם הם במצב disable.
תראה מה קורה כשאתה מוחק אותם ובזמן שהם ב disable , המוזיקה עוצרת לשניה, משמע שגם ב bit perfect ו ב disable התוכנה העבירה את הקובץ דרך הפילטר ״הכבוי״ לכאורה.
עשיתי מזמן. עוד בפעם הראשונה שאמרת. לא עושה כלום, לצערי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
עשיתי מזמן. עוד בפעם הראשונה שאמרת. לא עושה כלום, לצערי.

לאחר שדרוג Roon מחזיר את הפילטרים, בדוק שהם לא צצו לך שוב, אצלי לאחר אחד השדרוגים של Roon שכחתי למחוק ולא הבנתי למה הסאונד השתנה.

כנראה שבגילי כבר צריך להדביק פתק על ה.iPad שיתזכר אותי ;)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
עושה ועוד איך.
לאחר הביקור של גיא, הייתי צריך לשחזר הגדרות של רון אצל אלדר :D
:D:D:D

מיכאל, אתה תמיכת על :אצבע מורמת
אלדר כבר מזמן היה מוציא את המחשב להורג ללא העזרה שלך.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אפשר הסבר קצר על ביטול פילטרים בroon?
לתומי חשבתי שזה ביט פרפקט ושאר ירקות.

ודרך אגב - יש לא מעט תוכן ב 192k בקובוז.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
אפשר הסבר קצר על ביטול פילטרים בroon?
לתומי חשבתי שזה ביט פרפקט ושאר ירקות.

ודרך אגב - יש לא מעט תוכן ב 192k בקובוז.

כנס למנוע ה DSP של Roon (לחיצה על הרמקול בצד ימין למטה תעלה את התפריט שכולל גישה ל DSP)
על אף שברירת המחדל של ה filters היא disable זה לא באמת כך.
יש למחוק את הפילטרים בצד שמאל (תמיד ניתן להחזיר אותם) על מנת ש Roon באמת לא תעשה בהם שימוש.

אגב, גם במצב disable כשמוחקים פילטר הנגינה עוצרת לרגע…. Bit perfect, לא בטוח.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לכל מי שמיהר ללעוג
אני אסביר את כוונתי
2 סטרימרים של 2 חברות שונות, כשהם מוגדרים כ bit Perfect והם מסטרימים ל DAC זהה, ישמעו * אותו הדבר* כי הם יהוו צינור בלבד מבלי להשאיר שום חותם על הסאונד / עיבוד הנתונים וכו
אם ה1 וה0 מהאינטרנט עוברים ב2 סטרימרים שונים ומוגדרים נכון אל אותו DAC הם ישמעו בדיוק אותו הדבר
לא כך הדבר כשמדובר בטרנספורט כי פה כבר יש מדיה פיזית, לייזרים ושאר ירקות.
האם Chromecast audio ב20 דולר ישמע כמו סטרימר שעולה אלפי דולרים? אם הם מחוברים לאותו DAC ומוגדרים נכון, התשובה היא כן וזאת עובדה ונבדק גם מדעית.
אתם יכולים לחזור ללעוג עכשיו :)

אם אתה מאמין שחשמל לא עושה שינוי המשך להחזיק בדעתך, אבל אם אתה חושב שכן הרי שהאחדים והאפסים איך שאתה מכנה את זה נישאים על גבי מתח חשמלי וכל השפעה, כן, גם מהסוג הבילתי מדיד מה שעושה הבדל בין כבלי חשמל למשל תגרום להבדלים בתוצאה.
וזה לא ש 1 שנשלח יגיע לא כ 1 אלא בגלל שתמיד הדאטה יצטרך להתמשק למנגנון שמרכיב (רוכב) ושמחלץ אותו מלהיות בינארי טהור ושם נעוץ ההבדל.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
לדעתי כול המגברים של קלאס A/AB/D נשמעים זהה בווליום זהה באותו קלאס כי הם הרי קלאס A/AB/D
(אופס...)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אם אתה מאמין שחשמל לא עושה שינוי המשך להחזיק בדעתך, אבל אם אתה חושב שכן הרי שהאחדים והאפסים איך שאתה מכנה את זה נישאים על גבי מתח חשמלי וכל השפעה, כן, גם מהסוג הבילתי מדיד מה שעושה הבדל בין כבלי חשמל למשל תגרום להבדלים בתוצאה.
וזה לא ש 1 שנשלח יגיע לא כ 1 אלא בגלל שתמיד הדאטה יצטרך להתמשק למנגנון שמרכיב (רוכב) ושמחלץ אותו מלהיות בינארי טהור ושם נעוץ ההבדל.
המחלץ זה בעצם הדאק
שעושה המרה מדיגיטלי לאנלוגי
אף אחד לא יתווכח שהדאק משפיע מאד
הטענה של הטכנוקרטים היא שעד הכניסה לדאק המידע לא יכול להשתבש כי יש מנגנון תיקון שגיאות בכל פרוטוקול דיגיטלי.
כמו שכתבתי. יש הבדל שמיע בין סטרימרים ברור לחלוטין השוואה פשוטה אצלי מחוברים שניים במקביל ואני יכול לנגן בשניהם בדיוק מאותו מקור טידל/קובץ ולהחליף בלחיצת כפתור וגם אם תשב בחדר השני תשמע את ההבדל
לדעתי זה נובע מהעובדה שאין באמת bit perfect
כל תוכנה עושה משהו למידע

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
לדעתי זה נובע מהעובדה שאין באמת bit perfect
כל תוכנה עושה משהו למידע

יש מצב!
ועדיין לדעתי זה לא כל הסיפור.

אני יכול להעיד על הבדלים גדולים בעקבות בהחלפה של ספקי כוח והוספה של בידוד גלווני.
אחרים מעידים על הבדלים בעקבות החלפת כבילה (הארקה, סיכוך).
בכל המקרים האלה התiכנה קבועה, הפרמטרים שמשתנים הם מתחום החשמל.

עוד מקרים שבהם התiכנה קבועה ועדיין להרבה אנשים יש העדפה ברורה: מארז עם צינון פאסיבי בניגוד למאוורר, דיסק (פנימי\חיצוני\SSD\NAS - כל אחד והעדפותיו), שיכוך. אני מאמין שבמקרים האלה המכנה המשותף הוא רזוננס.

(וכן, ברור לי שממשק USB והצ'יפ של הממיר אמורים ליצור אבסטרקציה מעל כל אלה)

נערך לאחרונה ב:

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
לדעתי כול המגברים של קלאס A/AB/D נשמעים זהה בווליום זהה באותו קלאס כי הם הרי קלאס A/AB/D
(אופס...)
מה הקשר בכלל
מגברים זה נטו חשמל
ומידע דיגיטלי זה מידע דיגיטלי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור