איזה שירות סטרימינג הכי מומלץ מבחינת איכות סאונד / מחיר?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
סקרנות נטו. מסקרן אותי לדעת כיצד הוא שומע, איך האקוסטיקה אצלו. מה בעצם עשה בשביל להגיע לזה שהוא נאמן למקור. אולי נלמד משהו.
אהה…זה פשוט - יש גורו (נדמה לי שזה אמריקאי ממוצא אירני ששמו אמיר) שמפרסם מדידות של מכשירים ומה שאצלו נמדד טוב מוכרז כ״נאמן למקור״.
מעוניין לנסות ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שלא הבנת זה שדמוקרטיה זה לא כביש חד סטרי
זאת אומרת שעמדה של אדם שאומר שויניל זה הסאונד הכי טוב בעולם זאת עמדה לגיטימית ואין בה הטפה או דקלום או וואטאבר
כנ"ל לגבי אדם שטוען שדיגיטל הוא הדבר הכי קרוב לדבר האמיתי
משעשע אותי שעמדה אחת היא לגיטימית ולא דקלום או וואטאבר
ואחרת היא אוטומטית הטפה ודקלום רק כי היא שונה משל הרוב
זה בדיוק כמו שמאל וימין
יש מקום להכל
לגבי הקטע של הדיקטטורה זה גם די משעשע
בואו נאטום אוזניים כי חלילה אומרים משהו שונה מאיתנו lol

חס ושלום. אל תשתמש במילה דמוקרטיה בפורום הזה. הוא לא דמוקרטי. יש לפורום הזה אג'נדה ברורה. ואתה בוודאי מכיר אותה.

אבל עזוב את זה. גם ככה הזרקת לפורום קצת בולשיט מהול בבורות.
אז שוב...
אני אומר שהדעה שלי לגיטימית בדיוק כמו של אדם שאוהב ויניל ומנורות
עצם זה שאני חושב אחרת לא הופך אותי למצורע ועצם זה שאני מביע את דעתי לא הופך את הדעה שלי לניסיון שכנוע של אחרים
ואם אני אעוף ממקום כלשהו בעולם הזה על עצם זה שאני חושב אחרת, ההפסד שלי ממש לא גדול.

כשאני משחרר לאוויר הוירטואלי טיעונים נוקבים, עומד מאחוריהן נסיון רב ובחינה של הטענות שלי שוב ושוב לפני שאני טוען. טענת לגבי מנורות ופטיפונים. שמעת פעם מערכת מושקעת מאוד שבנויה כך? אם כן, מה היו הרכיבים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כשאני משחרר לאוויר הוירטואלי טיעונים נוקבים, עומד מאחוריהן נסיון רב ובחינה של הטענות שלי שוב ושוב לפני שאני טוען. טענת לגבי מנורות ופטיפונים. שמעת פעם מערכת מושקעת מאוד שבנויה כך? אם כן, מה היו הרכיבים.
אני לא מבין למה אתה מערב כאן עניין כל כך לא רלוונטי לנושא כמו לשמוע.

מי שמתעסק במה נשמע טוב לא מבין את מהות העניין, אלא פשוט מחפש שיהיה לו נעים.

לא חשוב איך זה נשמע, חשוב שזה יהיה נטול עיוותים ושיימדד טוב.

ואין טעם בכלל לנסות לשמוע ויניל ומנורות, כי ברור וידוע שהם מעוותים, וכל סטרימינג פשוט בהכרח יהיה עדיף על מערכת ויניל ו/או מנורות מושקעת מאוד, גם אם איזה מטומטם בזבז על השטויות האלה $1,000,000.

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
שמתי לב השבוע שכל הקטלוג העברי במועדפים שלי ב tidal נמחק (לדוגמא, כל אהוד בנאי נמחק ולא זמין יותר לשמיעה). קטלוג שהיתווסף לא מזמן. מעבר לזה, כל הזמן יוצאים שירים מהקטלוג ב tidal. לא יודע אם זה קורה בשאר שירותי הסטרימינג.

הבנתי שאפל עכשיו מאפשרים להאזין לקטלוג העצום שלהם ב loossless. ובחצי מחיר מtidal
בדקתי. אצלי בטידל כל הקטלוג העברי חי ובועט, לרבות אהוד בנאי.
נסה לכתוב באנגלית את שם האמן, אולי שם טמון הפתרון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מבין למה אתה מערב כאן עניין כל כך לא רלוונטי לנושא כמו לשמוע.

מי שמתעסק במה נשמע טוב לא מבין את מהות העניין, אלא פשוט מחפש שיהיה לו נעים.

לא חשוב איך זה נשמע, חשוב שזה יהיה נטול עיוותים ושיימדד טוב.

ואין טעם בכלל לנסות לשמוע ויניל ומנורות, כי ברור וידוע שהם מעוותים, וכל סטרימינג פשוט בהכרח יהיה עדיף על מערכת ויניל ו/או מנורות מושקעת מאוד, גם אם איזה מטומטם בזבז על השטויות האלה $1,000,000.

לי זה רלוונטי.

• Haha
Reactions: AK1

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לי זה רלוונטי.
איפה החיוך? :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בוא אני אסביר לך למה זה רלוונטי יקירי. קודם כל תמיד תזכור שאיתך תמיד יש חיוך אמיתי, לא וירטואלי כזה.

אז למה? כי כשהתערבתי הבחור התאדה. וזה משהו שאני פחות מתחבר אליו.

הרי הבחור דיבר על נאמנות למקור, מדידות, דיון. והופ - שואלים אותו משהו שנוגע לנסיונו האמיתי ובום - נעלם. מה אתה אומר על זה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בוא אני אסביר לך למה זה רלוונטי יקירי. קודם כל תמיד תזכור שאיתך תמיד יש חיוך אמיתי, לא וירטואלי כזה.

הרי הבחור דיבר על נאמנות למקור, מדידות, דיון. והופ - שואלים אותו משהו שנוגע לנסיונו האמיתי ובום - נעלם. מה אתה אומר על זה?
אני אומר שהבנאדם לא רציני משום אספקט, אפילו לא במסגרת הקלישאות שהוא מדקלם, לא עונה לטיעונים שמאתגרים אותן, וגם לא בקשר לציוד שלו, אם בכלל יש לו משהו מעבר לסטרימינג לטלפון (שעדיף כידוע על כל מערכת אנלוגית שהיא), ו/או לניסיון שכנראה אין לו.

ריקנות.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

זה אותו דפוס התנהגות. מדי כמה חודשים הוא צץ עם זהות חדשה.
אותן מנטרות , אותו סגנון
לא מדבר על עצמו , על הציוד שלו.
בשלב הבא יביא קישורים לאתר של האירני
קל מאד לבדוק שזה אותו אחד. לא צריך פגסוס

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יאללה. ניתן לו הזדמנות. נראה לאן יוביל את עצמו.

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
לא הגבתי מכמה סיבות:
א' אין לי כוח לויכוחים מיותרים ולזה שאומרים לי שהדעה שלי לא לגיטימית ושמקווים שיעיפו אותי מכאן על כלום ושומדבר
לא הבנתי את הגישה וההתנהגות הזאת בכלל
ב' אם מדובר כאן בדיקטטורה ואין זכות להביע דעה שונה משל הרוב אז אין לי ממש מוטיבציה או חשק להשאיר או להגיב כאן, זה הכל.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לא הגבתי מכמה סיבות:
א' אין לי כוח לויכוחים מיותרים ולזה שאומרים לי שהדעה שלי לא לגיטימית ושמקווים שיעיפו אותי מכאן על כלום ושומדבר
ב' אם מדובר כאן בדיקטטורה ואין זכות להביע דעה שונה משל הרוב אז אין לי ממש מוטיבציה או חשק להשאיר או להגיב כאן, זה הכל.
ג' מה הציוד שיש לך?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
א' אין לי כוח לויכוחים מיותרים
אתה אפילו לא מתווכח, רק מדקלם את דעתך, ואם עונים לך עניינית, אתה לא מגיב לזה, או בכלל. זה לא ויכוח. כמו כאן: :)

דרך אגב, אם לוחצים על CC בתחתית המסך, יש גם תרגום (מאוד לא מדוייק) לעברית

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא הגבתי מכמה סיבות:
כשאתה מצטט ומדקלם כמו תוכי מה שהגורו אמיר כותב, שולל או מתייחס בזלזול לגישות אחרות בבחינת ״יש אמת אחת ואני מייצג אותה וכל השאר אהבלים שעובדים עליהם בעיניים״ וכל זה בלי שום ניסיון מעשי בהאזנה למערכות שונות ובלי הבנה בסיסית שעיוותי חדר הרבה יותר קריטיים מעיוותי מכשירים , שרובם בטלים בשישים, אז דעתך בהחלט מיותרת פה.
הדוגמא שעמיר הסביר לך בפירוט רב (שכמובן לא טרחת להגיב עניינית…) לגבי המושג המומצא של ״נאמנות למקור״ (אגב, ביטוי שיווקי שהומצא בשנות ה 70 על סמך הכיתוב על המערכת המשולבת של סוני שהייתה לי כשהייתי בן 13….) רק ממחישה שגם אין לך פרספקטיבה של האזנה מעשית וגם בידע התיאורטי שלך אתה לוקה בחסר.
מילא אם היית מגיב עניינית ובא עם ראש פתוח לשקול את גישתך לאור מה שנכתב לך ואם היית מנצל את ההזדמנות להתארח אצל מישהו בעל סטאפ רציני אז בכלל היית מראה נכונות להתנסות מסוג אחר שזה תמיד מבורך בתחום הזה.
אבל זה בכלל לא הכיוון שלך.
אין לך כוח לויכוחים מיותרים אבל יש לך המון כוח לפזר אמירות לא קשורות (ומעשית לא נכונות ) ללא צורך והציטוטים שעמיר הביא פה קודם הם דוגמא מצוינת.
אתה פה בשביל לדקלם אמירות תיאורטיות שכולם פה כבר שמעו ומכירים ותנחש מה ?
לא מרגישים שום צורך לטחון אותם שוב ושוב.
עכשיו הבנת ?

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ג' מה הציוד שיש לך?
אל תדאג, ציוד שנמדד פצצה…

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
אנחנו חוקרים את החלל אבל אין לנו אפשרות למדוד רמקול או DAC
יש אפשרות למדוד רמקול ויש אפשרות למדוד דאק, אבל האפשרות היא לא מוחלטת ומשקפת את הכל.
אתה יכול למדוד פרמטרים מסוימים - ועדיין גם זה לא מספיק ולא עד הסוף. גם בדיגיטל יש מגבלות חביבי - יש את עניין ה JITTER ,שחברות רציניות מאוד מפתחות מוצרים ושיטות כדי למדוד אותו כי הציוד המסחרי/הנגיש לא מספיק טוב ויש המון מחקרים בעניין .אז על הנייר - דיגיטל הוא דיגיטל ופה זה נגמר - אבל מי שבאמת נכנס למדידות מבין שזה לא המצב . הוא יכול להבין גם על ידי זה שישמע את המוצר ומיד יבין שאכן יש הבדלים. מעבר לזה - אין שני מוצרים שנמדדים זהה - כל רבע פרמטר שונה - יוצר תגובת שרשרת.

הדברים הרבה יותר מורכבים מאיך שאתה מציג אותם,למדידות יש ערך רב אבל לאוזן יש ערך לא פחות .בסופו של דבר אודיו זה גם FEEL, אומנות,התאמה,סינרגיה בין מוצרים(גם ברמה הטכנית וגם כמובן לשמוע) ,סינרגיה בין מערכת לחדר - אם הניסיון השמיעתי שלך לא שווה לפחות לניסיון הטכני שלך במדידות - אין לך ממש מה לעשות עם המדידות האלה,כי אתה לא תבין את המגבלות שלהן.

הן כן יכולות לעזור לך לברור מוצרים ברמה הבסיסית של "מעניין" או לא ולזהות בעיות ראשוניות -אבל אם רק תבחר לפי מדידות -מחכה לך דרך מאוד מאכזבת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם רק תבחר לפי מדידות -מחכה לך דרך מאוד מאכזבת
ממה הוא יתאכזב? אם זה דיגיטלי, אז ברור שזה שקוף ונטול עיוותים ונאמן למקור, וזה מה שהוא רוצה, וכנראה לדעתו המלומדת גם מקבל.
הצליל עצמו לא חשוב, רק עצם הדיגיטליות מספיק טובה, בטח ב-hi res.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
יש אפשרות למדוד רמקול ויש אפשרות למדוד דאק, אבל האפשרות היא לא מוחלטת ומשקפת את הכל.
אתה יכול למדוד פרמטרים מסוימים - ועדיין גם זה לא מספיק ולא עד הסוף. גם בדיגיטל יש מגבלות חביבי - יש את עניין ה JITTER ,שחברות רציניות מאוד מפתחות מוצרים ושיטות כדי למדוד אותו כי הציוד המסחרי/הנגיש לא מספיק טוב ויש המון מחקרים בעניין .אז על הנייר - דיגיטל הוא דיגיטל ופה זה נגמר - אבל מי שבאמת נכנס למדידות מבין שזה לא המצב . הוא יכול להבין גם על ידי זה שישמע את המוצר ומיד יבין שאכן יש הבדלים. מעבר לזה - אין שני מוצרים שנמדדים זהה - כל רבע פרמטר שונה - יוצר תגובת שרשרת.
מסכים לדברים שכתבת, רק הערה אחת, ג'יטר זה הדבר שהכי קל למדוד גם ע"י סקופ פשוט של שני ערוצים -בערוץ אחד המקור , נניח תדר של 1K ואת המוצא מחברים לערוץ השני בסקופ, ואז יש 2 פרמטרים למדידת הג'יטר , אחד בכמה הוא סוטה ימינה שמאלה (אמפליטודת הג'יטר) ביחס למחזור, הפרמטר השני זה התדר של הג'יטר (שנכנס במרבית המקרים לתחום השמע).
חשוב להדגיש שבמערכת אנאלוגית טהורה ואיכותית מהכניסה ליציאה אין כמעט ג'יטר כלל (למעט רעשים שאלולים להכנס, אבל לא יכנסו במערכת טובה)

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
צודק מאה אחוז בתאוריה של מה שמוגדר כשמיע ומדידות הג'יטר המוצגת לנו . בפועל - ובכללי עולם הדיגטל עדיין בהתפתחות ולמידה מתמדת.
יש הרבה ביקורת על המכשירים הסטנדרטים למדידה וחוסר עקביות - לכן חברות מסוימות - מפתחות שיטות מדידה משלהן וגם מיכשור משלהם.
אנחנו נראה בקרוב וכבר רואים המון DACS עם תמיכה ב WORLD CLOCK,סטרימרים משופרים וכו-זה כבר קורה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא הגבתי מכמה סיבות:

א׳ - יש לך, ואתה בהחלט מוכרח להתווכח. עובדה, אתה מכיר את הפורום, מכיר את הגישה ובכל זאת החלטת לכתוב את דעתך.
ב׳ - יש זכות. אבל להבדיל מאתרים אחרים כאן אנחנו נתעקש לדעת מהיכן אתה מגיע, מה הנסיון שלך באודיו (לא במדידות) וממה מורכבת המעכת שלך. אם אתה חרד לפרטיותך, הפורום הזה לא עבורך. כולם כאן חשפו מה יש להם בבית. זה חלק מהעניין.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור