איזה שירות סטרימינג הכי מומלץ מבחינת איכות סאונד / מחיר?

למה

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
עד שנפטרנו משרון 100,שוב מתעורר אותו ויכוח עתיק ימים,שנטחן עד דק ואין כבר כח לאף אחד להסביר(חוץ מעמיר AK1 ,שעוד לא הרים ידיים),שלא כל נוצץ,הוא זהב ולא בהכרח רכיב,שנמדד מצויין נישמע ככה ;) ובכלל באודיו אין אמת אבסולוטית ויש המון סובייקטיביות וטעם אישי,לכן לא תצליח לשכנע כאן אף אחד,אולי רק להכעיס.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
לא מבין אנשים שמשלמים עשרות אלפי דולרים על סטרימרים-תשקיעו את הסכום הזה בפטיפון ותקליטים. זה יהיה הרבה יותר טוב\
אני חושב שזה כיוון מצויין על בנייה עם רכיבי נוס. השאלה אם כל הרכיבים יהיו נוס ולא רק השבב המרה. יש לזה השפעה תהומית-האמן לי בדקתי את זה במכשיר שתקנתי. יש גם חומר למכביר ברשת.

נחזור לנושא - abbas audio הם 100 אחוז nos. תבדוק אותם.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
עד שנפטרנו משרון 100,שוב מתעורר אותו ויכוח עתיק ימים,שנטחן עד דק ואין כבר כח לאף אחד להסביר(חוץ מעמיר AK1 ,שעוד לא הרים ידיים),שלא כל נוצץ,הוא זהב ולא בהכרח רכיב,שנמדד מצויין נישמע ככה ;) ובכלל באודיו אין אמת אבסולוטית ויש המון סובייקטיביות וטעם אישי,לכן לא תצליח לשכנע כאן אף אחד,אולי רק להכעיס.
זה אותו אחד. שקוף
העיפו אותו. המתין קצת ופתח חשבון חדש
עוד מעט יתחיל עם האירני

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
זה אותו אחד. שקוף
העיפו אותו. המתין קצת ופתח חשבון חדש
עוד מעט יתחיל עם האירני
בכלל לא בטוח שזה אותו אחד. לחשוב שזה אותו אחד נותן לו קרדיט שהוא מיוחד ושאין עוד רבים כמוהו.

למעשה, יש אינספור כאלה, שמתעקשים על אוסף קלישאות כאילו מה שיש להם לומר הוא האמת האבסולוטית, ושצריך להראות לאנשים כאן שחושבים אחרת את האור. שלא במפתיע, מדי פעם צץ אחד כזה.

כל אלה דומים במידה זו או אחרת, ורובם רק מקיאים "אמיתות" שלקטו מאחרים, בלי להעמיק לחשוב על הדברים בעצמם, ובלי לקבל את זה שאפשר לחשוב(!) אחרת.

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
בכלל לא בטוח שזה אותו אחד. לחשוב שזה אותו אחד נותן לו קרדיט שהוא מיוחד ושאין עוד רבים כמוהו.

למעשה, יש אינספור כאלה, שמתעקשים על אוסף קלישאות כאילו מה שיש להם לומר הוא האמת האבסולוטית, ושצריך להראות לאנשים כאן שחושבים אחרת את האור. שלא במפתיע, מדי פעם צץ אחד כזה.

כל אלה דומים במידה זו או אחרת, ורובם רק מקיאים "אמיתות" שלקטו מאחרים, בלי להעמיק לחשוב על הדברים בעצמם, ובלי לקבל את זה שאפשר לחשוב(!) אחרת.
אוסף של קלישאות?
הפוסל במומו פוסל
בינתיים רק האודיופילים שתקועים באוסף של קלישאות של לפני עשרות שנים חושבים שויניל זה הפורמט האולטימטיבי, ומנורות זה הסאונד האולטימטיבי מבלי להתחשב בזה שהמדע היום מציע מדידות ומדדים שקובעים בצורה חד משמעית מה הוא סאונד נכון, שקוף ונטול עיוותים.
אנחנו חוקרים את החלל אבל אין לנו אפשרות למדוד רמקול או DAC
סאונד זה דבר כ"כ מיסטי הרי שהוא מעבר ליכולת של המדע למדוד אותו
אוקיי סה"כ הגיוני.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אוסף של קלישאות?
הפוסל במומו פוסל
בינתיים רק האודיופילים שתקועים באוסף של קלישאות של לפני עשרות שנים חושבים שויניל זה הפורמט האולטימטיבי, ומנורות זה הסאונד האולטימטיבי מבלי להתחשב בזה שהמדע היום מציע מדידות ומדדים שקובעים בצורה חד משמעית מה הוא סאונד נכון, שקוף ונטול עיוותים.
אוקיי סה"כ הגיוני.
אז לא הבנתי מה אתה רוצה, אלא אם משעמם לך בבית ויש לך עודף זמן פנוי. אתה כל פעם חוזר על המנטרות המטומטמות האלו.

אם אתה יודע הכל ומבחינתך asr הוא המקום הרלוונטי, למה אתה קודח לכולם פה בשכל?
שחרר אותנו מנוכחותך המעיקה. לך!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אוסף של קלישאות?
הפוסל במומו פוסל
אוקיי סה"כ הגיוני.
קלישאה אינה אומרת שזה לא נכון בעקרון, אלא שנעשה בזה שימוש יתר עד שכבר נמאס לשמוע מזה.

היו כאן כבר הרבה יותר מדי נודניקים שניכסו לעצמם את "המדע" וקישקשו בשמו על מדידות מכאן ועד אחרי הודעה חדשה. נמאס.

כל הדברים האלה כבר ידועים וטחונים ופרט אולי לכמה טירונים, כ-ו-ל-ם כבר שמעו את כל הטיעונים האלה אינספור פעמים. זה לא שאתה מחדש אפילו בפסיק. אתה אולי לא מודע לקודמיך, אבל אתה חוזר על דבריהם הידועים. גם הנודניק הקודם חשב שהוא מגלה לכולם את האור המוכר עד זרא.

אז רק בקיצור -- נראה לי שאני היחיד כאן שיש לו עוד קצת סבלנות להסביר עוד פעם לנודניק התורן, אבל גם זו אוזלת.

אף אחד לא אומר שאי אפשר למדוד. אפשר למדוד המון דברים שנראים על פניהם מאוד הגיוניים, ולעשות המון חישובים מחוכמים, כשהמגבלה היחידה למה ואיך למדוד היא רק הדמיון האנושי. למשל THD היא מדידה גאונית לדיוק: רוצים לתאר את ההפרשים בין מה שיש לבין מה שהיה צריך להיות, אבל סתם הפרשים הם בעייתיים כי יש עניין של סימן, אז כדי לא להסתבך עם ערכים מוחלטים, לוקחים את ריבועי ההפרשים, עושים ממוצע, ויופי! יש לנו מדד נפלא והגיוני ומחוכם למידת הדיוק. כך גם המציאו את ה-Frequency Response ו-Damping Factor ועוד הרבה כאלה.

אמה מה? כל המדידות האלה מבוססות על הגיון תיאורטי, מוצק ככל שיהיה, אבל הבעיה הקטנה היא שכמעט עבור כל המדידות שמדובר בהן, ובוודאי כל אלה שמפורסמים כ-specs של ציוד, אין מתאם לבין תוצאות טובות במדידות האלה לבין סאונד שנחווה טוב על ידי בני אדם.

לכן הן שימושיות לחלוטין לתכנונים ולבדיקת מכשירים, אבל לא כניבוי לאיכות הסאונד.

אולי יש עוד, אבל המדידה היחידה שאני מכיר שיש מיתאם בין תוצאות שלה לבין איכות נחווית של סאונד היא עיבוד הנתונים המתקבלים מספינורמה לכדי מספר בודד או אוסף גרפים שצריך לדעת לפרש אותו, וגם זה לגבי רמקולים בלבד, ובמגבלות מה שניתן להסיק מזה.

למעשה, הנחת היסוד המוטעית שלך -- ושל רבים כמוך -- היא שמינימום עיוותים ומקסימום דיוק הם המטרה האולטימטיבית.

מתברר שזה לא בהכרח מה שאנשים אוהבים, בטח לא כולם. עובדה -- יש אנשים שאוהבים ויניל ומנורות למרות שידוע לחלוטין שהם מעוותים.

מדען גרוע הוא מדען שמנסה לכופף את המציאות לפי התיאוריות שלו, ואם יש אי התאמה, הוא מכריז שהמציאות לא בסדר.
מדען טוב הוא כזה שלוקח את המציאות כנתון, ומנסה למצוא את התיאוריות שיסבירו אותה.

אתה "מדען" גרוע, שמסביר שאנשים שאוהבים ויניל ומנורות טועים ו/או טיפשים ו/או לא יודעים מה טוב בשבילם.
לעומת זאת, המציאות כוללת כעובדה שאנשים אוהבים את מה שאתה מחשיב לפסול, ואתה לא מוכן לכלול את העובדה הזו כחלק מהמציאות. "מדען" גרוע אמרנו?

זה מזכיר לי את הספר שקראתי בצעירותי, "מרד הנפילים", ושם יש משפט גאוני לגבי מדע ובכלל: "אם נתקלת בסתירה במציאות, בדוק את הנחות היסוד שלך!!"

עד שלא תעשה זאת, תישאר בחזקת עוד נודניק אחד.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אדון audioaudio הוא שרון 100.
לא נפטרת ממנו, הוא פשוט חזר בשם משתמש אחר.
הוא הצליח להסתיר לזמן מה את האג׳נדה שלו אבל זה חזק ממנו.
לכן גם התוכן וגם הסגנון נשמע מוכר.
פשוט ממחזר אמירות קודמות שלו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אדון audioaudio הוא שרון 100.
לא נפטרת ממנו, הוא פשוט חזר בשם משתמש אחר.
הוא הצליח להסתיר לזמן מה את האג׳נדה שלו אבל זה חזק ממנו.
לכן גם התוכן וגם הסגנון נשמע מוכר.
פשוט ממחזר אמירות קודמות שלו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
מדובר בשרון 100 והוא אפילו לא הכחיש.

תמונות מצורפות

• 3B35A150-9447-4902-B8F6-6A658E12FAD8.png
    3B35A150-9447-4902-B8F6-6A658E12FAD8.png
    KB 209.4 · צפיות: 89

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
עמיר,
מדובר בשרון 100 והוא אפילו לא הכחיש.
א. יתכן שזה שרון100
ב. מזה שהוא לא טרח להכחיש לא נובע שהוא מאשר
ג. נראה לי ששרון100 הייה יותר וכחן
ד. יתכן שזה לא שרון100
ו.
ז. זה לא משנה

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
לא הבנתי, כל פעם שמישהו מעלה את הטענה שסאונד הוא דבר מדיד אז הוא אוטומטית נודניק מנסה להטיף מוסר וכאילו מרגיש עצמו נביא זעם שמטיף נגד האודיופילים שהם אולד סקול.
כמה פעמים הנודניקים על חזרו על המנטרה שויניל ו"סאונד אנלוגי" יותר טובים מדיגיטל ואף אחד לא האשים באותם הדברים?
פי מיליון בערך?
בקיצור
זה שאדם אומר את דעתו שבמקרה סותרת דעה אחרת יותר רווחת לא אומר עליו שהוא נודניק או מנסה לחדש ושאר קשקושים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
Don’t feed the troll

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא הבנתי, כל פעם שמישהו מעלה את הטענה שסאונד הוא דבר מדיד אז הוא אוטומטית נודניק מנסה להטיף מוסר וכאילו מרגיש עצמו נביא זעם שמטיף נגד האודיופילים שהם אולד סקול.
כמה פעמים הנודניקים על חזרו על המנטרה שויניל ו"סאונד אנלוגי" יותר טובים מדיגיטל ואף אחד לא האשים באותם הדברים?
פי מיליון בערך?
בקיצור
זה שאדם אומר את דעתו שבמקרה סותרת דעה אחרת יותר רווחת לא אומר עליו שהוא נודניק או מנסה לחדש ושאר קשקושים
אתה מפספס את מהות הפורום הזה.

המטרה כאן אינה לגלות את "האמת" לגבי סאונד.
המטרה היא לדבר על התחביב ולשתף דברים בקשר אליו.

אז לא נמאס מזה שאנשים אוהבים דברים מסוימים. שייהנו.
כן נמאס מאלה שאומרים שהם לא אמורים לאהוב את מה שהם אוהבים.

ודעתך לא מעניינת. לא בגל שיש דעה "רווחת" -- שממש לא כולם מסכימים עליה -- אלא בגלל שאתה בא לסתור את מה שאנשים אוהבים, וגם כל מה שאמרת כבר נאמר אינספור פעמים. לא צריך אותך כאן בשביל זה.

אם אתה רוצה לשתף מה אתה כן אוהב ומה אתה אוהב בו -- בכייף.
אבל אין מקום להסברים למה האחרים לא אמורים לאהוב את מה שהם אוהבים, שבזה מתבטאת הנודניקיות.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
פי מיליון בערך?
בקיצור
אני רוצה לשמוע תקליטים עם מגבר מנורות, ודיסטורשן גבוה במוצא. זה מה שאני אוהב. לא סובל דיגיטלי.

לא מעניין אותי איך וכמה זה נמדד כמעט 20 שנים, בוא תספר לי על הניסיון שלך, ואיזה ציוד יש לך בבית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
מגבר שפופרות ואנלוג לא מדבר גם אלי ואל ציבור רחב לא פחות מנוסה ממך , אין צורך לענות ככה למישהו שחושב אחרת .

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
מגבר שפופרות ואנלוג לא מדבר גם אלי ואל ציבור רחב לא פחות מנוסה ממך , אין צורך לענות ככה למישהו שחושב אחרת .
אני לא עונה לאף אחד "ככה" למישהו שחושב אחרת ממני
אני זה שמותקף בכל פעם שאני מביע את דעתי משום מה

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
אתה מפספס את מהות הפורום הזה.

המטרה כאן אינה לגלות את "האמת" לגבי סאונד.
המטרה היא לדבר על התחביב ולשתף דברים בקשר אליו.

אז לא נמאס מזה שאנשים אוהבים דברים מסוימים. שייהנו.
כן נמאס מאלה שאומרים שהם לא אמורים לאהוב את מה שהם אוהבים.

ודעתך לא מעניינת. לא בגל שיש דעה "רווחת" -- שממש לא כולם מסכימים עליה -- אלא בגלל שאתה בא לסתור את מה שאנשים אוהבים, וגם כל מה שאמרת כבר נאמר אינספור פעמים. לא צריך אותך כאן בשביל זה.

אם אתה רוצה לשתף מה אתה כן אוהב ומה אתה אוהב בו -- בכייף.
אבל אין מקום להסברים למה האחרים לא אמורים לאהוב את מה שהם אוהבים, שבזה מתבטאת הנודניקיות.
אני *אוהב* סאונד שהוא מדיד ושכתוצאה מכך הוא גם שקוף ונטול עיוותים
זה מה שאני אוהב ובגלל זה את זה אני אומר.
רומנטיזציה בסאונד לא מדברת אליי
זה נחמד כגימיק אבל רוצה לשמוע את המוזיקה כמו שהוקלטה במקור, שזו המטרה של כל אודיופיל( או לפחות אמורה להיות)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
מה זה הגסות רוח לכל חד עם דעה שונה ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני *אוהב* סאונד שהוא מדיד ושכתוצאה מכך הוא גם שקוף ונטול עיוותים
כל סאונד הוא "מדיד", רק שכמעט אין מדידות שיש להם משמעות רלוונטית למה ששומעים.

אז שוב -- כבר הסברתי את זה לקודמיך, ואם אתה שרון100 בתחפושת, אז אולי גם לך.

למשל THD. תוצאה של 1% נחשבת כגרועה ושל 0.000001% כטובה, אבל למרות שראשונה פי מיליון מהשניה, שתיהן לא שמיעות. הרגישות של האוזן נמוכה משתיהן אפילו בסינוסים טהורים בתנאי מעבדה, ובמוזיקה עוד פחות.

או Frequency Response -- תוצאה של 0.04dB± נחשבת טובה ושל 4dB± לא, אבל החדר יכול בקלות להכניס סטיות של 10dB ויותר.

וכו' וכו'.

זה נחמד כגימיק אבל רוצה לשמוע את המוזיקה כמו שהוקלטה במקור, שזו המטרה של כל אודיופיל( או לפחות אמורה להיות)
זהו, שאתה מנסה להכתיב לאודיופילים מה צריכה להיות המטרה שלהם.
אז לא, המטרה של כל בן אדם שפוי בהקשר לאודיו היא ליהנות מהצליל, וכל אחד נהנה ממשהו אחר.
יש כאלה שנהנים מהמחשבה שהציוד שלהם מדויק-כביכול יותר מאשר מהסאונד עצמו. וואלה, שיהנו, אבל שלא יצפו מאחרים שיתחברו לשטות הזו.

חוצמזה, ה"כפי שהוקלטה במקור" זה גם עניין מופרך, מכמה סיבות שהוסברו כבר אינסוף פעמים, אז הנה בקיצור שוב:
  • רוב ההקלטות נעשות בריבוי מיקרופונים שאינם ממוקמים במקומות שבהם היו אמורות להיות אזני מאזין. אז בעצם מקליטים דברים בצורה שאינה מתארת מציאות של האזנה באיזשהו מקום, ומערבבים הכל במיקס לפי ראות אזני הטכנאי. אז מילא אם היית רוצה לשמוע מה שמאזין היה שומע בקונצרט, אבל לרצות לשמוע סתם עירבול של תכנים כאילו היית מרחף 3 מ' מעל קבוצות כלים שונות בו זמנית, ו/או בתוך הכלים או 20 ס"מ מהם, זה לגמרי מטופש.
  • יש כאלה שמשום מה רוצים לשמוע את מה שהטכנאי של המיקס שמע כתוצאה של המיקס שלו -- זה מטופש מאותן סיבות -- גם הוא שמע את העירבוב של התכנים ממקומות לא רלוונטיים.
  • אבל אם אתה כבר רוצה לשמוע מה שהטכנאי שמע, אתה צריך להשתמש באותו ציוד שבו הוא השתמש -- בהרבה מקרים ציוד מנורתי, תלוי ממתי ההקלטה -- ובאותה אקוסטיקה כמו באולפן המיקס. אחרת אתה שומע משהו אחר לגמרי, ומרמה את עצמך שאם לציוד שלך יש THD נמוך ו-FR טוב אתה מקבל משהו דומה.
בקיצור, שטויות מוחלטות. רוצה לעסוק בהן? הדרך פתוחה, ויש גם ויניליסטים שחושבים באותה צורה.

====================
תוספת מאוחרת, בקשר לרגישות האוזן לעיוותים: אמיר מ-Audio Science Review מספר כאן על זה שאודיופילים עם אוזני זהב לא הצליחו להבחין באופן מובהק בין קופסה שחורה שמעבירה הכל כפי שהוא לבין קופסה שחורה שמוסיפה 2.5%(!!) עיוות, כולל במצבים שהם לקחו את הקופסאות הביתה לשמוע על המערכת שלהם, בתנאים שלהם, ולבדוק בנחת כמה שהם רוצים. אז להתעסק באחוזי עיוות שמתחת לאחוז זו בכלל שטות.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור