איזה שירות סטרימינג הכי מומלץ מבחינת איכות סאונד / מחיר?

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
כל סאונד הוא "מדיד", רק שכמעט אין מדידות שיש להם משמעות רלוונטית למה ששומעים.

אז שוב -- כבר הסברתי את זה לקודמיך, ואם אתה שרון100 בתחפושת, אז אולי גם לך.

למשל THD. תוצאה של 1% נחשבת כגרועה ושל 0.000001% כטובה, אבל למרות שראשונה פי מיליון מהשניה, שתיהן לא שמיעות. הרגישות של האוזן נמוכה משתיהן אפילו בסינוסים טהורים בתנאי מעבדה, ובמוזיקה עוד פחות.

או Frequency Response -- תוצאה של 0.04dB± נחשבת טובה ושל 4dB± לא, אבל החדר יכול בקלות להכניס סטיות של 10dB ויותר.

וכו' וכו'.

זהו, שאתה מנסה להכתיב לאודיופילים מה צריכה להיות המטרה שלהם.
אז לא, המטרה של כל בן אדם שפוי בהקשר לאודיו היא ליהנות מהצליל, וכל אחד נהנה ממשהו אחר.
יש כאלה שנהנים מהמחשבה שהציוד שלהם מדויק-כביכול יותר מאשר מהסאונד עצמו. וואלה, שיהנו, אבל שלא יצפו מאחרים שיתחברו לשטות הזו.

חוצמזה, ה"כפי שהוקלטה במקור" זה גם עניין מופרך, מכמה סיבות שהוסברו כבר אינסוף פעמים, אז הנה בקיצור שוב:
  • רוב ההקלטות נעשות בריבוי מיקרופונים שאינם ממוקמים במקומות שבהם היו אמורות להיות אזני מאזין. אז בעצם מקליטים דברים בצורה שאינה מתארת מציאות של האזנה באיזשהו מקום, ומערבבים הכל במיקס לפי ראות אזני הטכנאי. אז מילא אם היית רוצה לשמוע מה שמאזין היה שומע בקונצרט, אבל לרצות לשמוע סתם עירבול של תכנים כאילו היית מרחף 3 מ' מעל קבוצות כלים שונות בו זמנית, ו/או בתוך הכלים או 20 ס"מ מהם, זה לגמרי מטופש.
  • יש כאלה שמשום מה רוצים לשמוע את מה שהטכנאי של המיקס שמע כתוצאה של המיקס שלו -- זה מטופש מאותן סיבות -- גם הוא שמע את העירבוב של התכנים ממקומות לא רלוונטיים.
  • אבל אם אתה כבר רוצה לשמוע מה שהטכנאי שמע, אתה צריך להשתמש באותו ציוד שבו הוא השתמש -- בהרבה מקרים ציוד מנורתי, תלוי ממתי ההקלטה -- ובאותה אקוסטיקה כמו באולפן המיקס. אחרת אתה שומע משהו אחר לגמרי, ומרמה את עצמך שאם לציוד שלך יש THD נמוך ו-FR טוב אתה מקבל משהו דומה.
בקיצור, שטויות מוחלטות. רוצה לעסוק בהן? הדרך פתוחה, ויש גם ויניליסטים שחושבים באותה צורה.

====================
תוספת מאוחרת, בקשר לרגישות האוזן לעיוותים: אמיר מ-Audio Science Review מספר כאן על זה שאודיופילים עם אוזני זהב לא הצליחו להבחין באופן מובהק בין קופסה שחורה שמעבירה הכל כפי שהוא לבין קופסה שחורה שמוסיפה 2.5%(!!) עיוות, כולל במצבים שהם לקחו את הקופסאות הביתה לשמוע על המערכת שלהם, בתנאים שלהם, ולבדוק בנחת כמה שהם רוצים. אז להתעסק באחוזי עיוות שמתחת לאחוז זו בכלל שטות.
של כל אדם שפוי?
אוקיי אז כנראה שאני לא שפוי

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
מה זה הגסות רוח לכל חד עם דעה שונה ?

אני הגס רוח?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
של כל אדם שפוי?
אוקיי אז כנראה שאני לא שפוי
הסבירו לך שזה תחביב שמטרתו לגרום הנאה למאזין .
כולם הבינו שאתה לא רוצה להנות מהאזנה.
אתה נהנה מהידיעה שהציוד שלך נמדד מצוין.
זאת זכותך אבל לא זכותך לדחוף את זה בכל חור.
שחרר אותנו מהמנטרה שלך.
ב asr תקבל אות כבוד.
פה זה לא יקרה.
זה מספיק ברור בשבילך ?

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
שחרר אותנו מהמנטרה שלך.
ב asr תקבל אות כבוד.
פה זה לא יקרה.
זה מספיק ברור בשבילך ?
לא האמת שלא
כל התחום הזה של האודיופיליה נתון לויכוח וזה חלק מכל הכיף שבתחביב
אבל אם אנשים רוצים להישאר נעולים וחלילה לא לשמוע דעה שונה משלהם אז שיהיה
תפיסת העולם שלי לא מתערערת כשאומרים לי שמדידות לא רלוונטיות בכלל והייתי מצפה שגם ההפך יקרה
אבל וואטאבר

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
שחרר אותנו מהמנטרה שלך.
ב asr תקבל אות כבוד.
פה זה לא יקרה.
זה מספיק ברור בשבילך ?
אני תהיתי איך אפשר להגיע לתוצאות כל כך שקופות וטובות, עד שבתקופת הסגרים הזמנתי את הe30 והd10s לניסיון. מעבר לעובדה שתוך חודש שניהם מתו ולא היה עם מי לדבר, הם נשמעו על הפנים.
גם גיסי התלהב מהדנון בעקבות המדידה. הזמין ומהר מהר החליף לימהה.

הבעיה של אותו נודניק, שהוא מסרב להבין שמדידות טובות אמורות להיות נקודת הפתיחה, ורק לאחר מכן מתקנים לפי צוותי האזנה ואז המדידות פחות טובות.

נאמן למקור? הוא ממש ישב באולם הקונצרטים ובאולפן ההקלטות אחר כך ועשה את המיקס.

אגב, מי שרוצה דאק זול וטוב מאוד יחסית למחיר כדאי לנסות את ה-ifi הבריטית. עדיף מהג'אנק הסיני.
זה למשל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא האמת שלא
כל התחום הזה של האודיופיליה נתון לויכוח וזה חלק מכל הכיף שבתחביב
אבל אם אנשים רוצים להישאר נעולים וחלילה לא לשמוע דעה שונה משלהם אז שיהיה
תפיסת העולם שלי לא מתערערת כשאומרים לי שמדידות לא רלוונטיות בכלל והייתי מצפה שגם ההפך יקרה
אבל וואטאבר
אולי זה כייף בשבילך לדקלם אם הקלישאות שלך, אבל זה לא כייף לאנשים כאן, שכבר שמעו את כל זה אינספור פעמים.

כן, רוצים להישאר "נעולים" -- כמו שאתה רוצה להישאר "נעול". אתה אפילו לא מגיב עניינית לטיעונים.

ממש לא מעניינת אותנו תפיסת העולם שלך והאם היא מתערערת או לא.

אנא דקלם אותה במקום אחר.

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
אולי זה כייף בשבילך לדקלם אם הקלישאות שלך, אבל זה לא כייף לאנשים כאן, שכבר שמעו את כל זה אינספור פעמים.

כן, רוצים להישאר "נעולים" -- כמו שאתה רוצה להישאר "נעול". אתה אפילו לא מגיב עניינית לטיעונים.

ממש לא מעניינת אותנו תפיסת העולם שלך והאם היא מתערערת או לא.

אנא דקלם אותה במקום אחר.
הנקודה שלי שכל אחד מדקלם את תפיסת עולמו כי זה אך טבעי, אבל הזרקור הוא רק על דקלום שסותר את התפיסה הרווחת ואז זה מרגיש כמו אצבע בעין( בלי סיבה)
אם מותר לדקלם שמנורות וויניל זה הסאונד זה הכי טוב בעולם, אז גם מותר לדקלם את ההפך
יש מקום להכל.
לא הבנתי למה עמדה אחת היא לא לגיטימית ואחרת היא כן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הנקודה שלי שכל אחד מדקלם את תפיסת עולמו כי זה אך טבעי, אבל הזרקור הוא רק על דקלום שסותר את התפיסה הרווחת ואז זה מרגיש כמו אצבע בעין( בלי סיבה)
אם מותר לדקלם שמנורות וויניל זה הסאונד זה הכי טוב בעולם, אז גם מותר לדקלם את ההפך
יש מקום להכל.
לא הבנתי למה עמדה אחת היא לא לגיטימית ואחרת היא כן.
לא, לא מותר הכל, לפחות לא באתר הזה.

@נמר אמר הרבה פעמים שהאתר הזה לא דמוקרטי, ושהוא שומר על הגולשים כאן מפני הנודניקים שמנסים להסביר שתפיסת העולם המוגבלת שלהם היא האמת, ושאחרים טיפשים שלא מבינים שהם צריכים לאהוב משהו אחר ממה שהם אוהבים.

אני ממש מקווה שהוא יממש את המדיניות האמורה.

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
לא, לא מותר הכל, לפחות לא באתר הזה.

@נמר אמר הרבה פעמים שהאתר הזה לא דמוקרטי, ושהוא שומר על הגולשים כאן מפני הנודניקים שמנסים להסביר שתפיסת העולם המוגבלת שלהם היא האמת, ושאחרים טיפשים שלא מבינים שהם צריכים לאהוב משהו אחר ממה שהם אוהבים.

אני ממש מקווה שהוא יממש את המדיניות האמורה.

מה שלא הבנת זה שדמוקרטיה זה לא כביש חד סטרי
זאת אומרת שעמדה של אדם שאומר שויניל זה הסאונד הכי טוב בעולם זאת עמדה לגיטימית ואין בה הטפה או דקלום או וואטאבר
כנ"ל לגבי אדם שטוען שדיגיטל הוא הדבר הכי קרוב לדבר האמיתי
משעשע אותי שעמדה אחת היא לגיטימית ולא דקלום או וואטאבר
ואחרת היא אוטומטית הטפה ודקלום רק כי היא שונה משל הרוב
זה בדיוק כמו שמאל וימין
יש מקום להכל
לגבי הקטע של הדיקטטורה זה גם די משעשע
בואו נאטום אוזניים כי חלילה אומרים משהו שונה מאיתנו lol

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מה שלא הבנת זה שדמוקרטיה זה לא כביש חד סטרי
זאת אומרת שעמדה של אדם שאומר שויניל זה הסאונד הכי טוב בעולם זאת עמדה לגיטימית ואין בה הטפה או דקלום או וואטאבר
כנ"ל לגבי אדם שטוען שדיגיטל הוא הדבר הכי קרוב לדבר האמיתי
משעשע אותי שעמדה אחת היא לגיטימית ולא דקלום או וואטאבר
ואחרת היא אוטומטית הטפה ודקלום רק כי היא שונה משל הרוב
זה בדיוק כמו שמאל וימין
יש מקום להכל
לגבי הקטע של הדיקטטורה זה גם די משעשע
בואו נאטום אוזניים כי חלילה אומרים משהו שונה מאיתנו lol
מה שאתה לא הבנת זה שכאן זו לא דמוקרטיה, זה אתר פרטי:
תבינו, הפורום הזה הוא לא פורום דמוקרטיה. הוא פורום מקצועי, בית לאודיופילים. הבית היחיד בעצם שמאפשר להם לכתוב בחופשיות. כתבתי לשרון, לדיגימון ולכל אנטי אודיופיליה שעבר כאן. הפורום הזה פועל ומנוהל בגישה פלורליסטית למחצה. הוא פלורליסט למי שהאג׳נדה שלו אינה מנוגדת לאג׳נדה הברורה, המובהקת שלו. האג׳נדה הזו היא משהו שאני מדבר עליו תמיד האתר הזה נולד מתוכה.

כתבתי בעבר שיש כאן פלורליזם אבל זה לא פורום דמוקרטי, המנוהל על ידי פאשיסט אדיופיל כמוני. הרבה פעמים אני מקבל כל מיני הצעות איך לנהל את האתר. נראה לי שאחרי כל כך הרבה שנים, כבר קצת יותר קשה להסביר לי איך הוא צריך להיות מנוהל. זה משום שעובדתית האתר הזה עולה בכמות הכניסות באופן עקבי, מצליח לשמר תחום שאנשים כמו שרון יכולים לקבור אותו בשניה. הניהול שלי, מאפשר לאודיופיליה לשרוד בישראל בזמן שבמקומות אחרים עורפים את ראשה.

אני לא מחפש לגלות בגרות, לחנך אנשים לפלורליזם ולקבלת דיעות הפוכות (לא שונות - הפוכות) מהדיעה הרווחת באתר. אני מחפש ליצר בית לאודיופילים שיאפשר, בזכות האג׳נדה שלו, לצאת לתערוכות שבהן מציגים ״שמן נחשים״ מבלי שבאי התערוכה יראו בהם נוכלים ורמאים. ואת זה, לפחות נראה לי, שאני עושה לא רע.

ואגב. אני תמיד גאה בחסימות שלי. הן בדרך כלל מאוחרות אבל מבטיח להשתפר בעניין הזה.
ואני מקווה שבמסגרת ההשתפרות שמאסטר @נמר כתב עליה, תועף מכאן במלוא המהירות.
במיוחד אם אתה אותו שרון100 שכבר הועף פעם, ופתיחת משתמש חדש ע"י אותו אדם היא עקיפת הסמכות של נמר.

לא בגלל שאתה לא אוהב מנורות וויניל, אלא בגלל שאתה מנסה להכתיב לאלה שכן אוהבים שהם צריכים לאהוב את מה שאתה אוהב.

Audioaudio

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
מה שאתה לא הבנת זה שכאן זו לא דמוקרטיה, זה אתר פרטי:

ואני מקווה שבמסגרת ההשתפרות שמאסטר @נמר כתב עליה, תועף מכאן במלוא המהירות.
במיוחד אם אתה אותו שרון100 שכבר הועף פעם, ופתיחת משתמש חדש ע"י אותו אדם היא עקיפת הסמכות של נמר.

לא בגלל שאתה לא אוהב מנורות וויניל, אלא בגלל שאתה מנסה להכתיב לאלה שכן אוהבים שהם צריכים לאהוב את מה שאתה אוהב.
אז שוב...
אני אומר שהדעה שלי לגיטימית בדיוק כמו של אדם שאוהב ויניל ומנורות
עצם זה שאני חושב אחרת לא הופך אותי למצורע ועצם זה שאני מביע את דעתי לא הופך את הדעה שלי לניסיון שכנוע של אחרים
ואם אני אעוף ממקום כלשהו בעולם הזה על עצם זה שאני חושב אחרת, ההפסד שלי ממש לא גדול.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אז שוב...
עצם זה שאני חושב אחרת לא הופך אותי למצורע ועצם זה שאני מביע את דעתי לא הופך את הדעה שלי לניסיון שכנוע של אחרים
ואם אני אעוף ממקום כלשהו בעולם הזה על עצם זה שאני חושב אחרת, ההפסד שלי ממש לא גדול.
תגיד מה שאתה רוצה, אבל לא כאן.

וזה שאתה אפילו לא מכחיש שאתה שרון100 רק מחזק את זה שמקומך לא כאן.

ואם טרחת לפתוח משתמש חדש אחרי שכבר עפת מכאן בגלל מה שחשבת/כתבת, אתה בעליל כן חושב שזה הפסד גדול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז שוב...

ממה מורכבת המערכת שלך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ממה מורכבת המערכת שלך?

למה זה רלוונטי ?
נניח שינקוב בדגמים טובים של פירמות מעולות. זה משנה משהו ?
הבן אדם לא שומע עם האוזניים. הוא רואה את הנתונים ומחליט לפי הנתונים שזה "נאמן למקור" כי ככה שטפו לו את המוח, למרות הסברים חוזרים של עמיר לגבי "נאמנות למקור"....
עם זה אתה רוצה להתווכח או להוכיח לו ?
הוא במוד של "שידור " בלבד.

• Like
Reactions: AK1

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה זה רלוונטי ?
נניח שינקוב בדגמים טובים של פירמות מעולות. זה משנה משהו ?
הבן אדם לא שומע עם האוזניים. הוא רואה את הנתונים ומחליט לפי הנתונים שזה "נאמן למקור" כי ככה שטפו לו את המוח, למרות הסברים חוזרים של עמיר לגבי "נאמנות למקור"....
עם זה אתה רוצה להתווכח או להוכיח לו ?
הוא במוד של "שידור " בלבד.

סקרנות נטו. מסקרן אותי לדעת כיצד הוא שומע, איך האקוסטיקה אצלו. מה בעצם עשה בשביל להגיע לזה שהוא נאמן למקור. אולי נלמד משהו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
סקרנות נטו. מסקרן אותי לדעת כיצד הוא שומע, איך האקוסטיקה אצלו. מה בעצם עשה בשביל להגיע לזה שהוא נאמן למקור. אולי נלמד משהו.
אם לא ידעת עד עכשיו, תלמד שסטרימינג באיכות CD עוקף מערכת אנלוגית של $1,000,000, ושדיגיטלי זה שקוף ונטול עיוותים.

תלמד בע"פ עד הבחינה מחר ב-11:30:
סטרימינג של Lossless עולה על כל ויניל בעולם, בטח hi res
יש כ"כ הרבה מגבלות לפורמט הפיזי הזה שאין לו בכלל סיכוי להתמודד עם דיגיטל בלי קשר לעלות הפטיפון.
כל מה שציינת מדיד וניתן לדעת מה יותר קרוב להקלטה המקורית ולמה יש הכי פחות עיוותים
הכל מדיד
הפורמט עצמו הוא מוגבל ברגע שיש לך טווח דינמי מוגבל וצריך כל מיני מניפולציות כדי להתגבר על זה, הקשר בין זה להקלטה המקורית הוא מקרי בהחלט.
דבר שני כן, כל מי שלא הולך עם דיגיטל והולך על ויניל ומנורות וכו עושה לעצמו נעים בגב גם אם זה נעים לך לשמוע וגם אם לא.
הכל מהשרשור הזה.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
חזרה לשאלה המקורית: ספוטיפי משפחתי לילדים, לגברת ולאוטו.
דיזר ל"האזנה קריטית".
אם וכאשר ספוטיפי ישחררו את השירות שלהם בגירסת איכות הי רז\מקסימלית נבדוק ונשקול.

בנתיים, דיזר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אין עליך, עמיר.
מבחר ציטוטים ל״גזור ושמור״.

• Haha
Reactions: AK1

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אגב, מי שרוצה דאק זול וטוב מאוד יחסית למחיר כדאי לנסות את ה-ifi הבריטית. עדיף מהג'אנק הסיני.
זה למשל:

הדאק הזה ממש נהדר. שידכתי לו ספק כח לינארי שנבנה במיוחד בשבילי על ידי בחור צרפתי שעושה עבודה מדהימה עם ספקי כח שהוא פיתח ושכלל בעצמו. הספק אמנם עלה לי יותר מהדאק עצמו אבל הצירוף שלהם נשמע אצלי במערכת יותר טוב מהדאק הקודם שלי עלה פי 3.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ממה מורכבת המערכת שלך?
הוא לא יענה על השאלה הזו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור