נגן אודיסאה דיגיטלית #1 ** 5 דקות קריאה מינימום :) **

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רוצה לחלוק איתכם מספר תובנות דיגיטליות בעקבות מחקר של החזית הדיגיטלית הפרטית שלי שעשיתי לאחרונה. שתי סיבות עיקריות הובילו אותי למחקר הזה:
5nxWmgE.jpg

1. הנגשה של המדיה האופטית: הרצון להיות מסוגל לנגן דיסקים מבלי להצטרך לעשות להם ריפ קודם. (יש לי קצת מעל 500 דיסקים, ולמרות שהמספר אינו מרשים במיוחד, עדין - רציתי את האופציה להכניס דיסק לחריץ ולנגן מיד, בלי לחכות לסופש שיהיה לי כוח להוריד אותם למחשב).

2. איכות הסאונד: היתה לי הרגשה שמשהו חסר במערכת הנוכחית של השמעת הקבצים. רציתי לדעת אם מדובר בחיסרון מולד- אינהרנטי - בטרנספורט הדיגיטלי (קרי, מחשב) - או במדיה עצמה (הקבצים) או בפורמט הדיגיטלי באופן כללי.

המחקר
=====
לצורך חקירת החששות / הנחות / השערות שלי גייסתי שחקן חיזוק, web, דמות אנונימית אך אמיתית ויקרה. ברשות הברנש סטרימר של AVM המנגן גם דיסקים. המטרה היתה לעשות השוואה בין קבצים, דיסקים, סטרימר ומחשב.
בנוסף, היו ברשותי מספר טרנספורטים אופטיים - נגן דיסקים של QUAD בן כמה שנים שאותו חיברתי אופטית לממיר, טרנספורט CEC מדגם ביניים (לא זוכר איזה. שי, תזכיר לי?) וטרנספורט PS AUDIO שאיש ושמו יוסף הביא אלי במיוחד, ולאחר מכן נפדה במספר זוזים ונשאר אצלי.

ובכן, הדבר הראשון והכי קל לעשות הוא להשוות בין היציאות הדיגיטליות של המחשב ושל הסטרימר כאשר הם מנגנים את אותו הקובץ. אמנם, הכניסות בממיר שלי (WEISS DAC202) הן שונות: המחשב מחובר ב- FIREWIRE ואת ה- AVM חיברנו בדיגיטלי COAX. אבל ההבדלים היו די ברורים. ניתן לשער שאולי מהות ההבדלים היא בראש ובראשונה בגלל החיבורים השונים, אבל במבחן אחר שעשיתי, ראיתי שחיבור ה- FIREWIRE משמעותית טוב יותר מממיר USB-SPDIF המזין את הממיר ב- SPDIF. לכן, אני שלם עם הבדיקה.

הדבר השני היה להשוות את אותו תוכן מוסיקלי (במקרה דנן, אלבום של אהוד בנאי שקניתי בדיסק ועשיתי לו ריפ): על אותו טרנספורט, ה- AVM, להשוות את הדיסק האופטי לקובץ שנגזר ממנו.

הדבר האחרון שאותו רציתי לבדוק לעומק הוא ההבדל בין הטרנספורטים, כולם מחוברים בדיגילי קואקס (SINGLE ENDED) חוץ מה- QUAD שחובר באופטי, אל ה- WEISS.

התוצאות
======
1. השמעת אותו קובץ: AVM לעומת המחשב.
המחשב מוציא צליל נוקשה, מגורען אך דינמי ובאופן מפתיע מפורט. ה- AVM, לעומתו קליל יותר, זורם קצת יותר, עגול יותר אך לא מפורט יותר ולא דינמי יותר. אבל, עם רקע שחור מודגש יותר. בכל מקרה, מנצח בקלות את המחשב.

2. דיסק מול קובץ, על ה- AVM: ניסינו כמה אלבומים. בשניים מתוך השלושה היה הבדל ברור לטובת הדיסק. אאל"ט בשני המקרים זה היה אלבום שאני עשיתי לו ריפ בעצמי. באלבום השלישי ההבדל היה קטן בהרבה אם בכלל קיים. המסקנה לדעתי ברורה מאד, ומתסכלת למדי.

3. השוואה בין הטרנספורטים: ההבדלים היו מאד מעניינים. אמנם לא יסכימו איתי חברי הפאנל המכובדים שנכחו איתי בטקס האמפירי, אבל ההתרשמות שלי היא כדלקמן:
1. ה- QUAD בכניסה אופטית נשמע דינמי, מפתיע ועם תחום תחתון מודגש ובשרני.
2. ה- PS AUDIO נשמע מפורט מעט יותר, רגוע יותר, מעט כהה יותר מה- QUAD וקצת יותר "אנלוגי", אבל - שוב - ההבדלים הם לא גדולים.
3. ה- AVM, וואלה פאדיחות, לא זוכר איך הוא נשמע כי הוא גם לא היה בפוקוס של ההשוואה - לא שקלתי אותו בתור טרנספורט. רציתי אותו רק בשביל להבין איך הוא מול המחשב שלי. (והתוצאות היו חד משמעיות, כאמור).
4. ה- CEC לקח את כולם בהליכה, לדעתי. שוב, שי לא יסכים איתי אבל זה בגלל שהוא לא בסדר, לא בגללי. ;) ה- CEC מפורט יותר, דינמי יותר וקצת יותר "פתוח בקצוות" (נותן הרגשה שהקנבס גדול יותר). עם זאת, יש לו צליל מעט מתכתישצריך להתרגל אליו. לי זה לא מאד הפריע אבל אני אבין מישהו שיעדיף צליל עם טונאליות יותר "טבעית". אצלי, כל שאר הפרמטרים, עשו אותו מנצח בגדול.

המסקנות
======
מה למדנו מכל המשחקים האלה (ואחרים) שלקחו לנו קצת יותר מ- 4 שעות סה"כ? (ואני רוצה להודות בזאת ל- web ושי היקרים, וכמובן ליוסף שטרח ונסע עד לחיפה הרחוקה בשביל להביא לי טרנספורט).

1. אודיו ממוחשב - ספק לינארי, מארז שקט ללא מאווררים, ממשק דיגיטלי ייעודי וייחודי (FIREWIRE עם דרייברים יעודיים ל- WEISS במקרה שלי), מערכת הפעלה נקיה שעליה מותקנת אך ורק תוכנת הניגון (ROON) ושימוש בממשק תוכנה ASIO - כל אלה לא מספיקים כדי להוות תחרות רצינית לטרנספורטים של קבצים ברמה טובה ומעלה. למה? אין לי מושג. מה אני מסיק מזה?
א. ככל הנראה מימוש ה- FIREWIRE אינו מיטבי או לכל הפחות אינו מבטיח תוצאה מיטבית עם הממיר שלי. קל לעבור אותו עם טרנספורט אופטי שמחובר ב- (COAX (RCA או AES EBU.

ב. יכול להיות שנושא ה- USB הוא אכן נושא שצריך להשקיע בו מעבר לסתם חיבור מחשב בכבל אל הממיר. חפרתי וחקרתי קצת בפורומים בחו"ל וראיתי בהרבה מקומות גישות שתומכות במעבר מ- USB ל- SPDIF או AOIP מיד עם יציאת האות מהמחשב (כלומר, לא לסמוך על כניסת ה- USB שיש בממירים.

ג. סטרימר היא לא מילה גסה. מילה מעצבנת, אולי, סגורה, מאותגרת ממשקית ומחירית. אבל לא גסה.

2. צריך ללמוד לעשות RIP. ואני לא יודע איך. ואני לא יודע מה צריך לשנות. מסתבר שכונן DVD ROM שעולה 200 ש"ח ומתחבר ב- USB למחשב זה לא מספיק. גם אם עושים קריאה במהירות הכי נמוכה עם תיקון שגיאות ועם 8 חזרות ועם קריאה נוספת ווידוא שהנתונים נכונים.... זה פשוט ל א מ ס פ י ק. רעיונות, מישהו?
אגלה לכם בסוד, אגב, שיש אנשים שבאופן עקבי הריפים שהם מביאים לי נשמעים טוב (ברקצ למשל) ואצל אחרים באופן עקבי זה לא טוב. אבל הם בעצמם בטח לא יודעים מה הסיבה.

3. דיסקים כאן להישאר. עכשיו, כשאני מחובר עם PS AUDIO ועם כבל מגניב AES EBU לממיר שלי, התוצאה פשוט ממיסה. כפי שאומרים, עושה יציאה רכה על המחשב.

בקרוב פתיחת שרשורים נוספים שתכליתם בקשת עזרה מכם וניסיון ללמוד איך לשפר את המצב.

אני לא מוותר על קבצים. פשוט רוצה לדעת איך להוציא מהם את המיטב.

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הריפים שאני מביא לך טובים כי המוסיקה שאני מביא לך טובה. זה הכל :)

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
אני חושב שאני מתחיל לחבב אותך מתנוש.
היה מאלף, המון תודה להשקעה ולשיתוף (ורד)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
פוסט פנטסטי עם מסקנות שאני אוהב :)
ואני בכלל חשבתי שזה המטרונום שלי שעשה לך חשק :מאזין:

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
מתן,תודה רבה על השיתוף.עשית עבודה סיזיפית ומאד ענינית,שתהנוג לקרוא. אגב הארטסניה ניראת מיליון דולר.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
בקרוב נביא לך עולה חדש מאיטליה בייצור בריטי לתחרות נוספת ........... :כל-הכבוד:
איזה באעסה שלא הצלחתי להגיע ולהפריע לך קצת אבל בקרוב אצלי :שתוי:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא מוותר על קבצים. פשוט רוצה לדעת איך להוציא מהם את המיטב.
אז תחפש ממיר שישמע לך דומה למה שאתה רוצה (עכשיו), נראה לי שזאת המסקנה המתבקשת

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אז תחפש ממיר שישמע לך דומה למה שאתה רוצה (עכשיו), נראה לי שזאת המסקנה המתבקשת
אין לי בעיה עם הסאונד של הממיר. יש לי בעיה עם הסאונד של המחשב שמחובר לממיר. אני לא יודע אפשוט זה באשמת חיבור ה- firewire או הטרנספורט הממוחשב. אבל דבר אחד בטוח- הקבצים, בהרבה מקרים, פשוט לא טובים מספיק.
יכול להיות שהחלפת ממיר תפתור חלק מהבעיה כי יהיה לו מימוש usb מוצלח במיוחד. עוד לא מצאתי כזה. (גם לא יכול לאמר לך שממש חיפשתי). יש לך 10,000 ש"ח ספייר לתת לי?:)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
בקרוב נביא לך עולה חדש מאיטליה בייצור בריטי לתחרות נוספת ........... :כל-הכבוד:
איזה באעסה שלא הצלחתי להגיע ולהפריע לך קצת אבל בקרוב אצלי :שתוי:
עולה חדש מאיטליה? איבדתי אותך אבל זה מריח כמו ארמה. :).
יאללה תארגן מפגש. אתה רק דיבורים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין לי בעיה עם הסאונד של הממיר. יש לי בעיה עם הסאונד של המחשב שמחובר לממיר. אני לא יודע אפשוט זה באשמת חיבור ה- firewire או הטרנספורט הממוחשב. אבל דבר אחד בטוח- הקבצים, בהרבה מקרים, פשוט לא טובים מספיק.
יכול להיות שהחלפת ממיר תפתור חלק מהבעיה כי יהיה לו מימוש usb מוצלח במיוחד. עוד לא מצאתי כזה. (גם לא יכול לאמר לך שממש חיפשתי). יש לך 10,000 ש"ח ספייר לתת לי?:)

וויס יודע לפתח ממשקי מחשב, לדעתי הבעיה היא לא שם.
ניסית לקחת מטרונום לבדיקה מערן?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
וויס יודע לפתח ממשקי מחשב, לדעתי הבעיה היא לא שם.
ניסית לקחת מטרונום לבדיקה מערן?
כן. וגם למפיזייטור.
מיכאל, זאת לא הנקודה. הבעיה לא ממיר. הבעיה היא טרנספורט מול מחשב. מחשב מול סטרימר.

rainbird

אוהב את התחום
מעורבות
32
נקודות
28
מתן

אני כבר מספר חדשים שומע מוסיקה עם Raspberry Pi 3 עם יציאה קואקסילית (cבאמצעות כרטיס hifi berry) זה ישמע מגוחך אבל השקעתי בקופסא הקטנה הזו 400 שח בסהכ (לא כולל ספק לינארי כמובן). מה שאצלך שקול לאיזה ספייק מסכן בצד השמאלי שדל הסטנד שלך.

היתרון בקופסא שהיא מריצה לינוקס רזה מאוד עם תוכנה יעודית - MoodePlayer שמיועדת לניגון מוסיקה באיכות אופטימלית ובביט פרפקט. גם הממשק קל וידידותי מאוד (web) ותמיכה ב- UPNP ו- AIR.

עוד לא יצא לי להשוות אותו לנגן CD ברמה גבוהה אבל ממש מסתקרן לעשות זאת. בכל מקרה ביחס ללפטופ הקודם שלי
התוצאה הרבה יותר טובה. יש לי סטאפ ברמה טובה מאוד - הגל HD12 , H70 עם ליוינג וויס ומאוד מרוצה מהשילוב.

מה דעתך להזמין אחד כזה ולעושת בנצ'מרק ?

לינקים למידע נוסף:

https://www.hifiberry.com/
http://moodeaudio.org/

תוכנות נוספות שרצות על ה- rp3 לאותה מטרה:

https://volumio.org/
http://www.runeaudio.com/

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
לגבי הקבצים שעשית להם ריפ - האם הם קבצי Flac? ניסית לעשות ריפ ל - Wave ולהשוות?
אצלי בסטאפ אני מבחין בקלות בהבדלים בין הפורמטים. התוצאה הרבה יותר טובה ב - Wave. יותר פוקוס + יותר דינמיות.
אומנם תופס הרבה יותר מקום אבל שווה את ההבדל השמיע הזה.

כמו שכתבת מימוש USB בדאק זה שם המשחק.
אצלי למשל בדאק התוצאה בדיוק הפוכה מאצלך. ניגון דרך כרטיס ה - Ethernet או דרך USB משמעותית יותר טוב מקואקס/אופטי כי ממומש אצלי בדאק Bus של I2S. היתרון שיש הפרדה מוחלטת בין השעון לסיגנל דבר שממזער את הג'יטר לרמה אפסית.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לגבי הקבצים שעשית להם ריפ - האם הם קבצי Flac? ניסית לעשות ריפ ל - Wave ולהשוות?
אצלי בסטאפ אני מבחין בקלות בהבדלים בין הפורמטים. התוצאה הרבה יותר טובה ב - Wave. יותר פוקוס + יותר דינמיות.
אומנם תופס הרבה יותר מקום אבל שווה את ההבדל השמיע הזה.

כמו שכתבת מימוש USB בדאק זה שם המשחק.
אצלי למשל בדאק התוצאה בדיוק הפוכה מאצלך. ניגון דרך כרטיס ה - Ethernet או דרך USB משמעותית יותר טוב מקואקס/אופטי כי ממומש אצלי בדאק Bus של I2S. היתרון שיש הפרדה מוחלטת בין השעון לסיגנל דבר שממזער את הג'יטר לרמה אפסית.
כן, אתה צודק, אני צריך להשוות בין FLAC ל- WAV. זה ככל הנראה יתן קצת שיפור. אבל... להזכירך, שמענו FLACים גם דרך הסטרימר. וזה עדין נשמע יותר טוב ממחשב. כלומר, משהו בחומרה שם נחות.

לגבי המימוש של ה- USB - בוייס, בגלל שזה FIREWIRE, זה מצריך דרייבר ייחודי ואני מניח שהמימוש הוא גם איכותי. הממיר, אאל"ט, הוצהר בשעתו ככזה המיועד לשימוש עם מחשב. אבל מה לעשות, בחיבורים אחרים הוא טוב לא פחות ולפעמים יותר. אמר לי יבואן שכולנו מכירים לפני כמה שנים שאף פעם לא התלהב מהוייס. עד ששמע אותו מחובר לטרנספורט יקר מאד של איזוטריק.

הבעיה עם WAVים שזה חתיכת סיפור מהתחת עכשיו להמיר הכל. מה עושים עם הטאגים? אני יכול לנסות. אבל זה הופך את כל ההפקה לתלויית תוכנת ניגון הרבה יותר אם אין אופציה נוחה לשמירת טאגים. יש לך רעיון?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתן

אני כבר מספר חדשים שומע מוסיקה עם Raspberry Pi 3 עם יציאה קואקסילית (cבאמצעות כרטיס hifi berry) זה ישמע מגוחך אבל השקעתי בקופסא הקטנה הזו 400 שח בסהכ (לא כולל ספק לינארי כמובן). מה שאצלך שקול לאיזה ספייק מסכן בצד השמאלי שדל הסטנד שלך.

היתרון בקופסא שהיא מריצה לינוקס רזה מאוד עם תוכנה יעודית - MoodePlayer שמיועדת לניגון מוסיקה באיכות אופטימלית ובביט פרפקט. גם הממשק קל וידידותי מאוד (web) ותמיכה ב- UPNP ו- AIR.

עוד לא יצא לי להשוות אותו לנגן CD ברמה גבוהה אבל ממש מסתקרן לעשות זאת. בכל מקרה ביחס ללפטופ הקודם שלי
התוצאה הרבה יותר טובה. יש לי סטאפ ברמה טובה מאוד - הגל HD12 , H70 עם ליוינג וויס ומאוד מרוצה מהשילוב.

מה דעתך להזמין אחד כזה ולעושת בנצ'מרק ?

לינקים למידע נוסף:

https://www.hifiberry.com/
http://moodeaudio.org/

תוכנות נוספות שרצות על ה- rp3 לאותה מטרה:

https://volumio.org/
http://www.runeaudio.com/
תודה! אבדוק. אותי מטרידה איכות השעון בקופסה כזו, אבל יש חצי נחמה בכך שהוייס מאפשר במקרים מסויימים להשתמש בשעון הפנימי שלו ולא מה שהוא מקבל מהמקור. ייבדק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כן. וגם למפיזייטור.
מיכאל, זאת לא הנקודה. הבעיה לא ממיר. הבעיה היא טרנספורט מול מחשב. מחשב מול סטרימר.

לא יודע, בזמנו מתוך סקרנות לפני שניתקתי את הסטרימר השוואתי מול מחשב/ממיר, ולא היה לי ספק (אם כי היו נקודות ספציפיות פה ושם)

נסה אולי להוסיף ל-202 שלך את ה-Ethernet
http://www.weiss.ch/news/tag/Ethernet

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מהניסיון האישי שלי, סטרימר יעודי נשמע טוב יותר מהמחשב (על אותם קבצים) גם כשהאחרון מחובר ל DAC החיצוני של ה UR, או הפיוניר.

נראה שהחומרה בסטרימר ובממיר יוצרת את ההבדל.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
כן, אתה צודק, אני צריך להשוות בין FLAC ל- WAV. זה ככל הנראה יתן קצת שיפור. אבל... להזכירך, שמענו FLACים גם דרך הסטרימר. וזה עדין נשמע יותר טוב ממחשב. כלומר, משהו בחומרה שם נחות.

לגבי המימוש של ה- USB - בוייס, בגלל שזה FIREWIRE, זה מצריך דרייבר ייחודי ואני מניח שהמימוש הוא גם איכותי. הממיר, אאל"ט, הוצהר בשעתו ככזה המיועד לשימוש עם מחשב. אבל מה לעשות, בחיבורים אחרים הוא טוב לא פחות ולפעמים יותר. אמר לי יבואן שכולנו מכירים לפני כמה שנים שאף פעם לא התלהב מהוייס. עד ששמע אותו מחובר לטרנספורט יקר מאד של איזוטריק.

הבעיה עם WAVים שזה חתיכת סיפור מהתחת עכשיו להמיר הכל. מה עושים עם הטאגים? אני יכול לנסות. אבל זה הופך את כל ההפקה לתלויית תוכנת ניגון הרבה יותר אם אין אופציה נוחה לשמירת טאגים. יש לך רעיון?

למה סיפור מהתחת? אני רואה למשל ש - Jriver תומכים בטאגים בלי בעיה
https://wiki.jriver.com/index.php/WAV_&_AIFF_Tagging

אני אומנם עובד דרך הרשת בפרוטוקול DLNA/UPnP עם תוכנת סרבר של MiniMserver - ו - Bubble UPnP
עם תוכנת שליטה של Lumin וגם שם אין שום בעיה עם טאגים. אולי ב - Foobar קיימת בעיה כזו?

ואני עם מיכאל123 לגבי ההמלצה לנגן דרך הרשת ישירות מ - NAS ב - DLNA/UPnP. לקנות כרטיס מווייז או לחילופין להשתמש בפתרון החדש של DCS לדוגמה (ברידג') https://www.dcsltd.co.uk/products/network-bridge/
,או אם בכל זאת אתה מתעקש- על פתרון שאמור לשפר את הסיגנל הדיגיטלי ממחשב - הפתרון של Sonore
http://www.sonore.us/

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
למה סיפור מהתחת? אני רואה למשל ש - Jriver תומכים בטאגים בלי בעיה
https://wiki.jriver.com/index.php/WAV_&_AIFF_Tagging
עדין, אני צריך לעשות המרה בספריה אצלי.

אני אומנם עובד דרך הרשת בפרוטוקול DLNA/UPnP עם תוכנת סרבר של MiniMserver - ו - Bubble UPnP
עם תוכנת שליטה של Lumin וגם שם אין שום בעיה עם טאגים. אולי ב - Foobar קיימת בעיה כזו?
אני מנגן עם ROON, לא עם FOOBAR.
שמע, נושא הטגיזציה הוא משהו שאני רוצה שיהיה מוסדר בקבצים ויעבוד בכל פלטפורמה / תוכנה בעתיד. לכן, למשל, אני משתדל להפריד קבצי אלבומים שלמים שמאונדקסים עם CUE, לקבצי אודיו נפרדים. משתדל לדאוג שהטאגים בתוך קבצי המוזיקה יהיו מסודרים גם אם תוכנת השליטה יודעת למצוא את המטא דאטה בעצמה. לא רוצה שאף תוכנה תפרשן לי את הקבצים, אלא שתיקח מה שיש בלבד. לכן, כשאני חושב על להמיר פלאקים ל- WAVים, אני מקבל כאב בטן. לכן2, שאלתי אותך אם אתה מכיר כלים נוחים שיכולים לסייע.

ואני עם מיכאל123 לגבי ההמלצה לנגן דרך הרשת ישירות מ - NAS ב - DLNA/UPnP. לקנות כרטיס מווייז או לחילופין להשתמש בפתרון החדש של DCS לדוגמה (ברידג') https://www.dcsltd.co.uk/products/network-bridge/
,או אם בכל זאת אתה מתעקש- על פתרון שאמור לשפר את הסיגנל הדיגיטלי ממחשב - הפתרון של Sonore
http://www.sonore.us/
האמת, נשמע מדליק פצצות. נשמע באמת כמו פיתרון מודרני שייתר מחשבים ואני בהחלט בודק את זה. שלחתי כבר לוייס אימייל. נראה מה הוא יגיד. כל דבר שיאפשר לי להיפטר מקופסה נוספת שיש בה יותר חסרונות מיתרונות הוא מבורך. עכשיו רק נשאיר להלין על איכות הקבצים, ולעבוד קשה ליצור סטנדרטיזציה בקבצים. אה כן, ולהתפלל שתוכנת השליטה של וייס נורמלית.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אני מנגן עם ROON, לא עם FOOBAR.
שמע, נושא הטגיזציה הוא משהו שאני רוצה שיהיה מוסדר בקבצים ויעבוד בכל פלטפורמה / תוכנה בעתיד. לכן, למשל, אני משתדל להפריד קבצי אלבומים שלמים שמאונדקסים עם CUE, לקבצי אודיו נפרדים. משתדל לדאוג שהטאגים בתוך קבצי המוזיקה יהיו מסודרים גם אם תוכנת השליטה יודעת למצוא את המטא דאטה בעצמה. לא רוצה שאף תוכנה תפרשן לי את הקבצים, אלא שתיקח מה שיש בלבד. לכן, כשאני חושב על להמיר פלאקים ל- WAVים, אני מקבל כאב בטן. לכן2, שאלתי אותך אם אתה מכיר כלים נוחים שיכולים לסייע.

אוקיי הבנתי אותך ואני בהחלט מבין למה המחשבה עושה לך כאב בטן :) אכן סיוט... לקח לי להמיר 1200 אלבומים בערך חצי שנה... אבל אצלי ההמרה היתה מ - CD מקוריים דרך -DBPowerAmp ותיקונים פה ושם דרך MP3tag.
שמרתי את כולם כמאסטר בצד כגיבוי.

האמת, נשמע מדליק פצצות. נשמע באמת כמו פיתרון מודרני שייתר מחשבים ואני בהחלט בודק את זה. שלחתי כבר לוייס אימייל. נראה מה הוא יגיד. כל דבר שיאפשר לי להיפטר מקופסה נוספת שיש בה יותר חסרונות מיתרונות הוא מבורך. עכשיו רק נשאיר להלין על איכות הקבצים, ולעבוד קשה ליצור סטנדרטיזציה בקבצים. אה כן, ולהתפלל שתוכנת השליטה של וייס נורמלית.[/QUOTE]

אבל למה לעבוד דרך תוכנת השליטה של ווייס? אין צורך.
אתה מתקין את הסרבר על הנאס שלך (שאם אני זוכר נכון יש לך סינולוג'י). לדוגמה ה - MiniMserver שהזכרתי קודם
שעובד יציב מאוד. ומתקין תוכנת שליטה חינמית כמו Lumin או של Linn או התוכנה של Auralic וסגרת עניין.

הכרטיס בווייס הוא רק רנדרר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור