נגן אודיסאה דיגיטלית #1 ** 5 דקות קריאה מינימום :) **

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתן ידידי, אני מסכים עם הרשמים שלך. לכן בשביל מה להתווכח עם מישהו שרוצה להיות מקובע בדעתו וחושב שהוא המציא הגלגל.

אני כמעט בטוח שיש הרבה לא עשו השוואת (מחשב מול נגן או טרנספורט + דאק) ויוצאים בהצהרות שהמחשב נשמע יותר טוב.

חבל על הזמן לנסות לשכנע מישהו שמקובע בדעתו ועדיין מתעקש וחופר. לכן אני מעדיף לומר שעל טעם וריח אין להתווכח, למרות שפה מדובר על איכות ולא על טעם אבל לך תסביר ותשכנע.

אישית הזנחתי המחשב לאחר שחזרתי לטרנספורט+דאק.
אז הילד הוא ילד מתלהב (atmos) וחושב שאם יש הסבר טכני ללמה משהו אמור להישמע טוב יותר, אז הוא בהכרח יישמע טוב יותר. נו בסדר. אבל יש לו כוונות טובות, ובינתיים הוא ו- rainbird היחידים שתרמו קצת ידע לדיון הזה.
אין צורך לשמוע מעוד אחד שדיסקים יותר טובים, בין אם הוא יבואן, אודיופיל או יצרן תקליטורים מכרמיאל. אחרת הייתי פותח שרשור: "מה עדיף, דיסק או מחשב". הנושא הזה נטחן פה 500 מליון פעם כבר. זה לא מעניין. מה שכן מעניין:

1. איך להוציא ריפ טוב ולגרום לו להשמע זהה לדיסק עם סטרימר שמנגן גם קבצים וגם תקליטים.
2. דרכים נוספות לניגון קבצים ברשת, בין אם באמצעות מחשב או לא, רשמים והשוואות של אנשים שבחנו קוניפוגרציות שונות, על מערכות איכותיות, ושמעו או לא שמעו הבדלים.

זה מה שמענין.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
1. איך להוציא ריפ טוב ולגרום לו להשמע זהה לדיסק עם סטרימר שמנגן גם קבצים וגם תקליטים.
2. דרכים נוספות לניגון קבצים ברשת, בין אם באמצעות מחשב או לא, רשמים והשוואות של אנשים שבחנו קוניפוגרציות שונות, על מערכות איכותיות, ושמעו או לא שמעו הבדלים.
תשובה לשאלה 1,
לעולם לא יישמעו זהים! לפחות אצלי.
למה? לא יודע.
לא מזמן עשיתי ניסוי קטן.

- צרבתי דיסק ושמעתי על אותו ציוד והיה שונה לחלוטין מהדיסק המקורי.

- צרבתי עוד פעם הדיסק בתוכנת צריבה אחרת והיה שונה מהדיסק המקורי וגם מהדיסק הצרוב הראשון.

- צרבתי במחשב אחי על אותו צורב ואותה תוכנת צריבה (במקרה הזה רק המחשב השתנה) והיה שונה מהדיסק המקורי ומהדיסקים הצרובים.

מהירות הצריבה הייתה זהה בכל במקרים.

למה זה קורה? לא יודע!

איך אני מבצע ריפ?
- משתמש בתוכנת dbpoweramp.
- צורב חיצוני מחובר ב usb .
- לפני ביצוע הריפ מנתק כל דבר מחובר למחשב ויוצא מכל התוכנות.
- לפעמים מקבל accurate rip ולפעמים לא. כנראה תלוי בדיסק עצמו.

האם נשמע זהה לדיסק מקורי? אצלי לא.
למה? לא יודע, ייתכן שהבעיה בריפ וייתכן שהבעיה לא בריפ (יכול להיות הקובץ זהה לדיסק) וייתכן שהבעיה במחשב בתור טרנספורט לעומת טרנספורט דיסקים. אישית נוטה להאמין שהבעיה במחשבים עצמם.

תשובה לשאלה 2,
דיסק רשת מחובר ישר למחשב בכניסת הרשת של המחשב נשמע אצלי יותר טוב מאשר דיסק שמחובר ב usb וגם נשמע יותר טוב מדיסק פנימי ssd.

כל זה בוצע אצלי וזה מקרה פרטי (על הסט אפ שלי) ולא ניתן להכליל אותו.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אז הילד הוא ילד מתלהב (atmos) וחושב שאם יש הסבר טכני ללמה משהו אמור להישמע טוב יותר, אז הוא בהכרח יישמע טוב יותר. נו בסדר. אבל יש לו כוונות טובות, ובינתיים הוא ו- rainbird היחידים שתרמו קצת ידע לדיון הזה.
אין צורך לשמוע מעוד אחד שדיסקים יותר טובים, בין אם הוא יבואן, אודיופיל או יצרן תקליטורים מכרמיאל. אחרת הייתי פותח שרשור: "מה עדיף, דיסק או מחשב". הנושא הזה נטחן פה 500 מליון פעם כבר. זה לא מעניין. מה שכן מעניין:

זה מה שמענין.

כולה רציתי להוציא חתיאר מקבעון מחשבתי.
ואני חוזר ואומר שיש הרבה הגיון מאחורי הטכנולוגיה הזו. בכל מקרה, ההוכחה זו התוצאה הסונית (ואגב, גם אני עבדתי קשה וביצעתי השוואות לפני שהגעתי למסקנה הזו.. )

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
יפה מתנוש. כל הכבוד על ההשקעה והשיתוף.
אני גם הגעתי למסקנות דומות; השוואתי נגן סי. די (CEC CD-5), מול סטרימר ומול מחשב מיני מק, התוצאות היו עדיפות לנגן (במה, עומק, חיות הצליל וכו׳), לצליל יחסית ״שטוח״ מהמק. הסטרימר נתן תוצאת ביניים (סוג של פשרה).
לבסוף, רכשתי טרנספורט (הואיל ויש לי דאק), ועם הממיר אני שומע מוזיקת רקע, מוזיקה חדשה (בטרם החלטה האם לרכוש את הכותר בסי. די), וקבצים שאין לי בדיסקים. יוצא שמרבית מהזמן (כ- 70%) הממיר עובד ובעיקר שאני בלילה, שאין לי הפרעות ואני מעוניין לשמוע מוזיקה ״כמהדרין״ אזי, שומע עם הטרנספורט.
לדעתי הסי. די לא מת (הלוואי והיה), ככה הייתי רוכש נגן בגרושים (לרבות, מדיה) וכך גם לא המחשב/ סטרימר.
הייתי אצל חבר בחיפה שיש לו גם וגם וגם וגם... והוא מבסוט מהכול.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תשובה לשאלה 1,
לעולם לא יישמעו זהים! לפחות אצלי.
למה? לא יודע.
לא מזמן עשיתי ניסוי קטן.

- צרבתי דיסק ושמעתי על אותו ציוד והיה שונה לחלוטין מהדיסק המקורי.

- צרבתי עוד פעם הדיסק בתוכנת צריבה אחרת והיה שונה מהדיסק המקורי וגם מהדיסק הצרוב הראשון.

- צרבתי במחשב אחי על אותו צורב ואותה תוכנת צריבה (במקרה הזה רק המחשב השתנה) והיה שונה מהדיסק המקורי ומהדיסקים הצרובים.

מהירות הצריבה הייתה זהה בכל במקרים.

למה זה קורה? לא יודע!

איך אני מבצע ריפ?
- משתמש בתוכנת dbpoweramp.
- צורב חיצוני מחובר ב usb .
- לפני ביצוע הריפ מנתק כל דבר מחובר למחשב ויוצא מכל התוכנות.
- לפעמים מקבל accurate rip ולפעמים לא. כנראה תלוי בדיסק עצמו.

האם נשמע זהה לדיסק מקורי? אצלי לא.
למה? לא יודע, ייתכן שהבעיה בריפ וייתכן שהבעיה לא בריפ (יכול להיות הקובץ זהה לדיסק) וייתכן שהבעיה במחשב בתור טרנספורט לעומת טרנספורט דיסקים. אישית נוטה להאמין שהבעיה במחשבים עצמם.

תשובה לשאלה 2,
דיסק רשת מחובר ישר למחשב בכניסת הרשת של המחשב נשמע אצלי יותר טוב מאשר דיסק שמחובר ב usb וגם נשמע יותר טוב מדיסק פנימי ssd.

כל זה בוצע אצלי וזה מקרה פרטי (על הסט אפ שלי) ולא ניתן להכליל אותו.

לא הבנתי למה לצרוב? מעולם לא צרבתי

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אז זהו שאתה טועה. אתה מוזמן לבוא ולשמוע שזה האם אמא של הדבר האמיתי :)
העתיד נמצא בסטרימינג והוא הולך ונעשה איכותי ביותר.
אולי.
אבל אנחנו שומעים בהווה.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
לא הבנתי למה לצרוב? מעולם לא צרבתי
מכיוון שלא קיבלתי תוצאה זהה בין קובץ דרך המחשב לבין דיסק מקורי דרך טרנספורט, החלטתי לצרוב דיסק מקורי ולהשוות באמצעות הטרנספורט.

התוצאה הייתה מפתיעה, כל דיסק שצרבתי היה שונה אחד מהשני (ראה פירוט בתגובתי הקודמת) ושונה מהדיסק המקורי.

לבסוף הגעתי למסקנה, המחשב משפיע על התוצאה ובמקרה שלי היה לרעה מול טרנספורט דיסק.

האם יש לך הסבר לזה?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מכיוון שלא קיבלתי תוצאה זהה בין קובץ דרך המחשב לבין דיסק מקורי דרך טרנספורט, החלטתי לצרוב דיסק מקורי ולהשוות באמצעות הטרנספורט.

התוצאה הייתה מפתיעה, כל דיסק שצרבתי היה שונה אחד מהשני (ראה פירוט בתגובתי הקודמת) ושונה מהדיסק המקורי.

לבסוף הגעתי למסקנה, המחשב משפיע על התוצאה ובמקרה שלי היה לרעה מול טרנספורט דיסק.

האם יש לך הסבר לזה?

המסקנה שהיית צריך לקבל היא ש-
1) אני לא יודע לצרוב (אין לי ציוד מתאים, תוכנה)
2) או, אי אפשר לצרוב בתנאי הבית

צריבה היא לא חלק מהשמעת המוזיקה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
jabareen העלה את הנקודה הכי חשובה בדיון לטעמי.
ישנם אלה שטוענים שדיגיטל הוא דיגיטל, אחדים ואפסים אין אחדים ואפסים אאוט, ואני אומר למה יש הבדלים רק ע"י החלפת כבל דיגיטל בין טרנספורט לממיר, למה יש הבדלים בין CD מקורי ולדור ראשון שנצרב ממנו בציוד ובשיטה אופטימליים ?
ומה הוא "הנכון" כותר ה CD או המקביל המקורי ברישיון מהסטרימינג ? איזה כלי מדידה יש כיום לקבוע זאת ?
רק האוזן רבותי תקבע, לכן חשובים פנלי האזנה מרובי משתתפים ורצוי עם נסיון מוזיקלי יד ראשונה ז"א אנשים שמנגנים או שרים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בחרא של היום על המחשב, אבל עדיין אולפנים מובילים בעולם יעשו את מיקס המאסטר על טייפ, והאדוקים שביניהם לא ישתמשו בתוכנות תיקון. כמובן שאם אתה אוהב את ריאהנה וכו' זה לא צריך לשנות לך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בחרא של היום על המחשב, אבל עדיין אולפנים מובילים בעולם יעשו את מיקס המאסטר על טייפ, והאדוקים שביניהם לא ישתמשו בתוכנות תיקון. כמובן שאם אתה אוהב את ריאהנה וכו' זה לא צריך לשנות לך.

איזה טייפ? מה אתה מקשקש?
איך צורבים CD באולפן? קובץ רבותי. קובץ. קובץ שהכינו ב-DAW

ה-workflow היום הוא כולו דיגיטלי לפי הבנתי. אלא אם כן לגבי כמה איזוטרים שמדפיסים תקליטים ללא עריכה ישירות מטייפים.

אולי באמת בשביל אפקטים של ריהנה שאתה ממש אוהב, צריך לעשות מיקס על טייפ ואז להעביר דרך A/D למחשב.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
סליחה על הזריקה לצד מתנוש, אבל דגם ה c.e.c ששמעת הוא TL3N, אחלה טרנספורט שבעולם ;)
מה שכן מתנוש, אני לא סגור על הפיירוויר הזה. אם מיכאל123 אומר זה טוב, כנראה יודע מה אומר :)
מה שכן, מעניין לבדוק עם איזה אפסמפלר/ריקלוקר יעשה אצליך עוד עבודה. יש לי d2d ישן אבל עארס, יכול להרים ל 96, יש לו נעילה של שני מעגלי pll (כניסה ויציאה). 96 נשמע קצת חלק יותר אצלי.
לגבי טרנספורט, מחשבים וסטרימרים, לא נראה לי הגיוני כל הסיפור הזה... ביטים זה ביטים, מכניסים לדאק אותם ביטים יוצא אותו סיגנל אנלוגי. בדאק שלי הצלחתי לעקוף את הטרנספורט עם מחשב, לדעתי כי בדאק שלי כניסת היו אס בי ממומשת יותר טוב מהאחרות (אסינכרונית וכו).
ניסיתי לבדוק אם יש סטרימר/ברידג' ללא דאק עם יציאת יו אס בי שלא מכריח אותי לעבוד עם אייפאד... לא מצאתי עדיין כזה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני עדיין חושב שמתן צריך ממיר אחר, אם כי לא יודע כמה יש במלאי לשמוע בארץ :(

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני לפחות ב2 מיקרים שמעתי השוואה פעם אחת בין טרנספורט סופני למחשב סופני והיו הבדלי ניואנסים קטנים לא הבדלי רמה.
בפעם השניה טרנספורט סופני מול מחשב פן לס סביר אך בנוי נכון והמחשב נשמע בחלק יותר טוב ובחלק פחות.
יש המון פרמטרים שמשפיעים זה לא רק הפורמט עצמו .

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
איזה טייפ? מה אתה מקשקש?
איך צורבים CD באולפן? קובץ רבותי. קובץ. קובץ שהכינו ב-DAW

ה-workflow היום הוא כולו דיגיטלי לפי הבנתי. אלא אם כן לגבי כמה איזוטרים שמדפיסים תקליטים ללא עריכה ישירות מטייפים.

אולי באמת בשביל אפקטים של ריהנה שאתה ממש אוהב, צריך לעשות מיקס על טייפ ואז להעביר דרך A/D למחשב.

טוב, לא מתווכח, כנראה שאתה שייך לאלה שקונים תקליט וויניל שהופק כולו דיגיטלית וחושבים שהם במילייה האנלוגי, ואם תאמר שיש יתרונות גם בשעטנז הזה אז תבין אולי את ההגיון במיקס אנלוגי נטו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
דיברנו על CD

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אמיר, מה זה אומר? זה אמרת כנף כללית וחסרת משמעות.
עניתי לך ארוכות אבל לא בא לי שהשרשור הזה, שמטרתו לחלוק רשמים ולקבל רעיונות לשיפור, יהפוך למסע צלב מיותר. אז מחקתי.. אנא, חסוך מאיתנו הצהרות ריקות מתוכן כאלה. אם יש לך משהו חכם לתרום - כמו, למשל - *למה* דיסקים נשמעים יותר טוב, יהיה מגניב לשמוע. או, למשל, אילו השוואות עשית שהגעת לכאלה מסקנות. אם לא בא לך, אז במטותא - דפדף ואל תחרע לי את השרשור. גם ככה כמעט בלתי אפשרי לנהל פה דיונים עמוקים.

מה לא הבנת ידידי מתן ?
נכון , התשובה היתה קצרה ולא מפורטת , כי אין הרבה מה לפרט .......
למעשה ניסיתי ממירים MOON \ AMR\UNISON עם קבצים סופר איכותיים מול אותו הממיר בשילוב טרנספורט או מכשיר CD יעודי שכולל טרנספורט והתוצאה היתה יותר טובה עם דיסק .
עכשיו תשאל אותי למה ואיך , אין לי תשובה , אני יודע מה אני שומע באוזן .
המסקנה שיוצאת מכל זה , שאני לפחות , לא שמעתי ריפ כזה שנתן לי תוצאה זהה או יותר טובה .
אני יכול לומר שהתוצאה דרך המחשב עם קבצים באיכות גבוהה , מצויינת , והרבה אנשים מסתפקים בכך .
מי שלא , ומוכן להשקיע בטרנספורט איכותי או בטרנספורט משולב ממיר מאד איכותי , יקבל תוצאה יותר טובה.
יש מצב שלהרבה אנשים היה מכשיר CD סביר , ושהוחלף לממיר יקר וחדש וקיבלו תוצאה יותר טובה ומכך הסיקו מסקנות
אולם אם אותם אנשים יחברו טרנספורט איכותי לממיר החדש , לדעתי יהם יופתעו .

כמובן אני אומר את זה מנסיוני האישי .

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אני מציע שארמה יפרט על מה מתבססת הקביעה שלו.
האם ה- ACE שהוא מוכר פחות טוב מנגן CD ברמה גבוהה?

לכל דבר בחיים יש מחיר
לפחות ממה שנכתב על המכשיר הזה בכל פינה בירחונים בעולם , למחירו , כנראה שזה פתרון מושלם שכולל :
גם מגבר, ממיר, סטרימר, תוכנת מוסיקה , wi-fi , BlueThooth ופונו סטייג , במכשיר אחד .
עכשיו , אם נקח את ה MOON ACE רק כממיר בלבד ונשווה אותו ל CD איכותי מאד ועכשוי , שמחירו 20k ומעלה לדעתי
ה CD האיכותי , כמקור בלבד ישמע טוב יותר , ולכן לאודיופילים הדקדקנים שלא רוצים להתפשר (והיה לי אחד כזה שיש לו אוסף של 500 דיסקים לפני חודש ) מוסיפים ל ACE טרנספורט MOON 260 ומקבלים ,לפחות למי שיש תקליטורים , תוצאה יותר טובה .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור