רמקולים איך הייתם מגדירים מערכת "היי אנד"

nir8e

אוהב את התחום
מעורבות
287
נקודות
63
מערכת שמסוגלת לשקף את הצלילים כמו שהוקלטו. הבעיה היחידה שזה סובייקטיבי.
הנדסה, איכות החומרים והבניה. התאמה בין הרכיבים תוציא את הפוטנציאל.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני גם מכיר מכוניות היי אנד, סנדויץ' היי אנד, משחקי מחשב היי אנד, ובכלל, הרבה דברים שניתן למקם אותם על ספקטרום איכות, שנמצאים בקצה אחד שלו.
על מה הדיון הדבילי הזה? על מה זה היי אנד?

בואו נדבר על מה זה חתיך על או פצצת על.
או... מה זה תותח ואחלה גבר? מה זה ילד קקה? מה זה אושיית אינטרנט? כל אלה הם מונחים יחסיים שניתן לסווג אותם כשמות תואר.

אתה רוצה תשובה יותר רצינית? לך שמע כמה עשרות מערכות ודרג את ההתרשמות שלך מהן. הטופ3 תהיינה היי אנד.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
אני גם מכיר מכוניות היי אנד, סנדויץ' היי אנד, משחקי מחשב היי אנד, ובכלל, הרבה דברים שניתן למקם אותם על ספקטרום איכות, שנמצאים בקצה אחד שלו.
על מה הדיון הדבילי הזה? על מה זה היי אנד?

בואו נדבר על מה זה חתיך על או פצצת על.
או... מה זה תותח ואחלה גבר? מה זה ילד קקה? מה זה אושיית אינטרנט? כל אלה הם מונחים יחסיים שניתן לסווג אותם כשמות תואר.

אתה רוצה תשובה יותר רצינית? לך שמע כמה עשרות מערכות ודרג את ההתרשמות שלך מהן. הטופ3 תהיינה היי אנד.
סליחה, לא ידעתי שאסור לפתח דיון בנושא.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
מותר, אבל.....

shushu

חבר משקיען
מעורבות
788
נקודות
113
מכשיר הי אנד - זה מכשיר המתוכנן לפרייס פוינט גבוה. בהנתן תכנון מסויים, לא התפשרו או התפשרו מעט מאוד על איכות הרכיבים, הבניה, ואפילו האריזה. יש לציין שיש מכשירים שאינם היי אנד (נלקחו בהם פשרות מבחינת איכות) שמשווקים ככאילה, כי יש מי שישלם. ויש מכשירי היי אנד עם תכנון גרוע, אז במקרה כזה איכות הבניה לא משנה הרבה.

מערכת היי אנד - סטאפ המורכב כולו ממכשירי היי אנד.

זה לא אומר כלום על איכות התוצאה, יכול לצאת טוב או מעפאן ויש הרבה גורמים המשפיעים על התוצאה: התאמה, חדר וכו... מערכת שאינה הי אנד יכולה להשמע טוב יותר ממערכת היי אנד בתנאים מסויימים (חדר, סוג מוזיקה וכו)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
סליחה, לא ידעתי שאסור לפתח דיון בנושא.
מותר ומותר כפרה. מי אני שאעצור אותך? רציתי רק לתת לך פרספקטיבה לשאלה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ששומעים היי אנד מבינים מזה היי אנד. שמבינים שכחדש הוא יקר מבינים למה שומעים את מה ששומעים.

כל זה בהנחה שמבינים מה שומעים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
ששומעים היי אנד מבינים מזה היי אנד. שמבינים שכחדש הוא יקר מבינים למה שומעים את מה ששומעים.

גדול!:)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113

הרבה פעמים זה להפך- שומעים ולא מאמינים שזו התוצאה מציוד כ''כ יקר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרבה פעמים זה להפך- שומעים ולא מאמינים שזו התוצאה מציוד כ''כ יקר.

כי הרבה פעמים לא השקיעו בהתאמות. זה לא ללכת ליבואן ולקנות - זה לצאת למסע של למידה מזה צליל טוב וכיצד משיגים אותו. רוב המערכות הטובות באמת ממוקמות בחללים שלא מאפשרים לה להתבטא.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
כי הרבה פעמים לא השקיעו בהתאמות. זה לא ללכת ליבואן ולקנות - זה לצאת למסע של למידה מזה צליל טוב וכיצד משיגים אותו. רוב המערכות הטובות באמת ממוקמות בחללים שלא מאפשרים לה להתבטא.
אם הייתי צריך לסכם בשתי מילים מה הכי קריטי להשגת תוצאה טובה הייתי עונה: אקוסטיקה והתאמה בין הרכיבים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
אם הייתי צריך לסכם בשתי מילים מה הכי קריטי להשגת תוצאה טובה הייתי עונה: אקוסטיקה והתאמה בין הרכיבים.
צודק, רק עניין אקוסטי לרוב בלתי אפשרי להשגה בחללים ״עממיים״ אלה עם כן ויש מזל לחדר אודיו יעודי....

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וחשמל.
וסטנד טוב...
אם יש את כל אילו לא צריך כבל ב 100 אלף דולר...
מספיק בכמה אלפים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
רציתי רק לומר שיש לי כמה חברים בעלי מערכות היי אנד נפלאות , האמת פשוט מדהימות , והנה כל אחת שונה מהשניה לגמרי , לא רק ברכיבים אלא גם בצליל ,לחלקם צליל מוזיקלי מטורף ללא קצוות מטרידות , לאחרים רזולוציות מפחידןת , יש גדולות מאוד , ובינוניות , העניין הוא שבחברותא שלנו אין שום צליל אקסיומטי שהוא הנכון ולכאורה כך צריך להיות ,אני יכול ללכת לרן ולהנות עד השממיים מהרכות והאינטגרציה עם הסאב המופלא שרכש ,ללכת לדורון , מערכת מפלצת עם כוח ורזולוציות שלא יתכנו בכלל ,
אני בעצמי יש לי בעצם כמה אפשריות להפעיל המערכת ,מלקסמן רך קלאס a ' ועד מגבר קלאס די - 20000 ואאט לצד ,ואני באמת מתקשה להחליט מה טוב לי , מצד אחד הלקסמנים רכים והרמונים כמו רוב הקלאס איי , הם חזקקים מאוד בכדי לתת מספיק דרייב לרמקולים שלי עם אקסטנשיין מורחב לבאס ומיד משיי וגבוהים רכים ,
מצד שני מחבר את הקלאס די שלי שלדעתי הוא בין הטובים בעולם לפני שהאמירו המחירים לשמיים ,ופתאום המערכת הופכת למפלצת רזולוציה עם פרוט מדהים ,באסים קצרים ופאנצים כמו יריית תותח , והכל מוחזק באגרוף ברזל בבמה שמתרחבת ושום דבר לא נע במרחב , לזמרות יש יותר מיתרי קול ופחות ריאות ,וגירה עם מיתרים מודגשים יותר ופחות תיבה (לא אוהב גיטרה עם תיבה של צלו ) ,
החברים שלי שמעו הכל וגם שם שום דבר לא חד משמעי ,
לסיכום - אין משהו מוחלט בהיי אנד , כל עוד החדר טוב והמגבר מספיק לרמקול ,ונקווה שהוא בעצמו לא חורק , הכל טוב , היי אנד לא נמדד במחיר הציוד אלא בעיקר באהבה שמושקעת מסביב למערכת ואיזון עדין עם ציוד טוב , בסופו של דבר כל אחד והאוזניים שלו , יש כאלו שמדליק אותם מערכת רופסת ומהמהמת שלכאורה זו איכות בעבורם , ויש שאוהבים את זה גדול חזק ומפורט עם במה ענקית , עד היום אני מתגעגע לחיפושית שהייתה לי במקום הטיל שיש לי היום ,
תהנו חברה ,ושהייה לכולם שבת שלום :לב:(ורד)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רציתי רק לומר שיש לי כמה חברים בעלי מערכות היי אנד נפלאות , האמת פשוט מדהימות , והנה כל אחת שונה מהשניה לגמרי , לא רק ברכיבים אלא גם בצליל ,לחלקם צליל מוזיקלי מטורף ללא קצוות מטרידות , לאחרים רזולוציות מפחידןת , יש גדולות מאוד , ובינוניות , העניין הוא שבחברותא שלנו אין שום צליל אקסיומטי שהוא הנכון ולכאורה כך צריך להיות ,אני יכול ללכת לרן ולהנות עד השממיים מהרכות והאינטגרציה עם הסאב המופלא שרכש ,ללכת לדורון , מערכת מפלצת עם כוח ורזולוציות שלא יתכנו בכלל ,
אני בעצמי יש לי בעצם כמה אפשריות להפעיל המערכת ,מלקסמן רך קלאס a ' ועד מגבר קלאס די - 20000 ואאט לצד ,ואני באמת מתקשה להחליט מה טוב לי , מצד אחד הלקסמנים רכים והרמונים כמו רוב הקלאס איי , הם חזקקים מאוד בכדי לתת מספיק דרייב לרמקולים שלי עם אקסטנשיין מורחב לבאס ומיד משיי וגבוהים רכים ,
מצד שני מחבר את הקלאס די שלי שלדעתי הוא בין הטובים בעולם לפני שהאמירו המחירים לשמיים ,ופתאום המערכת הופכת למפלצת רזולוציה עם פרוט מדהים ,באסים קצרים ופאנצים כמו יריית תותח , והכל מוחזק באגרוף ברזל בבמה שמתרחבת ושום דבר לא נע במרחב , לזמרות יש יותר מיתרי קול ופחות ריאות ,וגירה עם מיתרים מודגשים יותר ופחות תיבה (לא אוהב גיטרה עם תיבה של צלו ) ,
החברים שלי שמעו הכל וגם שם שום דבר לא חד משמעי ,
לסיכום - אין משהו מוחלט בהיי אנד , כל עוד החדר טוב והמגבר מספיק לרמקול ,ונקווה שהוא בעצמו לא חורק , הכל טוב , היי אנד לא נמדד במחיר הציוד אלא בעיקר באהבה שמושקעת מסביב למערכת ואיזון עדין עם ציוד טוב , בסופו של דבר כל אחד והאוזניים שלו , יש כאלו שמדליק אותם מערכת רופסת ומהמהמת שלכאורה זו איכות בעבורם , ויש שאוהבים את זה גדול חזק ומפורט עם במה ענקית , עד היום אני מתגעגע לחיפושית שהייתה לי במקום הטיל שיש לי היום ,
תהנו חברה ,ושהייה לכולם שבת שלום :לב:(ורד)
לא מסכים

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מערכת היי אנד מתחילה במקור היי אנד, מערכת שמבוססת על סטרימינג, תהיה יקרה ככל שתהיה עם שירותי הסטרימינג הנוכחיים היא לא היי אנד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
גם לא מתקרבת לשם.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
788
נקודות
113
מאיפה הבאתם את זה? האיכות של טידל/קובוז לא נופלת מסידי. מי שאצלו זה לא המצב, יש לחפור/לחקור ולהשקיע במחשב יעודי למוזיקה ודאק ראוי לשמו, כולל ספקים לינארים וכל המסביב.
אני קצת ירדתי מזה לאחרונה שומע בעיקר אנלוג, לאו דווקא בגלל סאונד, סתם אוהב את הקטע (גם הסאונד אחלה)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור