כנות רבותי כנות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
עמיר היקר, אם אתה מקדיש כל כך הרבה זמן פה באתר ומנגח כמו שור זועם כל מי שלא תואם את הציפיות או הדעות שלך במקום להנות מהסט אפ המשובח שלך אז כנראה שיש בעיה ואתה זקוק לשדרוג.

זאב.
WOW, איזו יכולת הבחנה מדהימה!!

התרשמתי!!

רק טעות אחת קטנה -- זה לא שאני באתר במקום ליהנות מהסטאפ -- אני כותב במקביל להאזנה.

קצת קשה לראות בגלל שגם הלפטופ שחור וגם כורסת הישיבה שחורה
rear-jpg.29236

אבל אם תסתכל קצת ימינה מהעכבר האלחוטי שעל הרקע הורוד (ספר של "סלומה" של אוסקר ויילד, שעל פיו נכתבה האופרה של ריכארד שטראוס), תוכל לראות שייש שם לפטופ שחור פתוח.

כך שהנחת היסוד שגוייה, ואולי גם המסקנה... :)

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אני אישית לא מתחבר לסט אפ שלך, יצא לי לשמוע כמה סט אפים בעלות של בית ככה שאולי קשה להרשים אותי אבל בכל זאת אני לא מבין איך אפשר לשלב רמקולים קידמיים נצילים לרמקולים ריצפתיים אחוריים שדורשים הגברה רצינית עם אופי סאונד שונה ולקבל איזון טונאלי מושלם כפי שסט אפ בעלות כזו אמור להפיק. אני אישית הייתי משקיע את הכסף בצורה אחרת אבל כל אחד ודעותיו ושיקוליו ואני בניגוד אליך מכבד זאת.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
חחח "לא מתחבר לסטאפ שלך" ... אולי תלך לשמוע אותו קודם ? :) :) :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני אישית לא מתחבר לסט אפ שלך, יצא לי לשמוע כמה סט אפים בעלות של בית ככה שאולי קשה להרשים אותי אבל בכל זאת אני לא מבין איך אפשר לשלב רמקולים קידמיים נצילים לרמקולים ריצפתיים אחוריים שדורשים הגברה רצינית עם אופי סאונד שונה ולקבל איזון טונאלי מושלם כפי שסט אפ בעלות כזו אמור להפיק. אני אישית הייתי משקיע את הכסף בצורה אחרת אבל כל אחד ודעותיו ושיקוליו ואני בניגוד אליך מכבד זאת.
נראה שייש לך דיעות מאוד מוצקות לגבי כל מיני דברים, ולא כולם מבוססות על מציאות, אבל השיפוטים רצים שוטף.

מאיפה לקחת שהרמקולים הקדמיים הם נצילים? :(

הנצילות -- בעצם רגישות -- של הקדמיים היא 93, ודומני ששל האחוריים היא 90 או 91, לא זוכר בעל פה. הבדל חסר משמעות לחלוטין.

והמערכת נבנתה בשלבים. עד לא מזמן הקדמיים הייו B&W 800D, שדומני שאפילו לפי הקריטריונים שלך אמורים להתאים איכשהו לשאר...

ובכל זאת הפוקוס הוא על איכות הקדמיים ולא הסראונד.
ואין לי תקציב לכל המערכת בסטנדארט של אקאפלה. סורי.

ועדיין השילוב עם האחוריים לא בדיוק רע...

בקיצור, כשתתחיל לשפוט על פי מציאות, לא על פי דיעות קדומות שייש לך על כמה דברים צריכים לעלות, איזו הגברה צריכה ללכת עם מה, איזה שילובים עובדים ואיזה לא, וכאלה, יהייה מקום לדיון פורה.

דיון מול דיעות קדומות מוצקות במידה כזו לא נראה לי מעניין.

עמיר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
עמיר מצטער לא התאפקתי, הייתי חייב לצלם לך התמונה ...יש משהוא שאנחנו תממי דעים בקשר ליכולות שלו :)
IMG_20160917_210713.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20160917_210713.jpg
    IMG_20160917_210713.jpg
    KB 114.8 · צפיות: 399

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אבל מביע המון זילזול והתנשאות...

ועוד בשירשור שכותרתו היא "כנות"... :)

עמיר

ממש לא, אל דאגה, אין לי שום כוונה לגנוב לך את הכתר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ממש לא, אל דאגה, אין לי שום כוונה לגנוב לך את הכתר.
אתה גם ממציא לי כתר?? :(

וה"ממש לא" לא משתלב עם התכנים -- הכל אתה "יודע" יותר טוב. אפילו באיזה סכום מתחילה ה"אמת" של נגנים...

הצגות במקום אחר בבקשה. האתר השכן זה מקום טוב. ליד השניצל הסכסכן והלכלכן.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי השאלה מנוסחת לא נכון, אני מסכים שלמצוא משהו ב 1000 ש"ח שינגן כמו מוצר טוב ב 10,000 ש"ח זה חלום.

נניח שאתה מזלזל ביצרן מסוים. ונניח, כמו שקורה פה לא פעם, אתה כותב הרבה פוסטים שמביעים את הזלזול שלך באותו היצרן (בהרבה מקרים גם לא שממש שמעת את אותו היצרן). אתה רוצה לשדרג רכיב ב 20,000 ש"ח ויוצא לך להאזין לרכיב מאותו היצרן כלפיו הבעת זלזול מתמשך, ולהפתעתך הוא נשמע טוב בהרבה מהמוצרים של המתחרים אותם אתה אוהב. מה תרכוש?

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לדעתי השאלה מנוסחת לא נכון, אני מסכים שלמצוא משהו ב 1000 ש"ח שינגן כמו מוצר טוב ב 10,000 ש"ח זה חלום.

נניח שאתה מזלזל ביצרן מסוים. ונניח, כמו שקורה פה לא פעם, אתה כותב הרבה פוסטים שמביעים את הזלזול שלך באותו היצרן (בהרבה מקרים גם לא שממש שמעת את אותו היצרן). אתה רוצה לשדרג רכיב ב 20,000 ש"ח ויוצא לך להאזין לרכיב מאותו היצרן כלפיו הבעת זלזול מתמשך, ולהפתעתך הוא נשמע טוב בהרבה מהמוצרים של המתחרים אותם אתה אוהב. מה תרכוש?

אריה
למי מופנה הפוסט הזה, שמדבר ב"אתה"?

ובכל מקרה, איזה חלק בפוסט הזה, שמדבר על נגן ב-$200 שנשמע טוב יותר מנגן ב-$10,500, לא "כמו", נשמע לך "חלום"?

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
למי מופנה הפוסט הזה, שמדבר ב"אתה"?

ובכל מקרה, איזה חלק בפוסט הזה, שמדבר על נגן ב-$200 שנשמע טוב יותר מנגן ב-$10,500, לא "כמו", נשמע לך "חלום"?

עמיר
"האתה" זו פנייה כללית לא למישהו מסוים. לוקח לתשומת ליבי ואשנה את ההתנסחות בעתיד.

מקובל עלי שמישהו טוען שנגן ב 250 נשמע כמו נגן 10,500 לאוזניו, במקום ועם המערכת איתה הוא האזין. יתכן גם כמובן, שהנגן ב 10,500 לא שווה שקל. קורה לא פעם.

לא אשתכנע שנגן טוב ככל שיהיה ב 250, נשמע טוב יותר מכל הנגנים האפשריים שעולים 10,500.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא אשתכנע שנגן טוב ככל שיהיה ב 250, נשמע טוב יותר מכל הנגנים האפשריים שעולים 10,500.
מי טען טענה כזו? בטח לא אני!!

כדי לטעון אותה, הייתי צריך להשוות לכל הנגנים שייש במחירים האלה -- עשרות? מאות? --ולא הייתה לי גישה לאף אחד מעבר לאלה שציינתי.

זו לא פעם ראשונה שאתה מעקם טענה וטוען שהעיקום לא נכון :(

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יד על הלב : הייתם לוקחים אותו ? עד כמה משחק pride of ownership אצלכם ? האם הייתם "משנמכים" את הלוק והגאווה תמורת צליל עדיף ?

המוצרים הללו, שקיבלו את התואר הזה, לא קיבלו אותו סתם.
רוצה לאמר, שגאוות האחזקה הזו, נולדה בגלל היכולות שלו שהביאו אותו להיות כזה.

וילסון למשל לא עושים רמקולים יפים כמו מוניטור אודיו למשל. אבל מה לעשות - וילסון מוצג בגאווה בחדרי האודיופילים יותר מאשר מוניטור אודיו.

גם אודיו ריסרצ׳ לא שיא היופי. הדור הקודם מכוערים בכל קנה מידה. לעומת זאת, ישנם כמה מגברים זולים מהממים ומה לעשות, כמו עם הוילסון, אודיו ריסרצ׳ יותר ״נחשב״.

אז גאוות הרכישה/אחזקה נולדה לאחר שהוכיחו שיש במה להתגאות. ברוב המוחלט של המקרים, הלוק לא ממש החלק החזק של אותו מוצר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ולמען הסר ספק, אני לא מזלזל ב-Naim.
שמעתי במעט מדי מקרים/הזדמנויות ובתנאים לא אופטימאליים, כך שזה שלא התלהבתי לא אומר כלום, אפילו לדעתי.

מה שמפריע/מעצבן/מתסכל/מביך/משעשע/מנג'ס לפעמים זה ההתנהלות של שרופי Naim, שמזכירה קנאות דתית, כולל צורך בלתי נשלט לפעמים להפיץ ולהלל ולשבח, גם כשזה לא נדרש/מתאים. לא הייתי קורא לזה זילזול אפילו. זו לא המילה המתאימה.

ומקובל עלי שמישהו טוען שציוד של Naim ערב לאוזניו, במקום ובתנאים בהם הוא האזין... :)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הוא גם לא טען את זה.
לא משנה - לא מבין מדוע נדמה לעמיר שהערה כללית שלי מופנית ספציפית אליו.
אם אנחנו מסכימים שתמיד נמצא נגן ב 10,500 שיישמע טוב יותר מנגן שעולה 250 אז כל הויכוח מיותר. הנקודה היא שאני סבור ששאלה נוסח: אם תמצא רכיב ב 250 שנשמע טוב יותר מרכיב שעולה 10,000 היא שאלה שמתארת מצב, שמהותית למיטב הבנתי לא יכול שיתקיים.

נמר, לגבי הפוסט שלך, יופי הוא עניין יחסי מאוד ואישי מאוד. מה שנראה מכוער בעיניך יכול להיות יפה בעיני אחרים. לי למשל חשובה מאוד רמת הגימור. אני חושב שאני מבחין בה הרבה לפני שאני חושב אם המוצר יפה או לא. לכן מוצר שהגימור שלו איכותי לתפיסתי, יראה לי יפה יותר ממוצר יפה שאיכותו נתפסת בעיני כנחותה.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ולמען הסר ספק, אני לא מזלזל ב-Naim.
שמעתי במעט מדי מקרים/הזדמנויות ובתנאים לא אופטימאליים, כך שזה שלא התלהבתי לא אומר כלום, אפילו לדעתי.

מה שמפריע/מעצבן/מתסכל/מביך/משעשע/מנג'ס לפעמים זה ההתנהלות של שרופי Naim, שמזכירה קנאות דתית, כולל צורך בלתי נשלט לפעמים להפיץ ולהלל ולשבח, גם כשזה לא נדרש/מתאים. לא הייתי קורא לזה זילזול אפילו. זו לא המילה המתאימה.

ומקובל עלי שמישהו טוען שציוד של Naim ערב לאוזניו, במקום ובתנאים בהם הוא האזין... :)

עמיר
עמיר,
לא כל כך מבין מדוע תפסת את דברי כמכוונים כלפיך - ממש לא.
אין לי בעיה לציין את שמך אם ארצה לכתוב משהו שמכוון אליך ספציפית.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בסופו של דבר שאלתי שאלה לגבי כנות כפי שאני חושב שהיא צריכה להישאל ומתחיל דיון על NAIM ועלי ואני מקווה שזה נגמר...
מאן דהו רוצה לרכוש מגבר ב 20 אלש"ח מחברה X שהוא אוהב. במקרה הוא שומע מגבר שעלותו 20 אלש"ח ומיוצר על ידי יצרן Y בו הוא מזלזל ואת הזלזול הביע בפורום פעמים רבות. המגבר של יצרן Y נשמע טוב משמעותית מהמגבר של יצרן X. האם "מאן דהו" ירכוש את המגבר של יצרן Y?

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא משנה - לא מבין מדוע נדמה לעמיר שהערה כללית שלי מופנית ספציפית אליו.
אז זו מגבלה בהבנה שלך -- אסביר לך לאט לאט.

באותו פוסט
  • גם התייחסת לטענה שאני טענתי ואחרים לא בקשר לעלויות נגנים (גם עיוותת 200 ל-250 במהלך החגיגה)
  • גם התייחסת למישהו ש"כותב הרבה פוסטים שמביעים את הזלזול שלך באותו היצרן"
  • גם התייחסת ל"בהרבה מקרים גם לא שממש שמעת את אותו היצרן"
אז, בהינתן שפרשנות סבירה, גם אם לא נכונה, להתנהלותי בייחס ל-Naim כזלזול, לא נראה לי שייש כאן המון אנשים ששלושת הדברים מתאימים להם, אפילו לא שני אנשים אם לוקחים בחשבון את הדבר הראשון.

אם אנחנו מסכימים שתמיד נמצא נגן ב 10,500 שיישמע טוב יותר מנגן שעולה 250 אז כל הויכוח מיותר. הנקודה היא שאני סבור ששאלה נוסח: אם תמצא רכיב ב 250 שנשמע טוב יותר מרכיב שעולה 10,000 היא שאלה שמתארת מצב, שמהותית למיטב הבנתי לא יכול שיתקיים.
כל הוויכוח מיותר בכל מקרה, כי הטענה שחשבת שנטענה לא נטענה.

חוצמזה, אם אתה דווקא מתעקש, זה כן מצב אפשרי במציאות שרכיב ב-$200 יהייה טוב לפחות כמו כל הרכיבים הקיימים בשוק ברגע נתון שמחירם עד $10,000 -- רק שים לב שזו טענה שונה מהותית מהטענה שרכיב ב-$200 יהייה טוב לפחות כמו כל הרכיבים האפשריים במחיר כזה. את הטענה השנייה ניתן להפריך בקלות על ידי הכנסת שיפורים במכשיר הזול בעלות קטנה מ-$9800.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור