כנות רבותי כנות

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בעקבות ההערות של עמיר אני רוצה לעשות כאן תרגיל פסיכולוגי. מוזמנים להשתתף.

נגיד שאתם בודקים מחפשים ומנסים מכשיר חדש למערכת. לצורך העניין נגן. ונגיד שמצאתם מכשיר ב 1,200 שקל שמשתווה לפחות ואולי אפילו עולה על כל מכשיר בטווח 20-30,000 שקל שהשוויתם מולו.

יד על הלב : הייתם לוקחים אותו ? עד כמה משחק pride of ownership אצלכם ? האם הייתם "משנמכים" את הלוק והגאווה תמורת צליל עדיף ?

יד על הלב. תנסו להיות כנים.

ושאלה נגזרת : דווקא משום שאני מחפש vfm ולא אוהב לשלם סכומי עתק - אני נהנה הנאה פרברטית לשלם כסף על מכשיר יקר דווקא ... האם הסטיה הנ"ל מוכרת לכם ?

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
המראה והמיצוב הם חלק גדול מהמשחק. ברור שהם משפיעים, זה תחביב שהרוב בו זה פוזה גם ככה.
במבחן עיוור ממילא לא מבדילים כמעט בין כלום לכלום לכן מה שנותר זה המראה וההנאה שבבעלות על מוצר ''נחשב''.

אני לא נהנה לשלם סכומי עתק מכיוון שהם לא מוצדקים כמעט אף פעם בתחום הזה (בניגוד למשל לוידאו- מצלמות ומקרנים, שם מאוד ברור לאן הולכת תוספת הכסף).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני טופח לעצמי על השכם שזיהיתי נכון את המניע להתנהלות המוזרה שעכשיו קיבלה את התיאור "פרברטית", מפי המקור, לא ממני... :)

מבחינתי ללכת על אופו משודרג ב-$3,000 במקום על מכשירים בין פי 2 לפי 10 זו הוכחה בפועל -- אין צורך ב"יד על הלב" -- שמבחינתי לעזאזל עם ה-PoO. ולא שצומח לי כסף ל העצים, אבל זה התחום החשוב לי ביותר, אין לי ילדים, אין לי מכונית מפוארת, אני לא משלם מזונות ו/או לזונות, אני לא אוהב לטוס לחו"ל וכו' -- כך שיכולתי להפנות לזה את הכספים שאחרים מפנים לתחומים הנ"ל

מבחינתי יש גם צד הפוך/אחר ל-PoO, שאפשר לקרוא לו BoNO -- בעסה(!) של Non-Ownership.

קרה לי לא פעם שאנשים התלוננו שלבקר אצלי עשה להם בעייה -- כשהם חזרו הבייתה הם התבאסו מאיך שהמערכת שלהם נשמעה להם, ולפעמים לקח להם הרבה זמן להתאושש.

אני חושב שאיבדתי לפחות חבר אחד בגלל זה, וכמה אחרים ממעטים יחסית לבקר בגלל זה :(
לי לא נעים. זו הרגשה שלא נעימה לי שמקנאים בי. זה יוצר אנרגיות שליליות שיכולות להיות די חזקות :(
ולא נעים לי להיות בצד שאליהן הן מופנות, גם אם זה בלי כוונה רעה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
- מציאת מכשיר שעולה 1/20 ממכשיר אחר ועולה עליו ביכולותיו, זה קורה רק בחלום אם בכלל.

- בתחום הדיגיטל על מנת לקבל הבדל דרמטי בין מכשירים תצטרך לשלם הרבה הרבה הרבה !!!

- מבחינת פסיכולוגית, יש שמשדרגים בקטנה ומתאכזבים. אחרי השידרוג הם בכח משכנעים עצמם שיש הבדל משמעותי לעומת מה שהיה. הם בעצם הולכים צידה ולא מתקדמים.

- מבחינה פסיכולוגית, יש שמשנמכים ומתאכזבים. אחרי השינמוך הם בכח משכנעים עצמם שאין הבדלים לעומת מה שהיה. בקיצור משקרים על עצמם ובגדול.

- אם הייתה מדבר על קבוצת מוצרים שנעה בין 20- 30 אלף ש"ח והזול מביניהם התגבר על חלק מהם זה מתקבל על הדעת.

- מכשיר VFM לא מעניין בכלל, מה שמעניין איך יישמע במגרש שלי.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
עמיר זה די משעשע מה שכתבת בעיניי,
לקנא בך או בכל אחד אחר על המערכת שיש לו.
יש סיבות כ"כ יותר טובות לקנאה בעיניי מאשר בעלות על מערכת כזו או אחרת.
נאחל לקנאים שיחיו ויסבלו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
- מציאת מכשיר שעולה 1/20 ממכשיר אחר ועולה עליו ביכולותיו, זה קורה רק בחלום אם בכלל
איזו פסקנות!! :(

שיתפתי מקרה של פאקטור 1/50 שכן הייה במציאות. ממש לא בחלום.
ולא ששינמכתי -- במקביל הייה ברשותי מכשיר בפקטור של 100 יקר יותר (שכן נשמע טוב יותר).

עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אהבתי את ההקבלה מזונות/זונות :) :) :)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הערת אגב : מכיר את המערכת של עמיר במשך שנים ... והיא תמיד במגמת שיפור. היום עם האופו נשמעת נפלא. לצערי למרות תחינותי הוא לא רצה שנעשה אצלו השוואה של נגן דיוידי פיוניר/אופו/מייטנר אבל הייתי שמח להשוואה כזאת. בלי קשר מאחר שאני סומך על אזניו של עמיר (בלי להתחנף. עובדתית) ובמקרה הטעם שלנו דומה גם במוסיקה וגם בסאונד אז סיכוי גבוה (סיכוי עמיר ... סיכוי. לא וודאות) שהוא פשוט ... צודק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר זה די משעשע מה שכתבת בעיניי,
לקנא בך או בכל אחד אחר על המערכת שיש לו.
יש סיבות כ"כ יותר טובות לקנאה בעיניי מאשר בעלות על מערכת כזו או אחרת.
נאחל לקנאים שיחיו ויסבלו.
אני מעריך שאנשים הייו מעדיפים שלא לקנא גם במצבים שאתה מגדיר כסיבות כ"כ יותר טובות לקנאה.
סך הכל זה רעל לנשמה ללא שום תועלת לאף אחד מהמעורבים, כך שלפי ההיגיון, אף סיבה אינה טובה.

חוצמזה שקנאה ממילא אינה פונקצייה של היגיון, כך שלא רק שהטיעון בעייתי משהו, הוא בעצם לא רלוואנטי.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
איזו פסקנות!! :(

שיתפתי מקרה של פאקטור 1/50 שכן הייה במציאות. ממש לא בחלום.
ולא ששינמכתי -- במקביל הייה ברשותי מכשיר בפקטור של 100 יקר יותר (שכן נשמע טוב יותר).

עמיר
הצחקת אותי.
לדעתך או לפי החישובים שלך
3000$ מול 20000$, זה פאקטור של 1/50????
מעניין, באיזה מתמטיקה אתה משתמש?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הצחקת אותי.
לדעתך או לפי החישובים שלך
3000$ מול 20000$, זה פאקטור של 1/50????
מעניין, באיזה מתמטיקה אתה משתמש?
תלמד לקרוא.

השוויתי שם בין פיוניר ב-$200 לבין בל קאנטו ב-$10,500 (פאקטור בסדר גודל של 50, קצת יותר אפילו),
וכל זאת כשברשותי הייה גם EMM Labs ב-$20,000 (פקטור 100).

ה-$3,000 לא הייה בעניין.

הגיע הזמן לצחוק על עצמך.

עמיר

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אני מעריך שאנשים הייו מעדיפים שלא לקנא גם במצבים שאתה מגדיר כסיבות כ"כ יותר טובות לקנאה.
סך הכל זה רעל לנשמה ללא שום תועלת לאף אחד מהמעורבים, כך שלפי ההיגיון, אף סיבה אינה טובה.

חוצמזה שקנאה ממילא אינה פונקצייה של היגיון, כך שלא רק שהטיעון בעייתי משהו, הוא בעצם לא רלוואנטי.

עמיר
לא אמרתי שלקנא זה טוב.
אמרתי שלקנא במישהו בגלל מערכת זה פתאטי.
אני מניח שקנאה של אדם חולה באדם בריא היא יותר מובנת ופחות פתאטית, אתה לא חושב?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני טופח לעצמי על השכם שזיהיתי נכון את המניע להתנהלות המוזרה שעכשיו קיבלה את התיאור "פרברטית", מפי המקור, לא ממני... :)

מבחינתי ללכת על אופו משודרג ב-$3,000 במקום על מכשירים בין פי 2 לפי 10 זו הוכחה בפועל -- אין צורך ב"יד על הלב" -- שמבחינתי לעזאזל עם ה-PoO. ולא שצומח לי כסף ל העצים, אבל זה התחום החשוב לי ביותר, אין לי ילדים, אין לי מכונית מפוארת, אני לא משלם מזונות ו/או לזונות, אני לא אוהב לטוס לחו"ל וכו' -- כך שיכולתי להפנות לזה את הכספים שאחרים מפנים לתחומים הנ"ל

מבחינתי יש גם צד הפוך/אחר ל-PoO, שאפשר לקרוא לו BoNO -- בעסה(!) של Non-Ownership.

קרה לי לא פעם שאנשים התלוננו שלבקר אצלי עשה להם בעייה -- כשהם חזרו הבייתה הם התבאסו מאיך שהמערכת שלהם נשמעה להם, ולפעמים לקח להם הרבה זמן להתאושש.

אני חושב שאיבדתי לפחות חבר אחד בגלל זה, וכמה אחרים ממעטים יחסית לבקר בגלל זה :(
לי לא נעים. זו הרגשה שלא נעימה לי שמקנאים בי. זה יוצר אנרגיות שליליות שיכולות להיות די חזקות :(
ולא נעים לי להיות בצד שאליהן הן מופנות, גם אם זה בלי כוונה רעה.

עמיר

יש לך טעות,המבקרים לא מקנאים בך
כי אין מה לקנא בך,
המבקרים רואים ושומעים מערכת
חריגה בטיבה וזה מזכיר להם
שלהם אין, וזו קינא שקיימת בכולם,
אני לא מקנא באנשים שיש להם נכדים
אני מקנא כי זה מזכיר לי,שלי אין.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
גם כאן היית פסקני במידה שלא הייתה לעניין
בפניך שתי אופציות:

1- לשדרג הממיר שלך לנגן luxman d-06u שבו כל מה שאתה מחפש.

2- לרכוש טרנספורט כמו cec tl5, (לא חושב שתהיה בעיה שדיבר עליה עמיר) אבל תמיד עדיף לנסות.
קח את הממיר שלך ותחבר אצל עופר, כך אתה יכול לדעת אם יש התאמה או לא.
כמו כן בעיית השעון היום איננה בעיה, יש כל מיני פתרונות חיצוניים כמו m2tech hiface evo 2 + m2tech evo clock 2.
כאשר ברור ש:
  1. יש יותר משתי אופציות
  2. ברקצ כתב בפוסט קודם שהוא לא מעוניין באופציה הראשונה משיקולי מחיר
  3. זה שאתה לא חושב שתהייה בעייה כמו שדיברתי עליה לא אומר שלא תהייה
  4. וכמובן שהדבר שמראה שלגמרי בטוח שאכן לא תהייה בעייה ציינת פתרונות לבעייה (הגיון ברזל)
  5. לא בטוח שללכת לעופר ולשמוע שם כמה דקות נותן רמת ביטחון מספיקה כשמדובר בניואנסים
אבל פסקנות -- עד הסוף.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא אמרתי שלקנא זה טוב.
אמרתי שלקנא במישהו בגלל מערכת זה פתאטי.
אני מניח שקנאה של אדם חולה באדם בריא היא יותר מובנת ופחות פתאטית, אתה לא חושב?
אני חושב שאין טעם לשפוט ואין טעם לדרג קנאה.

זה משהו שיכול לקרות לכל אחד, גם לבריאים ולאלה שעד לאותו רגע חשבו שהם בריאים.
וכשזה קורה, אנשים בדרך כלל גם שופטים את עצמם על הקנאה ומתבאסים עוד יותר :(

אולי עדיף שלא להעמיק יותר מדי בעיסוק בזה. לא משהו שכייף לדון בו...

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעקבות ההערות של עמיר אני רוצה לעשות כאן תרגיל פסיכולוגי. מוזמנים להשתתף.

נגיד שאתם בודקים מחפשים ומנסים מכשיר חדש למערכת. לצורך העניין נגן. ונגיד שמצאתם מכשיר ב 1,200 שקל שמשתווה לפחות ואולי אפילו עולה על כל מכשיר בטווח 20-30,000 שקל שהשוויתם מולו.

יד על הלב : הייתם לוקחים אותו ? עד כמה משחק pride of ownership אצלכם ? האם הייתם "משנמכים" את הלוק והגאווה תמורת צליל עדיף ?

יד על הלב. תנסו להיות כנים.

ושאלה נגזרת : דווקא משום שאני מחפש vfm ולא אוהב לשלם סכומי עתק - אני נהנה הנאה פרברטית לשלם כסף על מכשיר יקר דווקא ... האם הסטיה הנ"ל מוכרת לכם ?
אני מתנצל -- הסטתי את הפוקוס למשהו משני לגמרי. בואו נחזור לעיקר.

עמיר

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
גם כאן היית פסקני במידה שלא הייתה לעניין

כאשר ברור ש:
  1. יש יותר משתי אופציות
  2. ברקצ כתב בפוסט קודם שהוא לא מעוניין באופציה הראשונה משיקולי מחיר
  3. זה שאתה לא חושב שתהייה בעייה כמו שדיברתי עליה לא אומר שלא תהייה
  4. וכמובן שהדבר שמראה שלגמרי בטוח שאכן לא תהייה בעייה ציינת פתרונות לבעייה (הגיון ברזל)
  5. לא בטוח שללכת לעופר ולשמוע שם כמה דקות נותן רמת ביטחון מספיקה כשמדובר בניואנסים
אבל פסקנות -- עד הסוף.

עמיר
למה לא הייתה לעניין?

- הבן אדם מחפש משהו שבו כל האופציות שהוא משתמש בהן לכן הייתה ההצעה מס' 1.

- עניין התקציב זה עניין פרטי, חלק גדול מקציבים בהתחלה תקציב x ובעת הקניה חורגים.

- שמעתי בעבר הטרנספורט של cec עם דאק של תדי ובזמן האחרון עם דאק של naim ולא הייתה בעיה בכלל. זה לא אומר שיעבוד עם כל דאק אבל לפחות אני ניסיתי ולא זורק סתם קלישאות.

- להקשיב אצל יבואן, לפחות יודע הכיוון ויותר טוב מאשר לקנות על עיוור. אפילו אם מדובר בניואנסים הוא יכול לקחת הזמן שלו אצל היבואן או לבקש הדגמה אצלו בבית.

- מה רע להשתמש בשעון חיצוני ומדוייק יותר?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אם הנגן אכן שווה את זה אז בעולם שכולו ורוד כן אבל העולם לא בדיוק ורוד ועל איכות משלמים. אם הכוונה של פותח השרשור היא לנגן האוניברסלי של אופו (משודרג או לא משודרג) אז אכן מדובר בנגן מעולה (ואולי הכי טוב בעולם לסרטים ומוזיקה רב ערוצית) שיכול לתת "בראש" לנגנים יעודיים יקרים (כי לא כל הנוצץ זוהר, קרה כבר שהעתיקו מאופו נגן ותימכרו אותו בפי כמה מאות אחוזים) אבל לא לאלה שבאמת שווים את הכסף הנדרש עבורם בקטגוריית מחיר של 20000-30000 צפונה, שם מדובר בליגה אחרת לגמרי בתנאי שיש לך את הסט אפ שיגרום לך להרגיש בהבדלים.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם הנגן אכן שווה את זה אז בעולם שכולו ורוד כן אבל העולם לא בדיוק ורוד ועל איכות משלמים. אם הכוונה של פותח השרשור היא לנגן האוניברסלי של אופו (משודרג או לא משודרג) אז אכן מדובר בנגן מעולה (ואולי הכי טוב בעולם לסרטים ומוזיקה רב ערוצית) שיכול לתת "בראש" לנגנים יעודיים יקרים (כי לא כל הנוצץ זוהר, קרה כבר שהעתיקו מאופו נגן ותימכרו אותו בפי כמה מאות אחוזים) אבל לא לאלה שבאמת שווים את הכסף הנדרש עבורם בקטגוריית מחיר של 20000-30000 צפונה, שם מדובר בליגה אחרת לגמרי בתנאי שיש לך את הסט אפ שיגרום לך להרגיש בהבדלים.
ראיתי שכתבת את זה לפחות פעמיים בפורום השכן.

אצלי בביית האופו המשודרג "נתן בראש" ל-EMM Labs שכשקניתי אותו מחירו הייה $20,000, שזה להערכתי מעל 75,000 ש"ח, וגם ל-EAR Acute III, שמחירו ב-2012 הייה $6095 (בגימור הזול), שזה גם בתחום שלך -- 23,000 ש"ח.

דיעות קדומות זה תמיד טוב, וכמה שיותר מוצקות וידעניות זה עדיף.

ודומני שאין בעייה עם הסטאפ...

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
עמיר היקר, אם אתה מקדיש כל כך הרבה זמן פה באתר ומנגח כמו שור זועם כל מי שלא תואם את הציפיות או הדעות שלך במקום להנות מהסט אפ המשובח שלך אז כנראה שיש בעיה ואתה זקוק לשדרוג.

זאב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור