כנות רבותי כנות

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זו לא שאלה של הכללה טריוויאלית זו שאלה של דיוק השחזור. אגב, כשאני מדבר על אות אני מדבר על הייצוג שלו, לא על הפיזיקה שלו.

מאחר ו SHUSHU דיבר על אות סינוס ועל הקלות שבשחזור אות סינוס, רציתי לציין שאות סינוס לא רלוונטי למה שקורה במערכות שלנו. בהתייחס לאות הדיגיטלי, גם אם נכון שהרכיבים לא מוציאים "מדרגות", למדרגות יכולה להיות השפעה על צורת האות המשוחזר בהשוואה לייצוג שהתקבל מהאות המקורי.

בעיה נוספת עם התייחסות לאות סינוס היא בהגדרת הספק המגבר שנמדד באות סינוס שלמעשה כמעט ובכלל לא קיים באותות שהמערכת מטפלת בהם.

אבל תאכלס, כן מדרגות או לא מדרגות, אני לא מבחין בבעיה באותות שמשוחזרים בנגן התקליטורים שלי בהשוואה לתקליטים.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
במילים אחרות, תדר הדגימה חייב להיות (גדול ושווה) פי 2 מתדר Nyquist כדי להימנע מ aliasing.
לא הבנתי:
  • בהגדרה,Nyquist frequency היא חצי מתדר הדגימה, אז זה תמיד כך ללא קשר לכלום, לא?
  • בכל מקרה אנחנו מדברים על DAC -- שלב השיחזור -- כך שנראה לי ש-aliasing ו/או בחירת תדר הדגימה אינם חלק מהדיון
  • נראה לי שמה שמונע aliasing אינו בחירת תדר הדגימה אלא סינון התדרים שמעל Nyquist frequency לפני ביצוע הדגימה
טעיתי בהבנה/אי-ההבנה?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
זו לא שאלה של הכללה טריוויאלית זו שאלה של דיוק השחזור.
נתת דוגמה ספציפית לכך שאם משהו לא נעשה כראוי במתח/בזמן, יש בעייה. זה טריוויאלי, לא?
והדוגמה הספציפית הזו ניתנת להכללה למשהו כמו "אם הרכיב לא עושה את מה שנדרש וכמה שנדרש בזמן שנדרש, יש בעייה", נכון? וגם זה טריוויאלי, לא? והבעייה מדברת באופן ישיר/טריוויאלי על דיוק השיחזור, לא?

אז לא הבנתי את הפואנטה ו/או את המסר הספציפי שאתה מנסה להוסיף לדיון.

כשאני מדבר על אות אני מדבר על הייצוג שלו, לא על הפיזיקה שלו.
דיברת על אות כעל מתח. מה זה הייצוג של האות? מספר הוולטים כפונקציה של הזמן? גרף על נייר?

בהתייחס לאות הדיגיטלי, גם אם נכון שהרכיבים לא מוציאים "מדרגות", למדרגות יכולה להיות השפעה על צורת האות המשוחזר בהשוואה לייצוג שהתקבל מהאות המקורי.
אם ב"רכיבים" התכוונת למכשירי DAC באופן כללי (בניגוד לצ'יפ של DAC שכן מוציא מדרגות), אז נכון. זה מה שנאמר.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור