התייעצות טרנספורט

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אם אני מבין נכון
  • זה מראש מיועד רק למודלים הלא-אודיופילים של האופו (93/103, לא 95/105)
  • זה מיועד להחליף את מעגלי היציאות האנאלוגיות של האופו ביציאות דיגיטאליות -- זו לא תוספת
  • למרות שמדובר שם על reclocking, לא ברור לי איך מתבצע סינכרון שעונים, אם בכלל, עם ה-DAC שמקבל את הסיגנאל
וההנחה היא שאחרי כל העיבודים שזה עושה, כולל המרת DSD ל-PCM, וחיבור לממיר אחר, התוצאה תהייה עדיפה על מה שעושה צ'יפ הממיר הפנימי של ה-Oppo, שגם הוא מהמובילים בעולם (SABRE32), שייש לו גם DSD מובנה (מה שהופך את המרת DSD ל-PCM למיותרת).

נו שויין. הכל יכול להיות, אבל לא הייתי רץ לשם כפיתרון ראשון.

עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נשברתי. מחשב זה נחמד אבל אני מתגעגע לפשטות של הדיסק ... לכן התייעצות.
ומבקש מראש : בלי תאוריות. בלי וויכוחים תאולוגים. רק מי שחווה ניסה בפועל ויש לו עצות פרקטיות. תודה.
כמה מהאופציות שעלו :
1. טרנספורט ישן אבל רב תהילה. תטא , אלקטרוקומפנייט, יש אחד של פאראסאונד. עם הנעת רצועה. החשש : זמנם עבר.
2. טרנספורט חדש. אין הרבה. משהו כמו הנעת רצועה של CEC (יש ב 7500 ש נדמה לי).
3. נגן SACD שישמש כטרנספורט. כמו אלה של פיוניר.
4. אופו 105. רגיל או משודרג. עולה בארץ 8K. בחול יש משודרג ב 3000$ פלוס הובלה ומיסים כמו של עמיר. עמיר טוען כידוע שאם אקח אופו אוכל לוותר בכלל על הממיר (DA06 של לקסמן) ולעבוד עם האופו גם לדיסקים וגם למחשב.

עניין שני : החיבור הנפוץ הוא SPDIF. חוטף הרבה חבטות. אין שם טיפול בשעון. דווקא בחיבור USB אסינכרוני ממחשב נראה שהנושא נפתר ... אבל זה כאמור טרנספורט.

אליך חנוך.

היי,

ננסה לעזור, 2 שאלות מקדימות:
מה ההגברה והרמקולים שברשותך?
מה התקציב?

תומר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
רמקולים הרבט' 7.
פרה של נורת' סטאר. פאואר ניופורס 9.
ממיר לקסמן 06.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי,

מישל מוכר מטרונום: http://www.dtown.co.il/forum/threads/למכירה-metronome-le-player-2.44427/

ערן מוכר AYON CD 2
http://www.dtown.co.il/forum/threads/נגן-ממיר-ayon-cd2.44269/

ערן מוכר AMR CD777SE:
http://www.dtown.co.il/forum/threads/amr-cd777se-חדש-באריזה.41540/

שלושתם הם CD עם ממיר פנימי, הרעיון שתיתן להם את הממיר של לקסמן ותוסיף כסף.

תומר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מכשיר אכן יוצא דופן ... אין כניסת usb. אין sacd. רד בוק טהור. יש פה "קטע" אבל השימושיות נפגמת.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לסיכום איך שנראה לי עד כה :
א. גם ה amr וגם המטרונום נותנים פתרון חלופי שכולל גם סידי וגם ניגון ממחשב (בלי sacd). יכולים להחליף את הלקסמן ולתת פתרון גם וגם.
ב. איון נותן cd אבל אין כניסת usb. זה אומר לצרף ממיר דוגמת ההייפייס או להפריד נגינת דיסקים ומחשב לשני מכשירים (ממירים). ומצד שני עולה חצי ...
ג. אופו נותן הכל ולפי עמיר גם מתחרה בטובים ביותר בנגינת דיסקים ואולי גם בנגינה מהמחשב. כמו שאמרו ... חלש ב pow :).
ד. יש אחידות דעים שלחבר לממיר הקיים (הלקסמן) טרנספורט חיצוני נפרד או סידי שמשמש כטרנספורט זה פתרון שעלול להתגלות כבעייתי.

יש למישהו עוד תובנות/רעיונות טיפים וכדומה לפני שאני חותך ורידים ? תודה

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
בפניך שתי אופציות:

1- לשדרג הממיר שלך לנגן luxman d-06u שבו כל מה שאתה מחפש.

2- לרכוש טרנספורט כמו cec tl5, (לא חושב שתהיה בעיה שדיבר עליה עמיר) אבל תמיד עדיף לנסות.
קח את הממיר שלך ותחבר אצל עופר, כך אתה יכול לדעת אם יש התאמה או לא.
כמו כן בעיית השעון היום איננה בעיה, יש כל מיני פתרונות חיצוניים כמו m2tech hiface evo 2 + m2tech evo clock 2.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ג. אופו נותן הכל ולפי עמיר גם מתחרה בטובים ביותר בנגינת דיסקים ואולי גם בנגינה מהמחשב.
נו, שויין, שוב מייחסים לי משהו שלא אמרתי :(

לא טענתי שום טענה לגבי ה-Oppo בעניין נגינה מהמחשב.

כמו שאמרו ... חלש ב pow :).
רגע -- לא מדובר ב-Pride of Ownership? ראשי התיבות לא אמורים להיות PoO?

יכול להיות שהעניין הזה תופס אצלך מקום חשוב מאוד, שגם גרם לך לזלזל בפיוניר הקודם למרות שנוכחת בביצועיו מול מכשירים אחרים.

ולמרות שהצד הכספי גם חשוב לך מאוד, כנראה שעניין ה-PoO הוא זה שגורם לפיתרון הזול ביותר -- שלא בטוח בהאם/כמה הוא נחות מהאחרים!!! -- לחמוק מתחת לראדאר: universal player של Pioneer, שכולל תמיכה ב-SACD וב-Blu-ray (וב-DVD-Audio ובעוד), ב-streaming מ-YouTube (יש גם ב-Oppo) ואולי בעוד דברים, ב-1250 ש"ח!!

ולהשאיר את הממיר הקיים לנגינה מהמחשב.

מקסימום אם יתברר לך שזה לא מספיק טוב לטעמך עבור CD/SACD, תוסיף משהו אחר עבורם, ואם לא מדובר ב-Oppo, אז זה אפילו יכול להישאר עבור Blu-ray -- זה לכשעצמו כבר שווה את מחירו!

כולה הימור על 1,250 ש"ח, ואם הפיוניר טוב יחסית כמו קודמו, זה הימור low-risk לא רק מבחינת הסכום הנמוך!

לפני שאני חותך ורידים
Just do it

Nike-

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
מכשיר אכן יוצא דופן ... אין כניסת usb. אין sacd. רד בוק טהור. יש פה "קטע" אבל השימושיות נפגמת.

ברק,
קרא בבקשה את השורה הראשונה שכתבת בפוסט הזה.
"הקטע" פה זה איכות ללא פשרות.
הרי ברור שאין חולק לגבי היכולת של החברה הזו בתחום הדיגיטלי ולהכניס כניסות/יציאות זו לא בעיה בשביל החברה, אלא שפה הלכו על קטע של איכות.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הפיוניר הוותיק ההוא עדיין משרת נאמנה במערכת בשניה בירושלים. מערכת שבג'אז קל ווקל רך לא נופלת מהמערכת הראשית שלי.

אני טוען מזמן שההבדלים במקורות מרמה מסויימת ומעלה הם ממש בניואנסים. סיפרתי בעבר למה בחרתי בלקסמן : השוויתי בדקתי ושמעתי לא מעט נגנים וממירים וכולם היו מצויינים כל אחד בדרכו. הלקסמן לא נשמע יוצא דופן יחסית לאחרים. אבל כשהייתי צריך לארוז אותו ולהחזיר אחרי בדיקה אצלי לא יכולתי להיפרד ממנו ... ולכן נשאר. אני יכול להתחיל את כל הסיפור מחדש ולעבור נגן נגן בהשוואה אחד מול השני- החל בפיוניר הפשוט וכלה בנגני היי אנד - אבל זה מייגע.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הייתי בסרט הזה וגם אני לא יכולתי לוותר על סיבוב דיסקים.
רכשתי דאק של סים אודיו ונגן של מרנץ שמשמש כטרנספורט. העדפתי מכשיר אחד שעושה הכל אבל נגנים משולבים ברמה הזו נושקים ל20 אלף ולא רציתי לשים כזה סכום על נגן.
אם זה בתקציב הייתי לוקח נגן אחד שעושה הכל כמו שיש לסים אודיו, לקסמן, מטרונום ובטח עוד כמה ששכחתי.
הסים 260 אגב, זול מהם משמעותית, שווה בדיקה.
את האופו לא בדקתי מטעמי מיתוג. הוא לא מספיק נחשק בעיניי אבל שוב, זה עניין אישי לגמרי...

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני כמובן מעדיף מכשיר אחד אחוד כמו שאני מעדיף מערכת מצרן אחד. יש יצרן מסוים שטען בזמנו שכדי להגיע לתוצאה אופטימלית, אי אפשר להרחיק את ה דאק מהטרנספורט ביותר מסנטימטרים אחדים. אותו יצרן שאיני יכול להזכיר את שמו, עושה הון משדרוגים של מגברים וספקים וסביר להניח שהיה יכול לעשות הון מטרנספורט - ממיר - ספק ושדרוגים אינסופיים בין שלושת המרכיבים האלה, אך משיקולים של איכות הצליל, כאמור, העדיף שלא.

מי שבכל זאת מעוניין בשם היצרן שיפנה אלי בפרטי.

:)

אריה

כל מה שכתבתי אמת.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אריה השאלה היא למה להתחייס לדברי היצרן הזה כאל דברי אלוהים חיים.
אני משוכנע שיש יצרנים מכובדים לא פחות שיסתרו אותו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הפיוניר הוותיק ההוא עדיין משרת נאמנה במערכת בשניה בירושלים. מערכת שבג'אז קל ווקל רך לא נופלת מהמערכת הראשית שלי.

אני טוען מזמן שההבדלים במקורות מרמה מסויימת ומעלה הם ממש בניואנסים. סיפרתי בעבר למה בחרתי בלקסמן : השוויתי בדקתי ושמעתי לא מעט נגנים וממירים וכולם היו מצויינים כל אחד בדרכו. הלקסמן לא נשמע יוצא דופן יחסית לאחרים. אבל כשהייתי צריך לארוז אותו ולהחזיר אחרי בדיקה אצלי לא יכולתי להיפרד ממנו ... ולכן נשאר. אני יכול להתחיל את כל הסיפור מחדש ולעבור נגן נגן בהשוואה אחד מול השני- החל בפיוניר הפשוט וכלה בנגני היי אנד - אבל זה מייגע.
אני לא בטוח שההנגדה בין "הפיוניר הפשוט" לבין "נגני הי-אנד" אינה מלאכותית.

מה שאני כן בטוח זה שאם אתה רוצה ודאות בתוצאה, אתה לא יכול לדלג על השלבים המייגעים.

גם הפיתרון הטריוויאלי-כבייכול של החלפת הממיר בנגן של לקסמן אינו מבטיח לך את התוצאה שאתה רוצה בנגינת דיסקים, שיכולה להיות שונה מאוד מזו של נגינה ממחשב.

למעשה, אפילו לא לגמרי בטוח שתישאר אותה תוצאה בדיוק בנגינה מהמחשב, למרות שתיאורטית זה כבייכול אותו ממיר.
די בנוכחות של מעגלים נוספים כדי להשפיע, שלא לדבר על הבדלים נוספים שדי בטוח שייש במעגלים שסביב לב הממיר, כמו בספק הכוח, בחיבורים הנוספים ועוד.

עם זאת, הסתברותית, זה עדיין הפיתרון בעל הסיכויים הטובים ביותר, ונשמע שמה שהכי מפריע לך הוא משהו פסיכולוגי -- זה שההפרש עולה יותר מאופו חדש, אם כי קיומם ומחיריהם של אופו ושל פיוניר הם משתנים בלתי תלויים. כך שאם אתה רוצה לחסוך בטירחה ומוכן לשלם בכסף, זה הכיוון לקיצור הדרך המקסימאלי האפשרי.

קיצור דרך נוסף הוא לקנות את הפיוניר, ולבדוק מה קורה איתו גם כנגן עצמאי וגם כטרנספורט עבור הממיר הקיים. אם הוא מספק באחת הקונפיגורציות זה מצויין. אם לא, עדיין ייתכן שהוא יהייה שימושי כנגן Blu-ray בלבד (עבור המקרה שתה לא קונה אופו). קיים סיכוי (ללא הערכת הסתברות מצידי) שזה ייתר את הממיר ותוכל להחזיר את ההוצאה ולהישאר עם כסף ביד.

קשה לי לחשוב על קיצורי דרך אחרים.

הכיוון של לקחת את הממיר שלך לאנשהו ולנסות לחבר לו איזשהו טרנספורט לא נראה לי שילמד אותך די הצורך ברמת הניאנסים הנדרשת, ושאתה צריך לחיות עם השילוב אצלך בביית מספיק זמן כדי להשתכנע.

האפשרויות כפי שאני רואה אותן:
  • טרייד אין של הממיר לנגן. ההסתברות המירבית שזה יתאים לטעמך. החסרון: יקר, בתוספת הידיעה יתכן שאופו, משודרג או רגיל, אולי עדיף, ובפחות כסף, אבל לא תדע. איזו בעעעסה! :)

• לקנות פיוניר, ולבדוק אותו כטראנספורט וכנגן. אם הוא מייתר את הממיר -- חגיגה. אם הוא מספק בנגן עצמאי -- נהדר. אם לא, צריך להמשיך -- בעעעסה!!! אבל עדיין אולי הוא יישאר כנגן Blu-ray (אם הפיתרון המתקבל אינו אופו) ויצדיק את מחירו, וגם אם לא, אפשר למכור אותו, ואפילו אם נכשלים בזה, גם ההפסד זניח וגם הוא יכול להישאר כמכשיר גיבוי. אם הממיר לא מיותר, ייתכן שייהייה צורך גם במכשירים נוספים לתיאום שעונים

• לקנות אופו, רגיל או משודרג, ולראות אם הממיר מיותר. אם קונים רגיל, לא יודעים כמה מפסידים, ואם קונים משופר לא יודעים אם זרקנו כסף. איזו בעעעסה! :) אם הממיר לא מיותר, ייתכן שייהייה צורך גם במכשירים נוספים לתיאום שעונים

• לקחת בהשאלה כל מיני טראנספורטים ולבדוק בביית. ייתכן שייהייה צורך גם במכשירים נוספים לתיאום שעונים, ובעצם בדיקה בלעדיהם לא מספרת את הסיפור המלא. מייגע משהו משהו. איזו בעעעסה! :)
קשים חיי האודיופיל... במיוחד כשמדובר בניואנסים.... איזו בעעעסה! :)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
שיתוף קטן למה אני לא מצטרף בקלילות כזו לזילזול המקובל בנגנים ה"פשוטים"/"פושטים" האלה של פיוניר.

בזמנו הייה לי נגן אוניברסלי Bel Canto Design PLayer PL-1 -- לא PL-1A הזול יותר אלא מודל הדגל הרב-ערוצי, שמחירו האמיר (אחרי שרכשתי אותו, למזלי) לכדי $10,500 דאז (בתחילת שנות ה-2000, דומני), שזה הייה יחסית הרבה יותר מהיום.

Hi-End ללא ספק, הא? בטח לפי המחיר!!

לא מאוד אהבתי את הצליל שלו, והיו מקומות שהוא היה grainy ולא צלול מספיק, אבל חשבתי שאולי זה בעייה שלי, עד שרכשתי את המייטנר -- EMM Labs בשני חלקים, top-of-the-line דאז, שמחירו הייה כ-$20,000, שהיווה שיפור משמעותי, אבל ידע לנגן רק CD ו-SACD, ולא DVD Audio/Video.

לצורך השלמת הפונקציונאליות הזו החלטתי לא להשקיע הרבה, וקניתי בפחות מ-$200 נגן אוניברסאלי רב ערוצי Pioneer DV600. בדקתי אותו ב-CD/SACD מול המייטנר וכמעט התחלתי לבכות! הוא נתן כ-90% מיכולות הצליל -- אולי יותר -- ב-1% -- מאית -- מהמחיר!!

וכשהתחלתי להכיר את הפיוניר יותר לעומק, התברר שייש לו את אותה מערכת תפריטים בדיוק כמו ל-Bel Canto -- כנראה שבפנים הדברים היו (מאוד?) דומים, אבל לא הייו לו את המקומות שהוא היה grainy ולא צלול מספיק -- הוא הייה נקי וצלול לחלוטין. פשוט יותר טוב מהמכשיר של $10,000!! ב-2% -- 1/50 -- מהמחיר!!

מאז, מעבר לזה שאני לא מתקרב ל-Bel Canto עם מקל -- אכלתי קש גם מהפרה שלהם וגם מהמגברים שלהם -- חרא סחורה בהמון כסף לפח -- קיבלתי הוכחה חד משמעית לכך ש:
  • ביצועים של Hi-End לא הולכים לפי הכסף, בטח לא בנגנים דיגיטאליים
  • פיוניר הם טובים
  • לעזאזל עם Pride of Ownership.
ועניין ה-Oppo המשודרג לעומת ה-EMM Labs רק חיזק את זה עוד יותר.

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני זוכר שהסתובב בלוחות ולדעתי הוא היום אצל דני בכור, הדגם הבכיר ביותר של ROTEL.
נראה לי שקשה להשיג טרנספורט ברמה כזו במחיר שפוי.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
יש לי עד היום את ה dv600 במערכת המשנית והוא נשמע מעולה. השוויתי אותו לכל מיני ממירים נחשבים כמו ההגל 25 ועוד ולא נפל מהם. גם מהלקסמן הוא לא "נופל" לדעתי ... טיפה טיפה אבל טיפה שונה. את הלקסמן לקחתי , חוץ מהצליל שאהבתי, גם כי הייתי בטוח שאני עובר למחשב וזהו ובנוסף לאיכות הצליל נתן גם את כל האופציות והפורמטים בחבילה נאה ויחסית לא הכי יקרה . ברגע שהחלטתי להוריד מינון מחשב ולחזור לדיסקים ... אז התחלתי שוב להסתבך.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
1- לשדרג הממיר שלך לנגן luxman d-06u שבו כל מה שאתה מחפש.
.

יש לי את ה D 06 דור קודם , סה"כ עובד יפה , שקלתי ממיר+ טראנס'
לא סביר שיתרחש בקרוב בין היתר לאור מה שנכתב כאן (בפוסט הזה).

מעניין אם הם (לקסמן) מאפשרים שדרוג מכשיר קיים (ללא צורך בהחלפה)

נ.ב.
בנגנים הזולים אין יציאה מאוזנת (XLR) דבר שלדעתי חסרון.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור