האם המעבר לשימוש במחשב היה כדאי?

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
חברי היקר. ראשית שבוע טוב.

לגופו של עניין.
אתה חוטא כמו אחרים בשירשור הזה וניכנס לעניין של השוני בצליל בעוד אני מדבר על ביצועים. נגני תקליטורים ומחשב לוקים בפוקוס לא מפוקס לעומת פטיפון. החדות של האנלוג היא ליגה אחרת לחלוטין מנגן תקליטורים וממחשב. לפחות מנסיוני עם כמה וכמה מוצרים. השיערות בידיים עומדות מכמה סיבות. הביצוע הסוני באנלוגי מרטיט משום שהוא יותר ראליסטי. הוא מביא משהו אחר לחדר. אני קורא לזה נוכחות אנושית בחלל. זה משהו שנגן תקליטורים ומחשב יודעים לעשות אבל לא כך. אתן לך דוגמא.
אני מאוד אוהב את אמה קירקבי. אני חושב שהיא זמרת נפלאה. במיוחד אלה המשלבים את כלי התקופה. יש לי אותה על sacd מדהים של bis ויש לי אותה גם על תקליטים. ההבדלים הם דרמה. התקליט כל כך מציאותי וכל כך שם שזה לפעמים ממש מטעה. גם עם פיטר שרייר זה קורה לי. התקליט כל כך יותר טוב מהדיסק שזה מדהים.

שמע את הרקוויאם של ברליוז בתקליט על פטיפון טוב לעומת דיסק ותבין מזה עוצמה של יצירה. לא בווליום, לא בדינמיות. בתחושה שמה שקורא שם לנגד עינייך הוא פשוט אמיתי. מולך מקהלה ענקית, עם הפרדה מדהימה בין הקולות השונים. שכבות מוגדרות בבמה, ניואנסים ופרופורציות שאתה לא מקבל בדיגיטל.

זה כמו ההבדל בין מים ב-99 מעלות למים ב-100 מעלות. זה קרוב מספרית אבל מה לעשות, ב-100 מעלות מתרחש משהו אחר. ורק המעלה הבודדת הזו, היא זו שמשנה את כללי המשחק. וזה בדיוק הפטיפון.
. לפעמים 99 מעלות של מים מתמי 4 עדיף מ100 מעלות של מי ירקון ,את זה אני אומר אחרי הדגמה nds ושני ספקים 555 ,ועוד הפתעות ... הסבר בעתיד בליווי תמונות .
מיקי

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום רב לכולם,

ראשית, שרשור מעניין וחשוב.

בתור אחד שבנה מחשב או שניים לתחום האודיו, אשמח לדעת מה הם הרכיבים שאתם משקיעים בהם שמביאים אתכם להוציא כ - 10 אלף שקל רק על המחשב.
את ה - DAC בשלב זה לא נכניס למשוואה, שהיא כאמור קריטית אך בכוונתי להתמקד אך ורק ברכיבי המחשב.

בברכה,

אלמוג.

אלמוג,
הנוכל לדעת אילו רכיבים שמת במחשבים לאודיו שבנית ?

מארז?
מעבד?
לוח אם?
זכרון?
דיסק קשיח?
ספק כח ?

אם לא בא לך לכתוב הרבה- תן לינקים

תודה

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
אלמוג,
הנוכל לדעת אילו רכיבים שמת במחשבים לאודיו שבנית ?

מארז?
מעבד?
לוח אם?
זכרון?
דיסק קשיח?

ספק כח ?

אם לא בא לך לכתוב הרבה- תן לינקים

תודה
לבקשתך אני מצרף פוסט שכתבתי
לגבי המחשב החל מהפרק השני(מחשב אודיו fanless)
http://www.hifimusic.co.il/היום-בו-קלוד-בא-לבקר-t19079.html?st=0&sk=t&sd=a
יש שם גם מחירים(לא מגיע ל-5,000 ש"ח)
אתה מוזמן לבוא ולהקשיב.

Almogc

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
איתי,

כמובן, להלן המפרט:

מארז + ספק:

http://www.hd-plex.com/

מעבד:

מסדרת T אשר ידועים ב TDP נמוך.
כגון:

http://ark.intel.com/products/75045/Intel-Core-i5-4570T-Processor-4M-Cache-up-to-3_60-GHz

לוח אם: (לא משנה intel/asus/asrock וכו)

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4844#ov

זיכרון:

http://ksp.co.il/?uin=21134

דיסק קשיח:

http://ksp.co.il/?uin=20316

המוצרים הנ"ל הם בגדר דוגמא בלבד, כמובן שתמיד יש שינויים לכאן ולכאן.

שים לב, אני מדבר אך ורק על המחשב עצמו, לא על NAS שמחובר, לא על UPS ולא על DAC.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בתור אחד שבנה מחשב או שניים לתחום האודיו, אשמח לדעת מה הם הרכיבים שאתם משקיעים בהם שמביאים אתכם להוציא כ - 10 אלף שקל רק על המחשב.

מלפני כשנה וחצי

Streacom FC5WS EVO Black No Optical Fanless HTPC Aluminium Chassis
Gigabyte GA-Z87MX-D3H LGA1150 Micro ATX Motherboard
Intel 4th Gen Core i7 4770T 2.5GHz 45W HD4600 8M Quad Core CPU
Corsair 16GB (2x8GB) XMS3 DDR3 Memory
picoPSU 160W picoPSU
Samsung 128GB 840 PRO SSD High-Performance Solid State Drive
SOtM SATA SSD/HDD/ODD Electrical Noise Filter II
Streacom Internal IR Receiver and Remote Control
SOtM tX-USBexp Audiophile-quality PCI Express USB Card
CORE AUDIO TECHNOLOGY Kora MKIII Power Supply

זה כאמור ללא חשמל, ללא רשת, ללא אחסון, ללא שליטה, ללא כבלים וללא ממיר כמובן​

Almogc

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
ובכן, זה על אותו עקרון.
ראה את הפוסט שפיני פרסם.

מלבד:

שתרומתם נתונה לוויכוח (לא טוען לכאן או לכאן...) אך זה לא הדיון ולא המקום.

לעניות דעתי, בתקציב נמוך יותר באופן משמעותי (מ - 10k) אפשר לבנות מחשב אודיו לעילא.

אגב מיכאל,

Intel 4th Gen Core i7 4770T 2.5GHz 45W HD4600 8M Quad Core CPU
Corsair 16GB (2x8GB) XMS3 DDR3 Memory

מה השיקול שלך היה ללכת על 16GB RAM ומעבד I7 ?

נערך לאחרונה ב:

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
שמע את הרקוויאם של ברליוז בתקליט על פטיפון טוב לעומת דיסק ותבין מזה עוצמה של יצירה. לא בווליום, לא בדינמיות. בתחושה שמה שקורא שם לנגד עינייך הוא פשוט אמיתי. מולך מקהלה ענקית, עם הפרדה מדהימה בין הקולות השונים. שכבות מוגדרות בבמה, ניואנסים ופרופורציות שאתה לא מקבל בדיגיטל.

.
זה בטח היה "רומאו ויוליה" או "הטרויאנים" וחשבת בטעות שזה הרקוויאם

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ובכן, זה על אותו עקרון.
ראה את הפוסט שפיני פרסם.

מלבד:

שתרומתם נתונה לוויכוח (לא טוען לכאן או לכאן...) אך זה לא הדיון ולא המקום.

לעניות דעתי, בתקציב נמוך יותר באופן משמעותי (מ - 10k) אפשר לבנות מחשב אודיו לעילא.

אגב מיכאל,

מה השיקול שלך היה ללכת על 16GB RAM ומעבד I7 ?

ומה השיקול ללכת על כבל חשמל 16A בעובי של 3 סנטימטר שיכול להחזיק ביניין 20 קומות?
בגדול, זה בשיל להריץ תיקון אקוסטי בזמן אמת (ואולי i5 ו-8GB היה מספיק)

מצד שני, אתה נתת שם לינק למעלה שזה הזוי לגמרי מבחינתי

Almogc

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
*נערך*

נערך לאחרונה ב:

Almogc

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
האם התכוונת לזה ?

כאמור, אין לי דעה בנושא כי לא בדקתי.
לכן רשמתי שיש אנשים "שטוענים"

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלמוג שלום!
המחשב שמיכאל פרט , הוא בול המחשב שלי למעט כרטיס fw , נכון , עולה עשרת אלפים שקל ,אבל בוא תבין שלא כולם רוצים מחשב ספרטני או מינימליסטי ,לא שרוצים לזרוק סתם כסף ,אבל לפעמים עצם הידיעה שלמחשב יש רזרבה של יכולת מיחשובית עושה טוב בלב ,המחשב יהיה אקטואלי יותר זמן עם התפתחות התחום,והצורך להחליפו ירחק ,
בנוסף ,תלוי איזה מערכת יש לך והאם אתה לוקח המחשב כחלק משרשרת האודיו שלך ,אז אני שואל אותך , אם המחשב ״ היקר״ הזה מחובר לממיר של 25000 דולר , והכבל חשמל שמחובר לספק של המחשב עולה כמו שני מחשבים סופר יקרים , האם זה עקרוני לחסוך עד למינימום במחשב? אז בסדר ,יהיה לו פחות זיכרון כי לא צריך ,ויהיה לו מארז מגושם בצבע מיניום ,ולוח האם יהיה צנוע יותר ,ואז חסכתי שלוש אלף שקל ,לא ביג דיל , הרי אינני קונה מחשבים לכל מערכת החינוך בארץ ,אני קונה רק אחד לעצמי ושותל אותו בתוך אל תשאל איזה שרשרת , בקיצור בשביל חלק מהציבור ,לקנות מחשב זה כמו לקנות טרנספורט ,ולכן רוצים אותו טוב ובעל יכולת ,אפילו לא תבוא לידי ביטוי ביום יום . ובקריאת ״ לחוסכים הידד ״ אסיים את דברי.

Almogc

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
שניצל שלום רב,

מתחבר מאוד לרוב מה שכתבת.
הפוסט שלי לא נבע בקטע של "חסכון".
ממש לא, הפוסט שלי נכתב במטרה מאוד פשוטה, האם יש צורך אמיתי ל - Overkill.

אבל לפעמים עצם הידיעה שלמחשב יש רזרבה של יכולת מיחשובית עושה טוב בלב

לקנות מחשב זה כמו לקנות טרנספורט ,ולכן רוצים אותו טוב ובעל יכולת ,אפילו לא תבוא לידי ביטוי ביום יום

תשובות לגיטימיות מאוד.

השורה תחתונה שלי הייתה להבהיר שניתן בפחות כסף (חצי ממה שצוין) ניתן לקבל מחשב אודיו באותה רמה (שווה בדיקה אם תרצו, זה יהיה מלמד) ואת הכסף שנשאר "לזרוק" על משהו אחר בשרשרת.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני באמת לא יודע מה לענות לך , כי ההבנה שלי במחשבים לא משהו , אבל אני יכול לספר לך שהמחשב הנוכחי החליף מחשב של אפל שעבד עם פיור מיוזיק , ההבדל למחשב הנוכחי עם תוכנת j river הקפיצה את הצליל לשמיים , נכון לקח זמן לסדר העסק ,לחבר ספק כוח לינארי , לבחור כבלים של חשמל , fw ,USB ,וכל הזמן היתה השוואה שוטפת לטרנספורט סופר איכותי , ובאמת בהתחלה המחשב נשמע פחות טוב ,וככה נמשך העניין עד שהיום ״ ריפ״ נשמע יותר טוב מהמחשב מאשר מהדיסק ממנו בוצע הריפ ( לטעמי ) , וזה בגלל שאני מתייחס למחשב לא כמו מחשב אלא כמו טרנספורט שמגיע לו שיכוך , כבלים ,חשמל וכדומה , ולפעמים הדברים מסביב עולים המון .

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני לא חושב ש"החוסכים" צריכים להתנצל כאן או חלילה להרגיש לא נוח.
זה בעיקרון כמובן.
יש מי שהגיעו לגיל או למעמד כלכלי שהמזומנים פנויים יותר לתחביב היקר שלנו, ויש מי שלא. אני יודע כי גם אני הייתי פעם בצד הזה. אני חושב על חבר'ה צעירים כאן - שכירים עם משכורות צנועות, עם ילדים שצריך לממן להם גן או מטפלת, משכנתא חונקת לברי המזל, ושכ"ד חונק למי שלא היה להם מזל, ועוד אלף הוצאות אחרות. מי שחוסכים גרוש לגרוש או מנצלים את קרן ההשתלמות פעם בכמה שנים (ובדרך רבים עם האישה שרוצה להחליף סלון או לצמצמם משכנתא) ובכ"ז מעיזים ורוכשים ציוד שכל אדם נורמאלי נחרד מהמחירים שלו. גם להם "מותר" להיות אודיופילים, ומי שמצליח ככה לארגן לעצמו מחשב חסכוני יותר או מגבר יד שנייה ועדיין לקבל מוצרים אודיופילים מוקפדים, אז סבבה. כל הכבוד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כמובן מסכים איתך , אבל בכל זאת רק רציתי לומר שלא מדובר בהפקרות ,והאיכות איך שהוא מתאספת לתוצאה .

Almogc

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
לגופו של עניין (בהקשר לשרשור)

אצל פיני היקר שמעתי מדיה דיגיטלית עם תוצאה מהטובות שיצא לי להאזין ולשמחתי, יצא לי לשמוע לא מעט.
אבל ברגע שהוא מעביר לפטיפון, עולה חיוך מטומטם שרק הפטיפון מצליח להעביר, יש קסם שאף מדיה דיגיטלית לא הצליחה להעביר אליי באופן אישי.

לכן למי שיש את האפשרות לשלב את שני העולמות, הרוויח בענק.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אני לא חושב ש"החוסכים" צריכים להתנצל כאן או חלילה להרגיש לא נוח.
זה בעיקרון כמובן.
יש מי שהגיעו לגיל או למעמד כלכלי שהמזומנים פנויים יותר לתחביב היקר שלנו, ויש מי שלא. אני יודע כי גם אני הייתי פעם בצד הזה. אני חושב על חבר'ה צעירים כאן - שכירים עם משכורות צנועות, עם ילדים שצריך לממן להם גן או מטפלת, משכנתא חונקת לברי המזל, ושכ"ד חונק למי שלא היה להם מזל, ועוד אלף הוצאות אחרות. מי שחוסכים גרוש לגרוש או מנצלים את קרן ההשתלמות פעם בכמה שנים (ובדרך רבים עם האישה שרוצה להחליף סלון או לצמצמם משכנתא) ובכ"ז מעיזים ורוכשים ציוד שכל אדם נורמאלי נחרד מהמחירים שלו. גם להם "מותר" להיות אודיופילים, ומי שמצליח ככה לארגן לעצמו מחשב חסכוני יותר או מגבר יד שנייה ועדיין לקבל מוצרים אודיופילים מוקפדים, אז סבבה. כל הכבוד.

:כל-הכבוד:
זו אחת המטרות של הפוסט הזה.

להאיר/להזהיר אחרים שהדבר לא פשוט כלל ועיקר ובהחלט יתכן מצב שההשקעה לא תצדיק את עצמה מבחינה סונית.
ובמה זה שונה תשאלו.
בזה שלא ניתן לנסות את אותם רכיבי מחשב מבחינה סונית בטרם הרכישה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לגופו של עניין (בהקשר לשרשור)

אצל פיני היקר שמעתי מדיה דיגיטלית עם תוצאה מהטובות שיצא לי להאזין ולשמחתי, יצא לי לשמוע לא מעט.
אבל ברגע שהוא מעביר לפטיפון, עולה חיוך מטומטם שרק הפטיפון מצליח להעביר, יש קסם שאף מדיה דיגיטלית לא הצליחה להעביר אליי באופן אישי.

לכן למי שיש את האפשרות לשלב את שני העולמות, הרוויח בענק.

אין ל מושג כמה אני שמח לשמוע שזו תגובתך על המערכת של פיני , חלק מהחיוך שלך שיך גם לחברים של פיני שיודעים לבלבל לו את המוח כשצריך. החלק של המחשב שם לא רלוונטי , ראית איזה רמקולים , מגבר ,כבלים , כל הכבוד על הפירגון!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור