האם המעבר לשימוש במחשב היה כדאי?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתנוש , כל מילה בסלע . מדוייק , הגיוני וממצה .

שני הסנט שלי : עדיף להשקיע בממיר מעולה שכן עיקר ההבדל באיכות יבוא ממנו . טרנספורט (במיוחד מחשב), מעצם היותו רכיב ספרתי בלבד, צריך רק להעביר את הביטים באופן מדוייק ככל האפשר , ולדעתי קשה למצוא חומרה היום שתיכשל בזה .

תודה, יקירי, אבל אני לא מסכים איתך לגבי הענין הספרתי.
ספק כוח טוב למחשב, וחומרה שקטה בלי רכיבים נעים, עושים ניסים ונפלאות לאיכות הטרנספורט. הם עושים את ההבדל בין משהו שמיע, למשהו שנשמע טוב. ובשניהם הביטים הם אותם ביטים.
הלוואי שהמציאות היתה כה פשוטה- היינו יכולים כולנו לחיות עם SQUEEZEBOX :)

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
מישהו מכיר לינקים לדיונים מענינים ב DTOWN ו HIFIMUSIC שעוסקים בהרכת מחשב הקינפוג והנחיות כלליות ?
תודה .

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מישהו מכיר לינקים לדיונים מענינים ב DTOWN ו HIFIMUSIC שעוסקים בהרכת מחשב הקינפוג והנחיות כלליות ?
תודה .
חפש בהיי פיי מיוזיק, בפורום המחשבים. יש שם כמה וכמה דיונים כאלה.
לגבי הרכבת מחשב - החומרה משתנה פעם פעמיים בשנה, אז מה שהיה רלוונטי אז פחות רלוונטי היום.

לגבי קינפוג / הנחיות כלליות - היות ויש הרבה מאד דברים, וכל אחד שקצת מבין שם דגש על דברים אחרים, קשה להגיע לקונצנזוס לגבי הנחיות. אבל אפשר לאמר שבגדול אלו הדברים שצריך לקחת בחשבון (ויסלחו לי אם שכחתי כמה דברים. בכל זאת, כבר 1 בלילה) :

1. חומרה שקטה. בלי חלקים נעים. להרכיב מחשב שיש בו דיסק SSD, בלי מאווררים כלל (רק קירור פסיבי).
2. ספק כוח לינארי, או לפחות ממותג אבל איכותי מאד. לא משיגים כאלה בחנויות מחשבים. זה לאודיופילים בלבד.
3. למהדרין: פילטרים מסוגים ומינים שונים: כרטיס USB PCI מיוחד לאודיופילים (יש שתיים או שלוש יצרניות שעושות את זה), פילטר RFI לכבלי ה- SATA ועוד.
4. מע' הפעלה: חלונות 8 עדיף על 7; לינוקס ככל הנראה עדיף על שניהם. הסיבה היא שהמחשב צריך לעשות כמה שפחות דברים במקביל כדי להשמע טוב.
5. לא להתקין שום דבר על המחשב שאינו מיועד להשמעת מוסיקה (ע"ע 4).
6. להשתמש בממשקי אודיו מסוג WASAPI או ASIO בלבד (ASIO אם החומרה תומכת) ולא דרך המיקסר של ווינדוז.
7. לבחור ממשק משתמש מתאים: שליטה בגישה מרחוק, שליטה באמצעות הטלויזיה כמסך מחשב, שליטה באמצעות תוכנה ייעודית (למשל REMOTE של אפל) או החיה הייחודית והמעניינת של אלוני מהיי-פיי מיוזיק, שלדעתי נותנת פיתרון לא מושלם אבל הנכון ביותר לניגון, הן מבחינת הממשק, הן מבחינת קלות השימוש / התקנה והן מבחינת הסאונד.

מחשב, כמו כל רכיב אודיו, יהנה מכבלים יותר טובים - כבלי USB וכבלי כוח. ובמקרה של ספק לינארי חיצוני, אני מניח שגם כבל ה- DC משנה, למרות שלא ניסיתי.

יש כל מני משוגעים שלוקחים את זה כמה צעדים קדימה: מנתקים רכיבים שאין בהם צורך על לוח האם, מצפים כבלים פנימיים בנחושת, שמים יריעות בולעות EMI בצד הפנימי של המארז, ועוד. כמה זה משפיע? אין לי מושג.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תודה, יקירי, אבל אני לא מסכים איתך לגבי הענין הספרתי.
ספק כוח טוב למחשב, וחומרה שקטה בלי רכיבים נעים, עושים ניסים ונפלאות לאיכות הטרנספורט. הם עושים את ההבדל בין משהו שמיע, למשהו שנשמע טוב. ובשניהם הביטים הם אותם ביטים.
הלוואי שהמציאות היתה כה פשוטה- היינו יכולים כולנו לחיות עם SQUEEZEBOX :)

אכן יש עדיפות לחומרה סולידית מהסיבה הפשוטה שרכיבים מיכניים עלולים להיות חשופים לתקלות , לכלוך , קפיצות וכל מיני בעיות שיפגמו ברצף קריאת הביטים . כמו כן , היא לא תתרום לרצפת רעש נמוכה מן הסתם - רעשי מנוע ורעשי המנגנון .

תהרגו אותי אבל אני לא מצליח להבין את עניין ספק הכוח. כמובן שצריך אחד נטול אוורור , אך מעבר לכך איך הוא יכול להשפיע על מערכת שבמהותה ואופן פעולתה נמצאת במתחם הספרתי בלבד? במיוחד במחשב בעל דרישות חשמל נמוכות כמו מחשב לאודיו , שבו , לכאורה , ניתן להסתפק בספק פשוט/גנרי עם רזרבת כח של 50 אחוז מעל מה שהמחשב צורך בשיא , מה שיכול להיות משהו כמו 70 ואט במקסימום . אם מישהו יכול לספק הסבר טכני אשמח .

ואחרי הכל כפי שנכתב - הביטים זהים . והם ביטים , ותו לא .

אני יודע שזה נושא טעון , כמו כבלי חשמל אודיופיליים , אבל לי אישית זה לא מסתדר.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני יודע שזה נושא טעון , אבל לי אישית זה לא מסתדר.

מי כמוך יודע שבתחום הזה, אין מקום לאינטואיציה. צריך לשמוע.
לא מסתדר לך? גם לי לא הסתדר. עד שישבתי להאזין.

ככל הנראה ספק טוב יותר גורם לפחות לכלוך להכנס למערכת, שאם נרצה ואם לא נרצה מגיע בסופו של דבר לדאק ולהגברה.

בכל מקרה, אתה תמיד מוזמן לסשן השוואתי בין ספק מחשב קקה לספק לינארי.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
ככל הנראה ספק טוב יותר גורם לפחות לכלוך להכנס למערכת, שאם נרצה ואם לא נרצה מגיע בסופו של דבר לדאק ולהגברה.

.

אוקיי , זה נשמע כמו הסבר הגיוני . דהיינו הביטים הם אותו דבר , אבל ספק פשוט יצרף אליהם ארטיפקטים שלא יצליחו לעבור עם ספק איכותי . יודע מה , יכול להיות .

אם אי פעם אזדמן לאיזור הצפון .. אשמח להתרשם מההשוואה . תודה ידידי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מתנוש,
אם באזור +-5K שח אפשר להרכיב מחשב לאודיו ברמה טובה (לא מתיימר ברמה הכי טובה...), אשמח לקבל קונפיגורציה מושלמת (חומרה ותוכנה) להדיוט כמוני.
תודה
ארז

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
מישהו בחן מחשב אודיו אל מול MAC?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
תהרגו אותי אבל אני לא מצליח להבין את עניין ספק הכוח. כמובן שצריך אחד נטול אוורור , אך מעבר לכך איך הוא יכול להשפיע על מערכת שבמהותה ואופן פעולתה נמצאת במתחם הספרתי בלבד? במיוחד במחשב בעל דרישות חשמל נמוכות כמו מחשב לאודיו , שבו , לכאורה , ניתן להסתפק בספק פשוט/גנרי עם רזרבת כח של 50 אחוז מעל מה שהמחשב צורך בשיא , מה שיכול להיות משהו כמו 70 ואט במקסימום . אם מישהו יכול לספק הסבר טכני אשמח .

ואחרי הכל כפי שנכתב - הביטים זהים . והם ביטים , ותו לא .

אני יודע שזה נושא טעון , כמו כבלי חשמל אודיופיליים , אבל לי אישית זה לא מסתדר.

אם תחבר אוסילוסקופ לקווי ספק הכח שרצים בתוך המעגל של הטרנספורט, ותנגן דיסק באותו הזמן אתה תגלה שיש קורלציה בין המוסיקה שתשמע באוזניים לבין התנודות שתראה על צג הסקופ. משמעות הדבר היא שלמרות שמדובר בסיגנל דיגיטלי, נשארת חותמת אנלוגית..
ולכן העכבה של קווי המתח ממשיכה להשפיע למרות שמדובר באותות סיפרתיים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב,
יצא למישהו לבדוק את המוצרים האלה בהקשר של מחשב ייעודי לאודיו דו ערוצי?
http://www.solid-run.com/products/
ארז

נדמה לי שיאיר פורמן "בישל" משהו

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אם תחבר אוסילוסקופ לקווי ספק הכח שרצים בתוך המעגל של הטרנספורט, ותנגן דיסק באותו הזמן אתה תגלה שיש קורלציה בין המוסיקה שתשמע באוזניים לבין התנודות שתראה על צג הסקופ. משמעות הדבר היא שלמרות שמדובר בסיגנל דיגיטלי, נשארת חותמת אנלוגית..
ולכן העכבה של קווי המתח ממשיכה להשפיע למרות שמדובר באותות סיפרתיים.

YB , אני מאמין שיש תקפות לדבריך כל זמן שאנו נשארים עם אותות המתח במכשיר הטרנספורט .עם זאת , אצבע ניסוי מחשבתי ברשותך . ההיגיון שלי אומר : ברור שלמרות שקרן הלייזר קוראת ביטים , כאשר היא מעבירה אותם הלאה עד למפגש עם הממיר , זרם החשמל שמעביר את אותות אלה עדיין יהיה נתון לרעשים וארטיפקטים שיבואו לידי ביטוי ב"מידע" נוסף ומיותר .

עם זאת , ברגע שזרם האות נכנס לממיר , כל הרעשים האלה נעשים לא רלוונטיים , כי הממיר יודע להתעסק רק עם גדלים מוחלטים כמו 0 ו-1 , והוא מכיל מנגנון לתיקון שגיאות (שאני מאמין שבאות לידי ביטוי בכך שהן פוגמות בשלמות הגודל) , שיודע "לעגל" 0.888 ל-1 מוחלט , ו-0.12144 ל- 0 מוחלט. כך שטיעונך קצת לא מתיישב אצלי .

אלא - כמובן - ומה שפחות סביר כאשר משתמשים בממיר חיצוני , אך עדיין לא בלתי נמנע לחלוטין - אותן אדוות ורעשים מצליחים להסתנן הלאה למעגלי החשמל (האנלוגי כמובן) של הממיר עצמו . רק אז לדעתי הדבר אפשרי.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
YB , אני מאמין שיש תקפות לדבריך כל זמן שאנו נשארים עם אותות המתח במכשיר הטרנספורט .עם זאת , אצבע ניסוי מחשבתי ברשותך . ההיגיון שלי אומר : ברור שלמרות שקרן הלייזר קוראת ביטים , כאשר היא מעבירה אותם הלאה עד למפגש עם הממיר , זרם החשמל שמעביר את אותות אלה עדיין יהיה נתון לרעשים וארטיפקטים שיבואו לידי ביטוי ב"מידע" נוסף ומיותר .

עם זאת , ברגע שזרם האות נכנס לממיר , כל הרעשים האלה נעשים לא רלוונטיים , כי הממיר יודע להתעסק רק עם גדלים מוחלטים כמו 0 ו-1 , והוא מכיל מנגנון לתיקון שגיאות (שאני מאמין שבאות לידי ביטוי בכך שהן פוגמות בשלמות הגודל) , שיודע "לעגל" 0.888 ל-1 מוחלט , ו-0.12144 ל- 0 מוחלט. כך שטיעונך קצת לא מתיישב אצלי .

אלא - כמובן - ומה שפחות סביר כאשר משתמשים בממיר חיצוני , אך עדיין לא בלתי נמנע לחלוטין - אותן אדוות ורעשים מצליחים להסתנן הלאה למעגלי החשמל (האנלוגי כמובן) של הממיר עצמו . רק אז לדעתי הדבר אפשרי.

אענה לך בקצרה...
העכבה של קווי המתח של הטרנספורט חשובים בדיוק כמו קווי המתח בממיר DA, ובדיוק כמו במגבר הספק ובקדם מגבר אנאלוגי...
אין הבדל.
זה משפיע בדיוק באותו האופן.

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
כן. גם Amarra וגם PureMusic

Amarra - הכוונה לגרסא 3? בשימוש עם ה-IRC?

מה עם Audirvana?

ואיך ההשוואה של MAC מול Windows עם foobar ודומותיה?

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
אני השוואתי Mac עם amarra מול jriver, אצלי, ה mac אהב יותר את amarra.
דרך אגב, אני משתמש בamarra כ play list ולא כפלטפורמה על ה itunes, וההבדל שמיע מאוד מאוד, לטובת הplay list (יותר בשר״, פחות דיגיטלי לטעמי), דרך אגב זה מה שגם הם ממליצים.
עוד אנקדותה, במעבר לגרסה 3.0 החלו ״תקיעות״ ואיטיות מעצבנת אז עברתי לAA+ הרבה יותר טובה מבחינתי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נדמה לי שלמיכאל מורכב משהו דומה על המחשב .

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
מיכאל, מה מורכב על המחשב ?
כמה יקר?

האם אתה מבחין בשינוי בהשוואה ליציאה על לוח אם?

נראה לי שזה מרכיב שאסור לוותר עליו. מה דעתך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור