פנל: ביקור אצל צחי

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צחי - מי שמזמין הביתה אנשים לשם "ביקורת" , מוטב שלא יקח ללב מה שהם אומרים, ובטח לא שינסה להוכיח שהצליל אצלו "בסדר" יותר ממה שהם חושבים ... השאלה אם באמת למדת מהביקור הזה משהו, ואם עכשיו יותר ברור לך מה צריך לשדרג ואיך לעשות זאת בדרך הכי פשוטה וזולה (כן - "זול" אצלי זאת לא מילת גנאי).
אני ממש לא לוקח ללב - אבל אני רוצא להבין למה הכוונה זה הכול .
שמעתי כמה מערכות בחיים שלי גם כאילו יקרות להחריד גם אני אהבתי את חלקם יותר ואת חלקם פחות .
ישנם הבדלים בהעדפות : ישנם כאילו שאוהבים סאונד מנומס שמוגש בעדינות - אני במחשבה לאחור ממש מבין את חנן שהושבתי אותו בתוך התיבה של הקונטרה בס אבל מי שעבר דבר או 2 בתחביב יודע שבקלות ניתן לשנות מיקום ( במיוחד בסלון שלי שהוא בגודל של דירה ממוצעת ) להיתרחק ולהרחיק רמקולים מהקיר ניתן גם לרפד את הפורט וגם להחליף למנורה יותר רזה במיד בס .

אני ממש לא נעלב ההפך אני רוצא ללמוד וכל אודיופיל תמיש שואף לשפר גם אלדר .
אני בכף מקבל אליי את כולם לעוד ביקור !:D

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
צחי - מי שמזמין הביתה אנשים לשם "ביקורת" , מוטב שלא יקח ללב מה שהם אומרים, ובטח לא שינסה להוכיח שהצליל אצלו "בסדר" יותר ממה שהם חושבים ... השאלה אם באמת למדת מהביקור הזה משהו, ואם עכשיו יותר ברור לך מה צריך לשדרג ואיך לעשות זאת בדרך הכי פשוטה וזולה (כן - "זול" אצלי זאת לא מילת גנאי).

אולי לא "זולה" אבל cost effective?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שמעון
אני מבין שהצורה בה הוגשה המוזיקה לא טעמה להעדפה שלך וחנן - אבל לא היתה לנו שום בעייה לזוז מטר וחצי אחורה , להרחיק את הרמקול מטר מהקיר לקבל כל פחות אימפקט מהמיד בס ופחות סאונד לפנים .
שאלה !
כששמעתה את ארון נביל שר שמעתה צליל זול ? מה אתה מגדיר צליל זול ?
למרות שעלות המערכת שלי היא די נמוכה עדיין מדובר בציודים שכשהיו חדשים לא היו כל כך זולים ( אני מניח שעם היה באפשרותי לקנות את הציוד הזה היום כחדש היה מדובר בהערכה גסה ב-60000 שח ) נכון הכבילה עדיין לא מושלמת אבל עם היינו מחכים לזה הינו נפגשים עוד שנתיים !

שלום צחי,
אני חושב שהאלקטרוניקה היא הצד החזק במערכת שלך
(בעיקר המגבר והקדם. לגבי הנגן המשודרג, קשה לדעת).
אני חושד שהמקור העיקרי לצליל הבעייתי
(או במילה ישירה יותר, "הזול", וראה ההגדרה שלי למעלה)
הוא בעיקר הרמקולים שלך, שהם פשוטים,
ונדמה לי שגם אתה יודע את זה.
כמו כן, כפי שכתבתי, הכבילה אצלך, ובעיקר הטיפול בחשמל, לקויים למדי,
ופירוש הדבר פגיעה קשה באיכות הצליל (ובאלמנטים אחרים).

אני בטוח שבבית החדש שלך הכול יהיה הרבה יותר מסודר ומתואם,
ונשמח לביקור נוסף גם אז.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מימין לשמאל.

חנן, צחי ואלדר.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
שמעון מאחורי העץ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ובתפקיד הפרטי פופר (party pooper!) התורן:

אני שונא להיות דרדסון רגזני, אבל אני מגיב כי היוזמה הזאת בכל זאת ברוכה לדעתי.
ובכן, אם הייתי צריך לסכם את שלושת המכובדים, אז הם אמרו את אותו הדבר בגדול:

1. אחלה גבר.
2. קקה מערכת.

אה, כן... וכדי לא לצאת מבאסים:

3. "בשביל הכסף שלה, היא תמורה נהדרת".

יופי. בשביל זה צריך פאנל?

רגזני2:

לא כ"כ מבין את ההגיון בלהביא מוסיקאי. כלומר, יש היגיון, בכל זאת במוסיקה עסקינן. אבל על אותו הגיון אפשר גם להביא טכנאי סאונד - נראה לי הרבה יותר רלוונטי. ואם רוצים מישהו מבחוץ, אז הרשו לי להציע הצעה (שאני בטוח שתשקלו אותה בכובד ראש כי בכלל אין לכם אנטגוניזם אחרי כל השליליות שהכנסתי עד כה):

תביאו אישה!

על שום מה השוביניזם? כלל וכלל לא. נהפוך הוא.

כל אודיופיל דרדק עם בת זוג יודע שנשים - אלה אשר חפות מידע, זיקה או חיבה טכנית - הן הן הסמן הטוב ביותר לאמוד את איכות המערכת. הן מסתכלות עליה כעל חוויה שלמה, ולא כעל אוסף מכשירים. על כן, לא אחת הן במצב טוב בהרבה מאיתנו לתת ציון נטול דעות קדומות המבוססות על מותגים ופוזה. (או היעדרה/ם).

הכרתי לא מעט מוסיקאים שלא היה להם מושג ירוק בסאונד מהסיבה הפשוטה שזה לא עניין אותם. ואלה המוכשרים / מצליחים ביותר, המוזיקה התנגנה בראשם וכלל לא נזקקו לפרשנות של מערכת סטראו איכותית כדי להעצים את החוויה המוזיקלית. על סמך התנסות זאת, אני לא מבין איך מוסיקאי תורם לפאנל. אבל כנראה שנגזר עלי לא להבין הכל בחיים.

בהצלחה בסקירות הבאות, ומקווה ש:
1. תהיינה בהן יותר מסקנות.
2. התמונות תהיינה באיכות *קצת* יותר טובה. פלאש נורמלי, גוף SLR בסיסי ואתם מסודרים.
3. יהיה וידאו עם תצוגת תכלית. זה יכול להיות נחמד.
4. הפאנל *כן* יעורבב כל הזמן, וחבריו ישתנו. סה"כ אנחנו לא עושים מחקר אמפירי סטטיסטי, והסוקרים הנ"ל גם ככה אינם ביאליק, כך שאנחנו לא מפסידים הרבה, למעט דמויות מוכרות וססגוניות אולי. אבל כאלה יש לא מעט בפורום.

לילה טוב.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני מנדב את מתנוש לפנל הבא. והוא מוזמן להביא אישה (שווה כמובן) אם בא לו.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מתנוש, תודה על התגובה.
לגבי האישה, אתה יודע, אנחנו מתייחסים אליה בעניין הזה כי היא פשוט שם,
אז אין צורך לעשות מזה אידיאולוגיות -
האוזניים שלה לא מוצלחות יותר מאלה של הדוד מעפולה.

לגבי "המוזיקאי", הרי כבר כתבתי בצורה ברורה: "לשעבר".
לחזור שוב?
חוץ מזה, המוזיקאים קצת יותר מגוונים משתי הקבוצות שתחבת אותם אליהן,
ויש אפילו - לא יאומן! - מוזיקאים אודיופילים. אני אישית מכיר שלושה כאלה.
והפלא ופלא, חלקם אפילו יודע להתנסח בצורה קצת יותר מוצלחת מאשתו של הדוד מעפולה.

* לגבי הצילומים: MEA CULPA!
אין לי מושג ירוק בעניין. מבטיח לנסות להשתפר.

* לגבי גיוון הפנל: כבר הצעתי את זה בפוסט הראשון שפתחתי בעניין.

* אתה מוזמן להזמין תור לביקור אצלך.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני הפרט קצת יותר על המערכת בכדי שלא נחשוב שהפנל הוזמן לשמוע אוסף של מוצרים משקם אלקטריק .
הרמקול הוא קוודרל שוגון : שייך לליין הפונולוג ה-HIEND של החברה הגרמנית . למרות שהוא הרמקול הקטן בסידרה הוא חולק רכיבים עם הרמקולים הבחירים בחברה שנמכרו לפניי 20 שנה ב-80000 שח (קיים זוג כזה בירושליים הוא ניקרא טיטן )
הסאונד הוא סאונד גרמני טהור : מה שאומר שילוב של 2 עולמות SPL (סאונד פרשר לוול ) ו-SQL (סאונד קוולטי לוול ).
זה לא סאונד אנגלי מנומס לאנשים ששותים כוס תה עם סינר .
התיבה מחולקת ל-2 לבס ולמיד . נכון שהמיד בס של הרמקול יכול לפרק צלעות אבל לא מדובר פה בבום בוקס . לטובת חנן היה ניתן להרחיק את הרמקול מהקיר ואת הספה מהרמקול .
המגבר הוא מקינטוש MC2105 משופץ - אני לא חושב שיש מה להרחיב על המגבר - מה שכן הוא בהחלט תורם את תרומתו לחלק הבשרני בבס . האחים המודרניים שלו עולים לא פחות מ-25000 שח
הפרה : קונרד PV10 בפניי עצמו אחד הקדמים הטובים שקימים למחירו גם כיום !
הארקם אלפא חמש נבחר בגלל 2 סיבות TDA1541 שנחשב לאחד הממירים הטובים שיוצר מעולם ! וCMD9 שהוא הטרנספורט האחרון מהליין המפואר של פיליפס לפניי שכול התעשייה עברה לטרנספורטים בלירה . בנגן שודרגו כל הקבלים לרמה גבוהה יותר הנגן קיבל סופר קלוק עם ספק ומיצב ניפרד הנגן קיבל מיצב של תדי פרדו בנקודה קריטית ומגבריי השרת הוחלפו לטוב ביותר שיש ( עם לא עוברים למעגל מנורות או דיסקריט ) ל-PCM627B .
נכון הכבילה לא מושלמת אבל מה כן ?
כבלי רמקול מיפלשייד . נכון של אלדר יותר טוב
אניטרקונקטים אחד בבנייה עצמית מרכיבים טובים והשני אקוסטיק זן (שמעון אומר שזה גיד הנחושת המובחר שלהם - אני לא מכיר לעומק )
כבליי החשמל הם פשוטים אבל לא זבל : מדובר בכבלים המקוריים שסופקו עם האודיו אנלוג של נמר .
וכל זה מחובר למפצל בשקל - מה לעשות !!

רמקולים אנגליים זה לא הכוס תה שלי ורוב האלקטרוניקה היא אמריקאי באופייה למי שמבין מה זה אומר .

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כפי שכתבתי למעלה, אני לא רואה מצב שיוזמה כלשהי לא תזכה לביקורת וכתיבה כלשהי לא תזכה לביקורת.

לדעתי, יש יתרון בשמירה על הרכב אחיד בכל הסקירות.
מי שרוצה יכול להקים צוות ב'.
בביקור אצלי אני מעדיף את הצוות הנוכחי.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אני הפרט קצת יותר על המערכת בכדי שלא נחשוב שהפנל הוזמן לשמוע אוסף של מוצרים משקם אלקטריק .
הרמקול הוא קוודרל שוגון : שייך לליין הפונולוג ה-HIEND של החברה הגרמנית . למרות שהוא הרמקול הקטן בסידרה הוא חולק רכיבים עם הרמקולים הבחירים בחברה שנמכרו לפניי 20 שנה ב-80000 שח (קיים זוג כזה בירושליים הוא ניקרא טיטן )
הסאונד הוא סאונד גרמני טהור : מה שאומר שילוב של 2 עולמות SPL (סאונד פרשר לוול ) ו-SQL (סאונד קוולטי לוול ).
זה לא סאונד אנגלי מנומס לאנשים ששותים כוס תה עם סינר .
התיבה מחולקת ל-2 לבס ולמיד . נכון שהמיד בס של הרמקול יכול לפרק צלעות אבל לא מדובר פה בבום בוקס . לטובת חנן היה ניתן להרחיק את הרמקול מהקיר ואת הספה מהרמקול .
המגבר הוא מקינטוש MC2105 משופץ - אני לא חושב שיש מה להרחיב על המגבר - מה שכן הוא בהחלט תורם את תרומתו לחלק הבשרני בבס . האחים המודרניים שלו עולים לא פחות מ-25000 שח
הפרה : קונרד PV10 בפניי עצמו אחד הקדמים הטובים שקימים למחירו גם כיום !
הארקם אלפא חמש נבחר בגלל 2 סיבות TDA1541 שנחשב לאחד הממירים הטובים שיוצר מעולם ! וCMD9 שהוא הטרנספורט האחרון מהליין המפואר של פיליפס לפניי שכול התעשייה עברה לטרנספורטים בלירה . בנגן שודרגו כל הקבלים לרמה גבוהה יותר הנגן קיבל סופר קלוק עם ספק ומיצב ניפרד הנגן קיבל מיצב של תדי פרדו בנקודה קריטית ומגבריי השרת הוחלפו לטוב ביותר שיש ( עם לא עוברים למעגל מנורות או דיסקריט ) ל-PCM627B .
נכון הכבילה לא מושלמת אבל מה כן ?
כבלי רמקול מיפלשייד . נכון של אלדר יותר טוב
אניטרקונקטים אחד בבנייה עצמית מרכיבים טובים והשני אקוסטיק זן (שמעון אומר שזה גיד הנחושת המובחר שלהם - אני לא מכיר לעומק )
כבליי החשמל הם פשוטים אבל לא זבל : מדובר בכבלים המקוריים שסופקו עם האודיו אנלוג של נמר .
וכל זה מחובר למפצל בשקל - מה לעשות !!

רמקולים אנגליים זה לא הכוס תה שלי ורוב האלקטרוניקה היא אמריקאי באופייה למי שמבין מה זה אומר .
///////

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
צחי,
אין צורך לפרט או להתנצל. בעיניהם המערכת שלך היא פח אשפה. ובעינך, מצויינת וזה מה שחשוב.
המשך להנות מהתחביב וממה שיש לך.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
איני רואה סיבה לתקוף את אלדר- הוא מהאודיופילים היחידים שאני מכיר שמסוגל להינות גם ממערכת לא יקרה.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
בלי קשר לאלדר, אתה כנראה לא מכיר מספיק אודיופילים בוגרים

...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,497
נקודות
113
צחי,
אין צורך לפרט או להתנצל. בעיניהם המערכת שלך היא פח אשפה. ובעינך, מצויינת וזה מה שחשוב.
המשך להנות מהתחביב וממה שיש לך.
גיא, מה זה?זה בכלל לא נכון, לא הגישה ,מי הרגיז אותך?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אלדר,

צודק, סליחה! מסכים עם רונן פרץ. אתה היוצא מהכלל.

וכמעט שכחתי, מסכים גם עם רגזני :). ועם צחי ועם שמעון וחנן הנגן. מסכים עם כולם!!!!

ככה טוב?

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
שונא לומר אמר......לכם.
אבל זה מה שקרה....:(
"ככה לא בונים חומה"

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נו - עוד פעם גן ילדים ? מה יהיה ? דווקא התחלנו טוב. תירגעו.

אני חושב שהרעיון מצויין, הביצוע גם טוב אבל כמובן אפשר תמיד להציע שיפורים, והכי חשוב שהרעיון המעניין הזה לא ייפסק בגלל התלהמות והתנפלות וכל הבאלגן שכל כך מקובל במקומותינו. אי אפשר להיות קצת יותר בוגרים בגישה ובתגובות ?

בתור באלגניסט ידוע זה נראה לי מוזר להיות פה על תקן המבוגר האחראי, אבל כנראה שהכל יחסי.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
רבותיי, איך אמר יובנליס, ומי ישפוט את השופטים?
אין לנו שום בעיה לשמוע הערות והצעות שיפור לעבודת הפנל,
כל עוד זה נעשה ברוח טובה.

נכון, יש כאן אחד או שניים מרירים מקצועיים, המתמחים בהורדת הרוח מכל מפרש בסביבה,
ואני בטוח שכולנו יודעים למי הכוונה. בואו לא ניתן להם להפריע לנו!
זה לא עוזר לא לנו ולא לכל מי שרוצה ליזום ולעבור מדיבורים למעשים.
הרוב הגדול כאן מקבל בחום ובברכה את היוזמה הזאת, ולראייה -
רשימת הממתינים לביקור שלנו כבר ממלאת למעלה מחצי שנה, והיא רק הולכת וגדלה מדי יום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור