פנל: ביקור אצל צחי

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
... כדאי אולי שצוות הבוחנים יצטייד במעט ציוד חילופי (כפי שנעשה עם כבל הרמקול) ואפשר אינטרקונקם, מפצל חשמל, ציוד שיכוך, בקיצור כל הציוד הנילווה (חוץ ממקור מגבר ורמקולים)מהרמה הגבוהה יותר ויערוך שינויים מתבקשים לפי ראות עיניו במטרה לשפר. לא רק הסקירה עצמה מענינת אלא גם ההשוואה בשיפורים קלים. ...

מה שאתה מציע כאן זה משהו שונה לחלוטין מהרעיון המקורי של פנל המאזינים.
בהחלט יש מקום ליוזמה כזאת, אבל אולי בנפרד מפנל המאזינים.
מה גם שאין טעם להביא שנאי מבדל העולה 20,000 ₪ למערכת שעלותה הכוללת נמוכה מעלות השנאי, או כאשר לבעל המערכת אין אפשרות כספית לרכוש שנאי כזה.

כדי לסבר את האוזן:
השבוע הזמנתי כבלים של נאוטק (זוג כבלי רמקול, 4 זוגות כבלי אינטרקונקט וכבל חשמל) בעלות כוללת של בסביבות 10,000 ₪. ברור לי שיש כבלים טובים יותר, גם כבלים של חברות אחרות וגם דגמים גבוהים יותר של נאוטק – אבל אין לי אפשרות כספית לרכוש כבלים יקרים יותר. אין לי צורך בפנל כלשהו כדי שאדע שעם הגדלה משמעותית של התקציב אוכל לשפר כמעט כל דבר במערכת שלי – החל מהפטפון, עובר באלקטרוניקה וכלה בכבילה.

מאידך, אם פנל זה או אחר ימצא שניתן לשפר משהו במערכת שלי בעלות שאינה גבוהה בהרבה מעלות הציוד הנוכחי – אשמח ואודה.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
ביקורת מעניינת וכתובה היטב ללא ספק, אבל נעדר ממנה הפרמטר שמאפיין ביקורות מקצועיות - Bang for the buck. לפחות שניים מהמאזינים המדוברים רגילים למערכות שעולות פי כמה (פי 100 באחד המקרים) מהמערכת של צחי, וקצת חסרה להם הפרספקטיבה של מה שאפשר לקבל בפחות מזה - כבר נוכחנו בזה בעבר כאן בפורום. לפיכך אני לא רואה איך אפשר להתיחס לביקורת הזו בצורה רצינית ואיזה סוג של לקחים אמור להפיק ממנה בעל המערכת על מנת להשתפר. לסיכום - מבחינתי זה מחטיא את המטרה.

היתה פעם תכנית בטלויזיה שברמת הרעיון היתה גאונית שמה היה "זה מה יש" נתנו לשלושה טבחים מוצרי יסוד בסיסיים בעלות נמוכה וכל אחד היה צריך להגיע למכסימום for the buck המטרה כאן היא לתת פרספקטיבה כיצד נשמעת מערכת. וכיצד בעלות נמוכה ניתן לטפל במיגרעותיה, זוהי ביקורת בונה עבור בעל המערכת, ולא ביקורת השוואתית לבעלי ציוד אחר, ולכן ידידי אני סבור שברמת הרעיון והביצוע אלו הם שליחי מצווה ושיבורכו וימשיכו במלאכה .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
... לגבי הביקור האחרון, זה תלוי כמובן בכם ,תקום התנגדות ....

בשבוע שעבר ביקשתי ביקור של הפנל ובקשתי עומדת בעינה.
נהפוך הוא, חשובה לי מאד דעתו של מוסיקאי שאינו אודיופיל.

אשר להרכב הנוכחי של הפנל: נראה לי שהטוב ביותר הוא שההרכב הנוכחי יישאר, כך תהיה אחידות של ההתרשמויות ממערכות שונות.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מה שאתה מציע כאן זה משהו שונה לחלוטין מהרעיון המקורי של פנל המאזינים.
בהחלט יש מקום ליוזמה כזאת, אבל אולי בנפרד מפנל המאזינים.
מה גם שאין טעם להביא שנאי מבדל העולה 20,000 ₪ למערכת שעלותה הכוללת נמוכה מעלות השנאי, או כאשר לבעל המערכת אין אפשרות כספית לרכוש שנאי כזה.

כדי לסבר את האוזן:
השבוע הזמנתי כבלים של נאוטק (זוג כבלי רמקול, 4 זוגות כבלי אינטרקונקט וכבל חשמל) בעלות כוללת של בסביבות 10,000 ₪. ברור לי שיש כבלים טובים יותר, גם כבלים של חברות אחרות וגם דגמים גבוהים יותר של נאוטק – אבל אין לי אפשרות כספית לרכוש כבלים יקרים יותר. אין לי צורך בפנל כלשהו כדי שאדע שעם הגדלה משמעותית של התקציב אוכל לשפר כמעט כל דבר במערכת שלי – החל מהפטפון, עובר באלקטרוניקה וכלה בכבילה.

מאידך, אם פנל זה או אחר ימצא שניתן לשפר משהו במערכת שלי בעלות שאינה גבוהה בהרבה מעלות הציוד הנוכחי – אשמח ואודה.

ליהושוע, אני בהחלט מסכים איתך רק שים לב שרשמתי מהרמה הגבוהה יותר- לפי ראות עיניו, ולא רשמתי- מהרמה הגבוהה ביותר. גם הזזת רמקול או הרחקתו או הפנייתו בזוית נחשבת לשיפור. זו היתה כוונתי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ביקורת מעניינת וכתובה היטב ללא ספק, אבל נעדר ממנה הפרמטר שמאפיין ביקורות מקצועיות - Bang for the buck. לפחות שניים מהמאזינים המדוברים רגילים למערכות שעולות פי כמה (פי 100 באחד המקרים) מהמערכת של צחי, וקצת חסרה להם הפרספקטיבה של מה שאפשר לקבל בפחות מזה - כבר נוכחנו בזה בעבר כאן בפורום. לפיכך אני לא רואה איך אפשר להתיחס לביקורת הזו בצורה רצינית ואיזה סוג של לקחים אמור להפיק ממנה בעל המערכת על מנת להשתפר. לסיכום - מבחינתי זה מחטיא את המטרה.

זאת לא ביקורת – לא ביקורת מקצועית ולא ביקורת חובבנית.
זאת סקירה של מערכות קיימות, על פי טעמם וחוות דעתם האישית של הסוקרים.
כפי שכתבתי למעלה, זה חידוש מרענן לעומת כל הקיים עד היום בפורומים, בארץ ובעולם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
זאת לא ביקורת – לא ביקורת מקצועית ולא ביקורת חובבנית.
זאת סקירה של מערכות קיימות, על פי טעמם וחוות דעתם האישית של הסוקרים.
כפי שכתבתי למעלה, זה חידוש מרענן לעומת כל הקיים עד היום בפורומים, בארץ ובעולם.
נכון! חוץ מזה לפי קצב הכניסות , זה נורא מעניין את החברה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נכון! חוץ מזה לפי קצב הכניסות , זה נורא מעניין את החברה.

:)
כמובן.
לבד מזה שאיני רואה מצב שבארצנו הקדושה מישהו יכתוב דבר כלשהו הקשור למערכות שמע מבלי שתופענה ביקורות קוטלות – לפעמים אפילו הביקורת היא לעצם הרעיון, עוד לפני שנכתבה ולו גם מילה אחת.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
(Y)(Y)(Y)
כל הכבוד, הן ליוזמה והן לסקירה.
זה חידוש מרענן לעומת המצוי בפורומים, בארץ ובעולם.
אהבתי מאד את זה שאנשים כתבו את דעתם ללא כחל ושרק, לטוב ולרע. לכתיבה כזאת נדרשים יושרה ואומץ לב. (ורד)

בנוסף, נהניתי מאד לקרוא את חוות דעתו של מוסיקאי שאינו אודיופיל.
נראה לי שלפעמים אודיופילים מסוימים שוקעים יותר מדי בפרטים אלה ואחרים של המערכת, עם פחות תשומת לב לשורה התחתונה – שהיא המוסיקה הבוקעת מהמערכת. אישית, חשובה לא מאד חוות דעת כזאת על המערכת שלי – היא עשויה להתוות כיוון לשיפורים אפשריים.

אשר למערכת של צחי שנסקרה כאן.
להתרשמותי, בשורה תחתונה, צחי קיבל כאן תעודת הוקרה – התוצאות ביחס לעלות המערכת. מה גם שהתוצאות הן בהתאם לטעמו האישי.
מילה לגביי חנן :
חנן דיי הופתע שאני אוהב לשבת קרוב ולהרגיש את הסאונד . הוא אפילו היתפלא שאני נשען קדימה בזמן הקשבה .
עם חנן היה אודיופיל מנוסה הוא פשוט היה לוקח את הספה מטר אחורה ואת הרמקולים מטר מהקיר וכך אוליי הוא היה מוצא את נקודה שבה הדברים מוגשים יותר לטעמו .

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יוו, הכנסתי את הפוסט הזה לפני שלוש-ארבע שעות ותראו מה נהייה כאן!
נהדר!
אני אתיישב עכשיו על התמונות לראות איך להעביר אותן לכאן.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נראה לי שזה היה ביקור כפול של הפאנל. הראשון והאחרון בסדרה.

באופן כללי ועם כל הכבוד לחנן. אינני חושב שבוא מתאים להיות חלק מפאנל זה כי הוא לא היה כאן מספיק זמן (או בכלל). זה ששמעון טוען שיש לו אזני זהב זה מצויין אבל הייתי מחפש מישהו אחר מתוך הקהילה.

מקווה שאני טועה והביקורים ימשיכו.

גיא, אני כמובן לא מקבל את דעתך. לא רק כי הטיעון שלך רחוק מלהיות רציני ("הוא לא היה כאן מספיק זמן"), אלא כי זו בדיוק הסיבה שהוא בפנל: הוא כמו אורח עם אוזניים טובות שנכנס אליך במקרה לסלון. הנוצצים והשמות לא אומרים לו כלום - רק הצליל. אתה יכול לחשוב על מישהו מוצלח יותר בפנל שבו השניים האחרים הם אודיופילים? אני לא.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה סקירה ואחלה רעיון !!! רק שתי הערות : כדאי אולי שצוות הבוחנים יצטייד במעט ציוד חילופי (כפי שנעשה עם כבל הרמקול) ואפשר אינטרקונקם, מפצל חשמל, ציוד שיכוך, בקיצור כל הציוד הנילווה (חוץ ממקור מגבר ורמקולים)מהרמה הגבוהה יותר ויערוך שינויים מתבקשים לפי ראות עיניו במטרה לשפר. לא רק הסקירה עצמה מענינת אלא גם ההשוואה בשיפורים קלים. והערה שניה , חברה קצת יותר על האוכל ולא לתקן עם תבלינים מהבית......

גרופר, בהחלט חשבתי על זה.
אבל גם מייד חשבתי על כמה לשונות נורא נורא טובות כאן בפורום,
שיאשימו אותי מייד באינטרסנטיות.
אז ירדתי מזה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אין מה להגיד , יש כמה שמכניסים מקלות בגלגלים ,אני מבין שזה אני הפי100 , אבל מה לעשות שאני מתיחס לצחי ולמערכת שלו כשוה בין שוים, אחרת לא הייתי הולך לשם בכלל.
(Y)
אני חושב שהביקורת של אלדר היתה חיובית מפרגנת .
אלדר לא ישב בהקשיב למערכת מאיזה אולימפוס - ההפך הוא הנכון .
למרות שאני כל חושב שצריך להתיחס לעלות \ תוצאה , לא בשביל לרקח ביקורת אלה בשביל אנשים שאן להם תקציביי ענק או סדר עדפויות אחר - שידעו שאפשר לקבל תוצאה ושלא יחששו להכנס לתחביב .

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלום,

במיקרא של הדיסק של יהושוע היה הבדל לטובת המקור אבל אני מניח שיהושוע מקפיד לקנות דיסקים אודיופילים מהדפסות ידועות . כבר ביצעתי מס פעמים השוואה בין דיסק מקורי לקובץ שירד בלוסלס לרוב לא היה שום הבדל ובחק מהמיקרים זה היה לפה או לפה בקיצור כל דיסק לגופו .
.
אבל זה בדיוק הקטע של מערכת טובה.
כשהמערכת מבדילה משמעותית בין דיסק לדיסק, סימן שהיא בכוון הנכון.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
אין מה להגיד , יש כמה שמכניסים מקלות בגלגלים ,אני מבין שזה אני הפי100 , אבל מה לעשות שאני מתיחס לצחי ולמערכת שלו כשוה בין שוים, אחרת לא הייתי הולך לשם בכלל.

שניצל אני כבר הבנתי מזמן שאתה עשוי מה"פילה" של העוף (lol) אל תשים לב אוהבים אותך (heart)

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שתי תמונות

שתי תמונות

תמונות מצורפות

• CIMG0702.jpg
    CIMG0702.jpg
    KB 164.6 · צפיות: 471
  • CIMG0704.jpg
    CIMG0704.jpg
    KB 160.3 · צפיות: 438

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלוש תמונות

שלוש תמונות

תמונות מצורפות

• CIMG0707.jpg
    CIMG0707.jpg
    KB 165.7 · צפיות: 448
  • CIMG0708.jpg
    CIMG0708.jpg
    KB 165.3 · צפיות: 424
  • CIMG0709.jpg
    CIMG0709.jpg
    KB 164.3 · צפיות: 434

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עוש שלוש תמונות

עוד שלוש תמונות

תמונות מצורפות

• CIMG0711.jpg
    CIMG0711.jpg
    KB 160.2 · צפיות: 409
  • CIMG0713.jpg
    CIMG0713.jpg
    KB 165.7 · צפיות: 432
  • CIMG0715.jpg
    CIMG0715.jpg
    KB 166.5 · צפיות: 456

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
לא בקטע של להכניס מקלות ממש לא...חושב שזה דווקא מגניב שאתם מריצים את הפאנל הזה, רק מעלה נקודה שנראה לי שווה להתיחסות.., יכול להיות שהמערכת של צחי לא נשמעת טוב למחירה ויכל להיות שכן אבל את זה לא בטוח שנדע לפיכך שווה או לצבור רפרנס של מערכות בתקציב הנ"ל ואז קל לדעת מי המערכת הטובה בתקציב זה או להוסיף מישהו לפאנל שההתמחות שלו היא ברמת מחירים כאלו או פשוט לעשות סקירות על מערכות שמשקפות את הידע שלכם.

שוב הדברים נאמרים על מנת לעזור.

בהצלחה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור