type1 or type 2

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
אז יש לו מעל 20,000 עוקבים שכנראה רובם אם לא כולם אודיופילים מטומטמים.6000 צפו בוידאו , 119 בחרות אף להגיב(אני מתאר לעצמי שלא כתבו את מה שאנחנו "יודעים")
ומאחר שהוא הזוי ברמות ,על פי קביעה כאן- מה זה אומר על השוק של אודיופילים ואילו דיעות הם צורכים ? ואחר האילו דיעות הם צורכים -מה הם רוכשים?
וכמובן זה עוד לפני השיטה הפופוליסטית שהשתרשה ,באם אתה לא מסכים עם דיעה -תתקוף את בעל הדיעה. ככה נראים חברי הכנסת שלנו וככה נראה ההמון . שמעתי שאמא של פרס היתה נשואה לערבי ובגלל זה הוא יחלק את ירושלים.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
לא יודע לגבי עוקבים ולא מכיר את שאר הסרטונים .
זה לא עניין של דעה .
מה הקשר בין מג׳יקו ווילסון - מה הקשר ?
זה אותה משפחה של רמקולים ?

מקינטוש ודאגוסטינו?

זו לא דעה
זו גישה שונה לחלוטין ומדידה לחלוטין ושמיעה לחלוטין .
רחוקות שנות אור בגישתן ובתוצאה ואשפר להוכיח את זה שחור על גבי לבן .

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
הוא לא טוען שהוא בעל האמת האבסולוטית , אלא זו דעתו גם אם זה לא פופולרי או בא טוב לאנשים .
עצם זה שאנחנו מבינים את החלוקה הזו שלו - אומר משהו
לגבי השיטה שלתקוף אותו אישית ,כי הדיעה שלו לא מוצאת חן בעיני מישהו- השיטה האולטימטיבית שהפוליטיקה אצלינו מתנהלת. תקיפות אישיות של אנשים שדעתם לא נוחה לנו-בושה
אולי הוא גם פדופיל? מוכר כבלים לחרשים ? מקבל כסף מקרן וקסנייר ?
תשאיר פוליטיקה בחוץ

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אז יש לו מעל 20,000 עוקבים שכנראה רובם אם לא כולם אודיופילים מטומטמים.6000 צפו בוידאו , 119 בחרות אף להגיב(אני מתאר לעצמי שלא כתבו את מה שאנחנו "יודעים")
ומאחר שהוא הזוי ברמות ,על פי קביעה כאן- מה זה אומר על השוק של אודיופילים ואילו דיעות הם צורכים ? ואחר האילו דיעות הם צורכים -מה הם רוכשים?
וכמובן זה עוד לפני השיטה הפופוליסטית שהשתרשה ,באם אתה לא מסכים עם דיעה -תתקוף את בעל הדיעה. ככה נראים חברי הכנסת שלנו וככה נראה ההמון . שמעתי שאמא של פרס היתה נשואה לערבי ובגלל זה הוא יחלק את ירושלים.

לקרדאשיינס עשרות אלפי מגיבים ומיליוני עוקבים ברשתות החברתיות, האם המשמעות שהתוכן שהן מעלות הוא עדות לרמות גבוהות של אינטיליגנציה וחוכמה?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם זה לא מספיק ברור, הוא אומר דברים שחלק מהאנשים אוהבים לשמוע, כי הם מוחמאים לחשוב שהם בין ה"טובים", ויש "רעים" להתנשא עליהם. זה אפילו עבד על חלק מהמדגם הזעיר של הכותבים כאן, אז למה שלא יעבוד על מדגם גדול?

זה לא אומר הרבה על השוק של אודיופילים, כי לא ידוע עד כמה אנשים פועלים לפי הקשקושים שלו.

זה לא שהוא הזוי -- נראה לי שהוא יודע בדיוק מה שהוא אומר, והכל מתוכנן -- הוא פשוט מניפולטור, שעושה את זה מאינטרסים אישים וכלכליים -- גם בונה את עצמו כ"גורו" וגם זה בהחלט טוב לעסקים שלו.

ולסיום: Eat shit. 1,000,000,000,000,000 flies cannot be wrong

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
השיוך של כמה מותגים מסוימים לקבוצה זהה - מראה כמה חוסר הבנה יש לבחור .
פשוט הזוי ברמות הגבוהות ביותר .
המון קולות בראש לעשר דקות
היי דן,
הוא לא עשה שיוך החברות מבחינת טכנולוגית הוא שייך אותם לביצועים דומים,
הקבוצה הזו היא בעלת אפיון ביצועים לציוד אנליטי,
הציוד מציג רזולוציה גבוהה שקיפות גבוהה פירוט מטורף בס נוכח יש גם pitch ו beat,
כל מה שאודיופיל קפייתי רוצה,
אך מלודיה והרמוניה אין שם.

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
הבן אדם צודק בכל מילה , גם לגבי החלוקה לטייפים
גם לגבי הציודים גם לגבי חדר ייעודי
זה שהוא מוכר כבלים לא הופך אותו לליצן גנב

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הבן אדם צודק בכל מילה , גם לגבי החלוקה לטייפים
גם לגבי הציודים גם לגבי חדר ייעודי
זה שהוא מוכר כבלים לא הופך אותו לליצן גנב
נו, עוד אחד נפל בפח הזה וראה את האור שאיננו.

הוא לא צודק לגבי החלוקה ל-types, שתוכננו כדי להפיל אנשים כמוך בפח, הוא לא צודק בקשר לציוד, שמחולק לפי האינטרסים שלו, וגם לא לגבי חדר ייעודי.

ברור שחדר ייעודי עדיף על לשים את המערכת בחדר מגורים או סלון עם פתח למטבח, אבל הוא לא נעצר בזה. הוא אומר שאם אין לך חדר ייעודי, אתה צריך להסתפק במועט ולא להוציא הרבה כסף על המערכת. זה טיפ שמשמח את מי שלא רוצה להוציא הרבה כסף, וגם גורם לו להיראות כמי שחשוב לו לשמור על הכסף של הלקוחות.

ראשית, לרוב האנשים, לפחות פה בארץ, יהיה בעייתי מאוד להוסיף חדר בגודל סביר עבור מערכת היי אנד -- נגיד 5x4 סגור, לא כחלק משטח פתוח -- לשטח הדירה שכבר יש להם. לא רק שהם יצטרכו לעבור לדירה גדולה ויקרה יותר, גם כבר מזמן לא בונים חדרים סגורים כאלה, וקשה למצוא דירות עם חדר כזה, מה גם שרוב הסיכויים שהאישה (ואולי גם בעל המערכת) ירצו שהחדר הגדול ביותר יהיה הסלון, אז החדר 5x4 שלנו צריך להיות השני בגודלו, שזו עוד יותר בעייה. אפשר לתקוע מערכת בחדר 2.5x2.5, אבל לא נראה לי שזה בדיוק מה שמתאים למערכת היי-אנד, גם אם זה חדר ייעודי.

שנית, גם אם המערכת הקיימת רחוקה מלהיות מנוצלת במלואה בחלל הנתון -- נגיד אפילו 60% למען סיבור האוזן, עדיין 60% ממערכת טובה יותר יכול לתת תוצאה טובה יותר מ-60% של מערכת פחות טובה.

שלישית, אפשר כנראה לקבל שיפור ניכר אם קונים RC ומכיילים אותו היטב, ו/או מעט טיפול אקוסטי פסיבי שאינו בולט לעיין.

כך שבניגוד לקשקושים שלו, היעדר חדר ייעודי אינו מחייב ויתור על מערכת טובה.

אני לא יודע לגבי גנב, אבל ללא תלות בכבלים, על תקן יועץ, הוא ליצן ומניפולטור, שממש לא כדאי לראות בו סמכות למשהו ובטח לא לתת לו מעמד של גורו.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
נו, עוד אחד נפל בפח הזה וראה את האור שאיננו.

הוא לא צודק לגבי החלוקה ל-types, שתוכננו כדי להפיל אנשים כמוך בפח, הוא לא צודק בקשר לציוד, שמחולק לפי האינטרסים שלו, וגם לא לגבי חדר ייעודי.

ברור שחדר ייעודי עדיף על לשים את המערכת בחדר מגורים או סלון עם פתח למטבח, אבל הוא לא נעצר בזה. הוא אומר שאם אין לך חדר ייעודי, אתה צריך להסתפק במועט ולא להוציא הרבה כסף על המערכת. זה טיפ שמשמח את מי שלא רוצה להוציא הרבה כסף, וגם גורם לו להיראות כמי שחשוב לו לשמור על הכסף של הלקוחות.

ראשית, לרוב האנשים, לפחות פה בארץ, יהיה בעייתי מאוד להוסיף חדר בגודל סביר עבור מערכת היי אנד -- נגיד 5x4 סגור, לא כחלק משטח פתוח -- לשטח הדירה שכבר יש להם. לא רק שהם יצטרכו לעבור לדירה גדולה ויקרה יותר, גם כבר מזמן לא בונים חדרים סגורים כאלה, וקשה למצוא דירות עם חדר כזה, מה גם שרוב הסיכויים שהאישה (ואולי גם בעל המערכת) ירצו שהחדר הגדול ביותר יהיה הסלון, אז החדר 5x4 שלנו צריך להיות השני בגודלו, שזו עוד יותר בעייה. אפשר לתקוע מערכת בחדר 2.5x2.5, אבל לא נראה לי שזה בדיוק מה שמתאים למערכת היי-אנד, גם אם זה חדר ייעודי.

שנית, גם אם המערכת הקיימת רחוקה מלהיות מנוצלת במלואה בחלל הנתון -- נגיד אפילו 60% למען סיבור האוזן, עדיין 60% ממערכת טובה יותר יכול לתת תוצאה טובה יותר מ-60% של מערכת פחות טובה.

שלישית, אפשר כנראה לקבל שיפור ניכר אם קונים RC ומכיילים אותו היטב, ו/או מעט טיפול אקוסטי פסיבי שאינו בולט לעיין.

כך שבניגוד לקשקושים שלו, היעדר חדר ייעודי אינו מחייב ויתור על מערכת טובה.

אני לא יודע לגבי גנב, אבל ללא תלות בכבלים, על תקן יועץ, הוא ליצן ומניפולטור, שממש לא כדאי לראות בו סמכות למשהו ובטח לא לתת לו מעמד של גורו.

1+

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
אתה יכול לקנות פרארי ולנסוע ברמת גן..
זה יותר כיף ממזדה
הכתבה הוא אמר במפורש שאם המערכת בסלון והוא מטופל ,ויש תוצאה די טובה , אשריך…
(למרות שהתוצאה תהיה פחות טובה מחדר ייעודי)

לגבי סיווג האנשים, בהחלט יש אוהבי מוסיקה ובהחלט יש אנשים שמחפשים זיקוקים בסאונד

כל אחד אוהב משהו אחר, מה הבעייה?
הוא ציין שכל הכתבה היא על פי דעתו האישית,
לא מסכים איתו? סבבה
אל תקרא לו ליצן כי אני משוכנע שיש לו נסיון לפחות כמו שלך …(אם לא פי מאה)
אף אחד לא גילה שום אור ושום תובנה חדשה.
אבל אנחנו ישראלים אנחנו יודעים הכי טוב

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ראה אור לא ראה אור, זה ברור שהגאווה לא מאפשרת לרבים להודות שהלכו רחוק
מידי ללא צורך, יש חדר ויש מערכת והם תלויים זה בזה,וכל חשיבה אחרת היא הכחשה, תכלית האמת שהיא קיימת, עשיתם ממייקי רפה שכל כשקבע לשדרג
בסלון היא בכייה לדורות, הוצאות ללא תוצאות לפעמים בלתי הפיכות, המסר
הסמוי שלו הוא אם לא תשנו את האמונות
שלכם גם המציאות שלכם לא תשתנה ולא
חסרות אמונות תפלות באודיו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה יכול לקנות פרארי ולנסוע ברמת גן..
זה יותר כיף ממזדה
אכן, ומי שרוצה ליהנות מנהיגה ביומיום שלו ככל שניתן במקומות שבהם הוא חי ונוסע, שאותם הוא לא יכול לשנות, ושאינו מוגבל כספית, יכול בכייף לקנות פרארי, או כן מאזדה, אבל מיאטה, ולהאיץ מרמזור לרמזור. מי שאומר לו שהוא צריך להגביל את עצמו למאזדה 2 לאו דווקא עושה לו טובה גדולה או מראה על איזו חוכמה שמימית.

הכתבה הוא אמר במפורש שאם המערכת בסלון והוא מטופל ,ויש תוצאה די טובה , אשריך…
(למרות שהתוצאה תהיה פחות טובה מחדר ייעודי)
הוא אומר הרבה דברים, ועוטף אותם בזה שבסדר גמור לחשוב/להיות אחרת ממה שהוא אומר, אבל הסאבטקסט שלו אומר הפוך, וחזק, ולכן אנשים נרתמים לזה.

לגבי סיווג האנשים, בהחלט יש אוהבי מוסיקה ובהחלט יש אנשים שמחפשים זיקוקים בסאונד
יש כל מיני סוגים של אנשים, אבל הוא מחלק אותם בצורות מאוד ספציפיות, לפי מטרותיו הברורות.

כל אחד אוהב משהו אחר, מה הבעייה?
הוא ציין שכל הכתבה היא על פי דעתו האישית,
לא מסכים איתו? סבבה
אל תקרא לו ליצן כי אני משוכנע שיש לו נסיון לפחות כמו שלך …(אם לא פי מאה)
אף אחד לא גילה שום אור ושום תובנה חדשה.
אבל אנחנו ישראלים אנחנו יודעים הכי טוב
השאלה אינה מי יודע הכי טוב, ולא של הסכמה או אי-הסכמה איתו, וגם לא מה הניסיון שלו, אלא איך הוא משתמש בו.

לדעתי, הוא משתמש בו לטובתו האישית בצורה מאוד ברורה, והחלוקה ל-types גם היא מגמתית, בין הנאורים לבזויים, וגם בין הציוד שהוא מוכר לזה שהוא לא.

אני אקרא לו ליצן כי הוא משעשע אותי וזו האמינות שלו בעיני.
מי שרוצה ליפול בפח של המניפולטור הטריוויאלי הזה ולקחת אותו כגורו שלו, שייהנה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
זכותו של כל אחד יכול לכתוב דעתו רק תכתבו לפני הכל "לפי דעתי" .

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
היי דן,
הוא לא עשה שיוך החברות מבחינת טכנולוגית הוא שייך אותם לביצועים דומים,
הקבוצה הזו היא בעלת אפיון ביצועים לציוד אנליטי,
היי יוסי ,

וילסון ו מג׳יקו מאוד מאוד שונים בקהל שהם מכוונים אליו מבחינה התנהגות רמקול ומה שנקרא העדפה טונאלית .
בתור עוסק בתחום לא אוכל להרחיב מעבר לזה .
מה שכן אוכל להגיד בהקשר של מגיקו אנאליטי - גם לא מסכים .

מגיקו הוא מה שתזין אותו .
יש חשיבות אדירה לכל השרשרת .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נראה לי שכאן דייקת יותר ממה שהתכוונת :)

אכן אין ברמקולים האלה -- לפחות במג'יקו -- מלודיות והרמוניות -- הם לא מוסיפים הרמוניות כמו הרבה רמקולים אחרים, וכל מה שיש מגיע מהסיגנל שבקלט שלהם. אם אין מלודיות והרמוניות בקלט, אין בפלט. אם יש בקלט, יש בפלט, בדיוק באותה מידה.

יש בהם את כל מה שאוהב מוזיקה בסאונד טוב רוצה, בין אם הוא כפייתי בעניין ובין אם לא, ובין אם הוא משוויץ במשהו ובין אם לא, מה שמראה שוב שהחלוקה שלו ל-types אינה מאפשרת את כל האפשרויות שיש במציאות, והיא מגמתית לצרכים של המניפולטור.

מבחינתו, אם למישהו יש די כסף להשקיע במג'יקו או בווילסון, כדאי להסביר לו שזה לא רעיון טוב, ועדיף שישקיעו במה שהוא מוכר. אז הוא מוצא דרכים איך להציג את זה כך שאנשים יפלו בפח הזה, ועובדה, זה עובד, כמו במקרה הזה :)

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
מסכים עם דן,שהכול תלוי בשרשרת.
המנעד והאופי שאתה יכול לקבל עם כל רמקול הוא רחב ביותר.
תלוי חדר,הגברה…ואפילו האוזניים והפרשנות הסוביקטיבית שלך למה אתה שומע.

היו לי בעבר זוג ווילסון 8 שחיברתי לפאוור ופרה של קרונזילה.
קיבלתי סאונד רומנטי ובלומי,עם המון משקל וגודל במיד.
ממש “בריטי” עם מבטא סקוטי.
אז אייך אפשר בכלל לקטלג.

ההפך גוטה,עדיף נטרלי שאתה תוסיף לו תבלינים…ולא כזה,שתנסה “לתקן”.

בלי דעות קדומות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
2 הסנט שלי
אך שאני רואה זאת,
החלוקה של מותגים לדעתי לא בביצועים בהכרך או דימיון אחד אל השני, אלא כ "מותג" מוביל שיווקית, יותר "מיינסטריים" ומוכר לכל אודיופיל/חובב/נכנס לתחום, ונותן
לכך את דעתו שהחיפוש והבחירה אצל לא מעט היא יותר על "אוטומט" מאשר בדיקה מדודקדת ונותן דוגמא שניתן להגיע לתוצאה דומה/טובה אולי יותר מבחירה של מותגים שפחות במודעות ועל הדרך חסכון רב במשאבים.

אין שום דימיון בין ווילסון למגיקו
לא החותם, לא התנהגות, לא פילוסופיה וכנל יתר מותגי ההגברה שציין.

אבל כאמור התחושה שלי
שלא לשם בהכרך הוא מלחתכילה התכוון.
אלא ה "יוקרה" שבמותגים ולשם הרבה הולכים ולא באמת או בהכרך מתוך העדפת סאונד אלא "כניסה" לקלאב.

אבל יש לא מעט "חווי דעה" ואין צורך להתרגש מכל סרטון של חובב שרץ ביוטיוב.

שנה טובה ורגועה לכולם.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
דווקא אני מוצא הרבה דברי טעם שקולעים לרב האודיו פילים- אלו שצריכים לעבוד קשה למחייתם, אלו שמגדלים ילדים, אלו שחיים בדירות 4 חדרים ולא בטירות, שרק משום שדבק בהם החיידק רצו ולקחו הלוואות וסיכנו את משפחתם בחוסר ביטחון כלכלי. אני באופן אישי מכיר כמה שהתגרשו
בשל הידבקותם ב"חיידק" האודיו פילי. דווקא שמעתי את כל הסרטונים שפרסם והוא לא תוקף את היצרנים המובילים -הוא טוען שהם מוצרים מצוינים-אלא שהם מתוכננים להרשים בטווח קצר מאזינים לא מנוסים בחנויות-הוא מכנה זאת סאונד של דילרים. הם כן נשמעים טוב כאשר מחוברים כהלכה לסט שיתאים להם. הוא טוען שהם נשמעים מושלם מדי ולא כל כך אמתיים. השווה אפילו פעם אחת לאשה מטופחת ומאופרת היטב שכל שערה במקום והכל נראה מושלם-נכון שיפה להתבונן באישה יפה כזאת אך האם ניתן לחיות איתה ביום יום, שהרי תיחזוק היופי הינו כבד.
טוען שניתן להגיע לתוצאה טובה יותר שלא תעייף את המאזין גם בסכומים צנועים הרבה יותר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
דווקא אני מוצא הרבה דברי טעם שקולעים לרב האודיו פילים- אלו שצריכים לעבוד קשה למחייתם, אלו שמגדלים ילדים, אלו שחיים בדירות 4 חדרים ולא בטירות, שרק משום שדבק בהם החיידק רצו ולקחו הלוואות וסיכנו את משפחתם בחוסר ביטחון כלכלי. אני באופן אישי מכיר כמה שהתגרשו
בשל הידבקותם ב"חיידק" האודיו פילי. דווקא שמעתי את כל הסרטונים שפרסם והוא לא תוקף את היצרנים המובילים -הוא טוען שהם מוצרים מצוינים-אלא שהם מתוכננים להרשים בטווח קצר מאזינים לא מנוסים בחנויות-הוא מכנה זאת סאונד של דילרים. הם כן נשמעים טוב כאשר מחוברים כהלכה לסט שיתאים להם. הוא טוען שהם נשמעים מושלם מדי ולא כל כך אמתיים. השווה אפילו פעם אחת לאשה מטופחת ומאופרת היטב שכל שערה במקום והכל נראה מושלם-נכון שיפה להתבונן באישה יפה כזאת אך האם ניתן לחיות איתה ביום יום, שהרי תיחזוק היופי הינו כבד.
טוען שניתן להגיע לתוצאה טובה יותר שלא תעייף את המאזין גם בסכומים צנועים הרבה יותר.

רונן,

מערכת של $50,000 יכולה להישמע טוב יותר ממערכת של $500,000 אם היא מורכבת מהרכיבים הנכונים, ממוקמת כראוי וממוטבת כהלכה.
אני כן מאמין שחלק מהאנשים רוכשים ציוד יקר למען יוהרה ומעמד (במזרח הרחוק זה אפילו מקובל), דבר שמשפיע על המחירים לכולם.

לפני כל רכישה מומלץ לעשות בדיקות, ציוד אודיו שווה את ההוצאה רק אם הוא מתאים לצרכי הרוכש.

אם זאת, בהינתן תנאים אופטימליים (חלל, ציוד, מיקום וכו...) אני לא מכיר מערכת של $50,000 שתהיה טובה ממערכת של $500,000

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
רונן,

מערכת של $50,000 יכולה להישמע טוב יותר ממערכת של $500,000 אם היא מורכבת מהרכיבים הנכונים, ממוקמת כראוי וממוטבת כהלכה.
אני כן מאמין שחלק מהאנשים רוכשים ציוד יקר למען יוהרה ומעמד (במזרח הרחוק זה אפילו מקובל), דבר שמשפיע על המחירים לכולם.

לפני כל רכישה מומלץ לעשות בדיקות, ציוד אודיו שווה את ההוצאה רק אם הוא מתאים לצרכי הרוכש.

אם זאת, בהינתן תנאים אופטימליים (חלל, ציוד, מיקום וכו...) אני לא מכיר מערכת של $50,000 שתהיה טובה ממערכת של $500,000
אני חושב שיש גבול ובו הציוד מפסיק להשתפר ברמה הסונית , אוביקטיבית .

הרבה מתחת ל 500k .
אני לא מצאתי שום קשר בין תוצאה למחיר מעל מחיר מסוים ובהנחה שבחרת את הטוב ביותר ( לא מוצר ספציפי אלא כמה ) באותו מחיר מסוים .

יעשה טוב האודיופיל לעצמו , לנפשו ולכיסו - אפ יתחיל ללמוד את החומר מאשר אוסף חוויות סובייקטיבית / אקראיות / חסרות משמעות .

אחת הגדולות שבהן היא שמיעת מוצר ספציפי מתוך מערכת שלמה בחדר ספציפי .
למשל - בא שלמה לשמוע את הדאק במערכת x .
הוא שמע את הדאק .
בא אבי אחריו לאותה מערכת - הוא בכלל שמע את הרמקול . לא שמע את הדאק .

וכך זה ממשיך .
ועוד לא התחלנו לדבר על החדר .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור