type1 or type 2

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
באותה הזדמנות נכתב גם את MBL, שהרי גם ב DAC אצל תומר שומעים הבדלים בין כבלים שונים על אותו החיבור.
אם אתה סקרן, אתה יכול לשאול את דן לגבי הפעם שתומר הדגים לו הדגמה של 2 כבלים שונים על אותו חיבור ב DAC.

חג סוכות שמח שי (ורד)
הכל טוב, חג שמח ;)
נכנסתי לאתר של msb,
מודול היואסבי שלהם מהונדס פצצות ומבודד חשמלית. על הדאק הזה לא אמורים לשמוע הבדלים בין כבלי יואסבי (אלא אם הוא תקול, או שמדובר בפלסבו).
אני לא מכיר את הדאק של תומר, אז קשה להתייחס.
לא מנסה להתווכח מה אנשים שומעים, אם אומרים ששומעים הבדלים אז הם כנראה שומעים. רק אומר שבמצב כזה, אם היה הדאק שלי, הייתי פונה ליצרן (לא צוחק).
יאללה רק טוב שמחה ובריאות טובה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
נראה לי שידע טכני, ברמות שונות, קריטי רק למי שמתכנן, בונה, מייצר, [מוכר,] מכוון, ו/או מכייל מכשירים, ו/או מטפל באקוסטיקה. אולי שכחתי בעל מקצוע כלשהו.

למי שאינו מהקבוצות הנ"ל, כולל אלה ששכחתי, זה לא קריטי. בדרך כלל, מספיק רק ידע בסיסי ביותר, כדי שלא יוכלו "למכור" את המאזין או למכור לו "לוקשים", ואפשר להיעזר במי שיש לו את הידע המתאים בעת הצורך, ולפעמים זה בתשלום.

הידע שלי, למשל, אינו עולה בהרבה על מה שלמדתי בתיכון לפני איזה 50 שנה + כמה דברים שקראתי פה ושם. אני נעזר בקצת חשיבה הגיונית, אבל, כפי שכתבתי 729 אלף פעם, אני לא גאון הדור ולא ידען גדול, ובטח לא מחשיב את עצמי ככזה, ולא מתגאה בזה, ולא מנסה להשוויץ בזה, ולא מנסה להוכיח שאני יותר חכם מכולם. אני פשוט כותב מה שעולה לי בראש כשאני רואה דברים כתובים, ואנשים חושבים שאני מתנשא. אני לא. בשביל מה? יש כאן אנשים שיודעים הרבה יותר ממני ומבינים יותר ממני, אבל אני לא מתבייש בזה. למה שלא יהיו כאלה? זה בלתי נמנע.

אני לא חושב שצריך לקנא במי שיש לו ידע כלשהו או הבנה כלשהי שלו עצמו אין. תמיד יהיו כאלה. זה לא אומר עליו כלום, במיוחד אם הידע ו/או ההבנה אינם קריטיים למה שהוא צריך ו/או אוהב.

מה שנראה לי באמת חשוב הוא ליהנות ממה שיש לך, ולא להתעסק במה שאין לך, אלא אם יש לך רצון, יכולת, כוונה ואפשרות מעשית להשיג דברים שאין לך כדי להיטיב לעצמך, בלי לגרום נזק לעצמך וליקרים לך.

זה לא רק לגבי ידע והבנה, זה גם לגבי ציוד ואוסף מוזיקה, ובכלל בחיים.

נ.ב., גם שפה עשירה זה לא באמת חשוב -- העיקר שיבינו את מה שאתה אומר. אם יש מישהו ששופט אותך על זה, זו בעיה שלו. אף אחד לא צריך את השיפוטים שלו, והם חסרי משמעות לחלוטין אלא אם אתה נותן להם משמעות, ואת זה אתה לא חייב לעשות.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני הבנתי , אבל קבל לייק כי אתה מעשיר ומעניין הפורום

• Like
Reactions: AK1

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
277
נקודות
63
הכל טוב, חג שמח ;)
נכנסתי לאתר של msb,
מודול היואסבי שלהם מהונדס פצצות ומבודד חשמלית. על הדאק הזה לא אמורים לשמוע הבדלים בין כבלי יואסבי (אלא אם הוא תקול, או שמדובר בפלסבו).
אני לא מכיר את הדאק של תומר, אז קשה להתייחס.
לא מנסה להתווכח מה אנשים שומעים, אם אומרים ששומעים הבדלים אז הם כנראה שומעים. רק אומר שבמצב כזה, אם היה הדאק שלי, הייתי פונה ליצרן (לא צוחק).
יאללה רק טוב שמחה ובריאות טובה.
+1

ב Weiss 501 לדוגמא הוא 'Roon Ready' ואני יכול ב Roon ליצור שתי zones, אחד ליואסבי ואחד לכבל רשת ולעבור בניהם on the fly

- כבל רשת גנארי מבודד עם סוויץ' פשוט של netgear שלא מחובר אליו כלום -> שמחובר לראוטר (לגמרי מבודד רחשושים חשמליים שנכנסים מהמחשב, טלוויזיה, מהמחשב הנוסף שמריץ רוןרוק)
- כבל USB גנארי מחובר למחשב פיסי עם וינדאוס ועובד בפרוטוקול WASAPI

יש הבדל לטובת הכבל רשת בזכות Weiss Processing (שעון ברמת תוכנה) שעובד ב Roon Ready אבל ההבדל בשמע יחסית קטן,
פחות במה ובאס בכבל יואסבי וזה בגלל השעון.
Capture.PNG

מה שאני בא להגיד,
לא רואה בעיה לחבר כבל USB גנארי כל עוד ה DAC ברמה גבוה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
+1

ב Weiss 501 לדוגמא הוא 'Roon Ready' ואני יכול ב Roon ליצור שתי zones, אחד ליואסבי ואחד לכבל רשת ולעבור בניהם on the fly

- כבל רשת גנארי מבודד עם סוויץ' פשוט של netgear שלא מחובר אליו כלום -> שמחובר לראוטר (לגמרי מבודד רחשושים חשמליים שנכנסים מהמחשב, טלוויזיה, מהמחשב הנוסף שמריץ רוןרוק)
- כבל USB גנארי מחובר למחשב פיסי עם וינדאוס ועובד בפרוטוקול WASAPI

יש הבדל לטובת הכבל רשת בזכות Weiss Processing (שעון ברמת תוכנה) שעובד ב Roon Ready אבל ההבדל בשמע יחסית קטן,
פחות במה ובאס בכבל יואסבי וזה בגלל השעון.
צפה בקובץ המצורף 64087

מה שאני בא להגיד,
לא רואה בעיה לחבר כבל USB גנארי כל עוד ה DAC ברמה גבוה.
אין בעיה לחבר כל רכיב עם כבל גנארי, זה לא אומר שתקבל מקסימום התאמה ו/או יכולת מהמערכת, כן גם כשמדובר בכבלים דיגיטליים.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
277
נקודות
63
אין בעיה לחבר כל רכיב עם כבל גנארי, זה לא אומר שתקבל מקסימום התאמה ו/או יכולת מהמערכת, כן גם כשמדובר בכבלים דיגיטליים.
כן אולי לא מקסימום אבל בהחלט בהחלט לא מינימום ויש לי מערכת דיי רגישה ושקופה שמאוד רגישה להפרעות חשמליות (בניין תל אביבי ישן).
אני לא ממהר לקנות כבל רשת או יואסבי של Shunyata או משהו אבל בהחלט לא הייתי פוסל.

מבחינתי ההשפעה היא הכי ניכרת בכבילה הם האינטרקונקטים ה'אנלוגיים' וכבלי חשמל,
שמה השקיעה את הכסף.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
במשך שנים כתבתי Verdi בעברית בכתיב מלא "וארדי", עד שהתברר לי ש-א' משמשת כיום בכתיב מלא רק לתנועת A, לא E.
היה לי קשה לקבל את זה, כי בספרים ישנים שיש לי כתוב "וארדי", אבל בסוף השתכנעתי.

"גנארי" היה מתאים למילה genAric, אבל המילה היא genEric, כך שהכתיב אמור להיות "גנרי".

אני לא נוהג לתקן שגיאות כתיב -- זה לא מעניין ולרוב לא לעניין -- אבל זה על תקן שיתוף של כלל שלמדתי, לא תיקון של שגיאה ספציפית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש לי שישה סוגים , הכי טוב עובד הכבל של FABERS CABLE שניתן לרכוש אצל שחורי

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כן אולי לא מקסימום אבל בהחלט בהחלט לא מינימום ויש לי מערכת דיי רגישה ושקופה שמאוד רגישה להפרעות חשמליות (בניין תל אביבי ישן).
אני לא ממהר לקנות כבל רשת או יואסבי של Shunyata או משהו אבל בהחלט לא הייתי פוסל.

מבחינתי ההשפעה היא הכי ניכרת בכבילה הם האינטרקונקטים ה'אנלוגיים' וכבלי חשמל,
שמה השקיעה את הכסף.
הכבל רמקול הוא הגורם היותר משפיע, למעט כבלי חשמל מיוחדים כמו ALLUMINATA או קפטובטור, וגם איתם צריך להזהר לא להרכיב יותר מדי

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אולטימט קפטובטור, כל השמות האלה יצרו פיל מזבוב
השם יעזור לנו

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור