Transports - the next generation

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא ממש בטוח שאתה צודק . העובדה הפשוטה היא שגם יאיר וגם אחרים מצאו שיש הבדל אם מחליפים ספק כוח לאיכותי יותר לכול מכשיר , וממה שאני שומע , אנשים מדווחים על תוצאות טובות יותר בשינוי כבל החשמל מהתקע שבקיר למכשיר (למרות שזה לא ממש הגיוני לי , אבל יש המון דברים לא הגיוניים בעולם:D ואם זה עושה לכולם טוב אז אולי יש בזה משהו :D ), אבל אם יש הבדלים (ואני מניח שיש ), אזי לבטח כשמנטרלים את כול נושא החשמל , ועובדים על בטריה מההתחלה ועד הסוף (האייפוד עצמו הוא דיסק קשיח על בטריה , הדוק הוא על בטריה והDAC מחובר לבטריה ), אני מניח שיצאו תוצאות טובות יותר .
אבל דבר כזה לבטח חייב לעבור את מבחן השמיעה כדי לדעת בוודאות

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
סורי ג'וקר אבל לא. זה הרי כל הרעיון והסיבה מאחורי קידוד דיגיטלי! למעשה, לא ניתן להעביר אות אנאלוגי במדויק - מכיוון שהוא מושפע מסביבתו. אז מה שעושים דוגמים את האות מספיק מהר ומייצרים את הקידוד הדיגיטלי (נקצר הליכים ונקרא לזה הקובץ לוסלס באייפוד). הטרנספורט רק מעביר ביטים מפה לשם - מאייפוד ל- SPDIF, וכו'. המוזיקה לא מומרת חזרה לאנאלוג לפני ה-DAC! לכן אין משמעות לרעש בטרנספורט אלא אם הרעש מאוד חזק, מעבר לרעש "המתוכנן" (אלא אם המהנדס לא עשה את עבודתו...). למעשה, אין פראייר יותר גדול ממי שקונה כבל חשמל יקר לטרנספורט. כל מבחן שמיעה פה הוא לחלוטין פסיכולוגי. כל מה שכתבתי נכון כמובן עד ל-DAC, שם האות מומר לאנלוג ומושפע מסביבתו ומאופן טיפולו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
סורי ג'וקר אבל לא. זה הרי כל הרעיון והסיבה מאחורי קידוד דיגיטלי! למעשה, לא ניתן להעביר אות אנאלוגי במדויק - מכיוון שהוא מושפע מסביבתו. אז מה שעושים דוגמים את האות מספיק מהר ומייצרים את הקידוד הדיגיטלי (נקצר הליכים ונקרא לזה הקובץ לוסלס באייפוד). הטרנספורט רק מעביר ביטים מפה לשם - מאייפוד ל- SPDIF, וכו'. המוזיקה לא מומרת חזרה לאנאלוג לפני ה-DAC! לכן אין משמעות לרעש בטרנספורט אלא אם הרעש מאוד חזק, מעבר לרעש "המתוכנן" (אלא אם המהנדס לא עשה את עבודתו...). למעשה, אין פראייר יותר גדול ממי שקונה כבל חשמל יקר לטרנספורט. כל מבחן שמיעה פה הוא לחלוטין פסיכולוגי. כל מה שכתבתי נכון כמובן עד ל-DAC, שם האות מומר לאנלוג ומושפע מסביבתו ומאופן טיפולו.

אח שלנו, רד מהעץ. על פניו, כל מה שאתה אומר הוא נכון. אבל ישנם הבדלים שמיעים וגדולים בין טרנספורטים, ממליון ואחת סיבות. הדרך הכי קלה לראות את זה היא לחבר DAC USB למחשב, ולהתחיל לשחק עם:
1. דרייברים של USB (כדוגמת USB-AUDIO.COM - עושה הבדל אדיר)
2. ASIO לעומת WASAPI וכו'.

אז כן, פה יהיה לך קל למצוא את הסיבה. ואתה אכן צודק. BIT PERFECT, ג'יטר נמוך וכו'. אבל זה לא אומר שבטרנספורטים אחרים אין סיבות אחרות שמשפיעות על הצליל. (אגב, גם החלפת ספק כוח של מחשב עושה הבדל דרמטי בסאונד. אתה יותר ממוזמן לבוא ולהיווכח בעצמך)

בקיצור - אם אנשים שומעים, כנראה שיש הבדל. אין צורך להפיל עליהם את "חובת ההוכחה" רק בגלל שהידע הטכני מוגבל.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אסור אפילו להזכיר את המילה טרנספורט עם כל המוקצה שמוזכר פה וכל השיטות מבוססות על איבוד מידע מכוון
(lossless) כלומר מה שלאלגוריתם ניראה לא חשוב-לוותיקים שביננו זכורים היטב הבדלי הרמות בין cd למיני דיסק

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אסור אפילו להזכיר את המילה טרנספורט עם כל המוקצה שמוזכר פה וכל השיטות מבוססות על איבוד מידע מכוון
(lossless) כלומר מה שלאלגוריתם ניראה לא חשוב-לוותיקים שביננו זכורים היטב הבדלי הרמות בין cd למיני דיסק
יש אפשרות לקבל תרגום למה שכתבת? כי אני לא הבנתי כלום ? בעד מה אתה ונגד מה אתה יוצא ?
ומה בדיוק הבעיה עם טרנספורט ? ברור שצריך סוג מסויים של טרנספורט , השאלה היחידה היא מה יתן גמישות מירבית ואיכות הגבוהה ביותר בתשלום הנמוך ביותר ? אז לטעמי להוציא סכומים של אלפי דולרים לטרנספורט , כשאפשר לקבל קובץ על דיסק קשיח שנע על בטריה , ויוצא ישירות לDAC חיצוני , אני מקבל טרנספורט שבהתחלה עולה מאות דולרים , ובהשקעה של כ1200 דולר לבטריה (אאל"ט ,צריך לבדוק באתר), ואולי יאיר יוכל להכין דבר כזה ביותר זול זה לא צריך להיות מסובך. אתה מגיע לטרנספורט מעל הממוצע לענ"ד במחיר נורמאלי .
בעידן של היום כשהממיר הוא החלק שמוציא את הסאונד , וההבדלים בין לשים DAC טוב על סטרימר ובין לשים אותו על טרנספורט של 10K$ הם לא כ"כ גדולים (ע"פ כול הסקירות שקראתי ),ברור שטרנספורט כמו האייפוד עם דוק , יהיה הרבה יותר איכותי מכול סטרימר , וכך הוא יוריד את ההבדל לכמעט כלום

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אח שלנו, רד מהעץ. על פניו, כל מה שאתה אומר הוא נכון. אבל ישנם הבדלים שמיעים וגדולים בין טרנספורטים, ממליון ואחת סיבות. הדרך הכי קלה לראות את זה היא לחבר DAC USB למחשב, ולהתחיל לשחק עם:
1. דרייברים של USB (כדוגמת USB-AUDIO.COM - עושה הבדל אדיר)
2. ASIO לעומת WASAPI וכו'.

אז כן, פה יהיה לך קל למצוא את הסיבה. ואתה אכן צודק. BIT PERFECT, ג'יטר נמוך וכו'. אבל זה לא אומר שבטרנספורטים אחרים אין סיבות אחרות שמשפיעות על הצליל. (אגב, גם החלפת ספק כוח של מחשב עושה הבדל דרמטי בסאונד. אתה יותר ממוזמן לבוא ולהיווכח בעצמך)

בקיצור - אם אנשים שומעים, כנראה שיש הבדל. אין צורך להפיל עליהם את "חובת ההוכחה" רק בגלל שהידע הטכני מוגבל.

נושא ה-USB שונה מכיוון ששם מדובר בלעקוף תוכנות שונות של מיקרוסופט ש"משחקות" עם הצליל. הבעייה העיקרית בטרנספורט זה ג'יטר, זאת בעייה לא פשוטה וקיימת גם בעת ההקלטה הדיגיטלית. בכל אופן ג'יטר לא כ"כ מושפע מספקי כוח, הוא מושפע מהשעון, שעשוי מגביש, והספק לא כ"כ משנה לו. תראה את השרשור השני לגבי הנושא. 

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גיטר יכול לבוא גם מSPDIF . אז נכון ששם בגלל הפורמאט הבעיה היא יותר קטנה , אבל בזמנו היה כאן שירשור ארוך כאורך הגלות , ובו הוסבר הפורמאט ונותח לנתחיו , והתברר שהוא יכול לייצר גיטר
המיקסר של הקרנל של מיקרוסופט עובד גם אם אתה מוציא את זה דרך הכרטיס קול (בהנחה ואין לו ASIO ), ההבדל היחיד הוא שילציאה דיגיטאלית רגילה יש דרייבר חינמי שנקרא ASIO 4ALLL . ליציאת USB אין , ולכן צריך פתרון לא חינמי
ספק כוח שאינו מושפע מהרשת ואין לו נחשולים קטנים ו/או קפיצות , יתן לשעון הפנימי של הDAC אפשרות לעבוד ביותר יעילות , זה גם לא יתנגש בהשראות שמייצר הספק כוח בעצמו
בקיצור אני בהחלט חושב שאתה מבטל יותר מידי מהר את נושא ספק הכוח וחשיבותו לסאונד .
אפילו בDIY DAC טובים, חושבים היטב על נושא ספק הכוח ומנסים לארגן ספקים יותר טובים . אני מניח שיש לזה סיבה טובה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
TJ צודק

mokes
מתי אתה עובר משלב תאורתי למעשי?
the proof of the pudding is in the eating

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ב- DAC אכן הספק חשוב מכיוון שהמכשיר מטפל באנאלוג. במכשיר 100% דיגיטלי (כוונה שאין בו טיפול במידע אנאלוגי - טרנספורט) חשיבות הספק יורדת פלאים (שוב - הורדת רעשים זאת הסיבה העיקרית לדיגיטל!) אלא אם המכשיר תוכנן ברשלנות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה מניסיון אני מניח..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב, בתור רקע תאורתי, אני ממליץ מאוד לקרוא עבודות של Jillian Dunn

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
יש כיום דרכים טובות יותר לטיפול בג'יטר ,הבעיה שברב המכשירים הspdif עובר מסלול באורך הגלות
ישנם אתרים המציעים פיתרונות טובים יותר-כמו של דוקטור למפיזטור שלוקח את אות ה SPDIF מהצ'יפ עצמו
דרך נגד חלוקה למתח ישירות למחבר RCA .ההבדלים בין טרנספורטים הינם עצומים -מספיק לבדוק באמצעות סקופ את אות המוצא של הטרנספורט שם תיראו שזה לא ממש גל ריבועי יפה.
ככל שאיכות הטרנספורט גבוהה יותר מבחינה מכנית כמו לדוגמה sony kss150,151,phillips cdm0,1,2,4,9,12pro ,teac vrds כמוכן יש להחליף את גביש השעון אשר משפר מאוד את נושא הג'יטר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
זה גם נכון, מה שמקנה יתרון מובהק לנגן עם DAC מובנה - לדוגמא CD טוב או ה-iDecco עם אייפוד טרנספורט ו DAC מובנה. אגב ברוב המכשירים האלה הטרנספורט הפנימי הוא לא SPDIF מה שבכלל משפר את המצב....

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
נכון אבל לצערי הרבה יותר אתה ניתקל בסידירומים למחשב בתוך נגני הייאנד לדוגמה linn ,meridian שעולים למעלה מ1700 לירות סטרלינג עם ספקי switch mode של מדפסת מסין-פשוט בושה וחרפה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור