Transports - the next generation

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שלום לכולם:
תחום שמתפתח בטירוף זה נושא הטרנספורטים, ובזה אני מבקש (לצורך השרשור) להתעלם מ-CD טרנספורט, ולהתמקד אך ורק במוזיקה ברשת ביתית, או דרך אייפוד, וכו'. במה אתם משתמשים, או מה אתם מכירים? אפתח את הנושא ע"י ציון המכשירים שאני מכיר:
Apple Airport Express- היה מדהים לראות את מספר ההדגמות ב- CES עם המכשיר הזה שעולה $99, מחובר לציוד מאוד יקר. לצערנו iDigital לא מייבאים אותו.
Wadia - אייפוד טרנספורט, די יקר.
Onkyo ND-S1 - כמו ה-Wadia, חצי מחיר ממנו בחו"ל, לא ראיתי אותו בארץ לצערי. מישהו מכיר עוד כאלה?
מישהו משתמש ב- Xtreamer לתוך DAC במערכת אודיופילית?
Peachtree iDecco - מכשיר מאוד מעניין, כולל אייפוד טרנספורט, DAC איכותי, מגבר פרה מנורתי ומגבר (קטן), ב-$1000. יש לו pre-out, מכשיר מסקרן ביותר.
Naim Uniti Qute - עוד יותר מגוון מה- iDecco, אבל עולה פי 3. כולל נגן CD (סתם מייקר, חבל), וגם מתחבר לרשת הביתית ויודע לפענח קבצי מוזיקה, לא רק DAC.
Sonos ו-Olive - לא חקרתי יותר מדי - דעות?
אשמח לשמוע את דעתכם לגבי כיוונים שונים, ובמה אתם משתמשים, תוסיפו ציוד מעניין לרשימה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה אכן הדור הבא, למעשה כל סטרימר מודרני (ורשימת הדגמים אינסופית) מהווה טרנספורט כזה, לכולם יש יציאת אודיו אופטית או קואקסיאלית (מלבד אנלוגית), יכול להיות פרוייקט מעניין להשוות בין כולם בנושא איכות האודיו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש לך סלט

יש כאן DAC, Media Servers, DOCKs, Transports

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נושא הטרנספורט משותף לכולם - בין אם מהרשת הביתית או מאייפוד. לא מתייחס פה לדוקס שמסתמכים על יציאת אנאלוג מהאייפוד, זה לא לתחום האודיופילי. כמובן שבתחום הזה קשה לקטלג את המוצרים, הרי מכאן נובע השרשור....

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תקרא לילד בשמו - מדובר ב-Media Players או Media Streamers שההבדל ביניהם סמנטי בלבד (אחסון מקומי או מרוחק). אין צורך להשתמש בשם הארכאי "טרנספורט".

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
...יכול להיות פרוייקט מעניין להשוות בין כולם בנושא איכות האודיו.

(Y) (great) (או כל מחווה אחרת שתדרבן אותך לעשות את הפרוייקט המוצדק הזה)

קדימה, החיים קצרים ויש עוד הרבה מוסיקה לשמוע.

בתודה מראש (ורד)
(אני כמובן אשמח לסייע אם צריך)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
1. סטרימר של T+A
2. נגן של OLIVE HD - יציאה דיגיטלית, יגיע לארץ בקרוב (קיים גם דגם 4 , זול יותר).
3. SONOS
4. כמובן הSQUEEZEBOX - שהחודש יצאה גרסא שלו שתומכת ב 24/96 + TOUCH SCREEN + תמיכה בדיסק USB מקומי ; מחיר 300$ בארה"ב - ראוי מאד שיגיע גם לארץ...
5. בניית מחשב HTPC - בתצורת FANLESS עם יציאת FW\USB\LYNX AES16
6. סטרימר סטריאו של SONORE
7. טרנספורט של HUSH - http://www.hushtechnologies.net ; לא לבעלי מגבלות בחשבון הבנק...
כל אילו שלמעלה הם לסטריאו בלבד, סטרימרים "רגילים" פחות מעניינים בעניי.

ליאור.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שכנו את לין, שהפסיקו לייצר נגני CD וכעת מתמקדים ב- media players. אישית אני מפתח את הדעה שצריך פתרון טוב לרשת הביתית, וגם לאייפוד (כך למשל בקלות לשמוע מוזיקה שמביא אורח).

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
PS Audio DAC ו-Transport תואם - PWD/PWT
Transporter של SlimDevices עם כל מיני מודיפיקציות
Sooloos של MERIDIAN
מערכות שונות של QSonix

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני חושב שהשאלה היא אחרת !
האם יש מזרימדייה שביציאה הדיגיטלית שלו נותן תוצאה כמו של טרנספורט באותם רמות מחיר ( אני לא מתכוון ל-DVD בשקל מול הנגן של הסלולר , אלה לטרנספורט טוב נניח כמו ה-CEC שעולה 4700 למזרים מדייה באותו רף מחיר ) ?
האם קנייה של טרנפורט היא ביזבוז כסף !

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני חושב שהשאלה היא אחרת !
האם יש מזרימדייה שביציאה הדיגיטלית שלו נותן תוצאה כמו של טרנספורט באותם רמות מחיר ( אני לא מתכוון ל-DVD בשקל מול הנגן של הסלולר , אלה לטרנספורט טוב נניח כמו ה-CEC שעולה 4700 למזרים מדייה באותו רף מחיר ) ?
האם קנייה של טרנפורט היא ביזבוז כסף !

כדי להוציא bit-perfect 44.1/16 לא נדרש טרנספורט יקר מאוד,
איכותי - כן, יקר - לא.

הבעיה היא אבל שרוב הנגנים ורוב ה-DAC-ים היי-אנד מבצעים upsampling ל-192/24 ויותר גבוהה עם פילטרים דיגיטליים מיוחדים (כמו אלה של Anagram) או של Pacific Microsonics (דוגמת PLAYBACK או BERKELEY AUDIO DESIGN), ואני חושב שגם WEISS בבצע upsampling ובוודאי שגם Meridian

וגם נגן של VITUS - אם הבנתי נכון מניל - גם מבצע reconstruction בעזרת פילטר ברזולוציה גבוהה..

יש הרבה הצדקה (טכנית ומעשית) למה כדאי לעשות זאת

אז טרנספורט זה לא בדיוק 1 ו-0..(Y)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עדיין לא שמעתי הסבר משכנע לגבי חשיבות "איכות" הטרנספורט. הרי ביטים נאמנים למקור זה לא בעייה, וג'יטר ניתן לפתור בצד של ה-DAC ללא יותר מדי קושי ע"י buffering ו- re-clocking. אקשה עוד יותר - באייפוד טרנספורט אין דיסק מסתובב במהירות משתנה, הג'יטר צריך להיות מינימלי. יש סיבה ש- Onkyo ND-S1 ב- $200 יהיה פחות טוב מ-CD טרנספורט יקר? אשמח להסבר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין לי ממש רצון לשכנע, כך ש..

אם יצאה לך להשתמש ב-dBpoweramp, הוא עובד עם AccurateRip
עבודה עם AccurateRip היא לא בינארית - זה לא או שזה מדויק, או שזה לא.
יש ניקוד, שיטת דירוג מסוימת.

כל הריפים שאני עובד איתם נערכו עם secure mode ב-EAC או דומה, אבל בזמן ש-dBpoweramp בודק בבסיס נתונים שלו, רק במקרים נדירים אני מקבל איכות master (שזה '1' נדמה לי)

ועוד לא דיברתי על מבחן האזנה

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא הבנתי. בוא נניח שקובץ Apple Lossless לדוגמא מכיל את הביטים הנכונים של המוזיקה, והקובץ נמצא באייפוד. אני לא רואה יתרון לטרנספורט מפואר פה. אולי אני לא מודע למשהו....

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
על איזה טרנספורט אתה מדבר?
דיברת (גם אחרים) מקודם על קוראים אופטיים

מעבר לעבודת DSP, נכון כי יש כאן יתרון לקבצים
אם כי בשימוש ב-SPDIF פשוט, יתרונות ילכו לאיבוד

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
על איזה טרנספורט אתה מדבר?
דיברת (גם אחרים) מקודם על קוראים אופטיים

מעבר לעבודת DSP, נכון כי יש כאן יתרון לקבצים
אם כי בשימוש ב-SPDIF פשוט, יתרונות ילכו לאיבוד

אפשר לקבל הסבר על מה אתה אומר ? כי באמת לא הבנתי מילה אחת ממה שכתבת כאן

כמו כן , אני מבין ממך שלעשות ריפ dBpoweramp הוא יותר טוב מסקיור מוד של EAC , אני לא מבין מדוע , במיוחד אם גם בEAC ניתן לגשת לאקיורייט ריפ , אבל זה אינו משנה .
בא נניח שאני משתמש בתוכנה שלך לעשות את הריפ , ואז אני נמנע מהמרה לאפל לוסלסס ושולח קובץ WAV לאייפוד , ואז שם אותו על דוק של סאניו או על דוק אחר שמוציא את פלט אלקטרוני לפני הDAC הפנימי . האם אז אני לא אקבל טרנספורט יותר טוב מטרנספורט היי אנד ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
איך תחבר את ה-DOCK?

[ לגבי EAC כתבתי בכלל בהקשר אחר ]

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מיכאל, אני לא מבין את שאלתך: אנו מדברים פה על דוקים שמוציאים החוצה SPDIF ישירות מהאייפוד, ולא משתמשים ב-DAC של האייפוד. לדוגמא ה-Wadia 170 iTransport. שאלתי האם (בהנתן קובץ נאמן למקור באייפוד) האם יש יתרון כלשהו ל-DAC "יקר". לא נראה לי, מעניין אותי אם מישהו חושב אחרת (ויכול לנמק).

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
איך תחבר את ה-DOCK?

[ לגבי EAC כתבתי בכלל בהקשר אחר ]

אני הבנתי , שכתבת שאם אתה עושה ריפ עם EAC הוא לא יוצא זהה לחלוטין למקור , ומאידך עם התוכנה השניה הוא כן יוצא .
אז לפני שאני הולך וקונה את התוכנה השניה ומתחיל לבדוק איך עושים אקיורייט ריפ ואז מתחיל את סבב הריפים מחדש (לא ממש בא לי לחלום על זה אפילו :D ), רציתי לדעת האם זה בדוק ומדוייק , והאם הגרסה החדשה של EAC לא עושה אקיורייט ריפ ? כמו כן האם בכלל כדאי לי לבדוק את הריפים הקודמים , ואיך ?

ולגבי הדוק , זה דוק שמוציא את האות הדיגטאלי או בספדיף או בASW (או משהו כזה ), ישירות לDAC חיצוני . במקרה של סאניו הם גם יכולים להתחבר לDAC שיש ברסיברים שלהם אאל"ט

מה שחשוב בזה , שאם אתה לוקח שידרוג של בטריה מRED WINE אתה מקבל מקור וDAC שיושבים למעשה על בטריה , שאמור להיות יותר טוב מכול צורה אחרת של טרנספורט (אלא אם כן גם הטרנספורט וגם החלק הדיגיטאלי שלו עובדים גם הם על בטריה )

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אין סיבה לשים טרנספורט או כל ציוד דיגיטלי אחר על בטריה. כביכול הבטריה מייצרת מקור מתח נקי, אבל זה בא לידי ביטוי רק באותות אנאלוגים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור