DUAL SIM במכשיר אחד

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
ורציתי לשאול אותך לגבי עצמת הקרינה....

נושא טעון ומרובה דיעות שלא מכריעות לידי מסקנה אחת.

למיטב ידעתי סים אחד או שניים לא משנה משהו מהותי בנושא הקרינה מהמכשיר.

על פי חוק: מצווה יצרן המכשיר/יבואן המכשיר לציין את עמידתו ברמות הקרינה שרובן באות מתקינה בינ"ל שהתקבעה בישראל. אם המכשיר מיובא ומופץ בישראל הוא,על פניו,עומד בתקני הקרינה הבלתי מיננת כמקובל בא"י ארץ הקודש.

אני לא רוצה להטות את הדיון פה לדיון בנושא הקרינה מכמה סיבות:

1. זה לא הוגן לקחת פוסט של משהו ולרכב על גביו בתתי נושאים או נושאים אחרים שלא רק שלא קשורים לפוסט עצמו אלא גם מעוררי מחלוקת.

2. אין הכרעה עד כמה קרינה ממכשירי הסלולר מסוכנת או לא לבריאות.

3. נושא טעון זה מצריך צלילה לשלל נושאים בתחום הפיסיקה שקשורה בסוגי קרינה בכלל וזו שנובעת ממכשירים אלקטרוניים בפרט - משהו שהוא מחוץ לסקופ של האתר הזה.

4. גם אם נחרוג מכללי הנימוס ומהסקופ של הפורומים באתר הזה ונצלול לנושא הקרינה בכלל וקרינה ממיכשור אלקטרוני - נגלה שגם אם נבלה מהרגע ועד לשארית ימינו במקלט אטומי מוגן מכל סוג של קרינה שהיא - גם אז קצת מהדבר הזה יגע בנו..... ואיך שלא נהפוך בזה גם ללא מקלט אטומי ו/או וגם בתוכו פרק הזמן מהרגע ועד לשארית ימינו מושפע מעט מאוד מעניין הקרינה,בכלל,וזו המיננת (כדוגמת הטלפון הנייד) בפרט.

מנחם

shainy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני משתמש חדש בפורום ואשמח לעזרה בנושא dual sim וספציפית לגבי הנושא של שימוש בטלפון כזה גם בישראל וגם בארה״ב.
1) האם יש טיפים ואינפורמציה שחשוד לדעת ?
2) מה הטלפון או הטלפונים המומלצים לקנייה למי שרוצה להיות מסוגל לקבל/להוציא שיחות לשתי המדינות גם בזמן שהוא נמצא במדינה האחרת.
בתודה,
שי

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תקנה סלולר עם Dual SIM, חלק מהמכשירים, בעיקר מכשירים סיניים מבוססי אנדרואיד (אבל לא רק), כוללים תמיכה בשני כרטיסי סים. עם מכשיר כזה תוכלו להשתמש בקו הפרטי ובקו של העבודה במקביל, כאשר כל קו יכול לקבל או להכניס שיחות לפי בחירתכם. לרוב, רק קו אחד יכול לשמש לגלישה.

תבדוק את הנושא בחברות הסלולר לשימוש בטלפון כזה גם בישראל וגם בארה״ב.

תומר

Yellow

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
...............
אפילו הצילצול שונה בין כל שיחה נכנסת...

אני לדוגמא מחזיק 2 חשבונות ווטאסאפ, פייסבוק ומסנג'ר על אותו מכשיר, פשוט מכיוון שזה אפשרי: אחד לעבודה ואחד פרטי. המעבר ביניהם פשוט, אולם דורש שלמכשיר שלך יהיה ROOT.

חשבון הגימייל שלך משותף, כמובן שניתן להגדיר יותר מאחד, אולם כולם ישותפו, מכיוון שממשק החיוג משותף, ולפיכך אנשי הקשר משותפים לשני הקוים. אבל להבנתי אין לזה משמעות, כי מעבר בין חשבונות אנשי קשר היה מסבך עוד יותר את הממשק.
...........

היי, אנצל ברשותכם את האשכול.

רכשתי את הפלאפון הזה,שיומי מיקס 2, https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_786413.html?wid=21 שאמור להגיע אלי כבר השבוע.

חשוב לי מאוד עניין הסים הכפול, ובעיקר ההפרדה ביניהם.
מעוניין שעל הסים המשני, יהיה פייסבוק נוסף, סקייפ נוסף, ווטסאפ נוסף, ומייל נוסף, ובכל אחד מהם לא יהיה שום שיתוף בינו לבין הסים הראשי.
לדוגמא, שחבר שמקושר איתי לסים2, לא ידע בכלל שיש לי סים נוסף/מספר נוסף/מייל נוסף/פייסבוק נוסף. וכמובן גם הפוך.

תודה מראש.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43

Yellow

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה.
שמעתי וראיתי (ביוטיוב) גם על אפליקציה Parallel Space - Multi Acounts שעושה משהו דומה, או זהה.
מכיר?

(מדגיש שוב את הרצון להפרדה מוחלטת בין 2 הסימים, כאילו יש לי פיצול. 2 אישים שונים עם חברים שונים, שחבר מסים א' לא יודע/לא רואה/לא יכול לראות את חבר מסים ב'.)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
מכשיר הכולל 2 חריצים לכרטיסי SIM ומאפשר שימוש בשניהם במקביל. ניתן לקבל שיחות לשני הקווים או לבחור מאיזה מהקווים להוציא שיחות, הודעות טקסט וגלישה, אך לרוב לא ניתן לשוחח עם שני הקווים בו זמנית.
אתר לקניית מכשיר מומלץ כזה:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=924831

תומר
היי, תומר!

זו המלצה משנת 2007.
האם יש משהו עדכני יותר באותה רמת מחיר?

בתודה ובברכה!
עמיר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי, תומר!
בתודה ובברכה!

למה אתה כותב סימן קריאה אחרי המילה "תומר" ואחרי "בתודה ובברכה" (לרוב במשפט קריאה או ציווי)?
השאלה נשאלה ב-2016 וכך גם ההמלצה.
למה זה כל כך חשוב לך באיזה שנה זה הומלץ :eek:?

תומר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
למה אתה כותב סימן קריאה אחרי המילה "תומר" ואחרי "בתודה ובברכה" (לרוב במשפט קריאה או ציווי)?
כך אני נוהג מזה שנים בכל המכתבים שאני כותב, ולא הייו תלונות. נדון בזה בשיעור הדיקדוק הבא :)

השאלה נשאלה ב-2016 וכך גם ההמלצה.
למה זה כל כך חשוב לך באיזה שנה זה הומלץ :eek:?
אם ההמלצה הייתה מלפני 10 שנים, כפי שחשבתי בטעות (התייחסתי לתאריך הראשון שראיתי, בלי לקרוא מהו, וזה הייה תאריך ההצטרפות), זה רלוואנטי -- מאז השתנה העולם. אם זה מלפני שנה, אין בעייה.

תודה! (עם סימן קריאה!) :)
עמיר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר,

עצה מידיד לידיד, יהיה נעים יותר עם תכתוב רק "תומר" ורק "בתודה ובברכה", זה פחות מאיים :).

תומר

GEORGE ARNON

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום חברים,
המון מידע שכתוב על ידי אנשים שאיכפת להם. כיף לקרוא !
יש לי מכשיר מדהים ONE PLUS 5 שבא עם שני כרטיסי סים.הראשי הוא בסלקום. .......אם אני יוצא לחו"ל מה האפשרויות שלי לגבי סים נוסף..אולי סים מקומי ? האם ניתן להשתמש בסים השני ברמת השימוש בסים הראשי?

בתודה על תשובתכם המלומדה

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אני לא מכיר את המכשיר שבידך. ברמת העקרון:

אפשר בסים השני/משני לשם סים מקומי (בחו"ל). בהתאם להוראות השימוש בטלפון ניתן להוציא ממנו שיחות ואם יש לו גלישה אז גם לגלוש אם לא אז לא..

ברמת העיקרון:כשיש בנייד שני סימים הראשון הוא תמיד הראשי וברירת המחדל והמשני הוא...כשמו משני וכדי להשתמש בו צריך בהתאם להוראות ההפעלה של הנייד,לקנפג אותו.

אם אתה לא יודע איך עושים את זה או סתם לא בא לך להתעסק או מה שלא יהיה:תמיד אפשר לקחת סים מקומי ובחו"ל (פיזית במדינה שאליה טסת לא בעודך בישראל) להחליף כלומר לשם את הסים המקומי בראשי/ראשון ואת זה של סלקום במשני.
במצב הזה ממליץ עם יציאתך מהארץ לבקש מסלקום סיסמא שאותה יצטרך להקיש מי שרוצה לצלצל אליך למספר בסלקום בעודך בחו"ל. ההמלצה הזו היא כי: שיחות נכנסות בחו"ל כרוכות ב Roaming שעולה כסף גם בשיחות נכנסות. את הסיסמא תן רק למי שחשוב שיצלצל אליך כשאתה בחו"ל.

אגב,אותו הדבר נכון לסים מקומי. אם תיתן למשהו את המספר של הסים המקומי והוא יתקשר אליך מישראל תשלם עבור השיחה הנכנסת ובלא חבילה מוסדרת חברת/חברות הסלולר יחגגו על הכיס שלך.

מנחם

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
יש לי מכשיר מדהים ONE PLUS 5 שבא עם שני כרטיסי סים.הראשי הוא בסלקום. .......אם אני יוצא לחו"ל מה האפשרויות שלי לגבי סים נוסף..אולי סים מקומי ? האם ניתן להשתמש בסים השני ברמת השימוש בסים הראשי?

בתודה על תשובתכם המלומדה[/QUOTE

המכשיר שלך באמת מדהים..:)
לגבי האפשרויות שלך לחבילה לחו''ל-
אתה יכול לרכוש חבילה דרך המפעילה בהתאם לצרכים שלך, רק קח בחשבון שזה יחסית יקר.
אפשרות שנייה, לרכוש סים בחו''ל, עם חבילת גלישה ושיחות מקומיות בעלות סבירה של 10-20 יורו לערך.
אפשרות שלישית, אם אתה צריך בעיקר חבילת גלישה, ניתן לרכוש סים דטה של פלאפון בעלות 100 ש''ח
עם חבילה של 1 גי'גה ולגלוש עד סיום החבילה. הוא ניתן לטעינה נוספת כמובן.
יש עוד אפשרויות אבל לא ארחיב על כולן.
אם רכשת סים נוסף - אתה שם אותו במכשיר ותגדיר למכשיר מאיזה סים אתה תעשה כל דבר
כלומר- איזה סים יוציא שיחות, סמס, או גלישה.
אם חשובה לך הגלישה, הכנס את הסים היעודי לסים מס' 1 כדי שתוכל להנות מגלישה מהירה.
הסים המשני פועל על דור 2 בלבד אם אני לא טועה.
מצרף תמונה למסך הגדרות של הסימים במכשיר כמו שלך.

תמונות מצורפות

• Screenshot_20180105-192434.jpg
    Screenshot_20180105-192434.jpg
    KB 54.4 · צפיות: 547
  • Screenshot_20180105-192438.jpg
    Screenshot_20180105-192438.jpg
    KB 51.7 · צפיות: 529

מנחם כהן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום חברים

אני משתמש חדש בפורום קראתי את האשכול
אודה מאוד לעזרתכם
יש לי מכשיר דואל סים מסוג סמסונג A7
עניין הסים הראשי והסים המשני ידועים לי

הבעיה שלי הינה
כאשר אני נמצא בשיחת טלפון בסים הראשי ובזמן זה נשלחת לי SMS לקו המשני הודעה זו לא מגיעה לטלפון רק עד שאני יסיים את השיחה
דבר זה מפריע כאשר אני נמצא בשיחה עם מוקד בנקאי או משהו דומה ואז כדי לזהות אותי הם שולחים קוד זיהוי המיסרון וכאשר שיחה זו מתבצעת באמצעות הקו השני מסירון זה אינו מתקבל אצלי רק לאחר סיום השיחה

האם לדעת המומחים יש דרך להתגבר על בעיה זו ?

אודה מאוד לעזרתכם

מנחם כהן

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
המערכת הסלולרית רואה בטלפון עם שני סימים כשני טלפונים פיזים נפרדים לחלוטין זה מזה.

כאשר אתה בשיחה בטלפון,פיזי אחד,והשני במצב סגור (זה מה שקורה במצב שתיארת) רק כשתיכנס לטלפון שבסים השני תראה את הודעות ה SMS. בדומה לסיטואציה שבה הדלקת טלפון פיזי נוסף ואז ה SMS-ים ירדו לנייד. כאמור - זה בדיוק המצב שקורה בטלפון עם סים כפול.

אם זה חשוב,כמו במצב שתיארת,בקש שישלחו את ה SMS לטלפון שממנו אתה מדבר איתם באותו הרגע. ברמת חברת הסלולר,למיטב ידעתי,זה לא ניתן לתיקון.

מנחם.

מנחם כהן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
מודה לך על תשובתך

העניין שה SMS נשלח אוטומטית ע"י המערכת מכיוון שזה המספר המזוהה אצלהם קו משני אצלי

לי נוח יותר להתקשר מהקו השני שהינו הקו העיקרי שאינו מוגבל בחבילת מבחינת כמות דקות שיחות

כך שלצערי אין לי דרך לשנות את המספר שאליו נשלח ה SMS

Hagayho

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום מנחם
הייתי מבקש לדעת האם ניתן לחסום שיחות נכנסות בסים המשני?
סלקום זו החברה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
שלום מנחם
הייתי מבקש לדעת האם ניתן לחסום שיחות נכנסות בסים המשני?
סלקום זו החברה.

שני סימים,מבחינת חברת הסלולר,זה שני טלפונים עם חשבון לכל אחד מהם ועם תכונות מערכת לכל אחד מהם.
על מנת לחסום שיחות לסים השני תצטרך להתיעץ עם שירות הלקוחות של סלקום. אני לקוח של חברה אחרת וחלק מחסימת השימות נעשה בממשק ווב דרך החשבון שלי באותה החברה - אז בדוק,בבקשה,עם החברה.

מנחם

D4niel

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על המיידע.נכתב על ידי אנשים טובים, שאינם רק בעלי ידע אלא ניחנים גם ביכולת פדגוגית. כיף לקרוא !
האם יודעים לגבי יש האפשרות לקבל מרשת הסלולר שני כרטיסי סים על אותו מספר? למטרת שימוש בסים משני כטלפון עבודה, במקביל לטלפון נוסף. כלומר, האחד לעצמי והשני למזכירה? תודה

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
האם יודעים לגבי יש האפשרות לקבל מרשת הסלולר שני כרטיסי סים על אותו מספר? למטרת שימוש בסים משני כטלפון עבודה, במקביל לטלפון נוסף. כלומר, האחד לעצמי והשני למזכירה? תודה

בעבר,היית יכול לקבל טלפון נייד וטלפון קבוע ברכב כששניהם,לכאורה,על אותו מספר. כאשר הנייד לא ענה או היה כבוי השיחה היתה עוברת לקבוע ברכב ואפשר היה להגדיר שאחרי מספר צלצולים בנייד השיחה תעבור לקבוע ברכב.

אבל: לא היה מדובר באותו מספר שצרוב בטלפון הנייד ובקבוע ברכב אלא במיתוג של מתגי הסלולר של חברות הסלולר שעשו את העבודה כך שתראה כאילו מדובר בטלפון אחד עם מספר אחד.

הקבוע ברכב עבר מן העולם ואין בו צורך בעולם שבו מחברים למערכות הרכב את הנייד שלך עם הבלוטות או עם האפליקציות ברכב שמזהות את הטלפון ומחברות אותו אליהן בהינף אצבע.

ב GSM,שיטת השידור הנהוגה בישראל,וברוב העולם,לא ניתן ליצר שני סימים שלשניהם יש את אותו המספר. גם אם משהו יצליח אחד מהם יזוהה על ידי מתגי הסלולר כטלפון שמנסה לבצע פעולה לא מורשית ברשת הסלולר ובעברית ציחה פעולת הונאה סלולרית.

כדי לבצע העברת שיחות בינך לבין אדם אחר - התיעץ עם חברת הסלולר שלך יש כמה וכמה דברים לגרום לכך שאם טלפון אחד לא ענה השיחה תמותג לטלפון אחר כשלשניהם מספר וסים שונים זה מזה. חלק מהפעולות האלה ניתנות לביצוע בהגדרות הטלפון הנייד וחלק מהן יכולות להעישות ברמת המתג הסלוללרי של חברת הסללור,תלוי בדרישות ובשימוש.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור