‎⁨מאמר דעה - על מוסיקה ממחשב, סטרימר והכוכב החדש TOTALDAC⁩

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני בזמנו שמעתי את המחשב של אלדר מול הטרנספורט של הemm אחד הטובים שיוצרו ההבדלים היו זניחים לכאן ולכאן.
אצל גיא השוונו בין מחשב לבורמייסטר טרנספורט גם אותו סיפור.
למחשב של גיא בזמנו לא שודכו רקלוקר ורגנרטור מכל סוג שהו ומנסיון הם מכוללים מהפכה גם במחשב בנוי היטב.
בסטרימרים החדשים כל עניין הרקלוקר ומתח הusb כבר מוטמעים במוצר וכל השוואה למחשב בלי הרקלוקר רבפר רגנרטור רררררררר לא הוגנת.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני בזמנו שמעתי את המחשב של אלדר מול הטרנספורט של הemm אחד הטובים שיוצרו ההבדלים היו זניחים לכאן ולכאן.
אצל גיא השוונו בין מחשב לבורמייסטר טרנספורט גם אותו סיפור.
למחשב של גיא בזמנו לא שודכו רקלוקר ורגנרטור מכל סוג שהו ומנסיון הם מכוללים מהפכה גם במחשב בנוי היטב.
בסטרימרים החדשים כל עניין הרקלוקר ומתח הusb כבר מוטמעים במוצר וכל השוואה למחשב בלי הרקלוקר רבפר רגנרטור רררררררר לא הוגנת.

אתה קצת אומר כאן דבר והיפוכו. מצד אחד אצל אלדר וגיא לא היו ריקלוקרים. מצד שני, אלה מחוללים דרמה ובלעדיהם ההשוואה לא הוגנת. אז ... זה או זה או זה, לא?

בכל מקרה, אני מסכים איתך. להשוות מחשב עם ספק מצויין ככל שיהיה, וחומרה/תוכנה מושקעים ככל שיהיו, בלי ריקלוקר זה קצת לא פייר. אז עכשיו צריך להוסיף ריקלוקר (אבל שיהיה יקר, כן? הדרדה'לה הרגילים של EVO ושות' לא עושים את העבודה), להוסיף עוד כבל לדאק.... ואז... ואז זה קצת מייתר כבר את המחשב, לא?

בכל מקרה, אצלי ההחלטה היתה משולבת בשיקולים רבים ונוספים שלא כולם היו סאונד בלבד אלא גם נוחות שימוש.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נהפוך הוא
אצל גיא לא היה רקלוקר ועדיין המחשב והטרנספורט היו שווים פחות או יותר.
אצל אלדר לא יודע מה היה במחשב.
מה שאחרתי שכל עניין הרקלוקרים מיוסם היום בכל סטרימר שמכבד את עצמו .
ועם במחשב שלך אן רקלוקר ושאר ירקות ברור שכל סטרימר יפיל אותו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
נהפוך הוא
אצל גיא לא היה רקלוקר ועדיין המחשב והטרנספורט היו שווים פחות או יותר.
אצל אלדר לא יודע מה היה במחשב.
מה שאחרתי שכל עניין הרקלוקרים מיוסם היום בכל סטרימר שמכבד את עצמו .
ועם במחשב שלך אן רקלוקר ושאר ירקות ברור שכל סטרימר יפיל אותו.
צחי, אני לא מבין את ההגיון שלך.
מצד אחד, במחשבים של גיא ושל אלדר לא היה קלוקר ולא היה הבדל בין סטרימר לבין המחשב.
מצד שני, מחשב בלי רכיב ריקלוקינג חיצוני לא יכול להתמודד מול סטרימר.

אני מסכים עם הטענה השניה, אבל ממשיך ואומר שאם חייבים ריקלוקר למחשב, שיהיה ברמה גבוהה ויעלה הרבה כסף (כמה אלפי דולרים, אני לא מדבר על חרטות כמו EVO שלא עושים כלום, לפחות לא במקרה שלי), אז מה כבר העדיפות של מחשב על סטרימר?

בכל מקרה, זה לא שחור או לבן - מחשב רע, סטרימר טוב. אבל, אם מתחילים מהתחלה ורוצים טרנספורט קבצים, לדעתי בחירה במחשב היא לא בחירה נכונה אם מייעדים את השימוש לאודיו בלבד.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
מתנוש אם אתה חושב שתצא ראש -טעות.
תן לאחרים לחשוב להאמין במה שהם חווים.
הייתי בסרטים האלו שקניתי את הסטרימר הראשון שהגיע לארץ
ובעלי מחשבי העל צחקו עלי בזמנו והיום הם בעלים של סטרימר ים.
מה שכן מחשבים של פעם נשארו באותו מקום ו סטרימר ים תומכי roon התקדמו
פלאים בכל הפרמטרים.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צחי, אני לא מבין את ההגיון שלך.
מצד אחד, במחשבים של גיא ושל אלדר לא היה קלוקר ולא היה הבדל בין סטרימר לבין המחשב.
מצד שני, מחשב בלי רכיב ריקלוקינג חיצוני לא יכול להתמודד מול סטרימר.

אני מסכים עם הטענה השניה, אבל ממשיך ואומר שאם חייבים ריקלוקר למחשב, שיהיה ברמה גבוהה ויעלה הרבה כסף (כמה אלפי דולרים, אני לא מדבר על חרטות כמו EVO שלא עושים כלום, לפחות לא במקרה שלי), אז מה כבר העדיפות של מחשב על סטרימר?

בכל מקרה, זה לא שחור או לבן - מחשב רע, סטרימר טוב. אבל, אם מתחילים מהתחלה ורוצים טרנספורט קבצים, לדעתי בחירה במחשב היא לא בחירה נכונה אם מייעדים את השימוש לאודיו בלבד.
אני יסביר פשוט אולי לא הובנתי :
רכיבי הרבפר רקלוקר ורגנרטור משפרים משמעותית את העברת הסיגנל ממחשב .
במוצרים מודרנים ממירים וסטרימרים מיוסמים תכנולוגיות אילו ביציאות ובכניסות . סתם דוגמה ממיר שאני מכיר בדגם ישן יותר כניסת הusb היתה בסיסית ביותר ובדגם האחרון משתמשים כבר באמרנו שהוא מוטג של חברה חיצונית מהמובילים בעולם לכניסת usb.
בזמנו השוונו מחשבים וטרנספורטים כשהטרנספורט היה בשיאו והמחשב בראשיתי (פאן לס וספק לינארי ) ועדין היה מה שאפשר לכנות שוויון.
פותח השירשור משווה מחשב בסיסי מול סטרימרים שכבר מיושמים בהם כל הטכנולוגיות המדוברות ולכן המחשב מקבל נוק אווט.
עם היו מחברים למחשב את התכנולוגיות הנ"ל סביר להניח שהמחשב היה קרוב מאוד לסטרימרים.
כמובן שניתן אפילו לשדרג עוד את המחשב : אצלי יש כרטיס usb אודיופילי פיקו אודיופילי חומר מיוחד על החיווטים שמונע רעש.......
אני מכווה שאני ברור יותר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מת על זה שמתייחסים אליי בגוף שלישי כשמדברים אלי.
פותח השרשור גם לקח EVO ריקלוקר, וחיבר למחשב שלו. פותח השרשור עובד עם ממיר שיש לו כניסת FIREWIRE שהמימוש בה שונה לחלוטין מכל שרשרת ה- USB.
צחי עושה הנחות לא מדויקות ולא נכונות לגבי פותח השרשור והסטרימרים אותם השווה. הקיימברידג' , למשל, הוא מכשיר לפחות בן 3 שנים.

פותח השרשור גם ניסה בשעתו כרטיסי USB של SOTM, פילטרים של SOTM, והרבה קשקושים שכולם עשו הבדלים לטובה. אבל זה בטל בשישים מול סטרימר טוב. אולי אם מחברים ריקלוקר ברמת אללה יסתר כגון איזה DCS או BERKLEY, אז אפשר לקבל תוצאה מצויינת ממחשב. אבל במקרה כזה, השימוש מראש במחשב הופך למיותר, ועושה היגיון לקנות מכשירים כאלה רק אם כבר יש מחשב שחבל לוותר עליו.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מתן אתה רגיש משהו
כשכתבתי ברח לי השם ! חלש בשמות.
לפי מה שכתבתה הבנתי שמדובר במחשב בסיסי.
אן לי שום השגות על החוויה הסוביקטיבית שלך.
והחויה הסוביקטיבית שלי לא באה במאום לסטור את החוויה שלך.
פשוט זה לא שחור ולבן.
וברור שסטרימרים יחליפו את המחשב בסוף גם ברמות הכניסה האמצע והעל רק מעצם היותם מחשב שתוכנן מראש לאודיו

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
אבל ירון, עצם זה שאתה קורא לפוסט שלי (שנמר התעקש לשים אותו כ"מאמר דעה", לא שאני יודע מה זה אומר) "הכללה רצינית ולא הגיונית", זה בדיוק זלזול. :) בקטנה. נתייחס לגופו של ענין: בדקתי לא רק שילוב של דאק אחד מול סטרימר ומחשב, אלא כמה דאקים וכמה טרנספורטים, ובשני סט-אפים. המסקנות היו זהות תמיד: הטוטאלדאק נתן נוק-אאוט למחשב בכל מצב.

היי מתן, אז קודם כל אומר שחלילה לא היה רצון לזלזל, לא במאמר הדעה שכתבת ולא במסקנות שלך. ואני שמח שלקחת את זה בקטנה :)
כשקוראים את הדרך שעברת (מתואר במאמר) והבדיקות שכתבת שעשית, מבינים שיש פה מסקנות שאינם בהכרח מוחלטות (לשימחתי התייחסת לזה בהמשך תגובתך אליי).
אין ספק שכנראה עברת דרך עד שהיגעת למסקנה כלשהיא, אבל התמונה והמסקנה שאתה מציג (בכתבה ןלא בתגובתך אליי) הינה כל כך חותכת ולעומת זאת נסיוני (אצלי ואצל עוד מס' אנשים) מראה אחרת כך שמסקנתך לא בהכרח צריכה להיכתב כאילו היא אורים ותומים.
כל כתבה פה באתר או באתר מכובד אחר, מסתייגת בנוגע לכל כך הרבה דברים ולא בכדי.

שוב, בדקתי שני דאקים, לא אחד. אחד טוב, השני טוב מאד. DAC202 שלי ומטרונום C6+ שהוא, אגב, כן USB. וההבדלים במטרונום היו *טיפה'לה* יותר קטנים, אם אפשר בכלל לכמת הבדלים, אבל עדין היו משמעותיים לטובת הסטרימר.
אבל... אני מסכים איתך לגבי מימוש ה- FW אצלי. למרות ש- Herr Weiss טוען כי כל הכניסות שוות, מסתבר שהתוצאה שקיבלתי בכניסת ה- AES EBU היתה טובה יותר בכל ניסוי שעשיתי (טרנספורט אופטי, סטרימר וממיר USB ל- AES EBU של EVO).

אני שמח שהתייחסת לפיסקה שלי שמדברת על האימפלימנטציה והשינויים שישנם בין סוגיי הכניסות השונות ושגם אתה הגעת למסקנה זהה שלא כל הכניסות נשמעות זהה.
כנראה שאין דרך שזה יקרה וזה לדעתי חלק לא קטן בדיון ובדרך השגת התוצאה בין אם אצלך, אצלי או אצל אחרים במימוש מחשב או סטרימר (טרנספורט) אל תוך מכשיר הD\A ומשם להגברה.
(למרות שבעבר הרחוק היה ברשותי ממיר די זול של REGA שלהפתעתי כל הכניסות נשמעו זהה והיו פנטסטיות במימושן, ותמיד עניין אותי איך הם לעזאזל עשו זאת.)

"אח שלי", אני לא ילד. כל הכבלים אצלי הם ברמה גבוהה או גבוהה מאד. קונדו כסף היה מחובר גם לסטרימר וגם למחשב. למדתי בשיעורי כימיה בכיתה י' איך לעשות ניסוי. אז ה"בעיה" לא כאן.

אני שמח שנתת לי את התואר "אח שלי" :) ובמיוחד שמח שהכבילה שבה אתה משתמש הינה כבילה איכותית, אך פה אתה מפספס משהו....הריי לא יכול להיות שאותו כבל מתחבר (אתה מתאר קונדו כסף) גם לסטרימר וגם למחשב.....זאת לא אותה אימפלימנטציה ועל כן היא שונה בתכלית.
לדוגמא:
אם השתמשת בכבל דיגיטאלי (קונדו כסף) מהסטרימר לD\A, הריי שהוא שונה בתכלית מכבל USB מהמחשב לD\A...
או לחליפין כבל USB דו ראשי.
כפי שכולנו יודעים (הריי כולנו חכמים ויודעים את התורה:)) המימוש, שונה בתכלית גם מבחינת זרימת המידע, קיבוליות הכבל, החומר המרכיב את הכבל התורם במידת מה לדרך העברת המידע ועל כן לצליל המתקבל וכמובן הדרך שבה הממיר מתייחס לסטרים (במימוש USB הסטרים כפי שכולנו יודעים נשלט ע"י הרכיב בDAC לעומת סטרימר אשר שולח את הסטרים לממיר כמות שהוא דרך כבל 110\75 אום).

חולק עליך. עשיתי הרבה ניסויים כאלה בביתי בשעתו. משיכת קבצים מ- NAS, משיכת קבצים מדיסק USB, משיכת קבצים ב- WIFI מלפטופ שהיה על השיש במטבח - לא מצאתי שוב הבדל בין אף אחת מהשיטות. הדבר היחיד ששמעתי בו הבדל היה אם הקבצים היו מאוחסנים במחשב המנגן, בדיסק הפנימי (SSD). לא אופציה, כמובן, בסטרימר. אז בשני המקרים שתוארו לעיל - גם המחשב וגם הסטרימר משכו קבצים מ- NAS מרוחק.

אז בחלק ה-1 של המשפט אתה חולק עליי (וזה בסדר, אנחנו יהודים טובים) אבל בחלק השני אתה לגמריי יורד לסוף דעתי ולכן כפי המשתמע מהכתוב מסכים איתי.
כי בהחלט התכוונתי למצב שבו המוזיקה יושבת על דיסק שמחובר למחשב (מצב אידיאלי עבור מי ששומע עם מחשב, הריי אין טעם לNAS במצב זה נכון??)
גם אני נוכחתי לדעת בדיוק כמוך שקיים הבדל לטובה באם הדיסק מחובר למחשב.
לכן שוב, המסקנה שלך היא נכונה עבורך אבל לא עבור משתמש מחשב פר-סה שמשתמש בדיסק אשר מחובר למחשב (פנימית או חיצונית)

ללא ספק. ברור שזה "לא פייר" להשוות מוצר של 5000 יורו למחשב ב- 800 יורו. אבל זאת לא היתה הנקודה.
נקודת המוצא של משתמשי המחשבים היא שאפשר להשיג תוצאה מצויינת בסכום נמוך מאד ולקבל יתרונות משמעותיים נוספים, כשהעיקרי שבהם הוא גמישות בממשק המשתמש. ולדעתי, נקודת מוצא זו - שגויה.

צודק לחלוטין, שמח שירדת לסוף דעתי ולכן אין לי מה להוסיף פה (רק קח בחשבון שזה לא מה שהשתמע ממאמר הדעה שפירסמת)

בא'לה, אתה מחפש פה סקירה מקיפה ברמת סטראופייל עם השוואות אמפיריות וקבוצות בקרה. זאת לא היתה המטרה. כולה כתבתי התנסות אישית. *אבל*, הדעה שלי לא מבוססת אך ורק על השוואת המחשב שלי מול הטוטאלדאק אלא, כפי שכתבתי בפוסט הפותח, וכפי שעניתי לתומר, על מספר שילובים עם מספר מכשירים, כולל סטרימר של קיימברידג' שעלה בסביבות 3000 ש"ח לפני כמה שנים. וגם הוא, למרות שחובר באופטי לממיר (!!), נשמע *קצת* יותר טוב מהמחשב.

כן, לפעמים כיף להיתרפק על מאמר של סטריאופייל במיוחד שהם אכן משווים (או משתדלים להשוות) השוואה אמפירית בכתבות\סקירות. (דרך אגב, זה קורה גם באתר זה ובעוד אחד לפחות פה בארצנו הקטנה)
ברור שזה לא היתה כוונת המשורר במאמר הדעה שפורסם (ולכן גם לא ציפיתי לכך) אבל קח בחשבון שיש פה איזה דיסאוננס כאשר אתה משווה בין שני מוצרים ששמיים וארץ מפרידים ביניהם מבחינת תימחורית או כפי שאנשים אוהבים לומר: "ערך לכסף" (שונא את המונח הזה, באמת שונא :)!!!)

במקומות אחרים משתמשים בזה בצורה הפוכה, במצב שבו המוצר הזול ממש "מזכיר" בתכונותיו את המוצר היקר או לחליפין מוכיח שלא חייב לקפוץ ולשלם הרבה מכיוון שישנם תחליפים שמאוד קרובים למוצר היקר ועולים הרבה פחות ממנו - ועל כן הם מומלצים.

מילה טובה מהלב:
אם אתה כבר כותב ברמה כל כך נעימה ושוטפת, מותר לנו גם לקוות שיום אחד גם כתבה סטייל סטריאופייל תגיע נכון?? :)

דרך אגב, שמעתי פעם את הקיימברידג' (יש להם רק 2-3 ממירים אז לא קשה להבין לאיזה אתה מכוון) והוא לא איזה גרוייסה מציאה...
BTW, סיפור קטן:
יש לי חבר שיש לו כרטיס קול מקצועי (לא אודיופילי כמו שאנו קוראים לזה) שביקש לעשות השוואה בין הקיימברידג' המדובר לכרטיס שלו. בגדול, הוא רצה להבין מה לעזאזל האודיופילים האלה רוצים.
את הקיימבריד'ג הוא השאיל מחנות בתל אביב (נשמור על דיסקרטיות פה)
מסקנת הניסוי?
המחשב (עם הכרטיס קול המולבש שלו) דיי השאיר אבק לקיימברידג' מבחינת רזולוציה ופרטים.
גם כאשר הקיימברידג' חובר למחשב דרך COAX וגם בUSB.
ד.א., הבדיקה התבצעה פעמייים (כי הוא נודניק פרפקציוניסט), פעם בשימוש יציאת RCA ופעם בXLR עם אותה כבילה וזאת כי אמור להתקבל GAIN שונה.
עוד אספר שיש לו מערכת מיקסינג בסיסית לאולפנים עם רמקולים מוגברים מאוד איכותיים אז ל-4 הגברברים שהיו במקום לא היה קשה להבחין.
ושוב המסקנה קצת שונה משלך ולכן כנראה שישנם הבדלים בציוד, בבדיקות, אולי אפילו במוסיקה הנבדקת ולכן לא היתי ממהר להסיק משהו כאן. מה שזה אולי מלמד, שלכל אחד העדפה מסויימת.

שמע, הייתי שואל גם אותך "איזה רכיבי סט-אפ" יש לך, אבל אין צורך להסתכן בלהשמע כאילו אני תופס תחת: ראשית אין בזה צורך, שנית המערכת שלי עוד לא מצדיקה את זה. אבל, אני כן יכול להגיד לך שבמערכת שבדקנו את המטרונום (של הבעלים הקודמים של הטוטאלדאק), הוא היה בתהליכי שינמוך המערכת והיא עלתה בקושי שליש משלי. וגם שם, ההבדלים היו קלים מאד לזיהוי. לכן, המסקנה שלי היתה גורפת כ"כ. ואני אחזור עליה: סטרימר טוב מפרק מחשב. אולי צריך בשביל זה, באמת, להגיע לרמות מחירים של טוטאלדאק וחבריו. אולי. אצלי שמעתי את העדיפות ברמות מחירים נמוכות בהרבה. אבל המסקנה הכי ברורה שאני הגעתי אליה היא: מחשב, טוב ככל שיהיה, לא שווה את ההתעסקות, ולא יכול להתמודד מול סטרימרים איכותיים מאד.

לא אתייחס לחלק ה-1 של המשפט (אם תרצה, נתכתב בפרטי עבור זה) אבל כן אתייחס לזה שאני מכבד את התוצאה שלך ואת המסקנות שלך. אומר רק שלעניות דעתי ונסיוני אצלי ואצל אחרים, המצב לא בהכרח דומה (ללא קשר לטוטאלדאק...).
פשוט כי יש כ"כ הרבה משתנים...
תחליף ממיר D\A, תקבל שינוי כלשהוא,תחליף כבילה, אולי תקבל שינוי, תחליף אימפלימנטציה (USB\AES\FW\COAX\ ממיר מUSB לCOAX) ושוב אולי תקבל עוד שינוי, תחליף רכיבים במחשב, אולי עוד שינוי, תחליף מערכת הפעלה, תוסיף טיפול בחשמל רק לרכיב ספציפי והנה לך עוד אחד...אתה חייב להסכים, יש יותר מידי משתנים.

ד.א., אני משתמש בריג'נרטור (גם למחשב, גם לסטרימרים וגם לדאק) ולכן יש אולי סיכוי שזה תורם לשקט במידת מה ויכול להסביר את התוצאה אצלי.

לגביי האם זה שווה התעסקות??
בוא רק נאמר שהמחשב שלי קרס כבר פעמיים בשנה האחרונה (וזה מבעס לגמריי) אבל כמעט כל הסטרימרים שאני מכיר (כולל אלו שבבעלותי ואלו שלא אבל היתה לי הזכות להנות מהם) אינם לגמריי חפים מבאגים אז זה כבר עניין של גישה למוצר.
בקיצור, לכל סיר המכסה שלו.

כמובן שאאחל לך ברכת חג שמח, לך ולכולם פה.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני גם הבנתי שביצעתה מתן בדיקה מול כמה סטרימרים שכולם נתנו בראש למחשב.
לגבי הטוטל דאק ברור שיהיה לכל מחשב להתמודד מולו ! מדובר בסטרימר על !!!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
היי מתן, אז קודם כל אומר שחלילה לא היה רצון לזלזל, לא במאמר הדעה שכתבת ולא במסקנות שלך. ואני שמח שלקחת את זה בקטנה :)
כשקוראים את הדרך שעברת (מתואר במאמר) והבדיקות שכתבת שעשית, מבינים שיש פה מסקנות שאינם בהכרח מוחלטות (לשימחתי התייחסת לזה בהמשך תגובתך אליי).
אין ספק שכנראה עברת דרך עד שהיגעת למסקנה כלשהיא, אבל התמונה והמסקנה שאתה מציג (בכתבה ןלא בתגובתך אליי) הינה כל כך חותכת ולעומת זאת נסיוני (אצלי ואצל עוד מס' אנשים) מראה אחרת כך שמסקנתך לא בהכרח צריכה להיכתב כאילו היא אורים ותומים.
כל כתבה פה באתר או באתר מכובד אחר, מסתייגת בנוגע לכל כך הרבה דברים ולא בכדי.
שמע... אני אכן לא אורים ותומים. אבל המסקנה שלי היא חותכת ואינה אמביוולנטית עבורי, ואני גם מעז לחשוב שזה נכון באופן כללי: שלבנות היום מערכת מבוססת מחשב כפרונט-אנד מנגן זה מהלך לא נכון.
היו לי הרבה סיטואציות שבהן שמעתי מחשב מנגן. בכל פעם שהישווינו אותו לסטרימר, לסטרימר היה שקט ורקע שחור שלמחשב היה קשה להתחרות בו.
אז, מין הסתם אני לא שולל את ניסיונך אבל אני עדין בדעה שאם מתחילים מאפס, היתרונות שהיו למחשב לפני כמעט עשור, ואפילו לפני 5 שנים, כבר לא רלוונטיים.

אני שמח שהתייחסת לפיסקה שלי שמדברת על האימפלימנטציה והשינויים שישנם בין סוגיי הכניסות השונות ושגם אתה הגעת למסקנה זהה שלא כל הכניסות נשמעות זהה.
כנראה שאין דרך שזה יקרה וזה לדעתי חלק לא קטן בדיון ובדרך השגת התוצאה בין אם אצלך, אצלי או אצל אחרים במימוש מחשב או סטרימר (טרנספורט) אל תוך מכשיר הD\A ומשם להגברה.
(למרות שבעבר הרחוק היה ברשותי ממיר די זול של REGA שלהפתעתי כל הכניסות נשמעו זהה והיו פנטסטיות במימושן, ותמיד עניין אותי איך הם לעזאזל עשו זאת.)
אין ספק שמימוש כניסה/יציאה הוא חלק מהענין. זאת, אגב, אחת הסיבות שהייתי חם על הסטרימר הזה - יש לו יציאה אחת, וממומשת למיטב הבנתו של המתכנן. ספרטני, טוטאלי, אודיופילי. הענין הוא שמימוש הכניסה/יציאה אף פעם לא יכול להיות חלק מהחלטה צרכנית, כי אף פעם אי אפשר לדעת איפה השפעת המימוש נגמרת, ומתחילה השפעה של משהו אחר. או במילים אחרות, אם בממיר שלי, כניסת ה- FW לא נשמעת מדהים, אי אפשר לדעת אם זה יותר אשמתו של המחשב או יותר אשמתו של המימוש בכניסה של הממיר. בקיצור, בלה בלה.

אני שמח שנתת לי את התואר "אח שלי" :) ובמיוחד שמח שהכבילה שבה אתה משתמש הינה כבילה איכותית, אך פה אתה מפספס משהו....הריי לא יכול להיות שאותו כבל מתחבר (אתה מתאר קונדו כסף) גם לסטרימר וגם למחשב.....זאת לא אותה אימפלימנטציה ועל כן היא שונה בתכלית.
לדוגמא:
אם השתמשת בכבל דיגיטאלי (קונדו כסף) מהסטרימר לD\A, הריי שהוא שונה בתכלית מכבל USB מהמחשב לD\A...
או לחליפין כבל USB דו ראשי.
כפי שכולנו יודעים (הריי כולנו חכמים ויודעים את התורה:)) המימוש, שונה בתכלית גם מבחינת זרימת המידע, קיבוליות הכבל, החומר המרכיב את הכבל התורם במידת מה לדרך העברת המידע ועל כן לצליל המתקבל וכמובן הדרך שבה הממיר מתייחס לסטרים (במימוש USB הסטרים כפי שכולנו יודעים נשלט ע"י הרכיב בDAC לעומת סטרימר אשר שולח את הסטרים לממיר כמות שהוא דרך כבל 110\75 אום).
לא יורד לסוף דעתך. יש לי ארבעה כבלי קונדו כסף במערכת. אז בעת ההשוואה, לשני המכשירים היו מחוברים קונדו כסף. לגבי הכבלים שיצאו מהטרנספורטים אל הממירים, נו....פסדר... ברור שהם שונים, אבל זה בעיני בטל בשישים. אגיד לך מדוע- גם בסיטואציה הזאת, הישווינו שני כבלי AES EBU (110OHM XLR) אל מול כבל USB אחד, וההבדלים, למרות שהיו שמיעים אם ממש מתאמצים, לא היו באותו קליבר של ההבדלים בין הטרנספורטים. אז מבחינתי זה זניח.

אז בחלק ה-1 של המשפט אתה חולק עליי (וזה בסדר, אנחנו יהודים טובים) אבל בחלק השני אתה לגמריי יורד לסוף דעתי ולכן כפי המשתמע מהכתוב מסכים איתי.
כי בהחלט התכוונתי למצב שבו המוזיקה יושבת על דיסק שמחובר למחשב (מצב אידיאלי עבור מי ששומע עם מחשב, הריי אין טעם לNAS במצב זה נכון??)
אהההה.... לא מדויק. אני לא רוצה שכל המוסיקה שלי תהיה על המחשב שמנגן, כי דיסקים של SSD הם מאד יקרים בנפחים גבוהים, וגם כי אין פה פיתרון שרידות. אז אוקיי, לעשות באפרינג, בסדר. אבל זה אילוץ של המחשב, הרי באותה מידה סטרימר יכול לעשות באפרינג לתוך RAM.

גם אני נוכחתי לדעת בדיוק כמוך שקיים הבדל לטובה באם הדיסק מחובר למחשב.
לכן שוב, המסקנה שלך היא נכונה עבורך אבל לא עבור משתמש מחשב פר-סה שמשתמש בדיסק אשר מחובר למחשב (פנימית או חיצונית)
גם כאן, כן, יש הבדלים אבל הם ככככככככככככככככככככ"ככככככככככככככ קטנים בהשוואה להשוואה בין הטרנספורטים. זה כמו שנדבר על הבדלים בין מרימי כבלים באותה נשימה כמו הבדלים בין מגברים.

צודק לחלוטין, שמח שירדת לסוף דעתי ולכן אין לי מה להוסיף פה (רק קח בחשבון שזה לא מה שהשתמע ממאמר הדעה שפירסמת)
לא השתמע כי זה לא הסקופ של הדיון. סטרימרים טובים יהיו בהכרח יותר יקרים ממחשב. בשביל זה עובדים עם מחשב ולא עם סטרימר, לא? כי זה זול יותר. אבל כן, אני מסכים איתך שלהשוות סטרימר של 5000 יורו למחשב של 800 זה כאילו "לא פייר", אבל זה עדין שומט את הקרקע מתחת לצידוק ה- VFM של מחשב.

כן, לפעמים כיף להיתרפק על מאמר של סטריאופייל במיוחד שהם אכן משווים (או משתדלים להשוות) השוואה אמפירית בכתבות\סקירות. (דרך אגב, זה קורה גם באתר זה ובעוד אחד לפחות פה בארצנו הקטנה)
ברור שזה לא היתה כוונת המשורר במאמר הדעה שפורסם (ולכן גם לא ציפיתי לכך) אבל קח בחשבון שיש פה איזה דיסאוננס כאשר אתה משווה בין שני מוצרים ששמיים וארץ מפרידים ביניהם מבחינת תימחורית או כפי שאנשים אוהבים לומר: "ערך לכסף" (שונא את המונח הזה, באמת שונא :)!!!)
שמע... הסיבה שטרחתי וכתבתי את ה"מאמר" הזה, שכאמור היה צריך להיות בכלל סתם פוסט בפורום דו-ערוצי, אבל נמר ביקש שאשקיע עוד 20 דקות ואעשה ממנו "מאמר דעה" היא *כי* המסקנות שלי פה היו נחרצות, וכי, לאחר כל השקלולים של עלות, זמן, סאונד, יישום וכו', פשוט קמה בי צעקה לשמיים שאומרת: "מחשב זה פאסה, אחי". מבחינתי, עשיתי את הסטראופייל שלי.

מילה טובה מהלב:
אם אתה כבר כותב ברמה כל כך נעימה ושוטפת, מותר לנו גם לקוות שיום אחד גם כתבה סטייל סטריאופייל תגיע נכון?? :)
זה יקרה כשיהיה לי פורום/בלוג משל עצמי או שנמר וליאור יחליטו שיש להם תקציב לשלם לי עבור המאמרים האלה :), שני דברים שככל הנראה לא יקרו בעתיד הנראה לעין.

דרך אגב, שמעתי פעם את הקיימברידג' (יש להם רק 2-3 ממירים אז לא קשה להבין לאיזה אתה מכוון) והוא לא איזה גרוייסה מציאה...
BTW, סיפור קטן:
יש לי חבר שיש לו כרטיס קול מקצועי (לא אודיופילי כמו שאנו קוראים לזה) שביקש לעשות השוואה בין הקיימברידג' המדובר לכרטיס שלו. בגדול, הוא רצה להבין מה לעזאזל האודיופילים האלה רוצים.
את הקיימבריד'ג הוא השאיל מחנות בתל אביב (נשמור על דיסקרטיות פה)
מסקנת הניסוי?
המחשב (עם הכרטיס קול המולבש שלו) דיי השאיר אבק לקיימברידג' מבחינת רזולוציה ופרטים.
גם כאשר הקיימברידג' חובר למחשב דרך COAX וגם בUSB.
ד.א., הבדיקה התבצעה פעמייים (כי הוא נודניק פרפקציוניסט), פעם בשימוש יציאת RCA ופעם בXLR עם אותה כבילה וזאת כי אמור להתקבל GAIN שונה.
עוד אספר שיש לו מערכת מיקסינג בסיסית לאולפנים עם רמקולים מוגברים מאוד איכותיים אז ל-4 הגברברים שהיו במקום לא היה קשה להבחין.
אני מזכיר לך שפה מדובר גם על DAC שהיה בכרטיס קול ובקיימברידג', כלומר, הישווית פונקציה נוספת.

ושוב המסקנה קצת שונה משלך ולכן כנראה שישנם הבדלים בציוד, בבדיקות, אולי אפילו במוסיקה הנבדקת ולכן לא היתי ממהר להסיק משהו כאן. מה שזה אולי מלמד, שלכל אחד העדפה מסויימת.
"אח שלי", עזוב העדפות. העדפות זה למי שלא יודע לשמוע. למה? כי אם משהו טוב יותר, הוא טוב יותר. רק אחר כך אפשר לאמר: "כן, אבל אני מעדיף את הצליל האחר". לדוגמא: קח את שלמה - כפרה עליו - זבדה. יש לו מערכת מדהימה בבית. כל פעם שאני בא אליו, אני נמס. מבחינת איכות נטו, יש דברים שלא שמעתי באף מקום אחר. אני *עדין* *מעדיף* את שלי בבית. למה? הרגלים, תצוגה אחרת של באס, גיאומטריה אחרת בחלל שעושה לי צליל יותר גדול, וכו'. אבל ההעדפה שלי לא קשורה כהוא זה להערכה של המערכת של שלמה שהיא אחת מהיחידות ששמעתי שמזיזה את המחט.
ויותר מזה, המערכת של נמר לפני שניים-שלושה גלגולים. *אז* היה שם מקום להשוואה לשלי, כי התקציב של המערכות היה +- דומה. ואז, לא אהבתי אותה. היתה לי קצת חריפה, קצת בפנים, קצת לא סלחנית. אז מה? זה אומר שהיא לא טובה? לא. זה אומר שהתרגלתי למשהו אחד, וקיבלתי משהו אחר אצלו.
צריך ניסיון בשביל לדעת איפה נגמרת ההעדפה ומתחילה ההערכה האמיתית. וזה לא רק בתחום שלנו, מין הסתם.

לא אתייחס לחלק ה-1 של המשפט (אם תרצה, נתכתב בפרטי עבור זה) אבל כן אתייחס לזה שאני מכבד את התוצאה שלך ואת המסקנות שלך. אומר רק שלעניות דעתי ונסיוני אצלי ואצל אחרים, המצב לא בהכרח דומה (ללא קשר לטוטאלדאק...).
פשוט כי יש כ"כ הרבה משתנים...
תחליף ממיר D\A, תקבל שינוי כלשהוא,תחליף כבילה, אולי תקבל שינוי, תחליף אימפלימנטציה (USB\AES\FW\COAX\ ממיר מUSB לCOAX) ושוב אולי תקבל עוד שינוי, תחליף רכיבים במחשב, אולי עוד שינוי, תחליף מערכת הפעלה, תוסיף טיפול בחשמל רק לרכיב ספציפי והנה לך עוד אחד...אתה חייב להסכים, יש יותר מידי משתנים.
אני מסכים איתך שיש הרבה משתנים, אבל לא מסכים איתך שהם מונעים מלהגיע למסקנה. אני כן זורם איתך ומסכים לסייג את דבריי "בסט-אפ שלי, עם האוזניים המנוסות שלי, שהוא כנראה יותר טוב, והן כנראה יותר מנוסות משל הרבה אחרים:), שמעתי הבדלים בקלות":). אה כן, וגם ב"סט אפ של המוכר". אגב, קבל קטע: נדמה לי שההבדלים בבית אצלי הוא טטיייפפה פחות מורגשים מאשר אצל המוכר. אבל מצד שני, אני מכיר את המערכת שלי הרבה יותר, וכל הבדל מקבל מיד מעמד של דרמה. מה זה אומר? רק שבעוד סט-אפ היו הבדלים שמיעים.

ד.א., אני משתמש בריג'נרטור (גם למחשב, גם לסטרימרים וגם לדאק) ולכן יש אולי סיכוי שזה תורם לשקט במידת מה ויכול להסביר את התוצאה אצלי.
גם אני.

לגביי האם זה שווה התעסקות??
בוא רק נאמר שהמחשב שלי קרס כבר פעמיים בשנה האחרונה (וזה מבעס לגמריי) אבל כמעט כל הסטרימרים שאני מכיר (כולל אלו שבבעלותי ואלו שלא אבל היתה לי הזכות להנות מהם) אינם לגמריי חפים מבאגים אז זה כבר עניין של גישה למוצר.
בקיצור, לכל סיר המכסה שלו.
אצלי היה מקרה בעייתי במיוחד שאינו רלוונטי עבור אנשים אחרים. אבל... עדין, גם אם לא היתה לי את הבעיה הספציפית שלי, הסטרימר מוכיח עצמו כמקור יציב שאינו דורש תחזוקה או צומי, ועושה דבר אחד בלבד- מנגן מוזיקה. וכל זה בגלל שהוא ROON READY ואין לו ממשק משל עצמו. רק זה, עבורי, שווה אחוזים נכבדים מהכדאיות שלו. וכתבתי על זה.

לדעתי יש כאן עילה לעשות ניסיונות מעט יותר רציניים ומתקדמים על מספר רב יותר של מערכות. השאלה אם אפשר לעשות את הדברים האלה בעזרת עוד אנשים בפורום, ולהתחיל לאסוף כאן את המידע לרווחת הכלל, לטובת הדורות הדיגיטליים הבאים.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
כל הכבוד שאתה ממשיך לענות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
כל הכבוד שאתה ממשיך לענות.
כפרה, מה עוד יש לי לעשות בשבת בצהרים? יש כאלה שרוצים צומי בכוכב נולד או מסטר שף. אני צורך צומי דרך קשקושים שאני כותב בפורום. :)

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
תשמע מתן,
אני יכול לענות לך שוב באריכות, אבל זה יקח זמן והיום יום שבת (היום היחיד שיש לי לשמוע קצת מוסיקה) אז אני מוותר מראש.

בחלק מתשובותיך אתה אומר שלא עוברים למחשב בגלל עלות כספית גבוהה ובחלק אחר, כתבת שהעלות הכספית של דיסק SSD למחשב הינה גבוהה ....(וכנראה לא משתלמת עבורך או עבור הרוב)

דרך אגב, תמיד אפשר להכניס דיסק SSD לNAS - אבל כנראה שגם פה זה עיניין של עלויות.... :)

כנראה שאם "קמה בך צעקה", באמת משהו קרה שם ואני מכבד זאת מאוד, הריי הדבר הכי כיף הוא לגלות משהו חדש וטוב יותר שמניע. חבל שצעקות של אחרים אינם באותה הרמה כדי שתסתכל הצידה לרגע ותבין שיכול להיות גם משהו אחר....
האמן לי, אני לא נגדך, פשוט לא מקבל את העובדה שהסטרימר הינו שובר שיוויון כפי שאתה טוען (לפחות לא אצלי במערכת, אפילו עכשיו כאשר המוזיקה שמתנגנת ברקע היא דרך אחד מהם...)
אני בתובנה שהחלק החשוב ביותר במערכת מושקעת הוא לאו דווקא המקור , אלא הוא: המקור + הממיר D\A.
התוצאה היא שוות-ערך למקור חזק + D\A מצויין ורזולטיבי.
לעולם אחד מהם לא יתן תוצאה מוחלטת (אולי שידרוג אבל לא קפיצת משמעותיתי), שניהם צריכים להיות ברמה הגבוהה ביותר המתאפשרת.

ואם בניים-דרופינג עסקינן, אז לי אין כבלים של קונדו, כמעט כל הכבלים שלי הינם מתוצרת סילטק (ALL THE WAY) מסדרות גבוהות (הפרינס והQUEEN) וזנזטי.
כבלי הUSB והרשת שלי הם מתוצרת חברה יפנית שעופר שחורי מייבא
אז אני דיי בטוח שאני מכוסה בכבילה כמעט כמוך אם לא יותר.

בכל מיקרה, אין לי צורך בצומי :) ולכן אני לא הולך להיות פה דון קישוט. פשוט כי אני לא חושב שזה מספיק חשוב לי וכי יש לי את 2 הפיתרונות ובעיניי כיף לשמוע גם כך וגם כך.
אבל חבל, נראה שאתה לא פתוח ל"עוד דעה" (לפחות לא לעת עתה) בסיגנון המאמר שלך אז בוא נסכים שלא להסכים בחלקו של הדיון שסובב סביב האם סטרימר נשמע טוב יותר. נראה שאין משהו על הכדור שישכנע אותך (לפחות בשלב זה או עד שיבוא משהו אחר "ויפיל אותך" ואני בטוח שזה יקרה מתישהוא בגלל הקידמה האין סופית בתחום הזה).

באמת שאני שמח מכל הלב שמצאת את הכיוון שלך, תאמין לי, למצוא את הכיוון שלי לקח לי נצח והמון כסף.
בגלל זה יש לי פטיפון ברמה גבוהה, מס' סטרימרים, מס' D\A, מספר מגברים - תאמין לי, טירוף כספי שלפעמים נראה לי לא חכם כי אני בן אדם שנקשר לדברים ולכן קשה לי למכור הלאה :)
שבוע טוב ובוא נהנה מהמוזיקה, זה באמת העיקר

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מתן, תודה על הכתבה!
כרגע אני בשלבים הראשונים אבל בבוא היום אני מתכנן לחזור לכתבה ולתגובות.

אגב, הסיבה שנכון לרגע זה אני מתכנן על מחשב ולא חושב על סטרימר היא שימוש בRC.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
תמיד ידעתי שלפני יציאת מצריים היו רק 10 מכות.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
מתנוש, כתוב נפלא ואכן (לפחות גם אצלי) האורנדר נתן בראש למחשב.
אבל לדעתי הצנועה, תוצאה טובה זה שילוב הן של טרנספורט איכותי (סטרימר ייעודי או מחשב) ודאק איכותי.

במקרה שלך, מאחר והדאק נשאר במקומו היה קל לבחון את הסטרימר מול המחשב וכמו שציינת הסטרימר נשמע הרבה יותר טוב (לא היה לי ספק בכלל, ולהערכתי היית מקבל תוצאה זהה גם עם לומין, אורנדר )
יישר כח על הכתבה והזמן שפינית ולמענה לכל התגובות.

וביום שתתיאש "מהטרנספורט" הענתיקה שלך, עדכן אותי.. אולי עוד יחזור למקורות (עושה רושם שהוא מיותר.. יש לך אחלה סטרימר)

יום טוב ואקפוץ בקרוב לביקור

נערך לאחרונה ב:

No32

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אני בעלים של ה D1 כבר שנתיים, מכשיר מצוין , שירות מעולה אני מאוד מרוצה ותוהה מדוע ג החליפו ובמה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני בעלים של ה D1 כבר שנתיים, מכשיר מצוין , שירות מעולה אני מאוד מרוצה ותוהה מדוע ג החליפו ובמה
שינמוך. שיקולים לא בהכרח אודיופיליים טהורים. בכל מקרה הכרתי אחד אחר שרוצה להחליף את המכשיר בטענה שיש לו רעיון איך להגיע לתוצאה דומה בפחות כסף. לא יודע מה זה אומר. לא עניין אותי.
בכל מקרה, היציבות של המכשיר מרשימה, מעבר ליכולותיו הסוניות. אני חייב לאמר אבל שהוא עוד יותר מדגיש כמה טידל נופל מול ניגון קבצים מקומיים איכותיים. מבאס.

נשר1

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הצטרפתי היום ויתכן ואשאל שאלה שאולי נתנו עליה כבר 1000 פעמים תשובה אז סליחה.
אם אני מבין נכון את תפקיד ה-dac הוא אמור לשפר את השמע בעקבות המרה של קובץ דיגיטלי לאנלוגי .
אני משתמש במגבר אנלוגי מרנץ 2270 ושומע מוסיקה מספוטיפי בחיבור איפון בכבל aux . אז אם מקור השמע הראשון שלי הוא האיפון , ואחברהאת האיפון לdac , מראש אני מוריד את האיכות לרמת החוליה החלשה באיפון , אז נה יעזור לי מכשיר dac??

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור