תכנון חדר האזנה

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
שומר נפשו ירחק! להאזנה למוסיקה זה חומר מזעזעז, לא להתקרב, ואם כן - רק במינונים קטנים.
שימוש בחומר הזה לחדר האזנה למוסיקה, כמוהו כשימוש בסם הרגעה לסוסים עבור חתול שסובל מנדודי שינה.
למה מתן?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
כי זה חומר מזעזע.
קודם כל אחרי שנה שנתיים הוא צובר אבק ונראה ג'יפה.
שנית, בגלל שהוא כ"כ "יעיל" למ"ר, קל מאד להשתמש בו יותר מדי, ואז מקבלים צליל כהה ולא מאוזן, שהרי את הנמוכים הוא לא בולע כלל.
בוא נגיד, על תקרה של כ- 40 מ"ר, מספיק שתשים 10 חתיכות כאלה כדי שהצליל יצא מאיזון.

בקיצור, הוא מצוין לחללים שצריך להשקיט לצרכי דיבור, אבל למוסיקה הוא אגרסיבי מדי. הדבר היחיד שהייתי ממליץ לעשות איתו (בהמלצת האיטלקי מ- ACUSTICA APPLICATA) הוא לשים אותו על קיר, בחיבור עם התקרה, ובגובה של 40 ס"מ לכל היותר. אבל זה לא יהיה לעולם טיפול כולל, אלא רק חלק ממנו.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
שמתי מלמין אקוסטי מתחת לשטיח (1 ס"מ) - חבל"ז איזה כיף לדרוך!
אה, וגם יש מצב שזה השפיע לטובה על הצליל :שתוי:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
דוקא לקראת סוף שבוע הנחתי בפינה (יש לי פינה אחת)לוכד בסים משולש נדמה לי גובהה 1.25
http://oranim.com/new/sound_room.php
לא יודע אם הוא בלע בס אבל כניראה ביטל איזה הדהוד שנשמע כמו בס והתוצאה מאוד לטעמי.
סביר להניח כמו שמתן אומר מעט ממנו למ"ר.או לפינות אכן יעיל הוא כי,בס אוהב לשרוץ בפינה.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
327
נקודות
83
דוקא לקראת סוף שבוע הנחתי בפינה (יש לי פינה אחת)לוכד בסים משולש נדמה לי גובהה 1.25
לא יודע אם הוא בלע בס אבל כניראה ביטל איזה הדהוד שנשמע כמו בס והתוצאה מאוד לטעמי.
סביר להניח כמו שמתן אומר מעט ממנו למ"ר.או לפינות אכן יעיל הוא כי,בס אוהב לשרוץ בפינה.

שלויימה שים פעמון אחד בפינה למטה וסידרת את הבס.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43

אין שום מצב שהדבר הזה יעשה משהו משמעותי בבס.
להרוג את לכ השאר הוא יעשה בשמחה. אבל זה לא מה שחיפשנו.

איתי, אם עדיין יש לך התלבטויות - דבר איתי.
היצע חינם זה לא מזיק :מנצח:

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113

איתי, את עדיין יש לך התלבטויות - דבר איתי.
היצע חינם זה לא מזיק :מנצח:
"משהוא משמעותי בבס "זו בעיה רצינית.
אני לא כתבתי על בעיה רצינית שהפריע להאזין.
סביר להניח ולדעתי מוכח שהדבר הזה יכול כן למנוע הדהוד ברמה מסוימת.
אתה לא מרגיש עד שאתה שם הדבר הזה .כמובן אם אכן היה לך איזה הדהוד שלא ידעתה עליו.
יש הבדל גדול בין ביטול הדהוד/ הדהודון,
לבין בליעה של בס .אני לא מקנא במי שיש אצלו צורך בבליעת בסים.
נסחפתם קצת...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
לא, כפרה, לא ירדת לסוף דעתנו. או במינוח אמרקאי: "לא הבנו אחד את השני".

הדהוד הוא בעיה אקוסטית מאד כללית שיכולה להכיל בתוכה הרבה דברים: משטחים מחזירים כגון קירות אשר מעלים את זמן הדעיכה לתדרים הגבוהים ("חדר צועק"); גלים עומדים בתדרי מיד ובס שעושים מועקה, ועוד.

הסונקס מונע "הדהודים" מהסוג הראשון. הבעיה איתו, שבלי ששמים לב, הוא פשוט הורג את המוסיקה, גם כי הוא מוציא אותה מאיזון (אם בולעים רק גבוהים, בצורה שיטתית ויעילה, אז נשארים עם יותר מדי נמוכים), וגם כי בדר"כ שמים יותר מדי ממנו.

הסנאריו הבא הוא הנפוץ ביותר: החדר עושה לנו חור בראש. יש במה חרא, והכל צועק. מה עושים? דופקים סונקס על קיר שלם - על הקיר האחורי, הקדמי, על התקרה, או על שילוב של כמה קירות.
התוצאה במיידית היא הנחתה והמתה של כל התדרים הגבוהים - החדר נרגע, האוזן יכולה לנוח. אבל מה פספסנו?
1. התדרים הנמוכים נשארו באותה עוצמה, והם עכשיו הרבה יותר דומיננטים.
2. בגלל שטרחנו להרוג את האמא של החדר, אז אין "אמבייאנס", וכתוצאה ממנו אין בעיה בשיט.

אחת הדרכים להמנע מחדר שעושה כאב ראש היא לפזר, במקום לבלוע ואז במקום לקבל קרן לייזר של גל קול לתוך האוזן, מקבלים צליל מבוזר , שדועך יותר בקלות, לא עושה פינג פונג בין הקירות, וחשוב לא פחות - עושה הרגשה של חדר גדול יותר.

הפיתרון המלא? פיתרון משולב של דיפיוזרים ובולעים. כמה? למה? איפה? איך? זה רק לגופו של ענין, עם מתכנן אקוסטי.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
מתנוש
באותה חברה מייצרים גם פלטות הרקליט. התוצאה הרבה יותר טובה מהסונקס במיוחד בחדרים קטנים "וצועקים". לפלטות האלו יש ספיגה עדינה מאוד ובגלל הטקסטורה של שבבי העץ מדובר גם בדפיוזר לתדרים גבוהים.
אני השתמשתי בפלטות האלו בכמות קטנה ובלוכד באס פינתי , התוצאה היום מצוינת.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
מתנוש
באותה חברה מייצרים גם פלטות הרקליט. התוצאה הרבה יותר טובה מהסונקס במיוחד בחדרים קטנים "וצועקים". לפלטות האלו יש ספיגה עדינה מאוד ובגלל הטקסטורה של שבבי העץ מדובר גם בדפיוזר לתדרים גבוהים.
יש מצב. לא ניסיתי.
זה יותר זול או יותר יקר?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
זול משמעותית !
מה אתה ער בשעה הזאת ?

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
heraklith הזה נראה מעניין.
מה העלויות שלו?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אם אני זוכר פחות מ 100 ש"ח לפלטה של 120/60 (פחות או יותר)
הוא מגיע גולמי במחיר הנמוך ויקר יותר עם גימור וצבעים שונים.
קל מאוד לצבוע אותו עם רולר בכל צבע שתרצה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
מתנוש
איזה לוכד בס?

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
הי איתי
אני יכול לתת לך טל של אדם שמבין באקוסטיקה ובונה חדרי האזנה,
מניסיון,לא כדאי למלא את החדר בכל מיני לוכדים,דפיוזרים,
לפני שאתה יודע מה מקור הבעיה ואיך לטפל בה,
במידה ואתה מעונין
הטל :0545373834 חננאל
בהצלחה

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
הי איתי
אני יכול לתת לך טל של אדם שמבין באקוסטיקה ובונה חדרי האזנה,
מניסיון,לא כדאי למלא את החדר בכל מיני לוכדים,דפיוזרים,
לפני שאתה יודע מה מקור הבעיה ואיך לטפל בה,
במידה ואתה מעונין
הטל :0545373834 חננאל
בהצלחה

ראשית תודה
שנית, אני בכלל לא בטוח שיש בעיה.
אני בשלבים של תכנון חדר חדש (למרות שהוא כבר בנוי) ובשלב זה אני יכול למנוע בעיות עתידיות..
שלישית, האם תוכל להרחיב קצת אודות הרקורד המקצועי של חננאל? מה המקצוע שלו?

תודה

איתי

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
הי איתי
מהיכרות שלי איתו ,אדם משכמו ומעלה,בעל ידע רחב ועמוק בתחום הסאונד והאקוסטיקה(בונה אינטרקונקטים,כבלי רמקולים,חשמל,מגברים,רמקולים,מתקן,ומיעץ אקוסטי,
ברמה גבוהה),
אני חושב ששיחת טל איתו רק יכולה לעזור ולכוון אותך בהמשך דרכך.
לגבי המקצוע מהנדס אלקטרוניקה כמדומני (לא סגור על זה)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
הי איתי
מהיכרות שלי איתו ,אדם משכמו ומעלה,בעל ידע רחב ועמוק בתחום הסאונד והאקוסטיקה(בונה אינטרקונקטים,כבלי רמקולים,חשמל,מגברים,רמקולים,מתקן,ומיעץ אקוסטי,
ברמה גבוהה),
אני חושב ששיחת טל איתו רק יכולה לעזור ולכוון אותך בהמשך דרכך.
לגבי המקצוע מהנדס אלקטרוניקה כמדומני (לא סגור על זה)
גם שניצל בונה כבלים, והוא רופא שיניים, גם מקצוע מכובד.
מבלי לזלזל בחננאל, (איני מכיר אותו) ומבלי שאני מודע ליכולותיו - אקוסטיקה היא קודם מדע, שמצריך כלי מדידה וניתוח נכון, או תיכנון נכון של החלל. אם לחננאל יש את זה, מגניב.
אם לא, אז אדם עם ניסיון רב בלעזור לחברים עם אקוסטיקה זה נחמד, אבל באופן אישי הייתי משלם כסף רק עבור מישהו שנותן פיתרון כולל - בין אם זה תיכנון חלל מאפס, או מדידה של חלל קיים, בניית תוכנית ובחירת מוצרים לטיפול. (אישית, רק אישית, הייתי עושה את שני השלבים - תיכנון שיגובה במדידות ותיקונים לאחר מכן).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור