שליכט פנימי כפתרון אקוסטי

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ברצוני לשלב אסטטיקה עם אקוסטיקה ולחסוך במוצרים אקוסטיים יעודיים, לחדר יש טיפול בסיסי אך לא מספק ואין ברצוני להכנס להוצאות ונסיונות.
האם למישהו יש ניסיון עם צביעת הקיר שמאחורי הרמקולים או קירות נוספים בחדר בשליכט בצפיפות בינונית וההשפעה על הצליל ?

https://www.google.co.il/search?q=ש...mJ_9bYAhUIXCwKHTAeBKMQsAQIXQ&biw=1920&bih=985

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
הייתי ממליץ לך על טמבורטקס,אבל הבעיה היא שכבר הפסיקו לייצר את החומר.
במקרה ומצאת הרווחת.נכון שהוא לא הכי יפה בעולם,אבל מבחינה אקוסטית הוא "פצצה"!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אולי חלק מפתרון כללי.....אבל כפתרון???

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בעקרון צבע לא נועד לתת פיתרון אקוסטי. היצרנים מיעדים את צבעי הקיר לשתי מטרות:
1. לשמור על התשתית מפגעי הטבע.
2. אסטטיקה.

אבל...: צבע הוא חומר כימי ששמים על הקיר. את צד האסטטיקה משיגים על ידי נוסחאות צבע שבעצם קובעות בליעה והחזרה של חלקים,אלה ואחרים,מספקטרום האור הנראה. את הצד של שמירה על התשתית משיגים באמצעות הוספה לצבע של רכיבים כימיים שמיצרים שיכבה דקה שעודפת את פגעי טבע (קרני שמש,אבק,חום,ושחיקה מכאנית). היום המרכיבים האלה הם נוסאחות מבוססות פלסטיק מדלק פוסילי.

שליכט אקרילי: אפריורית צורך יסוד,לא משנה מה יש היום על הקיר,ואז השליכט. ולא משנה של איזה יצרן. מה שכן:על הקיר,יותר נכן,בין הקיר לטקסטורה של השליכט האקרילי נוצרת שיכבה מורכבת שבנוייה מחומרים פלסטיים. לשכבה הזו כן יש יכולת,מועטה מאוד,בבליעת גלי קול. היצרנים לא מספקים ספספיקציה לכמות הבליעה אבל השכבה הזו קשיחה מאוד,ולכן היסוד שהזכרתי קודם,וככזו היא כן עוצרת גלי קול אבל לא יודע לומר כמה ובאיזו עוצמה ובכל מקרה כמכשיר אקוסטי שליכט אקרילי בפרט וצבע לקיר בכלל הם לא פיתרון.

מאחר ומול פני המסתכל לשליכט האקרילי יש טקסטורה כלשהי,סביר להניח שהטקטורה הזו משפיעה על בליעה והחזרה של גלי קול אבל,אני לא מכיר מחקר או יצרן שאי פעם בדק את זה ובכל מקרה זה ממש ממש - בקטנה.

שורה תחתונה: צבע קירות ו/שליכט אקרילי הם לשמירה על תשתית וליופי לאקוסטיקה...נייט.

מה כן? בתחום הבנייה,צבע לקיר חובה רק בשביל לשמור על התשתית. על הקיר אפשר למצוא פתרונות אקוסטים או בהשמה של לוחות גבס אקוסטים (יש דבר כזה והם ממש לא זולים) או בחפוי הקיר בעץ וטיפול במבודד אקוסטי בין העץ לקיר,או פתרטנות אחרים שהם לא בתחום הבנייה הקלאסי וקשורים לחומרים אקוסטיים שניתנים לתלייה או להנחה על או בקרבת הקיר וזה תחום התמחות אחר לא בטווח הידע של העוסקים בבניין.

אני לא רוצה וגם לא מעוניין לעשות פה פרסומת,סמויה או גלויה,ליצרנים וספקים של בתחום פתרונות אקוסטים בענף הבנייה אבל...אשמח חעזור בפרטי.

בהצלחה.

מנחם

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תודה על התשובות. עברתי כברת דרך עם כמה סוגי פלטות אקוסטיות מספוגים כמו הסונקס הזוועתי, דרך צמר סלעים מוקשה של יצרנים יעודיים נחשבים ועד שילוב של ספוג ולביד (wavewood), לצערי כולם פגעו בצליל בצורה בלתי ניתנת להתפשרות, גם באוזני מאזינים מנוסים אחרים, מפאת גודלו הקטן של החדר3X4 חשבתי אם כבר לצבוע את הקירות למה לא עם שליכט צבעוני בעל מרקם נקבובי שעלותו מאות שקלים בלבד בניגוד לפלטות מקצועיות על פני רוב הקירות שהזכיר מנחם שעלותן מטורפת, בסך הכל השליכט הוא טיח יחסית אוורירי וחשבתי על היתרונות של מרקם זה בחומר שהוא טבעי יחסית.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
זה יכול להיות מאוד יפה אבל לא נראה לי לפחות שזה יספיק.
כן הספוגים זה באמת לא שיא היופי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יש פתרונות שבאופן יחסי נראים אסטטים כמו אלו, המחיר אכן יקר משליכט.

http://www.halilit.com/items/763936-Vicoustic-Multifuser-Wood-36-Light-Brown

http://www.halilit.com/items/763728-Wavewood-Light-Brown-Unit

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גיא תודה על רצונך לעזור, אבל הייתי בסרט הזה וחשוב שאחרים יבינו למה המוצרים שנתת קישור להם עושים כי יופיים כנראה מסיט את שיקול הדעת.
מוצרים אלה באים לתקן בעיות אקוסטיות במיוחד בחדרי ישיבות והרצאות בהם הדיבור האנושי הוא החשוב ולכן הם מדגישים את תחום הדיבור ומפזרים את התחומים האחרים, בחדר האזנה לאודיו הם גורמים לצעקנות בתחום המיד אפילו שהם כותבים שזה מתאים להיי פיי - מנסיון לא.
בחדר האזנה יש עדיפות לחומרים בולעים יותר או פחות ורכים למיקומם וכמות השטח המכוסה. בחדר קטן ממוצע תמיד תהיה הליכה על חבל דק בין מניעת הדהודים וייבוש, לכן ציפוי הקירות בחומר טבעי עם פתחים או נקבוביות כמו החדר בחנות 'פיוז' או שילוב של פלטות צמר עץ למשל הוא הפתרון האידאלי אך העלות היא בלתי סבירה לאדם מן הישוב.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
שים וילון לא עבה מדי בקיר מאחורי הרמקולים.
היה לי קיר עם שליכט בעסק הקודם, לא שמעתי לפני ואחרי, אבל מניסיוני עם חדרים זה בטוח יותר טוב מקיר חלק -
אך ההשפעה מאוד עדינה וכנראה משפיעה על תדרים מאוד גבוהים בגלל השטיחות היחסית
של המרקם.

נערך לאחרונה ב:

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
יש פתרון בדמות טיח אקוסטי- נראה כמעט לבן לגמריי, עובי- 4 ס"מ ונותן מענה בליעה הולם (אני יכול לבדוק נתונים מדויקים)
חסרון- עלות- כ-700 ש"ח למ"ר כולל עבודה (זה חומר שלא ניתן ליישמו לבד- דורש עבודה סופר מקצועית וייחודית)..

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ראיתי בתערוכה שחלק מהקירות כוסו בצמר עץ אך חומר זה מחייב יריעת צמר סלעים מאחוריו ולא יודע אם שמו כזה שם, חומר זול ופשוט להתקנה, השילוב של שבבי העץ מקדימה וחומר סופג מאחוריו אמור לתת תוצאה מאוזנת, מישהו ניסה?

http://www.judea-ex.co.il/Troldtekt_-_צמר_עץ/

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור