שימוש ראוי/נכון בתקציב

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
ההבדל בין DACים גם ברמת "אולטרה הייאנד" ככ מוחשית, מורגשת ובהחלט קיימת.

לא שמעתי DACים ב 200$ או DACים נחותים למינהם
כך שאני לא מכיר העולם הזה, של ממירים נחותים/פשוטים...אולי שם באמת אין הבדלים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ותפסיקו עם האגו שרק אתם מבינים וכל השאר מטומטמים
לא שאני מבין מה זה אומר "גמור" בהקשר זה, אבל בכל זאת נראה לי שיש כאן חוסר הבנה, בטח בעניין של "ותפסיקו עם האגו שרק אתם מבינים וכל השאר מטומטמים".

בוא נתחיל בזה שאין לי שום יומרות להיות הכי ידען והכי חכם כאן. אני לא. אולי לא נתקלת בזה מאז שאתה כאן, אבל כתבתי את זה כבר כמה פעמים. אין לי אפילו תואר אקדמאי. כל הפיזיקה שאני יודע זה מהתיכון (שסיימתי ב-1974) וקצת מאיזה שני סמסטרים בטכניון בעתודה שפרשתי ממנה, כך שיש כאן כנראה לא מעט ששכחו דברים שאני מעולם לא ידעתי.

עם זאת, אני מתמצא בעניינים לפחות ברמה ש"אי אפשר למכור אותי", ומסוגל לזהות בחלק מהמקרים שמישהו מחנטרש. לאלה אני מגיב, לא תמיד מתוך כבוד רב, כי מילא אם מישהו טועה, יכול לקרות לכל אחד, בטח גם לי. אבל יש מביניהם כאלה שגם כותבים שטויות וגם מצדיקים את מה שכתבו.

אני מבין את אלה שהיעדר הכבוד לאחרים מפריע להם. עם זאת, מבחינתי, במצב ההתחלתי, לכל אחד מגיע כבוד בסיסי, ולמי שראוי לזה גם כבוד מעבר לבסיסי, אבל מי שמתעקש על שטויות מאבד את זכותו לכבוד מבחינתי.

יש גם כאלה שמפריע להם שאחרים מתווכחים על דברים שהם לא מבינים, ואני מבין את זה, אבל בכל זאת, זה לא אמור לדעתי להגביל את נושאי השיחה למכנה המשותף שיתאים לכולם. מבחינתי, אין בדיון כזה התנשאות על אחרים, אלא אי-התייחסות לאחרים, מטוב ועד רע.

בכל מקרה, אני לא מגיע מהמקום של "אני המומחה, תקשיבו לי", אלא לכל היותר "נראה לי שהדברים הם כך וכך. אם למישהו זה לא נראה נכון, שינמק למה". אין לי בעיה להודות שטעיתי, להפוך את דעתי, ואפילו להתנצל כשזה במקום, וזה קרה לא פעם אחת. זה אולי לא קורה הרבה, אבל לא בגלל שאני כזה גאון/ידען, אלא כי כשאני לא בטוח במשהו, אני לא מתווכח, אלא או שותק או שואל.

כך שאם למישהו נראה שאני מתנשא או מנסה להוכיח חוכמה/ידע, לפחות ככל הידוע לי זה לא המצב, וכאמור אין לי מה להוכיח כי אני פשוט לא כזה חכם ו/או ידען, ואני לפחות לא מספיק טיפש כדי לנסות להוכיח מה שאני יודע שאינו נכון.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
ידע זה לא מספיק ,יש גם נסיון בשטח ששוה לא פחות , מצד שני ,זה לא כבוד גדול לקבל ממך כבוד ,בעיקר בגלל האגרסיות והזלזול שאתה שולח בכתיבתך העדינה עם ארסיות בין השורות שניתן להבחין בה ללא קושי ,באם היית בא להסביר וללמד מידיעותיך הנרחבות מאוד מתוך חיוביות מסוימת לאדם שאתה מתיחס אליו הכל היה נראה אחרת , אבל מי אני התולעת בגילנו הקרוב ינסה לשנות סגנון שטבוע באישיות ה"עדינה " שלך , בכל מקרה טוב שאתה איתנו ,ואני דווקא קורא בעיון את דבריך ומשדל לרוב לא להגיב מחשש לאלימות שטבועה גם בי לצערי ,סליחה וחג שמח :לב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
ההבדל בין DACים גם ברמת "אולטרה הייאנד" ככ מוחשית, מורגשת ובהחלט קיימת.

לא שמעתי DACים ב 200$ או DACים נחותים למינהם
כך שאני לא מכיר העולם הזה, של ממירים נחותים/פשוטים...אולי שם באמת אין הבדלים.
איזה DAC יש לך ? עם איזה כבל מתחבר למקור כמו מחשב סטרימר וכדומה ?(בקיצור איזה שעון עובד של הסטרימר או של הDAC )

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
אלדר

סרבר מחובר לרשת
כבל AES ממנו לממיר ייעודי.
ומשם ל-פרה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
זה עדיין לא סותר את העובדה שהדבר הכי משמעותי מבחינת הסאונד הוא הרמקולים
עם רמקולים פח לא משנה בכלל ממה המערכת מורכבת
אם הרמקולים טובים DAC קצת פחות טוב לא עושה הבדל גדול.
הרמקולים הם חזות הכל
אגב מרמה מסוימת יש הבדל ממש קטן בין ה DACS
מה שאתה כותב כלל לא נכון. לדאק יש השפעה מכרעת ויכול לחרבן גם רמקולים מצויינים.

נשמח כולנו להוכחה שמרמה מסויימת ההבדל בין הדאקים הוא קטן. אני עוד לא נתקלתי, והקשבתי לעשרות - מהזולים ביותר ועד לסופר יקרים.

אם אתה כותב דבר כזה, תרשום לאיזה דאקים הקשבת ועל איזה ציוד בחנת אצלך בבית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ידע זה לא מספיק ,יש גם נסיון בשטח ששוה לא פחות ,
מבחינתי, ניסיון הוא סוג של ידע, שאינו תוצאה של תיאוריות, אלא של הסקת מסקנות נכונות מהתנסות בפועל.
זה מאוד חשוב ומשמעותי, ואני בהחלט מכבד ומעריך את זה, כולל ספציפית אצלך.

לפעמים יש בעיה עם ניסיון, במיוחד כשמי שהתנסה בשטח הגיע למסקנות לא נכונות, או שהוא מנסה להסביר את תוצאות ההתנסות שלו מתוך ידע תיאורטי שהוא לא הבין. מה שאתה, למשל, לא עושה.

מצד שני ,זה לא כבוד גדול לקבל ממך כבוד ,בעיקר בגלל האגרסיות והזלזול שאתה שולח בכתיבתך העדינה עם ארסיות בין השורות שניתן להבחין בה ללא קושי
אני לא חושב שהכתיבה שלי "עדינה", אבל אכן אין להשוות אותה לזו שלך כשאתה מחליט/נסחף "לפתוח מקלדת" על מישהו... ;)

וכשאני מעריך מישהו -- כמו את @נמר או את @Dan-Cinemart -- אין שום "ארסיות", לא בתוך השורות ולא בין השורות, גם אם אנחנו לגמרי לא מסכימים על משהו.

באם היית בא להסביר וללמד מידיעותיך הנרחבות מאוד מתוך חיוביות מסוימת לאדם שאתה מתיחס אליו הכל היה נראה אחרת
אני לא בטוח שזה היה נראה אחרת, במיוחד אם למרות גישה חיובית או לא-שלילית שלי, מישהו מתעקש על דברים לא נכונים.

בהרבה מקרים זה לא באמת חשוב אם מישהו אמר איזו שטות או לא, אבל כשזה מגיע לכאלה שידוע שיש מי שמקשיב לדבריהם ברצינות, זה מתחיל להיות בעייתי יותר, במיוחד אם מדובר על החלטות קנייה, כשלהטעיית אנשים יש מחיר.

בכל מקרה טוב שאתה איתנו ,ואני דווקא קורא בעיון את דבריך ומשדל לרוב לא להגיב מחשש לאלימות שטבועה גם בי לצערי ,סליחה וחג שמח :לב:
גם אני שמח שאתה איתנו, ולא נכנס איתך לעימותים, במיוחד שבתקופה הדי-ארוכה האחרונה אפילו אין בינינו אי-הסכמות מהותיות

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
אלדר

סרבר מחובר לרשת
כבל AES ממנו לממיר ייעודי.
ומשם ל-פרה.
כל הכבוד ,אבל האם ברור לך שאתה משתמש בשעון של הסטרימר ולא של הממיר בחיבור AES , ויתכן תיאורתית כפי שזה לרוב שהשעונים בממירים יותר מושקעים משעוני הסרבר ,אני רק מסביר שבכדי שהשעון של הממיר יעבוד צריך לחבר USB

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
מסכים איתך אלדר
הדבר ישתנה בקרוב.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
מניח שרוב האנשים פה לא מבינים זאת

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
ההבדלים בין הדאקים והסטרימרים הם אדירים .אם המערכת שקופה מספיק והחדר סביר - ההבדל מורגש מיד לטוב או לרע.
אני רואה מגמה ברורה של המון חברות - ותיקות וחדשות לתת את הטון שם .המון פיתוחים חדשים שם - תוכנות,שעונים ומה לא.
הסיבה ברורה - הסטרימינג נהיה המלך הבלתי מעורער בהפרש פסיכי - מדברים כרגע מספרית -נשאיר את הויכוח האודיופילי בצד.
בסופו של יום הסטרימר/דאק/איכות הכבילה והרשת במקור וברשת הם אלו שיכתיבו את הפוטנציאל של המערכת .

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28

נשמח כולנו להוכחה שמרמה מסויימת ההבדל בין הדאקים הוא קטן. אני עוד לא נתקלתי, והקשבתי לעשרות - מהזולים ביותר ועד לסופר יקרים.

אם אני עושה לך בליינד טסט בין DAC טוב שעולה אלף דולר לאחד שעולה 10 אלף דולר, הסיכוי שתבדיל בינהם הוא די אפסי
העקרון אותו עקרון, הצ'יפים אותם צ'יפים
שלא לדבר על זה שיש חלקים "אודיופיליים" שבהם אתם משלם על השם והקופסא היפה ויכול אפילו להווצר מצב שהמוצר היקר נחות מהזול מבחינת הביצועים.
יקר יותר לא שווה בהכרח טוב יותר.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28

לא אמרתי שלDAC אין השפעה בכלל אלא שהיא מינורית יחסית לרמקולים
רמקולים גרועים שום DAC בעולם לא יגרום להם להשמע טוב
ורמקולים טובים ישמעו טוב גם עם DAC בינוני, זה פשוט לא עובד הפוך.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אם אני עושה לך בליינד טסט בין DAC טוב שעולה אלף דולר לאחד שעולה 10 אלף דולר, הסיכוי שתבדיל בינהם הוא די אפסי
שלא לדבר על זה שיש חלקים "אודיופיליים" שבהם אתם משלם על השם והקופסא היפה ויכול אפילו להווצר מצב שהמוצר היקר נחות מהזול מבחינת הביצועים.
צ'יפים??! זה החלק הכי לא רלוונטי בדאק.

דבר נוסף, תן את רשימת הציוד שלך בבית ועם איזה דאקים עשית טסטים.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
יקר יותר - לא אומר טוב יותר.נכון.
זה שה צי'פ אותו דבר לא אומר כלום על הסאונד שלו.
זה מוצר מאוד מורכב . יש את ההטמעה של הרכיבים,מעגל אנלוגי,פילטרים ומה לא .
מה לגבי DAC מבוסס FPGA ?
מה לגבי איכות השעון וההטמעה שלו וספק הכוח?

אני בטוח ב 100 אחוז שאדם עם אוזן תקינה - ירגיש בהבדלים בין דאק טוב לדאק טוב מאוד לדאק מצוין ויוצא דופן וכמובן ל DAC גרוע.
ואני גם מוכן להתערב שגם ירגיש בהבדל מהותי לא רק בין DAC - אלא גם בין סטרימרים.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
יקר יותר - לא אומר טוב יותר.נכון.
זה שה צי'פ אותו דבר לא אומר כלום על הסאונד שלו.
זה מוצר מאוד מורכב . יש את ההטמעה של הרכיבים,מעגל אנלוגי,פילטרים ומה לא .
מה לגבי DAC מבוסס FPGA ?
מה לגבי איכות השעון וההטמעה שלו וספק הכוח?

אני בטוח ב 100 אחוז שאדם עם אוזן תקינה - ירגיש בהבדלים בין דאק טוב לדאק טוב מאוד לדאק מצוין ויוצא דופן וכמובן ל DAC גרוע.
ואני גם מוכן להתערב שגם ירגיש בהבדל מהותי לא רק בין DAC - אלא גם בין סטרימרים.
ואני מוכן להתערב שאדם יותר יאהב מערכת עם רמקולים טובים עם DAC בינוני מינוס ולא יאהב מערכת עם DAC של מיליון דולר כשהרמקולים בינוניים מינוס.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
ואני מוכן להתערב שאדם יותר יאהב מערכת עם רמקולים טובים עם DAC בינוני מינוס ולא יאהב מערכת עם DAC של מיליון דולר כשהרמקולים בינוניים מינוס.
מה הקשר למחיר ?
למה צריך להתפשר ?
מה לגבי זה שלא יאהב את שניהם?
אתה מפשט דברים בצורה מאוד קיצונית.מאוד קשה לנהל דיון ככה .בהצלחה בהמשך הדרך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני לא כל כך מבין את הוויכוח הזה. הרי ברור שהשרשרת אינה חזקה יותר מהחוליה החלשה שלה.
אם הרמקולים טובים, הם יחשפו את חסרונות הרכיבים האחרים במערכת, והתוצאה יכולה להיות נוראית.
אם הרמקולים בינוניים מינוס, הרכיבים הטובים לא יבואו לידי ביטוי והתוצאה יכולה להיות נוראית.

===============
העיסוק בזה מזכיר לי את הוויכוח בין האיברים בגוף, איזה מהם צריך להיות הבוס:
  • המוח הסביר בלהט, שמאחר שהוא שולט ומפעיל את כל איברי הגוף, הוא צריך להיות הבוס.
  • הרגליים טענו, שמאחר שהן לוקחות את האדם לכל מקום שהוא מתאווה לסור אליו, מן הדין שהן יהיו הבוס.
  • הקיבה הרגישה, שהיא זו אשר מעכלת את המזון ולכן רצוי מאוד שהיא תהיה הבוס.
  • העיניים, בלהט רב, הסבירו שהן, ורק הן, מועמדות לתפקיד הבוס, מאחר שבלעדיהן יהיה האדם חסר יכולת.
ואז העמיד חור התחת את מועמדותו לתפקיד. כל האיברים פרצו בצחוק אדיר.
חור התחת לא אמר כלום. פשוט נסגר.

המוח נהיה מעורפל, הרגליים רעדו, הקיבה כאבה וסבלה מהלחץ, הידיים נחלשו, העיניים פזלו ולא ראו את שלפניהן, ולקראת היום השישי, בחרו כולם פה אחד בחור התחת למנהל כללי.

תחליטו אתם מה המשל ומה הנמשל, אם זה בכלל מתאים לכאן.
===============

וחזרה לנושא, לדעתי די ברור שהרמקולים משפיעים הכי הרבה ובאופן המהותי ביותר על גוון הצליל, לכן כדאי להתחיל מהם, ולשמוע הרבה סוגים, וטכנולוגיות שונות, כולל פלאנארים ושופרים, עד שמתאפסים על מה שאוהבים. כיוון שיש עניין של התאמה בינם לבין ההגברה, יש להתאים להם את ההגברה ולא להיפך. גם כאן מומלץ לבדוק כמה טכנולוגיות שונות, כולל קלאס A, מנורות, וכד'.

בין המקור להגברה יש פחות עניין של התאמה, ולכן אפשר להמשיך לשם כשלב השלישי. זה לא אומר שהמקור לא חשוב, או לא משפיע, אלא רק שזה הסדר ההגיוני בגלל האילוצים שצויינו.

ומהסדר גם לא בהכרח נובע יחס המחירים בין הרכיבים.

Tuta

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
18
א. אולי סיימנו ואולי לא.
ב. ילדות קטנות לא רבות על אודיו.
ג. מופרך, כי כשיש סתירה, לכל היותר אחד צודק, ויתכן שאף אחד.
ד. אפשר, רק שהתוצאות יהיו שונות.
ה. נכון. מה שחשוב זה המוזיקה, ויכולים להיות עוד דברים חשובים, כמו הסאונד של המוזיקה.
ו. מאיפה המצאת את "שרק אתם מבינים וכל השאר מטומטמים"? איפה בכלל היתה התייחסות ל"כל השאר"?

ו-ז' -- למה אתה חושב שמישהו צריך את הטפות המוסר שלך? :(
בכל פעם שאתה מצטרף לדיון אתה שופך ארס ... פשוט מקלקל את ההנאה שיש בפורום. אתה בן אדם מבוגר - תשלוט על עצמיך, תקרא את מה שאתה כותב לפני שאתה מפרסם. לא בכל דבר צריך להסכים אבל קצת כבוד ודרך ארץ לזולת. (כן - אני יודע שתגיב לי עכשיו - אתה תמיד צריך להגיד את המילה האחרונה... )

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור