שאלה לגבי מחט של פטיפון .

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
בשעה טובה התחדשתי בפטיפון והשקעתי על מחט יקרה ואיכותית
ורציתי לשאול כמה זמן צריך לתת לה הרצה
אייל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא "לתת לה הרצה".
להאזין למוזיקה.
או שהסאונד ישתנה תוך כמה וכמה שעות, או שלא. מציע שלא לעסוק בזה כלל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש אייל.
"הרצה" למחט זה עניין של מספר שעות, שב ותהנה ממוזיקה כפי שרשם עמיר.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
תודה רבה על העזרה :בעד:

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני מסכים שהכי חשוב להאזין למוזיקה, אבל ה-burn in קיים גם קיים ולפעמים ההבדל יכול להיות משמעותי. מהמעט שראיתי ושמעתי - משהו כמו 20 שעות. בקרטרידג׳ החדש שלי לפחות ההבדל בין לפני ואחרי היה רחוק מטריוויאלי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מסכים שהכי חשוב להאזין למוזיקה, אבל ה-burn in קיים גם קיים ולפעמים ההבדל יכול להיות משמעותי. מהמעט שראיתי ושמעתי - משהו כמו 20 שעות. בקרטרידג׳ החדש שלי לפחות ההבדל בין לפני ואחרי היה רחוק מטריוויאלי.
נראה לי שפיספסת את הנקודה.

אין טענה שהסאונד לא משתנה, ו/או שהשינוי אינו משמעותי, ו/או שזה לא לוקח זמן משמעותי.

השאלה הייתה "כמה זמן צריך לתת לה הרצה?"

והמשמעות של התשובה שלי היא שאין כאן שום פעולה שכדאי לעשות במהלך ה-break-in מעבר ללשמוע מוזיקה, כולל לא "לתת זמן", ושיתכן שתוך זה הסאונד ישתנה, בהרבה או במעט, ויתכן שלא, וזה יכול לקחת כמה וכמה שעות, אפילו כמה עשרות שעות, תלוי בראש עצמו, בתקליטים (למשל תקליטי "12 רועשים במהירות 45 משפיעים מהר יותר מתקליטי 10" שקטים במהירות 33), ברזולוצית המערכת, ברגישות המאזין, ומשלב מסוים והלאה, אולי גם בדמיון שלו.

יש כאלה שעושים מה-break-in פרויקט שלם, כולל לקנות תקליטים מיוחדים, ולעשות כל מיני השוואות בין מה שהם שומעים לזיכרון של מה שהם שמעו לפני X שעות, מה שממילא אינו אמין, כי זה לא לוקח בחשבון את העובדה שהזיכרון לפרטי צליל הוא קצר-מועד, לא הרבה שניות, ואת העובדה שיש כאן סיכוי גבוה להטייה.

לדעתי, העיסוק בזה טיפשי -- זה חד-פעמי, קצר וחולף -- עדיף פשוט לשמוע מוזיקה, וזה יעבור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור