רמקול חדש

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מ-ד-ה-י-ם!!!!!

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
רמקול
בבסיסו מגבר לבס , על ידו מונו בלוק שפופרתי
ממוקם על יד פינת החדר המטופלת בסגירת הפינה(בולם באסים) ועל הקיר הצידי התחלתו של דיפיוזר עם בליעה- כול אילו מאפשרים להעמיד את הרמקול הפינה מבלי לחטוף גלים עומדים ובסים מהדהדים.

http://www.upfree.net/7527984

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איזה סטנד זה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נראה מדהים אני בטוח שנשמע יותר מכך :)

avigdor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מדהים לחשוב שיש בארץ אודיופילים שהולכים "עד הסוף".
אנשים נוסעים לתערוכות להקשיב למערכות כאילו ואחרות בעוד הבחור יושב לו בבית ומאזין.
מה יש שם בין הרמקולים?

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
נראה מדהים!
דרוש אומץ לקנות משהו שנראה כך...
כנראה באמת יש לו צליל מדהים.
DIZ - הוא דומה משהו חיצונית לאוונגרד, מה השוני המהותי בינם?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
חבל'ז,כל הכבוד יפה ביותר.
תתחדש ותהנה.(Y)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יפה מאוד, תהנה!
באיזה מרחק אתה יושב מהרמקולים?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נראה פצצות לגבות...

מבחינה אסטתית אני אישית לא מצליח להתחבר לשופריים...

בכל אופן משתתף בשמחתך על כך שבשלב זה הגעת לתוצאה המשביעה את רצונך...

שלמה

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תודה וכמה תשובות

נמר- איזה סטנד שאלת?

מרחק האזנה- מהנקודה שהתמונה הראשונה צולמה, רק שהצילום היה מאחורי הספה ומנקודה גבוהה יותר. פרקטית 4 מטר קו אלכסוני מכל רמקול.

באופן כללי כמה דברים על שופריים:
מצורף מאמר קצת קשה לקריאה , אלא אם אתה חובב מתמטיקה, בניסיון להסבר על תכנון רמקולים שופריים
http://www.audioxpress.com/magsdirx/ax/addenda/media/kolbrek2884.pdf
ולינק יותר ידידותי
http://www.geocities.com/la1zka/
משמאל ללחוץ על הלינק HORN ואחר
Horns in general

לגבי הקשר לאוונגרד- אין קשר והצורה החיצונית של שימוש בשופרים בעלי צורה הנ"ל אינה ייחודית לאונטגרד.

אני לא משתגע על אוונגרד דואו מהסיבות הבאות: סוג של צביעה אופיינית במיד, יחידת הבס לא משהו , אינטגרציה בין הבס והתדרים הגבוהים לא מדהימה טעמי והכי חשוב, תחושתי היא של צליל חושפני שנזרק עליך ישירות.
זה אינו אומר שזה לא רמקול טוב. באוונגרד ובהורן בכלל, הסטאפ הוא קריטי.כל דבר משפיע ובא לידי ביטוי(מישהו רוצה להתערב שיש הבדלים שמיעים בין כבלים???:p:cool:;)).
לעובדה שהרמקול מאוד נציל מספר משמעויות:
הגברה מינימאלית "מעיפה" אותו לשמיים. כל דבר נשמע.מצד אחד שומעים יותר פרטים יותר דינאמיות אבל מצד שני שומעים גם יותר את כל הבעיות.
אם יש ברמה כזו או אחרת, רעש פנימי של מכשירים אלקטרוניםEARTH LOOP
כבל שמתפקד גם כאנטנה , התאמות לא טובות בציוד ועוד. כלומר כדי להגיע לתוצאה טובה צריך ממש להשקיע בסטאפ מאמץ וירידה לפרטים באופן ניכר. רמקול דינאמי של 90 דציבל, חלק מהרעשים במערכת לא נשמעים אבל כך גם חלק מהפרטים, ובכדי להתחיל לגרד דינאמיות של רמקול שופרי צריך הגברה בריאה.
להפתעתי , התוצאה הצלילית היא מצוינת כבר במכה ראשונה בו הסווינג חובר ליתר המערכת (עם שינוי כבל בין הסידי לפרה). בכל אופן ישנם אנשים שניסו המון אפשרויות על הרמקול הזה ושני אילו שאני מכיר מחזיקים היום בהגברה דומה. היות והצליל בסווינג הוא לא עניין של טעם(צבע כזה או אחר) אלא עניין של אמת, אני אנסה עוד השנה את השילוב שהם משתמשים.
הסווינג , למרות שזורק את הסאונד קדימה איננו "חד" כמו האונגרד(למרות שאם מכוונים אותו ישירות על המאזין יש תחושה של "עודף"), מה גם שהכיוון הצבתו המומלץ הוא בהצטלבות מאחורי המאזין. הבס מדהים, לא שמעתי כזה בשום מקום. אוויר ודיוק בלי התחושה של גל הדף.כנראה כמות האוויר שצריך להניע כדי ליצור את האפקט הצלילי, אינו גדול.
הטונאליות של הבס מאוד ברורה. אינטגרציה מעולה בין הבס למיד .
הבניה של הסווינג שונה לחלוטין מהאוונגרד בכל פרמטר. הם לא דומים.לא ביחידות ההורן,לא מהחומר מהם הם עשויים, לא בדריברים,לא בתיבה המיוחדת של הסווינג ולא בהגברה של התדרים הנמוכים.
לגבי הצורה חיצונית:
השאלה היא של סדרי עדיפות.
מי שחושב שציוד אודיו זה (גם) קישוט לבית, שיבושם לו. חלק מהשוק אומר את זה ולכן יש רמקולים עם עיצוב שיתאים לסלון פולני או איטלקי.אני בטוח שיש כאילו שהעיצוב בא על חשבון איכות צליל. אני בטוח שחלק מהרמקולים מושקע בהם ממון ומחשבה בצד העיצובי אסטטי ועל זה משלמים.
אני בגישה שציוד אודיו אמור לעשות רק דבר אחד - להשמיע מוזיקה.
אשתי והילדים טענו שרמקול נראה משונה עד מכוער.
אני לא הייתי מציב את הסווינג בסלון:(, אבל בחדר האזנה ייעודי.... אין בכלל שאלה.:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גידי בעצם עם שופרים כאלו יש חשיבות למשולש ומיקום האזנה כמו ברמקולים רגילים?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בהחלט, אולי אפילו יותר קריטית מרמקול דינאמי(בהכללה).נדמה לי שבאוונגרד נקודה האזנה היא מאוד מצומצמת וקריטית. בסוינג , טיפה פחות.
מצד שני רמקולים "שופריים" (אך לא נצילים) כמו דובל או MBL עם פיזור היקפי, שם נקודת האזנה פחות קריטית.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
(Y)

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היות והצליל בסווינג הוא לא עניין של טעם(צבע כזה או אחר) אלא עניין של אמת,

האם המתכנן ההולנדי מצא את הגביע הקדוש ? האם רשם על כך פטנט? או שמא עדיין, בכל זאת ולמרות הכל- העניין סובייקטיבי לחלוטין :מבולבל: :rolleyes:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ממתין לך לרישום הפטנט

אכן סוביקטיבי אבל יש בהחלט גם מאפינים אוביקטיבים.

e&k

עוסק בתחום
מעורבות
61
נקודות
28
הבהרה אוונטגרד !

אני מכיר היטב את האוונטגרד ואין ספק שהוא רמקול מהמשובחים ביותר בתחום ההורן.
כמי שחי עימו שנתיים שמעתי גם אני תוצאות לכאן ולכאן, התוצאה ברמקול נובעת במפורש מאינטגרציה בין הרכיבים ,וללא ספק ככל שהעמקתי טיפול בסט אפ התוצאות המעולות לא איחרו לבוא.
בנוסף קיים לא מעט חומר ברשת לגבי הניטרליות של הרמקול לעומת אופי בולט של רמוקולי הורן מהטובים בעולם .
לכן אני מקבל את דעתו של הכותב לגבי הרמקול (בקונפיגורציה לא מתאימה), יחד עם זאת מי שכותב על צביעה אופינית במיד כנראה לא שמע אותו בסט אפ המתאים !
האוונטגרד רמקול סופר נייטרלי בהשוואה לחברות אחרות אך צריך התאמה לציוד .
מניסיון ככל שהרמה ברמקולים גבוה יותר כך הוא יהיה תובעני יותר בהתאמה ופחות סלחן ולהיפך .
אשמח לקבל הזמנה להאזין לרמקול החדש שקבלת ,נראה מעניין ,לא שמעתי אותו אולי יש חדש תחת השמש ??
ותתחדש ותהנה . (Y)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נשאלת השאלה

אם זה רמקול מאוד טוב (ואני לא טוען לכאן או לכאן) וגם לא רמקול זול, למה צריך להתאמץ כל כך הרבה כדי להגיע לסטאפ טוב?
שמעתי גם דיעות של אנשים כמוך שהצליחו להגיע לסטאפ מעולה עם האוונגרד. הרושם שלי שזה מהמצבים של צל"ש או טר"ש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור