ראיון עם יואב גבע

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
סליחה על השאלה, @clip99 ישבת פעם בחלל מטופל כמו שצריך אקוסטית ובתוכו מערכת משובחת באמת שמי שרכש אותה לא דפק חשבון למחיר והשמיע לך אלבום שאתה מכיר ואוהב?
סליחה על השאלה , אבל איך אפשר להסיק ממנה ולו מסקנה מעשית אחת?
1 - יומרה לקשור קשר בין "משובחת באמת" לבין מחיר גבוה
2 - ניסיון לקשור בין מוזיקה מוכרת ואהובה לאיכות שמע , שלא יכולה , כך מסתבר מהשאלה, להתקיים עם יצירות לא מוכרות
3 - הנחה שניתן להבחין באיכויות העדיפות רק עם טיפול אקוסטי , כאשר בפועל יכול להיות מצב שהתוצאה תהיה נחותה , גם במדידות וגם בחווייה , ביחס לציוד אחר .
4 - התעלמות מההטיות שאחד עלול לפתח בתרחיש האזנה בו הוא יודע שהחלל מטופל , המערכת סוף הדרך והמחיר שלה ממתין בסוף הדרך .

לכן אין מנוס מלקבוע שהקושיה שלך חסרת ערך פרט להיבט הרכילותי , אם כבר ואם בכלל ומנוסחת ממקום של התייחסות לגופו של אדם במטרה לשמש ככלי ניגוח . אבל אם אתה כזה סקרן , כן , אבל עם מערכת סבירה , לא כזו "ללא חשבון" .

אבל אתה בוחר לא להתמודד עם "ההנדסה". אני מעדיף לבחור את שני העולמות. אני אשאל מנקודת מבט הנדסית למה יש הבדלים בין שתי מערכות. ומצד שני אני אשאל מנקודת מבט פסיכולוגית/חקר המוח למה ההבדל הזה נשמע לי יותר נעים .

ההיפך , אני מגיע מהמקום של ההנדסה והמדידות בניגוד אליכם שנמנעים ממנה כמו מאש . אגב יהיה מעניין לשמוע את תשובתך לשאלה השניה .

אני בהחלט מסכים עם דבריך בכל הקשור לפן הפסיכולוגי של הדברים והקשר הישיר שאנחנו עושים בין תמחור לאיכות.
העניין הוא, שאני חושב שאתה לא באמת מחדש כאן משהו.
אין לי מנהג או רצון להתפרץ לדלתות פתוחות , ואני לא מוצא טעם בהטפה למומרים . ההבדל הדק (מאוד) באבחנה בין ציוד אודיו יוקרתי לשאר מוצרי יוקרה , הוא בערך המוסף שכל אלה נושאים (לכאורה , לעתים) מעבר לפונקציונליות ומעשיות על פני מקבילתם העממית : בעוד שבאופן מסורתי ערך זה נגזר ממשתנים ומאפיינים כמו פוטנציאל אספנות/תשואה על השקעה , עיצוב , שימוש בחומרים , מיתוג/יוקרה וכו' הבלי שאר רוח טפלים אך אובייקטיביים וברי כימות והערכה , ככל שמדובר בציוד אודיו התמונה מתהפכת והערך המוסף העיקרי , אם לא היחיד (מטבע הדברים - אלמנט ה"פוזה" , לא קיים , אם בכלל , מעבר לחוג המכרים המצומצם יודעי הדבר שבעל הציוד מארח בביתו) הוא עליונות אודיטורית חווייתית אותה מתעקשים בעלי הציוד להדביק לו - ללא בסיס עובדתי , ומשכך לא ניתן להגדיר ערך מוסף זה ע"פי אותן אמות מידה ומשקל כמו שאר הערכים לעיל. כך שאם לא היית מודע להבדל הזה , אולי חידשתי לך משהו - ואפילו אם לא , יש כאן הרבה הרבה כאלה שעבורם מדובר בחידוש ואולי בכלל ניעור תפיסות מוקדמות - אם תרשה לי לשפוט מהתגובות להן אני זוכה .

אני אומנם בודק ועושה יםםם שווט אאוטים לפני שאני קונה משהו, אבל יש דברים/מוצרים שאני מעדיף לא לדעת ולא לבדוק. ביודעין.
אל תגע לי בווילסונים שלי ואל תציע לי לעשות מולם שווט אאוט של מוצר שעולה רבע....
מצטער , אתה כרגע נגעת בגביע הקדוש שלך בעצמך ; עצם העובדה שאתה , כשחקן מיודע ומנוסה היטב - בניגוד להדיוטה טירונית בתחום האודיו, נמנע ביודעין מהרעיון לעמת אותו עם אחרים אינה נובעת מהחלטה שרירותית ומעידה כאלף עדים על חוסר רצון להכיר במציאות בה ספל החרס הפשוט נושא את אותה תמורה . התוצאה הבלתי נמנעת היא הטלת ספק שמשליך באופן לא מודע על חוויית השמע , שאחרת היתה יכולה להיות מהנה יותר .
הגול העצמי, הכשל הזה , מתעצם על אחת כמה וכמה כשההחלטה על ההשוואות שאתה כן עורך מתקבלת על פי גחמה , עדות לכך שהמודעות שלך להטיות אפשריות קיימת (גם אם אינך עורך את ההשוואות באופן עיוור) , ומיתוסף לחוסר ההגיון הצרכני המתלווה כדרך קבע ברכישות מסוג זה , ברוב המקרים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אנא קח זאת כביקורת בונה:
היכולות הרטוריות שלך אומנם מרשימות, אך לעיתים אתה נוטה לסבך את הדברים במילים מפוצצות והגדרות לא טריוויאליות, אשר גורמות לצד השני להתייאש באמצע הקריאה וזאת כאשר אפשר להעביר את המסר באופן פשוט וברור יותר.

ולגופם של דברים:

לא מדובר בבדיקות מקיפות על סמך גחמה, אין לי מושג כיצד הגעת לזה.

הבדיקות שלי ל-מגברים, סטרימרים, סאב וופרים, מקרנים, פרוססורים, כבלים, הן מקיפות באופן חסר תקדים בארץ ואפילו בחו"ל.
מעולם לא נתקלתי בבדיקה שמישהו שהעמיד:
Nagra HD , מול Dagostino Momentum , מול Nagra Classic, מול Lyngdorf, מול Ayre , באותו חלל ועם אותה אלקטרוניקה, בו זמנית, כאשר עשרות אנשים מגיעים להתרשם מהדבר היוצא דופן הזה.
ובסוף, מחליט למכור את שני המוצרים האולטרה יקרים שנמצאים בבעלותו המלאה, רק על מנת לקנות מוצר שלישי , שנשמע טוב יותר משניהם, כאשר הוא לא "נכנע" לתכתיבים של מיתוג או תמחור.

עם זאת, אני לא טלית שכולה תכלת ויש אכן מוצרים שאני לא רוצה לבדוק. תהרוג אותי. במובנים מסוימים, אני גם חלק מהמטריקס הזה. מודה.

אני fan boy של ווילסון למעלה מ 20 שנה ואני מכיר בעובדה כי קיימים רמקולים שנשמעים טוב יותר מהחברה ה- Over Priced הזאת וכנראה גם עולים הרבה פחות, אבל לא רוצה לשמוע את אותם מוצרים מול ווילסון ואני סבבה עם זה.
אולי אתבגר מתישהו..

לאור זאת, אני חייב להיות זהיר שאני מבקר אנשים שבוחרים לא לבדוק ביסודיות את המוצר שהם קנו, שנרכש ככל הנראה מטעמי מיתוג, יוקרה, שיקולים פסיכולוגיים, או סתם בדיקה אצל היבואן (השווה כקליפת השום)...בעודם מצהירים שהמוצר משול לגביע הקדוש.

רן.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לא מדובר בבדיקות מקיפות על סמך גחמה, אין לי מושג כיצד הגעת לזה

החלטה שמתקבלת בהיעדר רציונליזציה , כמו האיפה והאיפה שאתה מנהיג בין מועמדים לרכישה משמעותה גחמה . זו לא המצאה שלי , אלא הגדרה קיימת . החיזוק לכך נמצא בדבריך :

"אני לא טלית שכולה תכלת ויש אכן מוצרים שאני לא רוצה לבדוק. תהרוג אותי. במובנים מסוימים, אני גם חלק מהמטריקס הזה.. אני fan boy של ווילסון … ואני מכיר בעובדה כי קיימים רמקולים שנשמעים טוב יותר ..וכנראה גם עולים הרבה פחות, אבל לא רוצה לשמוע את אותם מוצרים מול ווילסון ואני סבבה עם זה. אולי אתבגר מתישהו.."

כלומר , ההדרה שאתה מנהיג במקרה של הוילסונים מקורה בגחמה שלך , שאתה עצמך לא יודע או לא רוצה להסביר . זה לגיטימי בהחלט , אך מאידך לא ניתן להשתמש בזה כתימוכין כלשהם לטענות בנושא זה ולכל היותר מדובר בהבדלה תמוהה , מתוך האימוץ שלך של שתי אסכולות מנוגדות .

עם זאת מסכים שיש מקום לתקן או לחדד את מה שכתבתי , אז במקום "ההחלטה על ההשוואות שאתה כן עורך מתקבלת על פי גחמה" , קרא "ההחלטה מה לא להשוות מתקבלת עפ"י גחמה" . אין בכך כמובן משום מתיחת ביקורת חלילה על ההשוואות שאתה עורך , שההערכה להשקעה בהן ולנכונות לחלוק אותן עם הקהילה כבודה במקומו עומד , גם מצידי . לא היתה לי כוונה לומר שההשוואות הן גחמה , אלא ההחלטה באילו מקרים (לא) לבצע אותן.

כל מה שכתבת הוא טוב ויפה אך לא קשור לעניין מה גם שאתה בעצם מסכים איתי , וגם אם התקבלה אצלך תחושה שאולי אתה נדרש להצדיק או להעמיד את הרכישות שלך במבחן הביקורת שמתחתי על הפסיכולוגיה ששולטת בטקטיקות שיווק וקבלת החלטות צרכניות בתחום האודיו האיזוטרי כבעלים גאה של רמקולים שנמצאים , מה לעשות , בטווח הביקורת עקב המניעים לרכישתם והמיצוב שלהם - לא זה המצב , מה שמחזיר אותי בעצם להסתייגות הראשונה שלך - "אני חושב שאתה לא באמת מחדש כאן משהו" – לא היתה לי כוונה לחדש , אלא לבקר ולתאר את האנומליה , ככתוב בהודעה 81 למעלה .

לאור זאת, אני חייב להיות זהיר שאני מבקר אנשים שבוחרים לא לבדוק ביסודיות את המוצר שהם קנו, שנרכש ככל הנראה מטעמי מיתוג, יוקרה, שיקולים פסיכולוגיים, או סתם בדיקה אצל היבואן (השווה כקליפת השום)...בעודם מצהירים שהמוצר משול לגביע הקדוש.
מי שגר בבית מזכוכית.. אבל אני לא.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
כל מה שנותר לי להגיד הוא....סבבה...:)

וכמובן לאחל לך שנה טובה ולהשאר נאמן לדרכך.

רן

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
כל מה שנותר לי להגיד הוא....סבבה...:)

וכמובן לאחל לך שנה טובה ולהשאר נאמן לדרכך.

רן
יפה אמרת רן.
אני ממש מתפעל איך בכמה מילים בודדות הצלחת לסכם במדויק ולהעמיק הרבה יותר מכל מגילות המילים שנאמרו לפניך.
(זה לא נכתב בציניות בכלל. הפרשנויות הארכניות טרחניות והפסאדו מדעיות על איך ולמה בנאדם אמור להנות מהתחביב שלו וכמה הוא אמור לשלם על הנאתו זו, והכל מתוך איזה סגפנות ואמונה פנימית לוהטת של נזיר ישועי, באמת כבר יצאו מהאף).

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
מבחינה פילוסופית תועלתנות clip הקדים
את זמנו, רק הוא יודע מה פשר התוכן המסוגנן.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
סליחה על השאלה , אבל איך אפשר להסיק ממנה ולו מסקנה מעשית אחת?
1 - יומרה לקשור קשר בין "משובחת באמת" לבין מחיר גבוה
2 - ניסיון לקשור בין מוזיקה מוכרת ואהובה לאיכות שמע , שלא יכולה , כך מסתבר מהשאלה, להתקיים עם יצירות לא מוכרות
3 - הנחה שניתן להבחין באיכויות העדיפות רק עם טיפול אקוסטי , כאשר בפועל יכול להיות מצב שהתוצאה תהיה נחותה , גם במדידות וגם בחווייה , ביחס לציוד אחר .
4 - התעלמות מההטיות שאחד עלול לפתח בתרחיש האזנה בו הוא יודע שהחלל מטופל , המערכת סוף הדרך והמחיר שלה ממתין בסוף הדרך .

לכן אין מנוס מלקבוע שהקושיה שלך חסרת ערך פרט להיבט הרכילותי , אם כבר ואם בכלל ומנוסחת ממקום של התייחסות לגופו של אדם במטרה לשמש ככלי ניגוח . אבל אם אתה כזה סקרן , כן , אבל עם מערכת סבירה , לא כזו "ללא חשבון" .

ההיפך , אני מגיע מהמקום של ההנדסה והמדידות בניגוד אליכם שנמנעים ממנה כמו מאש . אגב יהיה מעניין לשמוע את תשובתך לשאלה השניה .

אין לי מנהג או רצון להתפרץ לדלתות פתוחות , ואני לא מוצא טעם בהטפה למומרים . ההבדל הדק (מאוד) באבחנה בין ציוד אודיו יוקרתי לשאר מוצרי יוקרה , הוא בערך המוסף שכל אלה נושאים (לכאורה , לעתים) מעבר לפונקציונליות ומעשיות על פני מקבילתם העממית : בעוד שבאופן מסורתי ערך זה נגזר ממשתנים ומאפיינים כמו פוטנציאל אספנות/תשואה על השקעה , עיצוב , שימוש בחומרים , מיתוג/יוקרה וכו' הבלי שאר רוח טפלים אך אובייקטיביים וברי כימות והערכה , ככל שמדובר בציוד אודיו התמונה מתהפכת והערך המוסף העיקרי , אם לא היחיד (מטבע הדברים - אלמנט ה"פוזה" , לא קיים , אם בכלל , מעבר לחוג המכרים המצומצם יודעי הדבר שבעל הציוד מארח בביתו) הוא עליונות אודיטורית חווייתית אותה מתעקשים בעלי הציוד להדביק לו - ללא בסיס עובדתי , ומשכך לא ניתן להגדיר ערך מוסף זה ע"פי אותן אמות מידה ומשקל כמו שאר הערכים לעיל. כך שאם לא היית מודע להבדל הזה , אולי חידשתי לך משהו - ואפילו אם לא , יש כאן הרבה הרבה כאלה שעבורם מדובר בחידוש ואולי בכלל ניעור תפיסות מוקדמות - אם תרשה לי לשפוט מהתגובות להן אני זוכה .

מצטער , אתה כרגע נגעת בגביע הקדוש שלך בעצמך ; עצם העובדה שאתה , כשחקן מיודע ומנוסה היטב - בניגוד להדיוטה טירונית בתחום האודיו, נמנע ביודעין מהרעיון לעמת אותו עם אחרים אינה נובעת מהחלטה שרירותית ומעידה כאלף עדים על חוסר רצון להכיר במציאות בה ספל החרס הפשוט נושא את אותה תמורה . התוצאה הבלתי נמנעת היא הטלת ספק שמשליך באופן לא מודע על חוויית השמע , שאחרת היתה יכולה להיות מהנה יותר .
הגול העצמי, הכשל הזה , מתעצם על אחת כמה וכמה כשההחלטה על ההשוואות שאתה כן עורך מתקבלת על פי גחמה , עדות לכך שהמודעות שלך להטיות אפשריות קיימת (גם אם אינך עורך את ההשוואות באופן עיוור) , ומיתוסף לחוסר ההגיון הצרכני המתלווה כדרך קבע ברכישות מסוג זה , ברוב המקרים.

כליפ
הרגת אותי עכשיו
איך בנאדם יכול להתנצח כל כך יפה ולגרור למלחמה את כולם מסביב.
ממש קסום בעניי...

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
כליפ
הרגת אותי עכשיו
איך בנאדם יכול להתנצח כל כך יפה ולגרור למלחמה את כולם מסביב.
ממש קסום בעניי...
מלחמה לא היתה פה .

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
מצוין
עברנו ממלחמה לשלום.
כנראה חשבתי ככה כי כל תגובה שלך הייתה ביקורתית והתמקדה בכך שאף אחד לא מבין שום דבר לא בהנדסה, לא באודיו ובעיקר לא בשיווק כי כל המערכות של החברים כאן בסך הכל יושבים במארזים יפה רק בשביל שהיצרן יוכל לדפוק תג מחיר.
אבל בטח טעיתי ולא הבנתי נכון....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
רק עכשיו ראיתי שעוד המשכת את הסאגה המיותרת הזו :(

אני טענתי שיש מדידה סודית? זו המצאה שלך!

"אני בטוח שיש מדידות שיש מתאם בימיהן לבין איך שהמכשיר נשמע, אבל לא מפרסמים את תוצאותיהן ב-specs" - ציטוט מהודעה 9 שלך בשרשור הזה .
אוי, זה כבר ברמת ניג'וס, מלווה באי הבנת הנקרא.

חתכת את המשפט באמצע ואתה מתייחס אליו כאילו זה התוכן. המשפט השלם היה:
אין מדידות סודיות שנועדו להצדיק קניה של ציוד הממותג כהיי אנד. זו המצאה שלך.
ראית פעם פרסומת של חברת הי-אנד שאומרת "אנחנו יודעים למדוד דברים שאף אחד אחר לא יודע ולכן כדאי שתקנו את המוצר שלנו"??

המדידות שהמהנדסים משתמשים בהם לא נועדו להצדיק שום דבר, הם משמשות ככלי עבודה בסיסי שלהם.

הקונספירציה היא של מי שחושב שיש "מדידות שיש מתאם בימיהן לבין איך שהמכשיר נשמע, אבל לא מפרסמים" , מתוך אמונה שזה מה שמוכיח איכויות עלומות אובייקטיביות של ציוד...
אין ולא הייתה כאן שום קונספירציה. עם הזמן התגבש סטנדרט דה-פקטו של איזה בדיקות מפרסמים, וכל חברה מפרסמת את תוצאות הבדיקות האלה, או תת-קבוצה שלהן, נדיר שמוסיפים מדידות חדשות מעבר למקובל. ואין לי מושג איך דמיינת כאן משהו לגבי "איכויות עלומות אובייקטיביות של ציוד", אבל אין שום צורך לספר לי.

והטענה שלי, שנימקתי אותה במפורש ובאופן מפורט, היא שאין מתאם ישיר בין תוצאות המדידות האלה לבין מה ששומעים.

אין לי כוח ללכת לבדוק באיזה הודעות פירטתי את הנימוקים, אבל רק כתזכורת, דוגמה אחת: אם האוזן לא רגישה ל-THD מתחת לאיזה 2% בצליל סינוס בתנאי מעבדה, הרגישות שלה תהייה נמוכה בהרבה כשמדובר במוזיקה, בטח מעל 5% ואולי 10% (דומני שאמיר מ-ASR דיבר על 18% עיוות שאודיופילים לא שמעו), אז למרות שמדידת THD של 1.5% נחשבת גרועה ומדידה של 0.0015% כטובה, אבל אין לזה שום משמעות, למרות ש-1.5% לכאורה פי 1000 יותר גרוע. אז על מדידה כזו אני אומר שאין קשר בין תוצאותיה לבין מה ששומעים.

וכך לגבי שאר המדידות הסטנדרטיות.

מקווה שעכשיו יותר ברור למה הכוונה, אבל אין לי שום עניין להמשיך בזה אם לא.

ואם ברצונך שיניחו לך , אל תחפור קברים . אם כבר, אני צריך לבקש שתניח לי , אבל לא אעשה זאת כי אין לי סיבה טובה לבקש את זה.
איזה קברים ואיזה נעליים?

זהו, מספיק, אנא הנח לי.

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אוי, זה כבר ברמת ניג'וס, מלווה באי הבנת הנקרא. חתכת את המשפט באמצע ואתה מתייחס אליו כאילו זה התוכן. המשפט השלם היה:

"אין מדידות סודיות שנועדו להצדיק קניה של ציוד הממותג כהיי אנד. זו המצאה שלך."

מה נסגר? מה קורה פה . לא זה הציטוט אליו כיוונתי , והוא לא חלק ממנו. זו התייחסות מאוחרת יותר שלך בהמשך הדיון הנוכחי (הודעה 58) .. אל תיגרר לסילופים , לא חתכתי שום דבר. תתמקד , זה הציטוט המקורי שלך :

"אני בטוח שיש מדידות שיש מתאם בימיהן לבין איך שהמכשיר נשמע, אבל לא מפרסמים את תוצאותיהן ב-specs, ומה שכן מפרסמים, לא ממש מעניין, כולל גם damping factor, שלא ממש מנבא את איכות הבאס."

פסקה שלמה , לא קטע מכלום , לא חתוכה ולא ערוכה . ואני גם אעזור לך למצוא אותה , שלא תצטרך לעבוד קשה מדי לחפש : הודעה 47 , שרשור "למה כבלים עושים הבדל , מחקר באוניברסיטה" . לפני שאתה מאשים אותי במשהו וודא את מקורותיך וההתייחסויות אליהם. אי הבנת נקרא... זה טוב..

אין ולא הייתה כאן שום קונספירציה.

נכון . אולי . מי טען בכלל שיש קנוניה? ואולי האשם תלוי דווקא במי שמשחרר אמירות שעלולות להיתפס כמרמזות על , איך נקרא לזה, "דברים בגו"? כגון : "אני בטוח שיש מדידות שיש מתאם בימיהן לבין איך שהמכשיר נשמע, אבל לא מפרסמים את תוצאותיהן ב-specs" , "יכול להיות שיש מהנדסים שיודעים בדיוק מה כדאי למדוד, אבל אין להם שום אינטרס לפרסם את השיטות שלהם" שנועדו להצדיק את ההנחה לפיה יש מדידות , או משתנים , הידועים למיעוט מתכננים בלבד , שלכשעצמה נשמעת מופרכת לחלוטין ועל אחת כמה וכמה כאשר מנסים לייחס אותה דווקא לאותו המיעוט המצוי בחברות הציוד האקזוטי-איזוטרי במטרה להאדיר בקרב ההדיוטות את האסוציאציה של יקר/יוקרתי=איכותי השוכנת בבסיס מגדל הקלפים האודיופילי ?

נכון . אין פה קנוניה. אך אומרים שעל ראש הגנב בוער הכובע , ובמקרה שלנו הבחירה שלך במושג "קונספירציה" מעידה כאלף עדים(!!!!!) על האופן בו אתה חושב שההנחה האנומלית לעיל נתפסת אצלי . מגוחך . לרגע לא חשבתי כמוך . קנוניה ? "אמונות שווא" יהיה כינוי מדוייק יותר.

והטענה שלי, שנימקתי אותה במפורש ובאופן מפורט, היא שאין מתאם ישיר בין תוצאות המדידות האלה לבין מה ששומעים.

נו , ו? חלקתי עליך ? הבעיה שלי היא לא הטענה הזו , אלא זו לפיה המדידות *שכן יודעות למצוא מתאם* בין תוצאות לאיכות אובייקטיבית/סובייקטיבית ידועות רק לקומץ המהולל , (מבלי לערב קונספירציות)

איזה קברים ואיזה נעליים? זהו, מספיק, אנא הנח לי.

אתה אמיתי ? אתה התחלת את העניין בהודעה 9 כאן .

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מה נסגר? מה קורה פה . לא זה הציטוט אליו כיוונתי , והוא לא חלק ממנו. זו התייחסות מאוחרת יותר שלך בהמשך הדיון הנוכחי (הודעה 58) .. אל תיגרר לסילופים , לא חתכתי שום דבר. תתמקד , זה הציטוט המקורי שלך :

"אני בטוח שיש מדידות שיש מתאם בימיהן לבין איך שהמכשיר נשמע, אבל לא מפרסמים את תוצאותיהן ב-specs, ומה שכן מפרסמים, לא ממש מעניין, כולל גם damping factor, שלא ממש מנבא את איכות הבאס."

פסקה שלמה , לא קטע מכלום , לא חתוכה ולא ערוכה . ואני גם אעזור לך למצוא אותה , שלא תצטרך לעבוד קשה מדי לחפש : הודעה 47 , שרשור "למה כבלים עושים הבדל , מחקר באוניברסיטה" . לפני שאתה מאשים אותי במשהו וודא את מקורותיך וההתייחסויות אליהם. אי הבנת נקרא... זה טוב..

נכון . אולי . מי טען בכלל שיש קנוניה? ואולי האשם תלוי דווקא במי שמשחרר אמירות שעלולות להיתפס כמרמזות על , איך נקרא לזה, "דברים בגו"? כגון : "אני בטוח שיש מדידות שיש מתאם בימיהן לבין איך שהמכשיר נשמע, אבל לא מפרסמים את תוצאותיהן ב-specs" , "יכול להיות שיש מהנדסים שיודעים בדיוק מה כדאי למדוד, אבל אין להם שום אינטרס לפרסם את השיטות שלהם" שנועדו להצדיק את ההנחה לפיה יש מדידות , או משתנים , הידועים למיעוט מתכננים בלבד , שלכשעצמה נשמעת מופרכת לחלוטין ועל אחת כמה וכמה כאשר מנסים לייחס אותה דווקא לאותו המיעוט המצוי בחברות הציוד האקזוטי-איזוטרי במטרה להאדיר בקרב ההדיוטות את האסוציאציה של יקר/יוקרתי=איכותי השוכנת בבסיס מגדל הקלפים האודיופילי ?

נכון . אין פה קנוניה. אך אומרים שעל ראש הגנב בוער הכובע , ובמקרה שלנו הבחירה שלך במושג "קונספירציה" מעידה כאלף עדים(!!!!!) על האופן בו אתה חושב שההנחה האנומלית לעיל נתפסת אצלי . מגוחך . לרגע לא חשבתי כמוך . קנוניה ? "אמונות שווא" יהיה כינוי מדוייק יותר.

נו , ו? חלקתי עליך ? הבעיה שלי היא לא הטענה הזו , אלא זו לפיה המדידות *שכן יודעות למצוא מתאם* בין תוצאות לאיכות אובייקטיבית/סובייקטיבית ידועות רק לקומץ המהולל , (מבלי לערב קונספירציות)

אתה אמיתי ? אתה התחלת את העניין בהודעה 9 כאן .
קשקשן.

אנא הנח לי. אני לא מתכוון להגיב עוד בנושא.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אחרי אתנחתא קצרה (בערבית עודנה) קליפ לובש שוב פעם את המדים.

בחיית קליפ
אתה לא עורך דין , נכון?
אתה מהנדס ?

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אחרי אתנחתא קצרה (בערבית עודנה) קליפ לובש שוב פעם את המדים.

בחיית קליפ
אתה לא עורך דין , נכון?
אתה מהנדס ?
למה אתה פונה אלי ולא למי שבעקבות פרשנות לקויה של דברי יצרן רמקולים בחר לפתוח את כל הסאגה הזו שנקברה בשרשור קודם יחד עם הפרוטגוניסט (אנטגוניסט?) של אותו שרשור שמאז הועף מכאן לכל הרוחות , תוך כדי שהוא מנפנף בפרשנות הזו כמוצא שלל רב כדי לכנות כ"זלזול" קריאת תיגר שלי על אקסיומה מסוימת שקיבלה מעמד של קונצנזוס ?

האם הצורך שלי להסביר ולנמק ולהאיר לעיוור את דרכו שכן כשלו רגליו בנוסף לעיניו , נתפסת אצלך כיציאה למלחמה ? אם היו מסלפים דבריך, מוציאים מהקשר ומפרשים באופן עקום ובכלל עושים מהם סלט איך היית מגיב ? או שלא ?

ואתה יודע מה הכי מקפיץ אותי בכל הסיפור הזה? מדובר בפרסונה שעשתה לעצמה כאן שם לאורך עשור ומשהו , ובצדק יש להוסיף , של בר סמכא בכל מה שקשור לאודיו בהיבט הטכני , ובאותה נשימה השכילה למצב עצמה על קו התפר הדק שבין האסכולה הזו לאסכולה החווייתית הנגדית מתוך הקפדה על הימנעות מאימוץ עיוור של סט העקרונות שמנסחים כל אחת מאסכולות אלו , והיצמדות לפן התיאורטי - אם וככל שניתן לשפוט מהתנהלותו הפורומית , לפחות . כל זה טוב ויפה , כמובן , ואין מה להלין על כך , אלא שגלימה נוספת עטה עליו מכובדנו , זו של מגן הצדק ואורח החיים האודיופילי ותחת כסותה הטעים את נחת זרועו ולשונו בכל אותם ארחי-פרחי סוררים שהעזו להעביר , להעביר? להעלות בכלל על דל שפתם ומקלדתם את האבומינציה הגלומה ביומרה של העברת אותות שמע דרך ציוד מדידה , בטרם יגיעו לעור התוף הענוג והמושחז של מי מבאי הפורום . ועל העדות יבואו כמה וכמה כאלה שלא נזכיר כרגע , ובכלל עוד אחרים שניסו לבוא בדיונים טכניים כאלה ואחרים שלאו-דווקא-מערבים-את-הסקופ-הנתעב , אבל עדיין מאזכרים נתונים ומדידות .
מילא .

ובכל אותן מלחמות עלה הגורו על בריקדות , חירף נפשו והשליך אותה מנגד עד כדי הקפאה זמנית מהפורום (פעמיים? אם אני זוכר נכון) . הכל עבורך , לני , ועבור חבריך האודיופילים החביבים והתמים , פן זדים יחרבו מקור הנאתכם . איזה גיבור! עשוי ללא חת , מעיו פלדה וידיו חרבות שלופות . מי יכול עליו? ואכן , אחד אחרי השני התמסמסו (או מוסמסו , מה זה משנה כבר) כל הארחי פרחי האווילים וחורשי המזימות , ורק הוא נותר לבדו בהיכל הצדק על מגדל השן האודיופילי , מוכן מתמיד לקורבן הבא (כולם יודעים מי זה היה , עד לפני חודש ומשהו)

אבל לא קליפ , קליפ לא ראוי לזעם הקדוש , לא ראוי למי הרותחין אותם יוצק אלופנו כבשגרה על שאר יריביו . קליפ צריך להסתפק בשאריות : "קשקשן" .... ובקיפולי זנב :"מה אתה רוצה ממני , עזוב אותי במנוחה... אנא..." . פתטי . באמת ? כך נפלו גיבורים?

בחייאת . אתם עובדים עלי?

עד כאן בנושא הזה . אבל יש עוד משהו שלא יודעים , או שלא שמים אליו לב . הכפפה הרכה והמלטפת של הגנת לגיטימיות הטיעונים והחוויות האודיופיליות שמשמשת את העילוי , מסתירה בתוכה קוץ נבזי וחד , שכולם חוטפים ממנו באופן בלתי מודע . לאחרונה היו כאן 2 חב'רה שעלו על זה ואף העירו לו , אבל זה כנראה עבר מעל הראש של השאר . אבל זה לפעם אחרת , או שלא . זה לא משנה בעצם , כשאני חושב על זה

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
למה אתה פונה אלי ולא למי שבעקבות פרשנות לקויה של דברי יצרן רמקולים בחר לפתוח את כל הסאגה הזו שנקברה בשרשור קודם יחד עם הפרוטגוניסט (אנטגוניסט?) של אותו שרשור שמאז הועף מכאן לכל הרוחות , תוך כדי שהוא מנפנף בפרשנות הזו כמוצא שלל רב כדי לכנות כ"זלזול" קריאת תיגר שלי על אקסיומה מסוימת שקיבלה מעמד של קונצנזוס ?

האם הצורך שלי להסביר ולנמק ולהאיר לעיוור את דרכו שכן כשלו רגליו בנוסף לעיניו , נתפסת אצלך כיציאה למלחמה ? אם היו מסלפים דבריך, מוציאים מהקשר ומפרשים באופן עקום ובכלל עושים מהם סלט איך היית מגיב ? או שלא ?

ואתה יודע מה הכי מקפיץ אותי בכל הסיפור הזה? מדובר בפרסונה שעשתה לעצמה כאן שם לאורך עשור ומשהו , ובצדק יש להוסיף , של בר סמכא בכל מה שקשור לאודיו בהיבט הטכני , ובאותה נשימה השכילה למצב עצמה על קו התפר הדק שבין האסכולה הזו לאסכולה החווייתית הנגדית מתוך הקפדה על הימנעות מאימוץ עיוור של סט העקרונות שמנסחים כל אחת מאסכולות אלו , והיצמדות לפן התיאורטי - אם וככל שניתן לשפוט מהתנהלותו הפורומית , לפחות . כל זה טוב ויפה , כמובן , ואין מה להלין על כך , אלא שגלימה נוספת עטה עליו מכובדנו , זו של מגן הצדק ואורח החיים האודיופילי ותחת כסותה הטעים את נחת זרועו ולשונו בכל אותם ארחי-פרחי סוררים שהעזו להעביר , להעביר? להעלות בכלל על דל שפתם ומקלדתם את האבומינציה הגלומה ביומרה של העברת אותות שמע דרך ציוד מדידה , בטרם יגיעו לעור התוף הענוג והמושחז של מי מבאי הפורום . ועל העדות יבואו כמה וכמה כאלה שלא נזכיר כרגע , ובכלל עוד אחרים שניסו לבוא בדיונים טכניים כאלה ואחרים שלאו-דווקא-מערבים-את-הסקופ-הנתעב , אבל עדיין מאזכרים נתונים ומדידות .
מילא .

ובכל אותן מלחמות עלה הגורו על בריקדות , חירף נפשו והשליך אותה מנגד עד כדי הקפאה זמנית מהפורום (פעמיים? אם אני זוכר נכון) . הכל עבורך , לני , ועבור חבריך האודיופילים החביבים והתמים , פן זדים יחרבו מקור הנאתכם . איזה גיבור! עשוי ללא חת , מעיו פלדה וידו חרבות שלופות . מי יכול עליו? ואכן , אחד אחרי השני התמסמסו (או מוסמסו , מה זה משנה כבר) כל הארחי פרחי האווילים וחורשי המזימות , ורק הוא נותר לבדו בהיכל הצדק על מגדל השן האודיופילי , מוכן מתמיד לקורבן הבא (כולם יודעים מי זה היה , עד לפני חודש ומשהו)

אבל לא קליפ , קליפ לא ראוי לזעם הקדוש , לא ראוי למי הרותחין אותם יוצק אלופנו כבשגרה על שאר יריביו . קליפ צריך להסתפק בשאריות : "קשקשן" .... ובקיפולי זנב :"מה אתה רוצה ממני , עזוב אותי במנוחה... אנא..." . פתטי . באמת ? זה כך נפלו גיבורים?

בחייאת . אתם עובדים עלי?

עד כאן בנושא הזה . אבל יש עוד משהו שלא יודעים , או שלא שמים אליו לב . הכפפה הרכה והמלטפת של הגנת לגיטימיות הטיעונים והחוויות האודיופיליות שמשמשת את העילוי , מסתירה קוץ נבזי וחד , שכולם חוטפים ממנו באופן בלתי מודע . לאחרונה היו כאן 2 חב'רה שעלו על זה ואף העירו לו , אבל זה כנראה עבר מעל הראש של השאר . אבל זה לפעם אחרת , או שלא . זה לא משנה בעצם , כשאני חושב על זה
וואלה קראתי פעמיים. לא מתאים לאודיופילים. אולי בפורום משפטנים יבינו מה כתבת :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לפחות קראת פעמיים ! השקעת . אני מעריך את זה
כן. פעם שלישית היתה כבר סכנה לשיניים :)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
וואלה קראתי פעמיים. לא מתאים לאודיופילים. אולי בפורום משפטנים יבינו מה כתבת :)

גם לא הבנתי ולדעתי אולי בפורום פילוסופיה יבינו...
העברית של ביאליק ולאלתרמן זה סלנג בשוק בהשוואה לעברית המשובחת של קליפ...

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63

מילא .

ובכל אותן מלחמות עלה הגורו על בריקדות , חירף נפשו והשליך אותה מנגד עד כדי הקפאה זמנית מהפורום (פעמיים? אם אני זוכר נכון) . הכל עבורך , לני , ועבור חבריך האודיופילים החביבים והתמים , פן זדים יחרבו מקור הנאתכם . איזה גיבור! עשוי ללא חת , מעיו פלדה וידיו חרבות שלופות . מי יכול עליו? ואכן , אחד אחרי השני התמסמסו (או מוסמסו , מה זה משנה כבר) כל הארחי פרחי האווילים וחורשי המזימות , ורק הוא נותר לבדו בהיכל הצדק על מגדל השן האודיופילי , מוכן מתמיד לקורבן הבא (כולם יודעים מי זה היה , עד לפני חודש ומשהו)

אבל לא קליפ , קליפ לא ראוי לזעם הקדוש , לא ראוי למי הרותחין אותם יוצק אלופנו כבשגרה על שאר יריביו . קליפ צריך להסתפק בשאריות : "קשקשן" .... ובקיפולי זנב :"מה אתה רוצה ממני , עזוב אותי במנוחה... אנא..." . פתטי . באמת ? כך נפלו גיבורים?

בחייאת . אתם עובדים עלי?

עד כאן בנושא הזה . אבל יש עוד משהו שלא יודעים , או שלא שמים אליו לב . הכפפה הרכה והמלטפת של הגנת לגיטימיות הטיעונים והחוויות האודיופיליות שמשמשת את העילוי , מסתירה בתוכה קוץ נבזי וחד , שכולם חוטפים ממנו באופן בלתי מודע . לאחרונה היו כאן 2 חב'רה שעלו על זה ואף העירו לו , אבל זה כנראה עבר מעל הראש של השאר . אבל זה לפעם אחרת , או שלא . זה לא משנה בעצם , כשאני חושב על זה

אתה סופר!!!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור