קרב ענקים

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
יאלה בלאגן מחכים לחוות דעת. מחכים לשמוע את תוצאות הבדיקה תהנו מהחוויה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מכיוון שיש לי נסיון רב עם הרמקול הזה (היה אצלי יותר מחודש) יש לי כמה תובנות שחשוב לי מאוד להבהיר.

ראשית מדובר ברמקול על. נקודה! אחד הרמקולים הטובים והמרשימים ביותר שיצא לי לשמוע ואת זה כתבתי בביקורת שלי. נראה שיש עוד כמה ששמעו וחושבים כמוני.

אבל יש פה ״טריק״ שהופך את הרמקול הזה לכזה שבחלל לא מטופל (אקטיבית/פסיבית) הוא יהיה עם ידו על העליונה בזכות במבנה הבסיסי שלו. הרמקול הזה תוכנן להסתדר בחללים מאותגרים אקוסטית. זה בזכות היחידות, המיקום שלהן ברמקולים והקרוס המאוד מיוחד שלו. ולכן, הוא ישים הרבה רמקולים בפינה כשמדובר על חללים בלתי מטופלים או פשוט יהיה טוב בקנה מידה מרמקולים אחרים בחללים בלתי מטופלים בעליל.

אחת הבעיות שלנו, האודיופילים (גם הכבדים) היא שהחללים שלנו הם בדיוק מה שהמהנדס של החברה המצוינת הזו מיחל להם. השוואה של הרמקול שלו מול רמקול אחר שעשוי להיות אפילו טוב יותר, אך בהינתן החלל הוא יכשל. זו אחת הגדולות הבולטות של הפרליסן לעומת רמקולים יקרים ממנו. אם החלל מטופל היטב, מאוזן ומוקפד, הפרליסן יכול למצוא תחרות אמיתית מולו גם בטווח המחיר שלו עצמו. במידה ולא, לרוב הרמקולים כמעט ולא יהיה סיכוי להתמודד מולו. הפרליסן בעצם פותר באופן הנדסי חלק (חלק!!! - לא את הכל) מהבעיות האקוסטיות הבסיסיות של החלל הממוצע. ומעבר ליכולות הסוניות שלו, שהן בהחלט ברמה שהופכת אותו למשהו אחר בנוף של הרמקולים במחיר הזה, ה״טריק״ הזה הוא אחד היתרונות הברורים והבולטים שלו.

לעניות דעתי ואני מהמר הימור בלתי אחראי, הרמקול של אלדר, בחלל מטופל, יהיה טוב מהפרליסן. בחלל לא מטופל, הפרליסן, בזכות ה״טריק״ שלו, יהיה מפורט יותר, יהיה לו יתרון במיקרו דינמיקה וברזולוציה. ובתחום הנמוך יהיה מגובש ומפוקס יותר.

אך מכיוון שהנבואה ניתנה לשוטים, אני חוזר ואומר שמדובר בהימור ממה שיצא לי להכיר מהפרליסן ומהתרשמויות של אחרים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
מה באמת??
אקוסטיקה??
וואלה.
החלפת מגבר, מקור, או פרה, לא תעזור..?:)

במקום מסוים זה כמובן מבאס, כי אתה מצפה שהרמקול היקר, הוא זה שיהיה עם כל "הטריקים" המהותיים הללו ולא ידרוש יועצים אקוסטיים וטיפולים בכסף גדול על מנת לנצח.

רן

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אחרי שירשור כל כך טעון על כמה אנחנו צריכים לטפל בחדר כדי להוציא את המייטב ,מגיע רמקול ואומר לנו: "חברה זהו חסל טיפול בחדר" .
תקנו אותי ותשכחו מטיפול בחדר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
צריך קצת לעשות פה סדר ובמיוחד להשאיר את האגו בצד (האגו מחריב את יכולת השמיעה שלנו).

מיותר לציין שקהילת האודיו שבוחנת רמקול לפי מחירו לא קיבלה את פרליסן בזרועות פתוחות .הוא פשוט לא במחיר הנכון.

מעצם היותי ,עקשן ,הגיוני (נראה לי ) ומבין דבר או שניים על רמקולים ועל התעשיה הזו – החלטתי להוכיח אחרת.

הרמקולים שנבחנו מול פרליסן – לא יועדו כמבחני שוט אאוט – זה לא בא ממקום של אגו ולא ממקום של למי יש יותר גדול .זה בא ממקום טכני טהור וסקרנות אודיופילית. אם היא מהולה באגו – הסיפור נגמר.אפשר לזרוק הכל לפח.

נמר (השני בעולם שבחן את הרמקול הזה – במאגזין מקצועי) קלע בול ברשמים שלו לעניין החלל.וקלע עוד לפני שהיה כזה רעש בעולם.אז שאפו !

אבל גם באחת ההשוואות שנעשו – לרמקול שעולה כמעט פי3.5 (שמו לא חשוב ) – החלל היה מטופל לחלוטין על ידי אקוסטיקאי מוכר .הטיפול עלה שם יותר ממחיר הרמקול והחדר נמדד נהדר. וגם שם לא היה לרמקול השני סיכוי.

צריך להבין שפרליסן פועלים בהמון מישורים במקביל- התמודדות קלה יותר עם החלל והרכיבים עצמם שאין להם קשר לחלל.הם פשוט מוצלחים. אולי אכתוב על זה באריכות בקרוב אם זה מעניין.

הפורטים הנסתרים שלמעשה מונעים "השתעלות פורט" ומחולקים ליציאת אוויר למספר כיוונים, ההגבלה הורטיקאלית של הרמקול שקיימת רק ברמקולי מערך מבוסס עיבוד דיגטלי ולא ברמקול פאסיבי,הפיזור האופקי הרחב והשווה– אלו מטפלים המון בעניין החלל.

האלמנטים הקלים להחריד פלוס מהלך מאוד ארוך שגם מאפשר להם לרדת מאד נמוך(סביב 10 הרץ בחדר -יש מדידות שלי),לא בעלי משטח אחיד בעוביו ועצם זה שיש 2 מידים קטנטנים בחפיפה עם דרייברים נוספים על אותם תדרים- מייצרים משהו מאוד מיוחד שלא קשור לחלל.באשר להתחרות עם רמקולים בטוח מחיר שלו והרבה מעבר -אני משוחד וממליץ לא להקשיב לי .הכי טוב להקשיב לרמקול שיהיה מודגם אצלנו באופן קבוע בקרוב.

לגבי המבחן אצל אלדר,המילה שוט אאוט לא שלי.אלדר ביקש להתרשם מהרמקול והאולם תצוגה לא מוכן עדיין (כמו שהרבה ביקשו לפני וקיבלו) – אין לי שמץ של מושג מי יהיה הרמקול הטוב יותר ואני לא טוען פה שום טענות .

אם אני חייב לנחש ,ומיכוון שאין לי מדידות של הרמקול של אלדר – אז אני מנחש משהו שמבוסס על תחושת בטן בלבד ולא מעבר (לא ממש אמין):

לרמקול של אלדר יש יתרון גובה אדיר – זה יתבטה בבמה גבוהה יותר -אי אפשר לברוח מזה .

הטווחים של 100-70 -כנראה שיהיה יותר פאנצי אצלו.

באשר למה שאני חושב שפרליסן יהיה טוב יותר -אשאיר לעצמי.אבל באמת שזה הכל מהבטן ולא משהו שאני חותם עליו או טוען שהפרליסן טוב יותר.זו תהיה טיפשות להגיד דבר כזה – בלי לחקור את הרמקול של אלדר ונתונים -אין לי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
אחרי שירשור כל כך טעון על כמה אנחנו צריכים לטפל בחדר כדי להוציא את המייטב ,מגיע רמקול ואומר לנו: "חברה זהו חסל טיפול בחדר" .
זה לא מה שהוא "אומר לך", זה פשוט חברה, שבין שאר הדברים שנכנסים לרמקולים הזה, חלק מהטכנולוגיה, זו ההבנה שהחדר כאן הוא צוואר הבקבוק והיא משקיעה מאמץ טכנולוגי אדיר להתמודד איתו.

היא מן הסתם לא מנטרלת את כל הבעיות, אבל ככל הנראה (לא שמעתי אותו, רק קראתי עליו) מפחיתה אותן

רן

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מכיוון שיש לי נסיון רב עם הרמקול הזה (היה אצלי יותר מחודש) יש לי כמה תובנות שחשוב לי מאוד להבהיר.

ראשית מדובר ברמקול על. נקודה! אחד הרמקולים הטובים והמרשימים ביותר שיצא לי לשמוע ואת זה כתבתי בביקורת שלי. נראה שיש עוד כמה ששמעו וחושבים כמוני.

אבל יש פה ״טריק״ שהופך את הרמקול הזה לכזה שבחלל לא מטופל (אקטיבית/פסיבית) הוא יהיה עם ידו על העליונה בזכות במבנה הבסיסי שלו. הרמקול הזה תוכנן להסתדר בחללים מאותגרים אקוסטית. זה בזכות היחידות, המיקום שלהן ברמקולים והקרוס המאוד מיוחד שלו. ולכן, הוא ישים הרבה רמקולים בפינה כשמדובר על חללים בלתי מטופלים או פשוט יהיה טוב בקנה מידה מרמקולים אחרים בחללים בלתי מטופלים בעליל.

אחת הבעיות שלנו, האודיופילים (גם הכבדים) היא שהחללים שלנו הם בדיוק מה שהמהנדס של החברה המצוינת הזו מיחל להם. השוואה של הרמקול שלו מול רמקול אחר שעשוי להיות אפילו טוב יותר, אך בהינתן החלל הוא יכשל. זו אחת הגדולות הבולטות של הפרליסן לעומת רמקולים יקרים ממנו. אם החלל מטופל היטב, מאוזן ומוקפד, הפרליסן יכול למצוא תחרות אמיתית מולו גם בטווח המחיר שלו עצמו. במידה ולא, לרוב הרמקולים כמעט ולא יהיה סיכוי להתמודד מולו. הפרליסן בעצם פותר באופן הנדסי חלק (חלק!!! - לא את הכל) מהבעיות האקוסטיות הבסיסיות של החלל הממוצע. ומעבר ליכולות הסוניות שלו, שהן בהחלט ברמה שהופכת אותו למשהו אחר בנוף של הרמקולים במחיר הזה, ה״טריק״ הזה הוא אחד היתרונות הברורים והבולטים שלו.

לעניות דעתי ואני מהמר הימור בלתי אחראי, הרמקול של אלדר, בחלל מטופל, יהיה טוב מהפרליסן. בחלל לא מטופל, הפרליסן, בזכות ה״טריק״ שלו, יהיה מפורט יותר, יהיה לו יתרון במיקרו דינמיקה וברזולוציה. ובתחום הנמוך יהיה מגובש ומפוקס יותר.

אך מכיוון שהנבואה ניתנה לשוטים, אני חוזר ואומר שמדובר בהימור ממה שיצא לי להכיר מהפרליסן ומהתרשמויות של אחרים.
אני יכול להבין תכנון של רמקול שיודע להיות צמוד לקיר, אני לא יכול להבין תכנון/טריק של רמקול שיודע להתעלם מהבעיות של החדר, זה לא בידיים שלו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

איך אומרים? דייקת הפוך. יעני טעית במסקנה. הרמקול הזה מצמצם בעיה אחת דרמטית. הוא לא מבטל אותה, הוא מצמצם. ואקוסטיקה לא פותרים לחלוטין שמטפלים בבעיה אחת. אקוסטיקה טובה היא צימצום של תחום בעיות, מורכבות יותר ומורכבות פחות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני יכול להבין תכנון של רמקול שיודע להיות צמוד לקיר, אני לא יכול להבין תכנון/טריק של רמקול שיודע להתעלם מהבעיות של החדר, זה לא בידיים שלו.
תלוי מה לא בידיים שלו. עצם העובדה שזווית הפיזור שלו לגובה ולרצפה היא צרה, כבר צמצמת את הבעיות שנובעות משם. הרמקול לא קשור לזה, הזווית, התקרה והרצפה כן קשורים לזה. כשהחליטו בפרליסן לתקוף את הבעיה בכך שלא יתגרו בשני המוקדים הללו (רצפה ותקרה) כי הם נוטים לנשוך בחזרה, יחסי השלום בניהם לבין הצליל שהרמקול מפיק משפרים את הביצועים.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
המון רמקולים עושים את ברמה מסוימת .אם זה באמת מעניין אותך אוכל להרחיב

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
המון רמקולים עושים את ברמה מסוימת .אם זה באמת מעניין אותך אוכל להרחיב
ברור שמעניין!

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
ברור שמעניין!

בוקר,

אחת הטכניקות הנפצות לעניין זה - הוא תגובה דומה מאוד ב ON AXIS של הרמקול לזו של OFF AXIS של הרמקול. רמקולים מסוג זה יתנהגו זהה יותר בחללים שונים ופחות יהיו תלויים באקוסטיקה -כפי שנמר אמר - לא יהיו "בלתי תלויים" אלא רק פחות תלויים. מניסיוני ההבדל גדול מאוד לפחות בנושא זה .

מה שקורה הוא שברגע שהסאונד שחוזר אליך זהה בטונאליות לזה שמגיע ישירות מהרמקול אליך - האיזון הטונאלי נשמר עם פחות ביטולים והגברים באזור הקרוס ובנקודות האזנה שונות - וגם אותם החזרים ראשוניים שמגיעים בטונאליות שווה ,אפילו בהפרש של מספר מילי שניות - ישמעו "ריאלסטים " בעוד שאלו שיגיעו בטונאליות שונה לגמרי - ישמעו כמעובדים ולא טבעיים.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אפשר בבקשה קישור לסקירה מקומית על הרמקול דנן, זו שזכתה לשבחים כאן, לא מוצא משום מה הפניה לסקירות/בחינות בפורמט החדש. גם השם המקורי באנגלית יעזור מאוד. תודה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
אפשר בבקשה קישור לסקירה מקומית על הרמקול דנן, זו שזכתה לשבחים כאן, לא מוצא משום מה הפניה לסקירות/בחינות בפורמט החדש. גם השם המקורי באנגלית יעזור מאוד. תודה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תגובה קצרה שלי ! הרמקול אצלי רק יום אחד , 90% מהזמן כיוונים" בנוסף אני לא הסכמתי שיזיזו את הרמקול שלי ששוקל 200 קילו וקשה מאוד להזיז אותו ודווקא הוא נמצא כנראה בנקודה האופטימלית , השמעתי לשלושת החברה כמה דקות את המערכת שלי , נראה חי שהבענו שהגיעו למקום אחר , ולאחחר מכן ניתקנו ועברנו לפרליסון , מה אומר לכם , פשוט מדהים , על גבול הלא יתכן , במה עד התקרה , באס מטורף ,רזולוציות מפה לירושליים ,האמת שמבחינת הגודל נדהמנו כולנו כולל דן , כנראה משהו בחדר ,עשינו קצת נסיונות עם כבלים שונים , הבדלים שלא יאומנו בין אחד לשני , בסוף בחרנו אחד מרפרטואר הכבלים שהייהיה בבית ,
בנקודת מבט אישית זה הרמקול הכי טוב שהיה אצלי בבית , אנחנו כמובן נזמין את כולכם בכמה סיבובים בגלל המקום , לדעתי תשנו את דעתכם לגבי הגודל והיכולת , כלומר הרמקול שלי גבוה בחצי מטר ,יותר יקר פי 10 , ולמרות הכל יש שם פייט קשה מאוד , אנחנו נודיע מתי נערוך הדגמה ,יש למה לצפות !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
D2BFA2E5-6418-446E-B811-7071876131CD.jpeg

תמונות מצורפות

• EF020FDA-7D2F-45AF-A9D0-50FEA60B2467.png
    EF020FDA-7D2F-45AF-A9D0-50FEA60B2467.png
    KB 706.4 · צפיות: 116

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תגובה קצרה שלי ! הרמקול אצלי רק יום אחד , 90% מהזמן כיוונים" בנוסף אני לא הסכמתי שיזיזו את הרמקול שלי ששוקל 200 קילו וקשה מאוד להזיז אותו ודווקא הוא נמצא כנראה בנקודה האופטימלית , השמעתי לשלושת החברה כמה דקות את המערכת שלי , נראה חי שהבענו שהגיעו למקום אחר , ולאחחר מכן ניתקנו ועברנו לפרליסון , מה אומר לכם , פשוט מדהים , על גבול הלא יתכן , במה עד התקרה , באס מטורף ,רזולוציות מפה לירושליים ,האמת שמבחינת הגודל נדהמנו כולנו כולל דן , כנראה משהו בחדר ,עשינו קצת נסיונות עם כבלים שונים , הבדלים שלא יאומנו בין אחד לשני , בסוף בחרנו אחד מרפרטואר הכבלים שהייהיה בבית ,
בנקודת מבט אישית זה הרמקול הכי טוב שהיה אצלי בבית , אנחנו כמובן נזמין את כולכם בכמה סיבובים בגלל המקום , לדעתי תשנו את דעתכם לגבי הגודל והיכולת , כלומר הרמקול שלי גבוה בחצי מטר ,יותר יקר פי 10 , ולמרות הכל יש שם פייט קשה מאוד , אנחנו נודיע מתי נערוך הדגמה ,יש למה לצפות !

אלדר, מה שרשמת הוא סנסציה, אני מאמין שהשארת רבים מסוקרנים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
היה גם רן קצת , הלך לקנות מכונית של כוסיות בגלל זה לא כותב

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
היה מרתק ורק התחלנו.הגובה מאוד הפתיע אותי - לא צפיתי את זה . ההבדל בין הכבלים היה לא נתפס - לא עוזב לי את הראש

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הכל מוכן !!! החדר מדוד , רק נשאר לפנות לדן בכדי להודיע שמגיעים ומתי ,אני תפקידי המארח בלבד .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור