קרב ענקים

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
ברור .
כולנו יודעים שגאוות מוצר היא חשובה וקריטית .
יש כאלה שמשייכים אותה לארץ היצור , יש כאלה שמסתפקים בארץ התכנון , יש כאלה שמשייכים למחיר או למשקל ויש כאלה שמשייכים להנדסה או שמע .ויש גם את כל השילובים בניהם .
שכל אחד יבחר מה שטוב לו , בהנחה שהיא יודע מה טוב לו .

אין ויכוח
בעבר הייתי פוסל על הסף מוצרים שמיוצרים בסין. פחות כיף להחזיק מוצר סיני ממוצר אמריקאי/ ארופאי.
היום זה כבר לא מעניין אותי, רק איך שזה נשמע.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
בעבר הייתי פוסל על הסף מוצרים שמיוצרים בסין. פחות כיף להחזיק מוצר סיני ממוצר אמריקאי/ ארופאי.
היום זה כבר לא מעניין אותי, רק איך שזה נשמע.
השאלה שנשאלת היא מהו מוצר סיני ?
טסלה -סיני ?
אפל - סיני ?

אני חושב שאנחנו במקום אחר מבחינה גלובלית אבל זו רק דעתי האישית.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
השאלה שנשאלת היא מהו מוצר סיני ?
טסלה -סיני ?
אפל - סיני ?

אני חושב שאנחנו במקום אחר מבחינה גלובלית אבל זו רק דעתי האישית.
שאלה טובה.
דיברתי על ארץ היצור.
זה בעיקר עניין פסיכולוגי.
לא חושב שלמישהו משנה היכן מייצרים את הפלאפון שלו. לכן גם לא תיתקל בשאלות בנושא. לעומת זאת לאודיופילים משנה היכן מייצרים את המכשירים שלהם, עובדה שהנושא עלה.
עם השנים נחשפתי למוצרים מעולים שמיוצרים בסין ומכאן גם השתנתה עמדתי בנושא, כאמור אבל לך תתווכח עם פסיכולוגיה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
שאלה טובה.
דיברתי על ארץ היצור.
זה בעיקר עניין פסיכולוגי.
לא חושב שלמישהו משנה היכן מייצרים את הפלאפון שלו. לכן גם לא תיתקל בשאלות בנושא. לעומת זאת לאודיופילים משנה היכן מייצרים את המכשירים שלהם, עובדה שהנושא עלה.
עם השנים נחשפתי למוצרים מעולים שמיוצרים בסין ומכאן גם השתנתה עמדתי בנושא, כאמור אבל לך תתווכח עם פסיכולוגיה.
אין לי ויכוח על זה בכלל .
יש המון סוגי אודיופילים - אי אפשר להכליל .
יש גם כאלה שיקנו לפי עיצוב וכו - באמת אי אפשר להתווכח על זה . אלו שיקולים אישיים ומכבד את כולם

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לסיכום ,לאחר כמה שעות האזנה , נוצר איזה מצב מגוחך שבו האלבדו הענק שנמצא בצד הפנימי של הפרליסון כמו קיר מפריע קשות לפרליסון להיות במיטבו ,מוסיף קצת משקל של הדהוד ומחיצה עצומה בין הרמקולים , מצד שני גם הפרליסון שנמצא לצידי הרמקול שלי די מעצבן אותו (דיברתי איתו ) ,
ולמרות הכל דן התעקש למדוד החדר עם הפרליסון ללא הרום קורקשיין ואמר לי שמעולם לא נתקל בחדר כל כך טוב והעריך שלהביא חדר לרמה הזו עולה לא פחות מ100000שקל של אביזרים אקוסטים , כנראה עניין של מזל ועבודה קשה שלי ושל מיכאל 123 , זכיתי גם להראות לו מה זה רזונטור אמיתי ששוקל 25 קג , יש לי איזה דיפ קטן ב40 50 הרץ שנפתר כשפותחים טיפה החלון ,
שמענו בלי רום קורקשיין להתעקשותו של דן , אבל אני מהכרות של הרמקול שלי שעומד בדד בחדר מוכרח לומר שלא מסכים עם דן שטוען שהמצב פרפקט בלי כלום ,
בכל מקרה עומדים לי עכשיו בחדר 2 זוגות של רמקולים שלכל אחד יתרון במקום אחר ,ואני לא האמנתי שזה בכלל אפשרי , אני חשבתי שהרמקול שלי לא רואה ממטר את שאר המפונפנים , ומסתבר שלא כך המצב לאכזבתי , הפרליסון הוא רמקול על באם הוא מצליח להתחרות ראש בראש עם האלבדו למרות שמגיע לו עד הביצים , הגודל של הבמה כמעט זהה וגם הצליל אחרי כמה נסיונות עם כבלים קרוב מאוד , בכדי לעשות זאת נאלצנו לפרק הכבל פחם של VDH ולהוכיח סוף סוך לדן שלא הכיר בכלל כבל פחם כמה הוא טוב לעומת כבלים יקרים מאוד,
בגלל המיקום של הפרליסון ששני ממותות עומדים מצידו הפנימי קיבלנו פוקוס לא פין פויננט אלא "GLOBAL " שזהו למי שלא יודע מצב שמאפשר לכמה אנשים לקבל פוקוס טיפה יותר מורחב שמתאים בדיוק למצב שכמה חברים מוזמנים ,
לסיכום , כולם מוזמנים בתאום עם דן , גם אלה שלא סובלים את שניצל שישתדל להיות פסיבי ככל שהשגעון שלו מאפשר , מדובר בסאונד על לדעתי ,
ואולי כדאי לבוא לכייל האוזניים בחדר כמעט מושלם אקוסטית בעיקר בגלל הפרליסון שמחיר שווה לכל נפש שנותן צליל שמעולם לא שמעתי מרמקול בגודל הזה , קחו בחשבון שהרמקול לא יהיה אצלי לנצח כי יש רוכשים למכביר שצריכים לבוא לשמוע אצלי בכדי להחליט סופית , באותה הזדמנות מבקש לא לבקש להפעיל הרמקול שלי מכיוון שמנותק ועצבני שהפרליסון עומד לידו , כולם מוזמנים ! (נמר !!!!!!!)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
רציתי רק לציין שיש לנו קבוצה קטנה ועצבנית ,דורון סבג , אני , דוד גלבוע ,מיכאל 123 ,שושו, דן נגר , גיא חורש ,רן מויאל ,ואביעד ,
כולם ישמעו עד שבת , לאחר מכן תרגישו בנוח לבוא (תומר , תבוא עם החברה ומרק)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לסיכום ,לאחר כמה שעות האזנה , נוצר איזה מצב מגוחך שבו האלבדו הענק שנמצא בצד הפנימי של הפרליסון כמו קיר מפריע קשות לפרליסון להיות במיטבו ,מוסיף קצת משקל של הדהוד ומחיצה עצומה בין הרמקולים , מצד שני גם הפרליסון שנמצא לצידי הרמקול שלי די מעצבן אותו (דיברתי איתו ) ,
ולמרות הכל דן התעקש למדוד החדר עם הפרליסון ללא הרום קורקשיין ואמר לי שמעולם לא נתקל בחדר כל כך טוב והעריך שלהביא חדר לרמה הזו עולה לא פחות מ100000שקל של אביזרים אקוסטים , כנראה עניין של מזל ועבודה קשה שלי ושל מיכאל 123 , זכיתי גם להראות לו מה זה רזונטור אמיתי ששוקל 25 קג , יש לי איזה דיפ קטן ב40 50 הרץ שנפתר כשפותחים טיפה החלון ,
שמענו בלי רום קורקשיין להתעקשותו של דן , אבל אני מהכרות של הרמקול שלי שעומד בדד בחדר מוכרח לומר שלא מסכים עם דן שטוען שהמצב פרפקט בלי כלום ,
בכל מקרה עומדים לי עכשיו בחדר 2 זוגות של רמקולים שלכל אחד יתרון במקום אחר ,ואני לא האמנתי שזה בכלל אפשרי , אני חשבתי שהרמקול שלי לא רואה ממטר את שאר המפונפנים , ומסתבר שלא כך המצב לאכזבתי , הפרליסון הוא רמקול על באם הוא מצליח להתחרות ראש בראש עם האלבדו למרות שמגיע לו עד הביצים , הגודל של הבמה כמעט זהה וגם הצליל אחרי כמה נסיונות עם כבלים קרוב מאוד , בכדי לעשות זאת נאלצנו לפרק הכבל פחם של VDH ולהוכיח סוף סוך לדן שלא הכיר בכלל כבל פחם כמה הוא טוב לעומת כבלים יקרים מאוד,
בגלל המיקום של הפרליסון ששני ממותות עומדים מצידו הפנימי קיבלנו פוקוס לא פין פויננט אלא "GLOBAL " שזהו למי שלא יודע מצב שמאפשר לכמה אנשים לקבל פוקוס טיפה יותר מורחב שמתאים בדיוק למצב שכמה חברים מוזמנים ,
לסיכום , כולם מוזמנים בתאום עם דן , גם אלה שלא סובלים את שניצל שישתדל להיות פסיבי ככל שהשגעון שלו מאפשר , מדובר בסאונד על לדעתי ,
ואולי כדאי לבוא לכייל האוזניים בחדר כמעט מושלם אקוסטית בעיקר בגלל הפרליסון שמחיר שווה לכל נפש שנותן צליל שמעולם לא שמעתי מרמקול בגודל הזה , קחו בחשבון שהרמקול לא יהיה אצלי לנצח כי יש רוכשים למכביר שצריכים לבוא לשמוע אצלי בכדי להחליט סופית , באותה הזדמנות מבקש לא לבקש להפעיל הרמקול שלי מכיוון שמנותק ועצבני שהפרליסון עומד לידו , כולם מוזמנים ! (נמר !!!!!!!)
עדיין לא שמעתי את הרמקול הזה ובאמת קשה להאמין שהוא נותן פייט לאלבדו המפלצתיים, כנגד כל חוקי הפיזיקה, אבל אם כן אז זה פאקינג גיים צ׳יינג׳ר.
(מאחר ואני שייך לאסכולה הבזויה הקרויה פה ״חוויתית״, אז פחות חשוב לי רזולטיביות של מחשב על ברמת ההרץ הבודד ויותר חשוב לי הטונליות/וויסינג של הרמקול ואת זה אפשר לדעת מייד בדקות הראשונות של ההאזנה. מצפה כבר למפגש אצל שניצל).

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113

היה מרתק ומלמד וזו הסיבה שהסכמתי לזה .זה כל הכיף .
ההבדלים בין הכבלים אכן היו מטורפים והפחם היה בטופ עם המגברים של אלדר.(בהפרש אדיר).
לאחר מכן ביקשתי מאלדר לשמוע עם אותו פרה - VAC אבל עם מגברים של באנצמרק בתצורת מונו בלוק -מגבר לכל רמקול.לפני שחיברתי היה פרצוף של לא מסכים ומה אתה רוצה ממני - אבל אחרי 10 דקות - אני חושב שהוא חשב אחרת .מי שמגיע ממליץ לשמוע גם -חובה.

אכן מדדתי את התגובה בחדר עם הפרליסן ולמעט הדיפ באזור 40-50 שהוא כתוצאה מגל עומד שזהינו בחלק הקידמי של החדר -הכל היה מושלם מ 10 הרץ עד 20,000 הרץ.בשביל זה אני לא צריך RC,למרות שהיה לי כבר RC מחובר שעולה יותר מהרמקול והשתמשתי בו רק למדידות בלי להפעיל את פונקציית ה RC. מלכודות פאסיבית מחומר נקבובי או ממברנה בעובי 10 ס"מ יחסלו את הבעיה הזו.פתיחת החלון מעט- מצמצמת אותה משמעותית .

מעבר לזה - יתכן שבלי האלבדו ( קירות ענק צמודים לרמקול חחח) בחדר הבעיה לא היתה קיימת .זה משהו שדורש בדיקה ואת האלבדו להזיז -אי אפשר

יש עוד שני מגברים מחברות שונות בדרך ,של חברות חדשות שנייצג - פרטים בקרוב .
רמז: אחת מהן מייצרת DAC מאוד רציני :)

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
היה מרתק ומלמד וזו הסיבה שהסכמתי לזה .זה כל הכיף .
ההבדלים בין הכבלים אכן היו מטורפים והפחם היה בטופ עם המגברים של אלדר.(בהפרש אדיר).
לאחר מכן ביקשתי מאלדר לשמוע עם אותו פרה - VAC אבל עם מגברים של באנצמרק בתצורת מונו בלוק -מגבר לכל רמקול.לפני שחיברתי היה פרצוף של לא מסכים ומה אתה רוצה ממני - אבל אחרי 10 דקות - אני חושב שהוא חשב אחרת .מי שמגיע ממליץ לשמוע גם -חובה.

אכן מדדתי את התגובה בחדר עם הפרליסן ולמעט הדיפ באזור 40-50 שהוא כתוצאה מגל עומד שזהינו בחלק הקידמי של החדר -הכל היה מושלם מ 10 הרץ עד 20,000 הרץ.בשביל זה אני לא צריך RC,למרות שהיה לי כבר RC מחובר שעולה יותר מהרמקול והשתמשתי בו רק למדידות בלי להפעיל את פונקציית ה RC. מלכודות פאסיבית מחומר נקבובי או ממברנה בעובי 10 ס"מ יחסלו את הבעיה הזו.פתיחת החלון מעט- מצמצמת אותה משמעותית .

מעבר לזה - יתכן שבלי האלבדו ( קירות ענק צמודים לרמקול חחח) בחדר הבעיה לא היתה קיימת .זה משהו שדורש בדיקה ואת האלבדו להזיז -אי אפשר

יש עוד שני מגברים מחברות שונות בדרך ,של חברות חדשות שנייצג - פרטים בקרוב .
רמז: אחת מהן מייצרת DAC מאוד רציני :)
וזה שיש ליד הפרליסן רמקול ענק לא משפיע? הכוונה האם הוא לא ״מנגן״ יחד עם הפרליסן?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
וזה שיש ליד הפרליסן רמקול ענק לא משפיע? הכוונה האם הוא לא ״מנגן״ יחד עם הפרליסן?
הוא כתב :
"מעבר לזה - יתכן שבלי האלבדו ( קירות ענק צמודים לרמקול חחח) בחדר הבעיה לא היתה קיימת .זה משהו שדורש בדיקה ואת האלבדו להזיז -אי אפשר "

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
כצופה מהצד, אני מרגיש ש אני חייב לכתוב את מה שאני חושב: שניצל, אני באמת מתפלא עליך, אתה לא יודע שעם כוח גדול באה גם אחריות גדולה, הנחת הבסיס של כל התחום הזה היא של השקיע את רוב הכסף ברמקול - זה פשוט לא נכון, הנחת ייסוד מוטעת שגורמת לך לבנות הכל לא נכון ולבסוף להיכנס לסחרורים של החלפות ציודים ואביזרים נילווים כשהבעיה בכלל לא שם אלה ברמקולים עצמם.
מאידך, רוצה להעמיד רמקול ב 100 אלף, אין בעיה תשים ציוד בהתאם, יש לך מליון בצד על ציוד שייבחר בפינצטה, לא , אחרת, רמקול בעשירית מחיר יישמע טוב יותר אין אפס פה, יותר קל לחיות איתו\להעמיד איתו, ו לקבל ממנו תוצאה, וזה לא עניין של כבל פחם, או כל סוג של אביזר נילווה אחר, אני מתפלא שאף אחד לא כתב את זה לך, גם לא אף אחד מהיבואנים החביבים פה (אינטרס מובהק), מה אף אחד לא יודע את זה, רק אני ?!
הרמקול שלך לא מתאים לחלל ולא מקבל תנאים ראויים בשביל להישמע במיטבו, כל הציוד שלך שווה כ מחצית הרמקולים האלה וזה יחס לא בריא בשביל לקבל תוצאה ראויה ברמת ההשקעה הכוללת, יוצא מזה שאתה לא מנצל אותו כמו שצריך ובגלל זה הפרליסטון שעולה עשירית ממנו יישמע טוב ממנו, גם מגיקו יישמעו טוב ממנו אצלך על הציוד שלך ויש גם עוד יותר זולים יותר שאתה בכלל לא תרצה לשמוע או להכניס הביתה.
זה סוג של הסוף ידוע מראש, מההודעה הראשונה על קרב הענקים הזה ידעתי כבר מה הולך לקראת.
תעלה את שלך ללוחות אין להם באמת זכות קיום במצב הנתון, סורי אבל זו האמת ולא סוג של פינפון בשביל להיות נחמד.
רמקול בעשירית נשמע יותר טוב אז מה נשאר, אוזניים נטו השאר לא מעניין.
בהצלחה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
כצופה מהצד, אני מרגיש ש אני חייב לכתוב את מה שאני חושב: שניצל, אני באמת מתפלא עליך, אתה לא יודע שעם כוח גדול באה גם אחריות גדולה, הנחת הבסיס של כל התחום הזה היא של השקיע את רוב הכסף ברמקול - זה פשוט לא נכון, הנחת ייסוד מוטעת שגורמת לך לבנות הכל לא נכון ולבסוף להיכנס לסחרורים של החלפות ציודים ואביזרים נילווים כשהבעיה בכלל לא שם אלה ברמקולים עצמם.
מאידך, רוצה להעמיד רמקול ב 100 אלף, אין בעיה תשים ציוד בהתאם, יש לך מליון בצד על ציוד שייבחר בפינצטה, לא , אחרת, רמקול בעשירית מחיר יישמע טוב יותר אין אפס פה, יותר קל לחיות איתו\להעמיד איתו, ו לקבל ממנו תוצאה, וזה לא עניין של כבל פחם, או כל סוג של אביזר נילווה אחר, אני מתפלא שאף אחד לא כתב את זה לך, גם לא אף אחד מהיבואנים החביבים פה (אינטרס מובהק), מה אף אחד לא יודע את זה, רק אני ?!
הרמקול שלך לא מתאים לחלל ולא מקבל תנאים ראויים בשביל להישמע במיטבו, כל הציוד שלך שווה כ מחצית הרמקולים האלה וזה יחס לא בריא בשביל לקבל תוצאה ראויה ברמת ההשקעה הכוללת, יוצא מזה שאתה לא מנצל אותו כמו שצריך ובגלל זה הפרליסטון שעולה עשירית ממנו יישמע טוב ממנו, גם מגיקו יישמעו טוב ממנו אצלך על הציוד שלך ויש גם עוד יותר זולים יותר שאתה בכלל לא תרצה לשמוע או להכניס הביתה.
זה סוג של הסוף ידוע מראש, מההודעה הראשונה על קרב הענקים הזה ידעתי כבר מה הולך לקראת.
תעלה את שלך ללוחות אין להם באמת זכות קיום במצב הנתון, סורי אבל זו האמת ולא סוג של פינפון בשביל להיות נחמד.
בהצלחה.
לא כל כך מבין את מהות הפוסט שלך ואת המסקנות הנחרצות אליהן הגעת , אבל אולי כפי שכבת - יש דברים שרק אתה מבין .

1. כבל פחם התאים בהגברה מסוימת אך לא בהגברה אחרת .הרמקול נשאר זהה .

2. החלל ראוי לרמקול כזה( אלבדו ) - מרחקים מהקירות מעולים ומאפשרים לרמקול להתבטא יופי .

3. איכות ההגברה משובחת - שוב נכנסים לטבלת אקסל - איכות רק לפי מחיר -וזה no no

4 . אלדר מעולם לא טען שהפרליסן טוב מ אלבדו - רשם שנותן פייט

5. אני מוסיף ואומר - שבחדר אחר בדקנו מדפי של פרליסן מול רמקול מדפי של חברה אחרת שעולה פי 3 ובכלל לא היה פייט . אפילו לא קרוב

6. אני מבין שאת כל זה אתה רושם אחרי ששמעת אצל אלדר או שאתה בגדול מדמיין את זה ? נקודה חשובה שלא ברורה לי

שפוך קצת אור

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי דן,
תוכל לשתף כאן את קובץ המדידה?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
בהצלחה.

משה,
זו תגובה הכי מקוממת שראיתי, מה ניסית לעשות להאיר עיניים או להשפיל, גם שאתה שולח חץ של אמת העקומה שלך תמרח אותו בדבש, תרכך תעדן, שהתגובה לא תשמע פוגענית, הלבנת פני חברך ברבים זה בלתי נסלח אני הייתי מנדה אותך מכאן,
חוץ מלהיות שלילי לא שמעתי ממך
משהו ששווה לקחת, תבקש סליחה
מאלדר ומיידי.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בהצלחה.
אין לך ציוד אחד שמתקרב לשלי , לא פרה לא ממיר לא רמקול , מעולם לא שמעתי אצלי , בקיצור תסתום !ותן לי להיות נחמד ליבואנים הצעירים

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אני הייתי שואל
משה,
זו תגובה הכי מקוממת שראיתי, מה ניסית לעשות להאיר עיניים או להשפיל, גם שאתה שולח חץ של אמת תמרח אותו בדבש, תרכך תעדן, שהתגובה לא תשמע פוגענית, הלבנת פני חברך ברבים זה בלתי נסלח אני הייתי מנדה אותך מכאן,
חוץ מלהיות שלילי לא שמעתי ממך
משהו ששווה לקחת, תבקש סליחה
מאלדר ומיידי.
אין פה גם חץ של אמת !
רמקול שלא מתאים לחלל - מיד שומעים את זה . באס נפוך , לא אחיד - באלאגן .
שמעתי את האלבדו - הכל מסודר .
יש פה חץ אחר . חבל

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
לא מצליח להבין הודעות כאלה, מאיפה הם מגיעות ומה מטרתן.
זה פוסט מרתק עם המון עניין. שניצל פתח את ביתו ומשתף בכנות את התוצאות ב"קרב" המרתק הזה.
כמה אתם מכירים שהיו עושים את זה? למה להוריד??

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תקשיב משה היקר , עד עכשיו הייתי שקוע בעבודה ורק טלפונים מאנשים שלא סובלים אותך עוררו את תשומת ליבי , אבל רציתי לומר לך שמזה שנים אתה מפזר לנו רוע ,צרות עיין ובעיקר שטויות , תראה ! יש לנו יבואן חדש שנקרא דן נגר , מביא רמקול מצויין ,אפילו לא מנסה להשוות אותו לשלי וגם לא מדבר או משווה , פשוט ניתקתי אותו וזהו , הוא לא הפואנטה , אני יוצר ארוע בשביל החברה מהפורום , לא זוכר מתי תרמת משהו למישהו למעט לפזר ענני צואה מעל ראשינו , בקשר לציוד שלך לא מעוניין להתייחס בכדי לא לפגוע בחברים אחרים אבל יכול לומר לך בבטחון שלא רואה אותך ממטר , מכיוון שערב שבת עוד מעט , בוא תחסוך לנו את השטויות ששלך ,למה אני חושב שיש לי יותר שנות לימוד מהIQ שלך ,
שתהייה לך שבת שלום ותמסור גם מילים חמות לכל הקבוצה הבינונית שמקיפה עילוי שכמוך !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור