צלם מתחיל

דניאל_1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי.
חדש בפורום כאן וחדש בעולם הצילום המקצועי...
אשמח לשמוע חוות דעת של המומחים כאן, לגבי סוגי מצלמות וההבדלים בניהן.
לאחר מה שיכולתי לקרוא / ללמוד לגבי מצלמות, אפשר לומר שההתלבטות כרגע היא בין canon 700d ל- canon 760d.
הייתי רוצה לדעת מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מול השניה.
לדוג' לי אישית wifi מאוד נחוץ להעברה מהירה עקב כך שאני לא נמצא תמיד בסביבה הטבעית עם כל האופציות להעברה הרגילות.

יודע שאני רק מתחיל אך אם כבר אני משקיע מעדיף להשקיע במשהו איכותי יותר "ולקפוץ למים" איתו.
אגב גם טיפים בכללי יהיו לעזר.
תודה מראש לעונים!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה הולך להיות צם מקצועי ואם כן באיזה תחום של צילום?
זה משנה, היות וכמו שאין חולצה אחת שמתאימה לכל אחד כך אין מצלמה שמתאימה כל סוגי הצילום.
מה התקציב שלך ומה בנושא עדשות היות וגם זו נקודה מאוד מאוד חשובה.
ולמה אתה חושב רק על בדגמים שציינת?

אני יודע שאתה צריך עזרה ואני עונה בשאלות, אבל כך אפשר לספק לך תשובות נכונות יותר

דניאל_1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ראשית תודה על היחס המהיר.
לעת עתה בתור תחביב (חזק) אולי בעתיד מקצועי יותר...
צילום סטילס.
הקצבתי עד איזור 2600 לערך.
בנושא העדשות לא מפריע לי לרכוש כרגע ללא עדשה להתמקצע ולהבין את המצלמה ולאחמ"כ לרכוש עדשה שתתאים.
חושב על הדגמים הנ"ל עקב קריאה עליהם ושימוש מועט ב700d, הקלות שבשימוש והנוחות הן במיקום הכפתורים הן באופציות הניתנות בה...
מצוין מבחינתי שאתה שואל ככב אוכל לדעת ולהתמקד יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בעולם וכן גם בארץ רוב האנשים רוכשים מצלמות קנון, לא בגלל שהן טובות יותר (הן פחות טובות מהמתחרות שלהן) ובכלל העולם כעת עובר למצלמות ללא מראה ולא למצלמות DSLR - כך שכל פעם ששואלים אותי איזו DSLR של קנון עדיפה, אני בבעיה היות וקשה לי להמליץ על DSLR של קנון. כך המצב גם כאן.

יותר מכך מצלמה ללא עדשה זה כמו לרכוש מכונית ללא גלגלים - אתה לא יכול לצלם ללא עדשה, אז לא ברור משפט כמו:
לא מפריע לי לרכוש כרגע ללא עדשה

אם אתה חושב על כיון של וידאו אז בכלל DSLR זה לא הכיוןן הנכון אם אתה חושב לצלם ארועים עם כצלם שני אז כדי לרכוש מצלמה כמו שיש לצלם הראשי או לפחות מאותה חברה - ולא משנה אם היא טובה יותר או פחות טובה.

המצלמה הכי טובה שניתן לרכוש (ואני לא יודע עבור איזה סוג צילום אתה מתכנן ...) בכ 2600 ש"ח ללא עדשה (שלא ניתן לצלם איתה ללא עדשה) היא ניקון D5500
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=891164

אם זה עוזר לך - לדעתי לא, אבל כאמור אתה לא מספק לי מידע שיכול לעזור לי לעזור לך

דניאל_1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אין ספק שמתגובה לתגובה שלך אני מחכים, אז תודה.
אתחיל מהסוף, השימוש העיקרי לעת עתה הוא צילום נופים, משפחה, אוכל וכ"ו...
וידאו פחות רלוונטי מאמין שכן אצלם אך לא העיקר.
כאמור אני עוד בהתחלה לגמרי אז אפשט ברשותך את הדברים ע"מ שאדע אם הבנתי נכון...
Dslr- מצלמה עם מראות פנימיות שמעבדות את התמונה לפני הצגתה.
ללא מראה- מצלמה שבמקום המראות יש חיישן שמעבד את התמונה.
הבנתי נכון?

מה החסרון הן הפיזי והן בצילום בDslr שמכורח כך עדיפה מצלמה ללא מראה?

לפי מה שאתה אומר מצלמה חייבת להירכש עם עדשה אז אוכל לדחוף עוד קצת את התקציב כלפי מעלה בשביל לרכוש ביחד עדשה כדוגמת זו https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=848808

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה אתה נועל על קנון?

דניאל_1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
למה אתה נועל על קנון?

לא נעול אך ראיתי הרבה משתמשים כולל חבר צלם (אומנם עם דגם משודרג בהרבה)...
והעדשה שקישרתי לדוגמא זה בגלל שראיתי שבדיל קניה היא מגיעה יחדיו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמה ללא מראה אין עינית אופטית וגם מערכת פוקוס שלה שונה, היא בחיישן ואז ניתן לקבל פוקוס מתקדם יותר (כמו לפי דמות וגם לי עיין) ועוד יכולות שרוב מצלמות ה DSLR לא מסוגלות .

עדשת 18-55 - עדשת הקיט בדרך כלל הן עדשות בנונית שאומנם זולות, אבל עדיין חבל לבזבז כסף ולרכוש אותן.

אם אתה נעול על קנון (לדעתי זו טעות), אז קח דגם יותר זול ועדשה טובה יותר - אני לא רואה היגיון לרכוש מצלמה יקרה יותר (אותה איכות תמונה גם דגם פשוט יותר) ולחבר לה עדשה שמעביר אור (תמונה) פחות טוב.

קח את ה EOS 1300D עם עדשת קנון 18-135
איכות תמונה תיהיה זהה, מספר יכולות יהיו פחות טובים כמו מספר נקודות הפוקוס, קצב צילום, פוקוס בוידאו - אבל לצילומי נוף זה ממש לא משנה כלל.

דניאל_1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שוב לא נעול, זה רק מה שהכרתי...
אוסיף עוד שברצוני לצלם בזמן תנועה.
איזה דגם להמלצתך ללא מראה כולל עדשה יכול להתאים לי?
קראתי במדריך כאן שיש אופציה לעינית אלקטרונית אם זה דבר שיכול להיכנס בתקציב של עד 3k גג אז אשמח לעוד אופציה על דגם מומלץ כזה.
מקווה שהבהרתי יחסית מה השימוש שלי...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי לצלם גוף בתנועה בגדול צריך זמן חשיפה מהיר כדי שהמצלמה תצלם מהר ואז לא נקבל מריחה של התמונה אם יש תאורה טובה, אז רוב המצלמות יעשו זאת אם התאורה פחות טובה, צריך לשם כך לעלות את רגישות החיישן (נקודה שמוסיפה רעש לתמונה - דרך אגב בכך קנון פחות טובים), או עדשה עם צמצם גדול (בדרך כלל לא עדשות זולות).

מעבר לכך כדי להצליח לפקס מהר ומדויק טוב שתיהיה מערכת פוקוס מהירה וכן עם יכולת לצלם בקצב צילום מהיר - נקודה שבדרך כלל יש למצלמות יקרות יותר.

יש אפשרות לרכוש מצלמה ללא מראה כמו סוני A6000 עם מערכת פוקוס מהירה וקצב צילום מהיר - היא יכולה להיות להתאים לצילום אובקיטים בתמונה. בנוסף יש לה עינית אלקטרונית חיישן מעולה עם טווח דינמי נהדר ויכולת לצלם טוב בתאורה חלשה (להסיר ספק איכות תמונה טובה מזו של הקנון המקבילה) ויש לה גם וידאו מוצלח. היא גם נכנסת בתקציב שלך עם עדשת קיט 16-50.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869797

בעיה שעדשת הקיט היא בסיסית ואם תרצה להתקדם אז עדשות סוני הן מעולות, אבל לא זולות.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
גלוי נאות:
אני לא צלם מקצועי,חובב? אולי. לפחות 40 שנה יש לי מצלמה שהקנפיגורציה שלה היום נקראת DSLR וכולן היו,מאז ועד היום,,תוצרת קנון. ומפה והלאה לא אזכיר עוד שם של יצרן - זה או אחר.

צילום,מה זה?

צילום זו אומנות. יש מי שמצלם למגירה ויש מי שמצלם כדי לשמור מזכרת מרגעים בחיים ויש מי שמצלם כאומנות ועל זה פרנסתו. לכן הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו לפני שנכנסים לעולם הצילום זה האדם שמציץ בעינית ומחליט,או לא,לירות תמונה.

המצלמה (גוף):

המצלמה היא לא טייס אוטמטי/מחשב/רובוט היא כלי,די עשיר בטכנולוגיה עכשווית,שמצריך לימוד של חוברת ההדרכה,קונפיגורציה ראשונית (כן יש דבר כזה) והכרות של הכלי על מנת שבשעת האמת תצא הקומפוזיציה הרצויה ולא איזה דבר חיוור ונטול חיים שמוקרן על מסך המחשב....על מסך המחשב? כן כי כבר אין פילם שאותו מפתחים ואת התמונות המ"חורבנות" אפשר להשאיר בחנות הפיתוח -- הימים אלה עברו לבלי שוב.

העדשה (בעברית עצמית אבל ניצמד לשמה העממי):

למצלמה אין עין והיא לא רואה שום דבר. כדי שהחיישן שלה יחשף לאור וייצר תמונה הוא צריך עדשה. העדשה היא עסק מסובך ובפשטות: זו מערכת של זכוכיות בצורות שונות שתפקידן ללכוד את האור המוחזר מהעצם שאותו רוצים להנציח ולשגר אותו לחיישן של המצלמה שבתורו מנציח קובץ בינארי שבתורו מנציח....:תמונה.

יש המון סוגים של עדשות וה"המון" הזה "נולד" כי משתמשים בעובדה שהעדשה רואה באופן שונה לחלוטין ממה שרואה העין האנושית ולכל מצב שרוצים לצלם - צריך עדשה שמערך הזכוכית שלה ידע להתמודד איתו.
אתן דוגמא: העין שלנו יכולה לראות נוף שקו האופק שלו נמצא קילומטרים מאיתנו וגם יכולה לקרוא פונט זעיר 20 ס"מ ממנה. עדשת טלאפוטו יכולה לקרב את קו האופק של העין ולחשוף פרטים שהעין לא תראה אבל ב 20 ס"מ היא עיוורת לחלוטין,ולמרחק הזה צריך עדשה אחרת,עדשת מיקרו,שבעשרים ס"מ תחשוף פרטים שהעין תפספס אבל את קו האופק לא תראה.
ובקיצור לכל צורה של צילום צריך להתאים עדשה מלשה. אין עדשת כלבו.

מנהל הבנק:

גוף המצלמה איננו מוצר זול שנמכר בפינה לא מנוצלת בסופר השכונתי וגם: בגופי מצלמות ישנה שונות גדולה מאוד והתאמה לשימוש של האדם שאוחז בה ומציץ בחור העינית להחליט אם יורה או לא. אבל גוף המצלמה איננו ההוצאה הגדולה בעולם הצילום - ההוצאה הגדולה הוא העדשה. עדשה טובהעולה הרבה כסף והרבה פעמים יותר מהגוף עצמו.
אני רוצה לציין שמחיר גופי המצלמות בישראל לעיתים מתומחר בחזיריות מה למרות ואף על פי שאין מיסים (למעט מע"מ מקומי) על גופי מצלמות,לא כך הדבר בתמחור עדשות. עדשות בישראל מתומחרות זול יותר מאשר באנגליה ובמערב אירופה (מבוססת האירו) ובמחיר זהה ולא פעם זול יותר ממחיר המדף בארה"ב. גם על עדשות אין מיסים למעט מע"מ מקומי.

הדשא של השכן:

מגרה,לפעמים, ומאוד קורץ לטובת היחסים מנהל הבנק,להביא גוף,ואולי סט שלם,מחו"ל. לא פעם זה נכון אבל מצלמה,ולעיתים גם עדשה,הם מערך מכאני מורכב שלא עלינו עשוי יום אחד להתקלקל ואם וכאשר זה יקרה הדשא הירוק של השכן לא היה דשא אלא שדה גידול לענה.

לסיכום:

למי שרוצה ל"היכנס לעולם הצילום" ורוצה להנציח "רגע" כלשהו שנתקל בו - יש את הטלפון הנייד בכיס של כולנו - והוא,הוא כבר יודע לצלם לא רע בכלל.

מי שרוצה להכנס לתחום האומנות שנקרא צילום (אפילו למגירה בלבד) קודם כל צריך להגדיר לעצמו באיזה משלל תחומי הצילום הוא רוצה להתנסות. למשל: צילום נוף. צילום בני אדם,צילום חרקים,צילום ספורט ומניתי מעט שבמעט.

אחרי הגדרת האדם נגדיר את גוף המצלמה,ויצרן הגוף שגם יענה על הצורך שהוגדר קודם וגם לא יקים ממקום ריבצו את מנהל הבנק.

הגדרת הגוף איננו עניין של מה בכך,למה? כי אם "נדבקתם" ליצרן ,זה או אחר, כל הציוד הנלווה (בעיקר עדשות) יתיאימו לגוף שהוא ייצר ואם בעתיד תשתדרגו ביצרן אחר ההשקעה כולה יורדת לטמיון ומתחילה חדשה - מנהל הבנק ירדוף אתכם....

אחרי החתונה עם יצרן גוף המצלמה מגיע האיסוף העקרי וזה של העדשות. כאמור "סיפור" העדשות הוא סיפור יקר ובעצם צרכן הכסף העיקרי של התחביב הזה. ועדשה טובה עולה כסף והרבה. ועדשה מעולה עולה הרבה מאוד כסף.

ובסוף:גוף בינוני,עדשה בינונית אבל אדם שיודע מה הוא עושה,מה הוא רוצה ולאן הוא מוביל את התחביב הזה - ואת הקלות הבלתי נסבלת לצלם עד שכרטיס הזיכרון מתמלא ואין הוצאות פיתוח - יכולים להביא תמונות מקסימות והכי חשוב: המון המון סיפוק.

בהצלחה וחתימה טובה.

מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ממש נכון לגבי העדשות, עסק יקר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לגבי לקנות בחו"ל.. היום אם קורה משהו, אנחנו צריכים לשלוח לשבדיה כך או אחרת. לא מאמין שאתן למישהו לגעת במצלמה פה.

את קנונים קניתי גם פה, וגם בחו"ל. את כל העדשות קנינו בארה"ב.

שרות של קרט בארץ לא משהו. כלומר, מגיע לך ניקוי סנסור חינם.
אבל אחרי הניקוי כזה יש לך יותר לכלוך על העדשה. שילמתי כסף ונתתי לאחים יוגנד.

הייתה לנו בעיה עם 24-105 פעם שהייתה מגיעה כחלק מן ה-kit. היא מדי פעם נתנה שגיאה.
במעבדה של קרט ביקשו 1500 שקל או יותר (לא זוכר בדיוק) בשביל להחליף מנגנון ומה לא.
פעם בטיול לניו יורק ב-B&H ניקו מגעים כמו שצריך :)

לא רואה הרבה יתרונות לקנות בארץ.

דניאל_1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על העזרה והידע מכולם כאן (לא חלמתי לכזו היענות).
לסיכום מצידי קודם אצטרך לפקס את עצמי על השימוש והתקציב המקיסמלי לעת עתה, ואז אוכל לרכוש בשילוב המידע מפה.

yaron1498

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אומרים עלי שאני מומחה לצילום כנראה בגלל שאני בתחום למעלה מ 12 שנים ומצלם המון, אני התחלתי עם מצלמה קטנה של Nikon אבל זה לא משנה Nikon או Canon , אני ממליץ לך בהתחלה להתחיל בקטן עם מצלמה לא יקרה וחשוב שיהיה לה פלאש טוב כדי שהתמונות יצאו מוארות ויפות (בעיקר אן אתה עובד מצלם אנשים).
לאחר שתתנסה על מצלמה קטנה תתחיל להתקדם למצלמה יותר טובה וכך עד שתהיה צלם מקצועי עם ציוד מקצועי ממש.
לדעתי מצלמה טובה בשבילך שהיא ממש גם חצי מקצועית אפילו יותר מזה היא Nikon D90 מצלמה שהגוף שלה אולה כ 900 שח משומש ביד 2 במצב טוב. רק שים לב להתאים לה פלאש טוב לא יקר, ואפשר חברה אחרת לא ניקון או קנון.
אני מצרף לינק לצפייה בתמונות של מגנטים לחתונה ממליץ להציץ. בהצלחה

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
והנה אני לא מומחה ואומר לך שניקון D90 היא מצלמה ישנה (מאד) (היתה בהחלטה טובה בזמנו לחובבן)
אבל היום יש לה כבר נינים או ריבעים...
מה עוד שלא בשבילך להתעסק כרגע עם יד שניה שצריך לדעת מה לבדוק,איך לבדוק וממי לקנות..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
והנה אני לא מומחה ואומר לך שניקון D90 היא מצלמה ישנה (מאד) (היתה בהחלטה טובה בזמנו לחובבן)
אבל היום יש לה כבר נינים או ריבעים...
מה עוד שלא בשבילך להתעסק כרגע עם יד שניה שצריך לדעת מה לבדוק,איך לבדוק וממי לקנות..

+1

yaron1498

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
חברי היקר, בו נסביר את זה ככה אני חושב שאתה מכוון לכיוון הנכון אבל סוטה מן המסלול.
אמרת שאתה לא צלם מומחה. שים לב שהוא צלם מתחיל והD90 היא מצלמה סוס עבודה. נהג חדש לא קונה מרצדס והD90 זה לא סוסיתה מינימום ב B.M.W מנהלים שנמצאת על הכביש כמה שנים טובות. באתר של XXX אפשר לראות תמונות שעשיתי עם הניקון D90

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בין השלב הראשון בסולם הצילום (שהוא משול לסולם יעקוב) שבו מכלום רוצים מצלמה ומשם להיות חובב ובסוף,להגיע לחלקיו העליונים של הסולם - צילום מקצועי,המרחק גדול מאוד ובאמת משול...לסולם יעקוב.

בואו נחזור למציאות של אפריל 2020 (כן אני יודע זה לא ממש נעים):

בא נניח שכבר יש לך מצלמה ביד (וכרגע לא משנה איזו) באפריל 2020 לצאת החוצה ולצלם ולו לשם ההתנסות זה להסתכן בקנס של 500-5000 שקלים שיתווספו ל 11 מליון הש"ח שהמדינה כבר גבתה מכאלה שחשבו שאנחנו בחופשת מולדת.

עוד המציאות של אפריל 2020 2600 ש"ח הם הרבה כסף ומצד שני חנויות הצילום סגורות אבל אלה המקוונות פתוחות ואם כולן אפשר התמקח (בנימוס וכבוד הדדי) ולהוציא בסכום הזה משהו שבעיתות רגילים אולי לא היה אפשרי.

ועוד במציאות אפריל 2020:ונניח שכבר יש לך מצלמה ביד,אז נשאר לך לצלם בתוך הבית וברחוב מאה מטר מהבית. ודי בטוח שאם תהיה שלושים מטר מהבית עם מצלמה ביד,יש סכוי ששוטר ישלח אותך מיד הביתה ואם אין לו את מצב הרוח המתאים יגבה ממך קנס שיתווסם ל 11 המליון ההם מהפיסקא הקודמת.

אז,כן,זה משאיר אופציה של צילום בבית וזו בהחלט אופציה שיכולה למלא חללים בזמן הפנאי הכפוי עלינו אבל:צילום בתוך הבית הוא היותר מאתגר והיותר קשה בכלל ובמיוחד למי שנמצא בשלב הראשון של סולם יעקוב. לא אכביר מילים פה ובטח שלא אעודד לשלוף הארנק ולבנות אולפן בבית - ממש לא. אבל,אני,למשל,קצת יותר מנוסה מפותח הפוסט (וסליחה על חוסר הענווה) והאמינו לי צילום בבית זה אתגר אינטלקטואלי ומעשי שאני נדרש למצות את כל הידע והדמיון שלי.

למרות זאת,וגם כדי שהפוסט הזה לא ישאר פה כפוסט של יאוש וחיים בצל אי הוודאות,למי שמתחיל צילום בבית בהחלט יכול להיות משהו שממלא את הנפש ואת הזמן ובהחלט מקום לתרגול אבל,המלצה בצידו של זה: תשתמשו באינטרנט ותצפו או תקראו מדריכים לצילום כזה - יש כאלה למכביר ולא רעים בכלל.

ולגבי ה D90 שדובר בה פה: למי שהאפשרויות העומדות בפניו להתנסות בצילום - בבית - המצלמה הזו לא ממש הדבר הנכון בזמן הנכון,הייתי הולך,יותר,לכיוון מצלמה חדשה ממצלמות הכניסה של היצרנים השונים עם עדשת הקיט או שוות ערך כלשהי.

חג חירות שמייח - תרתי משמע ומאחל לכולנו לצאת לעבודה ולשלם מיסים :) במקום קנסות מטופשים.

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם לנהג מתחיל היום לא הייתי ממליץ על BMW שני דורות אחורה הוא הוא לא יכול להנות ממה שהיא מספקת וגם היא לא תיהיה ברמה של הרכבים החדשים באבזור שלה.

אם אני חוזר למצלמות שמתקדמות הרבה יותר מהר מרכבים, אז ברור שצלם מתחיל לא רוצה לרכוש ציוד ישן שלא מכיל את היכולות המודרניות רק בגלל שהוא צלם מתחיל - כך שאני באמת לא מבין את הנעילה על D90 שהייתה דגם מוצלח, אבל עבור מאז הרבה שנים וכמה דורות של טכנולוגיה מתקדמת וגם יכולות הצילום היום שונות וכן צורת תפעול המצלמה עבר שינוי.

כך שצלם מוכשר יכול אומנם להוציא תמונות טובות גם עם ציוד ישן, אבל זה לא אומר שצלם חדש צריך בגלל זה להתחיל עם ציוד ישן. ההפך מכך היות והטכולוגיות היום מאפשרות יכולות שבזמנו כלל לא היו אין סיבה לרכוש ציוד ישן שלא יאפשר לצלם מתחיל ללמוד את היכולות החדשות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור