עולם האודיו כעולם המחשבים?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מה שלא משכנע זה "אתה לוקח כרטיס קול של RME או LYNX, ומקליט מפטפון שלך ברזולוציה 96/24 (שזה יותר גבוה מפטפון).".
:)
המשפט הזה מסביר הכל:
אתה אפילו לא מבין את ההבדל בין אנלוג לדיגיטל,
התשובה הקודמת שלי תהיה רלוונטית כאשר תבין.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
המשפט הזה מסביר הכל:
אתה אפילו לא מבין את ההבדל בין אנלוג לדיגיטל,
התשובה הקודמת שלי תהיה רלוונטית כאשר תבין.
המשפט ההוא לא מסביר כלום.
אתה מוזמן להסביר את טענותיך, במקום לקבוע בחריצות דעת בלתי-מבוססת שאדם זה או אחר אינו מבין את ההבדל.
זה טיעון בריאתני קלאסי, להאשים את הצד השני ב"חוסר הבנה" מבלי לנמק.

למיטב הבנתי הכוונה של מיכאל הייתה ש- 24/96 מניב תחום-תדר וטווח דינאמי גדולים יותר מאלה של הפטיפון. וזה נכון.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
דיגי.

האם ניסית לבצע השוואה כזו?

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
אני אישית לא טרחתי. אתה עשית? קיבלת תוצאות הפוכות?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
אני אישית לא טרחתי. אתה עשית? קיבלת תוצאות הפוכות?

בוודאי שקיבלתי תוצאות הפוכות. אחרת לא הייתי מדבר.

ותסביר לי מאיפה הנחרצות הזו אם לא טרחת לבדוק?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
למיטב הבנתי הכוונה של מיכאל הייתה ש- 24/96 מניב תחום-תדר וטווח דינאמי גדולים יותר מאלה של הפטיפון. וזה נכון.

כל השוואה שעשיתי בניהם הביאה את הדיגיטל להשמע מתכתי וסנטטי לעומת הפטיפון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
נמר
איך בדקת, עם איזה DAC, של Behringer?
יש לך DAC במערכת? אחד שמקבל 96/24?
איזה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
מיכאל.

מדוע אתה מזלזל?

בדקתי באולפן. יש שם קצת יותר מברינגר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אז לא בדקת עם מערכת שלך.
כל DAC מקצועי נשמע כמו שתארת (חוץ מ-Weiss), אני אפילו חושב שיכול לצטט אותך
היה כאן שרשור לא מזמן שמישהו רצה להכניס ציוד PRO.. ועוד כמה שרשורים שהגבת בנושאים דומים.
זה לא קשור לפטפון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
הבנתי.

אני רק רוצה להבין.
אתה טוען שאם תקליט את הפטיפון שלי ותשמיע דרך המחשב אני לא אוכל להבחין בניהם?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
הבנתי.

אני רק רוצה להבין.
אתה טוען שאם תקליט את הפטיפון שלי ותשמיע דרך המחשב אני לא אוכל להבחין בניהם?

את זה לא אמרתי :)
אבל זה יכול להיות מאוד קרוב, תלוי בכל השרשרת ובסטאפ
קרוב בצורה כזאת שתוכל לשמוע ולהנות

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אז לא בדקת עם מערכת שלך.
כל DAC מקצועי נשמע כמו שתארת (חוץ מ-Weiss), אני אפילו חושב שיכול לצטט אותך
היה כאן שרשור לא מזמן שמישהו רצה להכניס ציוד PRO.. ועוד כמה שרשורים שהגבת בנושאים דומים.
זה לא קשור לפטפון.
וואלא ?
חוץ מWEISS ?

בוא ונאמין לשניה שבאמת יש לך מושג על מה אתה מדבר.

אתה טוען שלך (או שהתכוונת רק לנמר!?) זה לא ישנה להקשיב להקלטה דיגיטלית של הפטיפון שלו, ובוא ונניח שלצורך העניין גם תוכל לייעץ איך ליצור את הCHAIN מרמת הTRACKING עד רמת הFILTERING OK ?

אבל אתה כן מבחין בהבדל בין "כל DAC מקצועי נשמע כמו שתארת (חוץ מ-Weiss)" ? :p

יצפאן לא יישן עכשיו שיש לו יורש ...

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
בוודאי שקיבלתי תוצאות הפוכות. אחרת לא הייתי מדבר.

ותסביר לי מאיפה הנחרצות הזו אם לא טרחת לבדוק?

אתה מדדת רוחב פס וטווח דינאמי?
מה התוצאות שקיבלת? כמה קה"ץ? כמה דציבל?

שמיעה סובייקטיבית תעזור לך לקבוע איזה צליל יותר יפה לטעמך או יותר נעים לאוזן. תיאורים מופשטים כמו צליל "נכון" או "אוורירי" או "טבעי" הם בבחינת כזבים פתטיים. כלומר הם יפים בתור תיאורים אומנותיים/ספרותיים, אולם לא תוכל להסיק מהם הרבה לגבי מדדים כמותיים כמו תחום תדרים וטווח דינאמי, שעליהם אני דיברתי.

הנימוק שלך בדבר הפונו-סטייג' חשף את הכזב הפתטי הנוכחי: "הפטיפון נכנס לתוך הסאונד".

תסביר לי מאיפה הנחרצות הזו אם לא טרחת לבדוק?

אני בכלל לא נחרץ. כל הטענות שאני מציג הן ברות הפרכה (בניגוד לחריצות דעת בלתי-מבוססת של כמה אנשים פה, שאסור לערער על סמכותם או מומחיותם כי יש להם ציוד יקר). אז אתה מוזמן להציג תוצאות הפוכות. אבל עדיין לא ראיתי כאלה. כל המדידות קובעות שהטווח הדינאמי של תקליט נמוך יותר מדיגיטל ברזולוציה גבוהה.

טווח דינאמי של אודיו ב- 24 ביט מגיע תיאורטית לערך האימתני 144dB (כל ביט מוסיף 6dB). כמובן שמגבלות מעשיות מונעות מאיתנו להגיע לערך הזה. אולם מגבלות מעשיות חריפות יותר חלות על הפטיפון. תחום התדרים של 96 קה"ץ מאפשר עפ"י משפט נייקוויסט להגיע עד לערך האולטראסוני של 48 קה"ץ. עדיין לא ראיתי הוכחה שתקליטים מגיעים לתחומי תדר כאלה.

זה לגיטימי לחלוטין מצידך לומר שהפטיפון נשמע יותר יפה ויותר נעים באוזניך, אבל אם אתה קובע "עובדות" בדבר מדדים שניתן לכמת אותם, כמו הטווח הדינאמי ותחום התדרים שלו - וזאת מבלי שיש לך סימוכין כמותי לכך, אז תסלח לי, אבל זוהי דיסאינפורמציה.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תירגע עם המחשבון שם ילד ... אף אחד לא נמצא כאן בכדי ללמד אותך.

אף אחד לא מדבר או צריך ציטוטיםעל הטווח התאורטי המקסימלי של 24 ביט אודיו, אם היית מבין על מה אתה מדבר, ואי פעם אתה היית מודד משהו, היית מבין שב99% מהמקרים ,תחום דינמי של 120DB הוא חלום רטוב ...

ומה זה קשור לנושא בכלל !?

אבל זוהי בדיוק הנקודה, אין לך מושג, לפחות נמר מדבר על רשמיו שלו,
לזה אפשר להתייחס, אבל תחסוך לעצמך את הבושות, ולהבא תימנע מציטוטים שאתה לא מבין.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
תחום דינמי של 120DB הוא חלום רטוב ...

חלום רטוב שלך.. סבא :D

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
Triton, אתה מוזמן להציג טענות ענייניות.
השמצות אישיות (ומגעילות) בדבר חוסר הבנתם של אחרים, אינן תורמות מאום לחיזוק טענותיך.

אם יש לך משהו לחדש לי בתורת המדידה, כמו-גם בסקאלות לוגריתמיות מעשיות, אתה מוזמן לנסות. אני יודע היטב מה המשמעות המעשית של 120dB. עם נסיוני האישי במדידות אני שלם, ואיני חש צורך להוכיח מאום לאיש.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תירגע עם המחשבון שם ילד ... אף אחד לא נמצא כאן בכדי ללמד אותך.

אף אחד לא מדבר או צריך ציטוטיםעל הטווח התאורטי המקסימלי של 24 ביט אודיו, אם היית מבין על מה אתה מדבר, ואי פעם אתה היית מודד משהו, היית מבין שב99% מהמקרים ,תחום דינמי של 120DB הוא חלום רטוב ...

ומה זה קשור לנושא בכלל !?

אבל זוהי בדיוק הנקודה, אין לך מושג, לפחות נמר מדבר על רשמיו שלו,
לזה אפשר להתייחס, אבל תחסוך לעצמך את הבושות, ולהבא תימנע מציטוטים שאתה לא מבין.

קלטת נכון את הנפשות המשתתפות כאן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
אתה מדדת רוחב פס וטווח דינאמי?
מה התוצאות שקיבלת? כמה קה"ץ? כמה דציבל?

שמיעה סובייקטיבית תעזור לך לקבוע איזה צליל יותר יפה לטעמך או יותר נעים לאוזן. תיאורים מופשטים כמו צליל "נכון" או "אוורירי" או "טבעי" הם בבחינת כזבים פתטיים. כלומר הם יפים בתור תיאורים אומנותיים/ספרותיים, אולם לא תוכל להסיק מהם הרבה לגבי מדדים כמותיים כמו תחום תדרים וטווח דינאמי, שעליהם אני דיברתי.

הנימוק שלך בדבר הפונו-סטייג' חשף את הכזב הפתטי הנוכחי: "הפטיפון נכנס לתוך הסאונד".

אני בכלל לא נחרץ. כל הטענות שאני מציג הן ברות הפרכה (בניגוד לחריצות דעת בלתי-מבוססת של כמה אנשים פה, שאסור לערער על סמכותם או מומחיותם כי יש להם ציוד יקר). אז אתה מוזמן להציג תוצאות הפוכות. אבל עדיין לא ראיתי כאלה. כל המדידות קובעות שהטווח הדינאמי של תקליט נמוך יותר מדיגיטל ברזולוציה גבוהה.

טווח דינאמי של אודיו ב- 24 ביט מגיע תיאורטית לערך האימתני 144dB (כל ביט מוסיף 6dB). כמובן שמגבלות מעשיות מונעות מאיתנו להגיע לערך הזה. אולם מגבלות מעשיות חריפות יותר חלות על הפטיפון. תחום התדרים של 96 קה"ץ מאפשר עפ"י משפט נייקוויסט להגיע עד לערך האולטראסוני של 48 קה"ץ. עדיין לא ראיתי הוכחה שתקליטים מגיעים לתחומי תדר כאלה.

זה לגיטימי לחלוטין מצידך לומר שהפטיפון נשמע יותר יפה ויותר נעים באוזניך, אבל אם אתה קובע "עובדות" בדבר מדדים שניתן לכמת אותם, כמו הטווח הדינאמי ותחום התדרים שלו - וזאת מבלי שיש לך סימוכין כמותי לכך, אז תסלח לי, אבל זוהי דיסאינפורמציה.

בכל פעם שאתה מתערב בפוסט שקשור לאודיו אני מבין כמה אינך מכיר את התחום.

יש דבר נוסף שאתה מבין בו חוץ ממדידות והוכחות על הספר? מה עם לשמוע למשל?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נהיה‏ ‏פורום‏ ‏תפוז‏ ‏כאן.‏ ‏איככככסה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור