עד כמה ניתן לסמוך על אתרי הסקירות / ביקורות שיש ברשת?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,040
נקודות
113
התנך נחתם כמה מאות שנים לפני.
(אנשי כנסת גדולה. עזרא הסופר היה אחד מהם. שהקים את בית שני באישור כורש).
חנוכה באמצע בית שני, בערך 160 לפנהס.
(סוקרטס למשל חי הרבה לפני והכיר את ירמיהו הנביא. סוף בית ראשון).
חכמים תיקנו (מהמלה להתקין), את החג מכח התורה,
(דברים יז' : "על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך תעשה")
לפירסום הנס.
(מלחמת המכבים ואביהם מתתיהו, מול היוונים).
8 ימים החזיק פך השמן.
אגב ....לאחר מכן, המכבים לקחו את השלטון, ונענשו על כך.
(לא יסור שבט מיהודה, והם היו משפחת כהנים). לא פה המקום להרחיב.
לא ככ בטוח למה אתה מתכוון דתי ...
אבל שים לב שרק לחגי התורה, שלושת הרגלים וראש השנה/כיפור
יש להם דיני הלכה 'המוכרים'.
בחנוכה,פורים, טו באב וכו (חגים שחכמים תיקנו), מותר לנסוע, להדליק אש וכו.
(בתפילה יש להם תוספת מיוחדת, בניגוד לחגי התורה - 'יעלה ויבוא' וכו).

מקווה שעברתי את המבחן.
: -)

הכל טוב ויפה, אבל נס פח השמן מוזכר בפעם הראשונה רק בתלמוד הבבלי (אחרי המשנה ומאות שנים לאחר שהחלו לחגוג את חנוכה) ולא בשום מקור אחר.

הסיבה מאחורי ימי החג (8 ימים) נזכרת דווקא בספרים החיצוניים, מקבים א' ומקבים ב' (לא טעות כתיב).
ע"פ ספר מקבים א' מטרת החג - להיות עם חופשי בארצנו, חג החנוכה הוא חג של בית המקדש משום שהמכבים חנכו את בית המקדש (כלומר, חג דתי אל אף שהמורשת היא חילונית).
ספר מקבים ב' נותן סיבה נוספת לשם החג, השם חנוכה הוא מחנוכת שלמה, ומשם גם אורכו של החג – 8 ימים (בימי שלמה חגגו 8 ימים את חניכת המקדש), כלומר המכבים חוזרים על מעשי שלמה.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
מישהו מרגיש חנוכה באוויר?
אני רק רואה את סנטה קלאוס
ברחובות,המכבים לא נראים.
חבל.ועצוב.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
יש בזה מה שהוא - בחולון אני לא רואה חנוקיה הגדולה בכניסה לעיר שכול הזמן הייתה שם בחנוכה... (בטח עברה מקום) אך עדיין מוזר. בדיוק על קטע זה חשבתי הבוקר בדרך לעבודה - שאין קישוטים, כלום - אין אווירה חגיגית...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,040
נקודות
113
מישהוא מרגיש חנוכה באוויר?
אני רק רואה את סנטה קלאוס
ברחובות,המכבים לא נראים.
חבל.ועצוב.

בחסות סוכני התרבות גם לכאן הגיע התרבות האוניברסלית.
אירוני, בשנות ה 50, 60, 70 כשהחילוניות הייתה בשיאה חגי ומועדי ישראל קיבלו מקום של כבוד בפנתאון הישראלי.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
כל המגזינים והכתבות ממומנים ע"י
היצרנים, לכן אין כתבות שליליות,
כותבים חצאי אמיתות ולציוד מעולה שירי הלל,צרך לקרוא באודיוגון ופורמים אחרים לקבל היתרשמות מאוזנת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פעם אחת רכשתי רמקול על פי סקירה
פה בארץ,נכון שהייתי צריך להאזין,הרמקול
קיבל ציון 5 כוכבים,ושבחים מפה עד להודעה
חדשה ,זה היה במבחן הרמקולים הגדול לפני כ10 שנים,הנפילה הייתה ענקית,פשוט מכה שקבלתי
ישר לפנים,זה היה ח** של רמקול בכל המובנים
אז הבנתי,כמה השפעה יש ליבואן גדול.
מאז לא מתייחס לשום מאמר,סקירה.

זה המבחן שאני עשיתי.
אתה מדבר על הרמקולים הרצפתיים או על המדפיים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל המגזינים והכתבות ממומנים ע"י
היצרנים, לכן אין כתבות שליליות,
כותבים חצאי אמיתות ולציוד מעולה שירי הלל,צרך לקרוא באודיוגון ופורמים אחרים לקבל היתרשמות מאוזנת.

שטויות במיץ עגבניות. במיוחד במקרה הזה. דיטאון ממומן על ידי וכאן באתר יש לא מעט כתבות שליליות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
כן אינטרס, לא אינטרס, האוזניים שלי לא תואמות לאלו של אחרים בהכרח, מקצוענים ועתירי נסיון ככל שיהיו, מכאן שמה שאתה מזהה כאיזה עילוי צלילי שלא שמעת כמוהו ואתה מוכן להתאסלם ובלבד שתהיה אצלך הקופסה שמשמיעה אותו, אצלי הוא סתם ניואנס חסר חשיבות במקרה הטוב, גימיק אוילי או סתם כלום בפחות טוב, ולהיפך כמובן. נשאר, מה לעשות, הצורך הסיזיפי הזה להחליט לבד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,528
נקודות
113
מאז ומתמיד (מעל 2 עשורים),
סומך *אך ורק* על האוזניים שלי.
טעמם וסקירתם של אחרים לא באמת מעניין אותי.
קורא, אומר תודה על הטרחה בכתיבה והשיתוף, עושה "לייק" ממשיך הלאה.

לא פעם ולא פעמיים בראשית דרכי, סמכתי על כתיבתם של אחרים, רכשתי ונפלתי.

רק לאחר שאני בוחן היטב ומתרשם ככל המתאפשר (בין אם זה אצל החבר/יבואן/אצלי, מאוד תלוי במוצר), מגיע להחלטה.
וגם אם לאחר X זמן, אני מתחיל להשתעמם, מחפש מחליף, או אם בא לי מתחיל הכל מההתחלה (נדיר יחסית, אלא אם כן רכיב יסוד קריטי מוחלף ומשפיע ישירות על כל השרשרת).

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני לא חושב שהמילה אינטרס נכונה פה. אני מגדיר את זהפירגון, או אפילו הבעת הערכה ליבואן.

אינטרס הוא מקרה שאם תכתוב טוב, תקבל משהו בתמורה. מחיר טוב היית מקבל בין אם היית כותב על זה לבין אם לא (כולם מקבלים מחירים טובים בארץ), ולכן אין לך אינטרס אם כי פירגון.

במדינתנו הקטנה יש אינטרס ללקוח להתחנף ליבואן למטרת קבלת הנחה או שידרוג עתידיים. אני קיבלתי כתף קרה מיבואן שפירסמתי דעה לא מחמיאה על ציוד שהוא מוכר.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בחסות סוכני התרבות גם לכאן הגיע התרבות האוניברסלית.
אירוני, בשנות ה 50, 60, 70 כשהחילוניות הייתה בשיאה חגי ומועדי ישראל קיבלו מקום של כבוד בפנתאון הישראלי.

די מביישים החילונים של היום, אני בעצמי כזה אך התערובת של מיסחור כל דבר, להלן עצי אשוח וגאדג'טים לכריסטמס בקניונים, והאובר ליברליות המזוייפת שמעמעמת את הסיבה למה ארץ ישראל היא מקלטם של יהודי העולם די מגעילה אותי.
מצד שני הרבה עאלק מסורתיים, ויסלחו לי אחי בני עדות המזרח, עוטים בעצמם סממני גויים כמו קעקועים וכו'

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
במדינתנו הקטנה יש אינטרס ללקוח להתחנף ליבואן למטרת קבלת הנחה או שידרוג עתידיים. אני קיבלתי כתף קרה מיבואן שפירסמתי דעה לא מחמיאה על ציוד שהוא מוכר.
לא יכול להסכים איתך, אני אישית מפרגן או מציין את מיקום/שם שבו עשיתי רכישה ומרוצה ממנה לא בגלל שאני מצפה לאיזה הנחה נוספת בפעם הבאה - כי זה ממש לא ככה. אתה יכול להגיד מילות תודה לעופר, יגאל, ברוך, ערן וכול מי ששכחחתי או לא ציינתי אשרים אלף פעם - נראה לך שתזכה באחוז הנחה נוסף?
מאלה היתה קונה יום יום, נו אולי, ככה? פרגנתה פעם היום - אחרי חודש אין זכר לאף אחד מזה - אזי איזה הנחה? :)
בו נגיד לא במקרה שלי. ברור שיש בזה דבר שתקבל יחס יותר הדוג ורציני מאשר סתם מי שהוא שמגיע והולך, אבל זה יותר כי ביצעתה רכישה מאשר שפרגנתה.
ולדעתי לפרגן ולהגיד תודה זה תמיד טוב ועושה נעים לנותני שרות, לא מגיע להם? (הינה בבקשה הרווחתי עכשיו אחרוז הנחה נוסף מכולם:) חחחח

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,581
נקודות
113
גיא / מתן.
אנחנו כרגע כותבים באתר חופשי וחינמי!
ועד כמה שידוע לי (ותקן אותי אם אני טועה), אתה וגיא לא מתפרנסים מהאתר.....
וגם לא מקבלים תמלוגים.
והרי אתם מפרסמים וכותבים חוות דעת.
אך לפני ימים, גיא פירסם שרשור של חוות דעת, על רמקולים ומגבר.
ותתפלאו, הוא אמין עלי.
לא שאני מקבל את דעתו (או לחילופין), אבל הוא בתור כותב לדידי אמין. כן.
אמין - לפחות מבחינתי, זה לא שהטעם שלו זהה לשלי. ממש לא.
אלא, שאין לו שום נגיעה! והוא מביע את דעתו גרידא.

לידיעתך.
אם אתה סקרת ופירסמת 20 מוצרים...
ומתוכם אני מכיר ושמעתי 11
ואני רואה, שאכן דעתך זהה לשלי...
אז בפירוש, אני אקח את דעתך/המלצתך בחשבון.
דהיינו, כשארצה משהו חדש (נגיד מגבר, ואתה כתבת עליו) ...
מבחינתי זה בהחלט בראש סדר העדיפיות לבדיקה, לפני מגברים אחרים.
(וכן, יש מישהו כזה, רק לא ציינתי שם. באתר השחור).
ואגב ....אם אתה זבל עופות, אז ?!
מה איכפת לי מהאישיות שלך, ולדעה מקצועית.
לא משעטנז.

בראשים זה נכון שבעתיים.
(אם כי סיטואציה שונה קמעה).
נשמה, "חוות דעת" של גולש באתר היא לא סקירה מקיפה על מוצר שמאחוריה צריך לעמוד סוקר מנוסה עם אחריות מיניסטריילית :). וחוות דעת כאלה צריך *עוד יותר* להיזהר.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
נמר!
חלילה אין לי שום טענות לאף אחד!
חוץ מלעצמי שלא בדקתי והלכתי על עיוור.
זה היה מזמן,לא משנה איזה רמקול זה היה.
היסטוריה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,581
נקודות
113
די מביישים החילונים של היום, אני בעצמי כזה אך התערובת של מיסחור כל דבר, להלן עצי אשוח וגאדג'טים לכריסטמס בקניונים, והאובר ליברליות המזוייפת שמעמעמת את הסיבה למה ארץ ישראל היא מקלטם של יהודי העולם די מגעילה אותי.
מצד שני הרבה עאלק מסורתיים, ויסלחו לי אחי בני עדות המזרח, עוטים בעצמם סממני גויים כמו קעקועים וכו'
אכן. מילים כדורבנות. אותך כראש ממשלה לאלתר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,581
נקודות
113
שטויות במיץ עגבניות. במיוחד במקרה הזה. דיטאון ממומן על ידי וכאן באתר יש לא מעט כתבות שליליות.
מה אתה אומר... תראה לי כתבה שלילית.
לא מאשים אותך או את אתר באינטרסים סמויים. זה לא מעניין. אבל כתבה שלילית? אהה... לא זכור לי מקרה כזה. ואגב, יכול להיות שזה פשוט כי אין מוצרים גרועים, אלא פשוט לא מתאימים. ואתה, שמסתכל תמיד על המוצר מהרבה יותר זויות, סוחט ממנו את כל הטוב שאפשר להוציא, ובוחר להציג אותו באור חיובי. וזה בסדר. זה פשוט אומר שעבור לקוח פוטנציאלי, אין מנוס - בכל מקרה - מלהאזין למוצר כדי להתרשם ממנו. בלה. בלה. פאקינג בלה.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אסכם את זה כך:
את המערכת הנוכחית שלי, שכולה נבנתה השנה, רכשתי מבלי לקרוא מילה ברשת על אף אחד מרכיביה.
זו המערכת הטובה ביותר והמענגת ביותר שאי פעם הייתה לי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
סתאאם לדוגמה. מישהו פירסם רמקולים של q acoustic שהם באמת נחמדים וזולים במחיר של ארוחת שני זוגות במסעדה.
גיגלתי בביקורות שלא מפסיקות להלל אך משפט בודד אחד בתוך ים התשבחות חזר על עצמו וזה שיש להם צליל יותר עשיר ממאוזן, שזה נכון לחברה הזו מהתרשמותי.
החוכמה זה להצליב מידע ולדלות פרטים שאולי פחות מחמיאים ומוסווים ע"י הכותבים המסחריים כך שהביקורת לא תהיה מנותקת מהמציאות אך לא מרגיזה את היצרן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,581
נקודות
113
סתאאם לדוגמה. מישהו פירסם רמקולים של q acoustic שהם באמת נחמדים וזולים במחיר של ארוחת שני זוגות במסעדה.
גיגלתי בביקורות שלא מפסיקות להלל אך משפט בודד אחד בתוך ים התשבחות חזר על עצמו וזה שיש להם צליל יותר עשיר ממאוזן, שזה נכון לחברה הזו מהתרשמותי.
החוכמה זה להצליב מידע ולדלות פרטים שאולי פחות מחמיאים ומוסווים ע"י הכותבים המסחריים כך שהביקורת לא תהיה מנותקת מהמציאות אך לא מרגיזה את היצרן.
תראה, גם אם עושים איזה מנגנון AI שסורק את הרשת עבור מאמרים על המוצר הספציפי ומוציא תובנות משותפות מכל המאמרים (וזה בהחלט לא בלתי אפשרי), גם אז, לא בטוח שהביקורת המוסווית הזאת לא תתאים לאדם ספציפי. אתה יודע כמה מוצרים יש שהם יותר "עשירים" מ"מאוזנים"? אף אחד לא אוהב לשמוע את זה, אבל חצי מהמוצרים האודיופילים הם כאלה, כי חצי מהאודיופילים אוהבים את זה. אז זה רע או טוב? רק הלקוח יחליט.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,581
נקודות
113
אסכם את זה כך:
את המערכת הנוכחית שלי, שכולה נבנתה השנה, רכשתי מבלי לקרוא מילה ברשת על אף אחד מרכיביה.
זו המערכת הטובה ביותר והמענגת ביותר שאי פעם הייתה לי.
כי הלכת יד ביד עם ארמה ונתת לו להרכיב לך מערכת. זאת אחת הדרכים הנכונות לבנות מערכת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור