סוגי קבצים ואייכות הסאונד

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עם כל הכבוד (ויש כבוד) לרכיבים שיש לנו במערכת, בסוף לדעתי, שני הגורמים העיקריים המשפיעים על הסאונד הם אייכות המקור והאקוסטיקה של החדר.

עם הזמן הפנוי בימים אילו, החלטתי להעביר קצת דיסקים לקבצים.
יש לי מחשב NUC שעליו מותקן ROON ומחובר לדיסק חיצוני 4TB, מזרים את המידע לממיר שהוא ROON READY.

הורדתי את תוכנת DBPOWERAMP והורדתי את הקבצים באופנים שונים.
ALAC, AIFF, FLAC, ו WAV.
את ה FLAC העברתי בכיווץ הכי נמוך האפשרי בתוכנה.

אחרי כמה מבחנים עיוורים (קל לביצוע) ולא עיוורים, מצאתי שאני שומע הבדלים בין ALAC ל FLAC ובין AIFF לבין ALAC.
ההבדלים לא גדולים, אבל ALAC נשמע אצלי בד"כ טוב מ FLAC - יותר מאוזן, כאשר FLAC מלא יותר בנמוכים אבל קצת צורם בגבוהים.
AIFF נשמע טוב ומלא יותר מ ALAC . וטוב יותר מ WAV.
אני יודע שהדיעה הרווחת שלא אמורים להיות הבדלים מבחינת סאונד בין הקבצים האילו, אבל זה מה שאני שמעתי אצלי במערכת.
כמו שציינתי, ההבדלים הם לא גדולים - אבל הם שמיעים לחלוטין, וההעדפה שלי ברוב במקרים הייתה ל AIFF. (קצת מבאס, לאור כמות האיחסון המוגבלת שיש לי בקונפיגורציה הנוכחית).
מעניין לשמוע את ניסיונכם בנושא.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
עם כל הכבוד (ויש כבוד) לרכיבים שיש לנו במערכת, בסוף לדעתי, שני הגורמים העיקריים המשפיעים על הסאונד הם אייכות המקור והאקוסטיקה של החדר.

יש לי מחשב NUC שעליו מותקן ROON ומחובר לדיסק חיצוני 4TB, מזרים את המידע לממיר שהוא ROON READY.

ALAC, AIFF, FLAC, ו WAV.

אחרי כמה מבחנים עיוורים (קל לביצוע) ולא עיוורים, מצאתי שאני שומע הבדלים בין ALAC ל FLAC ובין AIFF לבין ALAC.
ההבדלים לא גדולים, אבל ALAC נשמע אצלי בד"כ טוב מ FLAC - יותר מאוזן, כאשר FLAC מלא יותר בנמוכים אבל קצת צורם בגבוהים.
אני יודע שהדיעה הרווחת שלא אמורים להיות הבדלים מבחינת סאונד בין הקבצים האילו, אבל זה מה שאני שמעתי אצלי במערכת.
כמו שציינתי, ההבדלים הם לא גדולים - אבל הם שמיעים לחלוטין, וההעדפה שלי ברוב במקרים הייתה ל AIFF. (קצת מבאס, לאור כמות האיחסון המוגבלת שיש לי בקונפיגורציה הנוכחית).

השוואת את אותו הדיסק בפורמטים שונים?
את הדיסקים שהמרתי בחרתי WAV ללא compressed , משום מה אני תמיד מוצא את ה- wav נשמע הכי טוב.
יש לי את כל סוגי הפורמטים , מה שנשמע בסוף הכי טוב זה רמת ההקלטה ולא ה- bit rate

נערך לאחרונה ב:

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
.
מסכים לגמרי

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
השוואת את אותו הדיסק בפורמטים שונים?
את בדיסקים שהמרתי בחרתי WAV ללא compressed , משום מה אני תמיד מוצא את ה- wav נשמע הכי טוב.
יש לי את כל סוגי הפורמטים , מה שנשמע בסוף הכי טוב זה רמת ההקלטה ולא ה- bit rate
ברור שההשוואה נעשתה על אותו דיסק.

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
מעניין!
זאת התכנה שגם אני צורב אתה תקליטורים, ועד היום, משום מה, עבדתי אוטומטית על FLAC.
אבדוק בהחלט את ההבדלים בין הפורמטים.
תודה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אני בעצמי שמעתי הבדלים בין גרסאות שונות ותוכנות שונות ליצור של FLAC של אותו ה CD,
ובאותה רמת דחיסה של FLAC, הקובץ FLAC זה בעצם כמו ZIP , עשיתי השוואה בין התוצרים של ה FLAC ובכל הגרסאות היה שוויון מלא בקובץ ה WAV , המסקנה שלי שכנראה הנגן "עושה משהו" בניגון הקובץ, ובכל נגן ימצא פורמט אחר להאזנה יותר טובה, אין הסבר אחר....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

ALAC, AIFF, FLAC, ו WAV.

מניח שההבדלים נעשים בגלל אלגוריתם דחיסה שונה.
אני בכל אופן את הדיסקים שלי הורדתי ב WAV במטרה לשמור על נאמנות מקסימלית למקור, בין נפח מצומצם לאיכות אני מעדיף את האחרון.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
גם אני פעם עסקתי בלהבים איזה פורמט נשמע יותר נמאן למקור (סי די), בו נגיד לטעמי wav היה נשמע מעט יותר טוב ו״מלא״ מה פלאק- אבל להתחייב במאה אחוז די קשה...

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם לצורך שימוש עתידי , יש הבדלים ביכולת להשתמש / לשנות בקובץ בין WAVE ל AIFF?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבקש להבין, האם קיימות תוכנות להשוואת 2 קבצי Wave ?

במידה וכן, לוקחים קובץ Wave הופכים אותו לקובץ Lossless בכל שיטה שהיא, לאחר מכן מחזירים אותו לwave ומשווים לקובץ המקורי ..... במידה ו- 2 הקבצים שווים יש איזו שהיא סיבה שהם ישמעו שונה?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

במידה וכן, לוקחים קובץ Wave הופכים אותו לקובץ Lossless בכל שיטה שהיא, לאחר מכן מחזירים אותו לwave ומשווים לקובץ המקורי ..... במידה ו- 2 הקבצים שווים יש איזו שהיא סיבה שהם ישמעו שונה?
עשה טובה, שחרר.
לא בשבילך השירשור, רק בשביל אילו ששומעים דברים שלא קיימים בהנדסה.
תודה מראש

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

יכול להיות שישמע שונה
זה תלוי בתוכנה
התוכנה לא ממירה ל wav ואז מנגנת אלה עושה את ההמרה ל pcm בזמן אמת. בגלל שזה אודיו אפשר לעשות הנחות בהמרה ולא להמיר למקור בצורה מושלמת
יש הבדלים ברורים בין תוכנות כאשר מנגנים flac

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עשה טובה, שחרר.
לא בשבילך השירשור, רק בשביל אילו ששומעים דברים שלא קיימים בהנדסה.
תודה מראש
יכול להיות שישמע שונה
זה תלוי בתוכנה
התוכנה לא ממירה ל wav ואז מנגנת אלה עושה את ההמרה ל pcm בזמן אמת. בגלל שזה אודיו אפשר לעשות הנחות בהמרה ולא להמיר למקור בצורה מושלמת
יש הבדלים ברורים בין תוכנות כאשר מנגנים flac
לבקשת הקהל אני משחרר.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83

פותחים חלון CMD כמו ה DOS של פעם
ורושמים:
COMP file_a file_b
אם הקבצים זהים בגודל ובתוכן יהיה כתוב FILE COMPER OK
אבל יש מצב ש liranbh@ צודק שנגנים מסויימים עושים הנחות בהמרה ל PCM

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ורושמים:
COMP file_a file_b
עשית בעצמך באיזשהו שלב את ההשוואה שהצעתי ? אין לי מושג בתחום !!!....אני עדיין שומע עם CD ומעולם לא הורדתי קובץ מהאינטרנט לא בתוכנות שיתוף ולא בסטרימינג.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אין הבדל כלל בין פלאק
לדיסק,בדקתי המון דיסקים
מול פלאק עם אותו אלבום
ולא היה שום הבדל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ורושמים:
COMP file_a file_b
אבל יש מצב ש liranbh@ צודק שנגנים מסויימים עושים הנחות בהמרה ל PCM

לא, זה לא ככה, אבל זה לא משנה לרוח השרשור בכל מקרה

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אין הבדל כלל בין פלאק
לדיסק,בדקתי המון דיסקים
מול פלאק עם אותו אלבום
ולא היה שום הבדל.
כל עוד התוכנה עושה עבודה טובה כלומר פריסת הפלאק ל pcm והוצאת bitstream ללא התערבות אתה צודק
העניין הוא שיש הרבה מתכנתים שחושבים שכדי שתהיה לתוכנה שלהם יתרון הם צריכים להתערב בסגנון laudness למשל ואז במקרה הטוב יש לך אופציה לסמן לו שלא יתערב אבל אם אין או שלא סימנת כי היו שם 3000 אופציות ולא היה לך מושג איך (למשל. Jriver ) אתה מקבל סאונד שונה
יש מליון נגני flac , אם יש לך זמן תוריד כמה מהרשת ותנגן עם כולם את אותו קובץ בדיוק

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור