מתג אודיופילי משנה, זו לא שאלה, זו הצהרה!

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
החלטתי לשים סוף לסקרנות, רכשתי sNH-10G בגרסה המגיעה עם שעון פנימי, חיברתי (כבלי CAT 7 לא מפונפונים שכבר שימשו אותי) ו... חד משמעית יש שינוי מורגש לטובה, בתיאור קצר, הוסר סדין מעל מה ששמעתי עד היום בסטרימיניג - מבחינתי מתג אודיופילי זה כבר לא שאלה של האם משפר, זו הצהרה!

צפה בקובץ המצורף 48989 צפה בקובץ המצורף 48990
תתחדש ותהנה,

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נסכים על משהו מראש, צנוע אתה לא, ואף טורח להזכיר זאת יותר מפעם, הן באופן ישיר והן באופן עקיף - זה אתה ואני אוהב אותך כפי שאתה.

ומכיוון שאנחנו חברים שנים, אם חס ושלום אדבר בצניעות, אבקש ממך להעיר לי.

עכשיו, לא אכנס באלו מכשירים אורי או אתה התנסיתם ובאלו מכשירים לא, ספציפית במתג הזה לא אורי ולא אתה התנסיתם - מכאן שאם כל הכבוד (ויש כזה) להעביר ביקורת על מכשיר ספציפי כשאין ניסיון או בדיקה ברקורד אינו רציני.

על כל כך הרבה דברים באודיו נאמר המשפט "לא יכול להיות הבדל", חלקם באמת כאלה, אני התנסיתי ובדקתי בעצמי מה כן הביא לשינוי ומה לא הבי לשינוי אצלי במערכת - מזכיר לך שיש גם בפורום זה ישנם כאלה שעדיין טוענים/מוכנים להישבע שכבלים אינם עושים הבדל (בין אם מדובר בחשמל, אינטרקונקטים או כבלי רמקולים).

וכאן פישלת. ולמה? בגלל זה...

מעולם לא ניסיתי סוויץ׳, יכול להיות שזה עושה משהו, יכול להיות שלא. אבל בין מזרימי מדיה שמועברים אסנכרונית לממיר, לא חשתי בשום סוג של הבדל.

ובגלל זה...

אבל שוב. אני יכול להתבטא רק על מה שבחנתי. את התחום הזה של הסוויץ׳ לא יצא לי לבחון. לכן, אני תמיד טוען שעד שאני לא בוחן בעצמי, אם אדם מדווח על הבדלים, אני דבר ראשון מאמין לו.

ואגב. באנלוג לא צריך לעשות מבחן עיוור. ההבדלים בולטים כל כך שאפילו הטכנוקרטים האפיקורסים המוחלטים, אינם מבקשים כזה.

ולא דיברתי על תחושותי, דיברתי על נסיוני. אתה יודע, אני לא מתעסק בתיאוריות. ולכן הדגשתי זאת בתגובה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם הבנתי נכון... אני מעתיק קובץ מוסיקה (WAV לצורך העניין,דחוס ל ZIP עם MD5) לשני USB DRIVES זהים.
אחד אני שולח באמצעות דואר ישראל ואת השני אני שולח באמצעות UPS.

אתם אומרים לי שהקובץ שהגיע דרך UPS נשמע שונה מהקובץ שהגיע דרך דואר ישראל.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם הבנתי נכון... אני מעתיק קובץ מוסיקה (WAV לצורך העניין,דחוס ל ZIP עם MD5) לשני USB DRIVES זהים.

לא
זה יותר בכיוון שמשאית UPS מסתובבת בחדר האזנה וגם רכב של דואר, ו-UPS עושה משהו לתוצאה הסופית

nivim

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
רכשתי גם sNH-10G כולל שעון פנימי sCLK-EX ובהחלט יש שיפור משמעותי בהאזנה של מוזיקה מהרשת :)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רכשתי גם sNH-10G כולל שעון פנימי sCLK-EX ובהחלט יש שיפור משמעותי בהאזנה של מוזיקה מהרשת :)

הלכתי לעבוד על מבע פנים מופתע.....
שיפורים נוספים שאתה יכול להכניס ולהרגיש בהבדל מידית

א. שרשור שני מתגי sNH-10G כאשר החיבור ביניהם יתבצע באמצעות כבלים אופטיים. כך שרק המתג הקרוב לסטרימר יחובר אליו ולא מכשירים נוספים (פתרון לא זו לאור עלותו של מתג sNH-10G ).
ב. במידה ולא רכשת עם ה sNH-10G ספק ליניארי, זה הזמן - ההבדל בסאונד בחיבור ספק ליניארי מורגש.
ג. חיבור כבלים Ethernet איכותיים בכול שרשרת האספקה לסטרימר אך במיוחד בין ה sNH-10G לסטרימר.

תתחדש ותהנה מהרכש החדש.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

במקרה שלך יש הבדל ברור כי עם דואר ישראל הוא לא יגיע
זה מסוג השרשורים שאסור לנו הטכנוקטים להגיב עליהם.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
מעניין לדעת איך ההשפעה של מתג כזה לעומת פילטר לכבל רשת כדוגמת זה של accoustic revive:

http://www.acoustic-revive.com/english/pcaudio/lan_isolator.html

בדקתי שני סוויצ'ים אודיופיליים וגם את הפילטר שציינת.
אצלי הסוויצ'ים (כל אחד מהם) עשו הבדל אדיר, הפילטר לא.

אבל בסט אפ אחר האפקט יכול להיות אחר, בסופו של דבר אלה פתרונות לבעיות.
לא יודע אם יש הרבה מה ללמוד מהשוואה כזו, נראה לי כמו להשוות תרופה לדלקת מול תרופה לשפעת.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
זה מה אומר PAUL מ PS AUDIO על זה:
אבל אולי הוא כבר לא שומע טוב כמו החברה כאן שכן שומעים טוב מן הסתם.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
נמחק

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
אדון PS טוען, ובצדק, שסוויץ' כזה או אחר לא יכול לעשות הבדל של ממש בפאקטות.

בהגדרה, אם סוויץ 'עושה הבדל' בפקטות, אז הוא לא תקין. כן או לא אודיופילי.

הוא גם טוען, ושוב בצדק, שחשמל רועש יכול לעשות הבדל שמיע, ושזו בעייה נפוצה בציוד רשת.
זו הבעייה העיקרית שסוויצ'ים אודיופיליים מטפלים בה, ולכן הטובים שבהם עושים הבדל שמיע (לא בכל סטאפ).

לא, הוא העלה סברה שאם במסלול שלך יש מחשב זול, או "לא מבודד", אז אולי הוא רגיש לרעש וזה עשוי להשפיע על הצליל.
סטרימר דאק וכו.. באיכות טובה, לא אמור לסבול מבעיות של NUC או RP.
(מן הסתם בניגון אה סינכרוני כמו ברובן המוחלט של המערכות, כל זה לא רלוונטי בכלל).

אפשר היה גם לדבר על השעון. שואל השאלה התייחס לזה במפורש, העונה בחר להתעלם.

לא התעלם. כשדיבר על הרקע הכלל של איך עובד פרוטוקול אינטרנט, הסביר שהפקטות מורכבות בצד המקבל, בלי קשר למה שקרה קודם. הסוויץ הוא לא הצד המקבל. מי שמריץ את הקליאנט של טיידל או קובוז, הוא הצד המקבל. אין לו שום ידע או עניין לגבי השעונים של עשרות הסוויצ'ים בדרך.

בשורה התחתונה, ככל שרוכש זה או אחר של סוויץ מרוצה, נותר רק לאחל הנאה מרובה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113

זה שנדמה לך שהאנלוגיה שלך מדוייקת לא אומר שהיא באמת כזאת מכיוון שעובדתית יש הבדל שמיע שנבחן במבחן עיוור יותר מפעם אחת.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה שנדמה לך שהאנלוגיה שלך מדוייקת לא אומר שהיא באמת כזאת מכיוון שעובדתית יש הבדל שמיע שנבחן במבחן עיוור יותר מפעם אחת.

דוד, חבל על המאמץ, נתחיל מזה שהבחור כנראה מעולם לא התנסה במכשיר מסוג זה, נמשיך שהאנלוגיה שלו מוטעית [לא מדבר על אמינות בהעברת פקטות ע"י תווך X או Y, אלה על ניקיון רעשי הרשת המתווספים לפקטות (דבר הניתן לצפייה באוסילוסקופ) וביצוע clk מחדש].

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
דוד, חבל על המאמץ, נתחיל מזה שהבחור כנראה מעולם לא התנסה במכשיר מסוג זה, נמשיך שהאנלוגיה שלו מוטעית [לא מדבר על אמינות בהעברת פקטות ע"י תווך X או Y, אלה על ניקיון רעשי הרשת המתווספים לפקטות (דבר הניתן לצפייה באוסילוסקופ) וביצוע clk מחדש].
אני לא מנסה לשכנע אותו, יש עוד אנשים שנכנסים לפורום...

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני לא בא להגיד שאתה לא שומע הבדל
אבל לראות את זה בסקופ אי אפשר
ואני אומר את זה אחרי הרבה הרבה שעות דיבאג של דרייברים לסוויצים וכרטיסי רשת
זה המקצוע שלי
שרפתי פעם 3 ימים בגלל ערך לא תקין של נגד שיצר הפרש פאזה קטן בין ה DATA ל CLK ולא התקבל כלום בצד השני
שוב
מאמין לך שאתה שומע הבדל
למה זה? הסבר טכני אין
אבל זה שאנחנו לא מבינים לא אומר שזה לא קיים

rainbird

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
האם לדעתכם יש טעם במתג כזה אם אני מושך כבל אודיו cat7 ישירות מהנתב linksys שלי שנמצא בחדר מדרגות ומחובר לחשמל שלא שייך לדירה.
הכבל באורך 2 מטר.
אני שואל כי יתכן פתרון פחות יקר

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
נמחק

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תפסיקו להשתמש בג'יטר בקונטקסט הזה, אין לזה שום קשר

rainbird

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
עד שלא שומעים לא יודעים, אבל ההימור שלי הוא שאם הסטאפ שלך לא מחייב סוויץ' אכן קיים פיתרון פחות יקר.

יפה שהשתמשת במילה 'פיתרון'. סוויצ'ים אודיופיליים פותרים עבור חלקנו בעיות של חשמל רועש וג'יטר באמצעים כמו בידוד גלווני, ספק כוח חיצוני, שעון, ולפעמים פילטרים. אם הסטאפ שלך מורכב מכמה מחשבים שמדברים זה עם זה, הגיוני למקם את האמצעים האלה בסוויץ'. אם לא, הבחירה שלך חופשית יותר.

יש לי מגבר all in one של hegel כולל סטרימר כך שאין לי רכיבים נוספים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור