מערכת סאונד בתוך מזנון - מה דעתכם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מתכנן להכניס את מערכת הסאונד שלי למזנון (פתחתי גם אשכול עם שאלות טכניות על כך
http://www.dtown.co.il/forum/showthread.php?p=2397#post2397)

אשמח לשמוע כאן את דעתכם על הרעיון - האם זה מומלץ? או שזה באמת לא הגיוני?
פתרון אחר זה להציב את הציוד בסטנד בצד - אבל אז כבלי הרמקולים יהיו הרבה יותר ארוכים ויש סיכוי שהרמקול ישפיע יותר על המערכת (כי זה לא ממש רק בצד זה גם קצת קדימה).

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני הייתי הולך על סטנד יעודי בצד.

גם ככה זה לא נוח CD בתוך מזנון סגור.

yakov

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
כרמי האם המדפים של המזנון יהיו סגורים עם דלת זכוכית?
האם המגבר שלך הוא מגבר מנורות (מן הסתם פולטים הרבה חום)

כי אצלי במזנון שילבתי מדפים כל מכשיר אודיו יושב על מדף עץ נפרד והמדפים לא סגורים עם חלון זכוכית, אם תרצה דוגמה אוכל לשלוח לך תמונה בפרטי
יעקב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אלוני ה CD ה DVD במקום פתוח במזנון
רק המגברים יהיו מקום סגור - כאמור עם איורור

באו תחשבו מחוץ לקופסה (כלומר בתוך המזנון) - העניין שזה יותר יפה

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי כאן זה כבר תלוי במוצרים, אם זה מגבר שמתחמם מאוד לדוגמה איזה CLASS A ובטח מנורות אז הייתי מוותר על הרעיון, אם זה רסיבר או מגבר שאינו מתחמם מי יודע מה אז אני כבר לא רואה שום בעיה בפתרון כזה...

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
אני בעד מעמד יעודי בגדול , מעמדים רציניים יעשו חסד עם אלקטרוניקה טובה וזה יתבטא באיכות שמע ולשם כך הם נועדו.

בכל אופן אני מקווה שהמזנון לא נמצא בין הרמקולים מה שיכול לפגוע באיכויות , חשוב שהרכיבים יכלו "לנשום" כמה שהמיקום יהיה יותר פתוח ופחות תסגור על הרכיב כך תטיב עימו והוא עימך.

ההצעה האולטימטיבית לדעתי היא אלקטרוניקה בצד במעמד יעודי ורמקולים שדבר לא נמצא בינהם כך הסינרגיה תהיה טובה יותר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
במזנון אתה עושה חורים מאחורה .
למגברים יש טריגר? אם כן מה שאתה צריך לעשות זה ככה.
לגשת לדקדה בדיזנגוף סנטר. לבקש שני מאווררים של 12V ו12ס"מ וספק של 1 אמפר.
בנוסף אתה לוקח ממסר שעולה איזה 9 שקל. מחבר הכל ככה שכשאתה מפעיל את המגבר הטריגר מפעיל אותם.
בנוסף יש להם לדעתי קיטים של מדחום . אתה יכול להשתמש בזה כמפעיל לטריגר ברגע שצריך.

מה שעוד אתה יכול לעשות זה לשים מאוורר אחד שכל הזמן יעבוד בתוך המזנון אשר זורק אוייר למעלה.
יש מאווררים כאלו בדקדה של 220 וולט. שיעבוד זה כולה איזה 10-15 וואט (לא תרגיש בחשבון חשמל) , ולעשות פתח למעלה במזנון.
עקב זה שהחום עולה למעלה ותהיה כל הזמן תנועה של האוויר מלמטה, המגברים ישארו קרירים יחסית.
הרעיון מבוסס על הCUBE שהיה לאפל, שלא היה לו בכלל מאוורר.

איזה מגברים אלו ?

כמו כן יכול להיות שב IR שתקנה יהיה אפשרות לטריגר כלשהו. אולי.

בעקרון למאוורר של מחשב אין בעיה לעבוד מאות או אלפי שעות בסביבה בלי המון אבק. סה"כ אתה רק זקוק לזרימה של אוויר לא למשהו שיקרר בהכרח. אתה יכול לשים שני מאווררי 12 ס"מ גדולים עם טרנספורמטור מתאים , ודרך הבורר מתח לשלוט במהירות וכך גם ברעש שלהם ולתת להם לעבוד בלי הפסקה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי תודה ,
רעיונות טובים (Y)

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
מגבר דיגיטלי יכנס למזנון בלי בעיה.
אם זה מגבר אחר, למשל Class A או מנורות אז לא מומלץ.
אם זה מגבר טרנזיסטורי Class AB אפשר אבל אז צריך לדאוג לחימום מתאים (כמו שאורי כתב...)
בקיצור, שכנע את האישה שסטנד יעודי זה לא כל כך רע (זה לוקח זמן אבל משתלם בסוף :))

ילדיעפים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אנוכי שמתי את האינטגרייטד והסידי שלי על המזנון-כנראה שיש לי מערכת סלחנית-שומעים גן עדן

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מה החלטת בסוף?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כעת הרסיבר בתוך המזנון :)

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי כרמי

בקשר למה שאמרת אז ככה...

החשיבות שיש למעמד איכותי ויעודי לציוד היא מאוד גדולה, לצערי הרב הרבה אנשים לא מודעים לעניין הויברציות וההשפעה השלילית שלהם על הציוד...ולפעמים מציבים את הציוד שלהם על כל מיני "חאלטורות" שגורמות יותר נזק מאשר מועילות

הבעיה בגדול שהמעמדי הציוד האיכותיים באמת שבאמת מטפלים בבעיות של ויברציות הם לצערי הרב נורא נורא יקרים...רוב המעמדי ציוד הקיימים בשוק שנחשבים אודיופילים תאכלס עושים עבודה מאוד מאוד בסיסית ולא יותר מזה אבל יש יוצאי דופן

לטעמי להניח ציוד במזנון זה לא הכי אידיאלי וכמובן עדיף סטנד יעודי לעניין, סטנד אמור להיות דיי מאוורר מכל הכיוונים לתת לציוד את האיוורור שהוא צריך, במנורות הדבר ניהיה עוד יותר קריטי

אייל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איל - נכון
אבל אני גם צריך לחיות בסלון שלי :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אייל אשמח להסבר מפורט,טכני, פיזקלי והגיוני איך מגבר / קדם מגבר /כבלים מושפעים מתנודות.

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי אורי

תשמע, ההבדלים בין מעמדי ציוד כאלו ואחרים הם עובדים ושמיעים
מגבר מנורות שסובל מוויברציות סביבתיות או ויברציות שהמוצר עצמו מייצר גומרים לעיוותים בצליל...זה מדיד ואפשר לראות זאת בקלות
בעיקר מנורות שמה לעשות רגישות לכל תזוזה הכי קטנה...

אני לא איזה פיזקאי דגול אבל את עניין הויברציות בדקתי באופן אישי....והגעתי למסקנה שככל שבידדתי את הציוד שלי יותר כך הצליל שהתקבל היה נקי יותר, פחות גרייני, ושקט בהרבה
אני לא מתכוון לפתוח ויכוח על זה או פולמוס כל שהו
אבל אלו מסקנותיי
אייל

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני לא מדבר על מנורות(וגם שם נגיד ..)
אבל באמת אני מעוניין מהסבר אמיתי ממישהו.

אגב סתם לחדד את האוזן (לא את אוזן) כח המשיכה (שהוא בעצם מה שגורם לדברים האלו לזוז) קטן בכמה וכמה סדריי גודל מהכח החשמלי העובד על המטענים (שאלו הם אלו שיוצרים את מה שאנחנו שומעים) הוא כ"כ קטן שאין חישוב שהוא לא מוזנח לעומת הכח החשמלי.

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
עוד דוגמא:

קבלים

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הי אורי

תשמע אם אתה רוצה הסברים מפורטים ופיזקליים אולי עדיף שתתייעץ עם איל פור
הוא מבין בדברים האלו הרבה הרבה יותר ממני ובזמנו הסביר לי באופן מפורט וברור

אני עדיין חושב שלא צריך להיות גאון גדול בשביל להניח את הציוד שלך על פלטת בידוד יעודית או לצורך העניין פטיפון ולהבין שהציוד שלך נשמע פשוט הרבה הרבה יותר טוב
זה הכל, אם אתה ספקן נסה בעצמך
יום טוב
אייל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור