מיואש טוטאלית מהמצב ..

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אשמח להתייחסות כי אני אובד עצות ..
בפעם האחרונה דיווחתי שאני כבר נהנה מהמערכת והכל טוב (מי שישמע שמעתי רק 3 שירים)
אבל בשירים מסויימים (שכנראה משתמשים בבס מסוג מאוד מסויים במיוחד בשירים של הופעה חיה..) הרמקול פשוט פולט פתאום זיוף נורא מהחלק התחתון (מהעליון אין שום זיוף אף פעם) אין לי מושג ממה זה נובע. מהחלק של הבס יוצא פשוט זיוף מטורף פתאום-בלי התרעה..כאילו מישהו הרים את הווליום בפתאומיות,הוא מרעיש פתאום בצורה נוראית , כאילו הרמקול לא יודע להתמודד עם המידע שמועבר אליו..

כמו שכתבתי בשרשור הקודם, אני לא המשוגע היחיד ש"מדמיין" את זה . חבר נוסף מחו"ל טוען שזה קרה לו עם הרמקולים jamo s803 שלו וכמוני,גם הם היו חדשים מהקופסא.

הינה דוגמא של הבחור (למרות שכאן זה דרדלה לעומת מה שקורה אצלי) :
https://photos.google.com/share/AF1...?key=U1c0TVpjZkhpZ3hlakhDUmRaNzVJZzZmSFpZX1Nn

בסוף ניכר שהוא פתר את הבעיה וזה מה שהוא כתב:

Okay, so I have at least gotten it to the point I can use Audyssey and not have it do that. The setting was in the DynamicEQ - The Reference Level Offset was set to 0DB and this is what caused that issue.

I am still prefering the sound quality of Pure over all of the Audyssey settings which while a shame, at least it sounds great!

Thanks for your help both of you!

אין לי שמץ מזה אומר ומה הוא בדיוק עשה אבל ניכר שזה הסתדר לו בסוף..
ניסיתי להגדיר את כל ההגדרות ל"רגיל" מה שנקרא לאפס אותם ..שום דבר לא עוזר ,
זה כאילו הרמקול לא מצליח לעבד צליל מסוים שעובר אליו ומזייף בפתאומיות ומרעיש בעוצמה..
ממש כאילו הרמקול ישב אצלי 20 שנה,הקטע הוא שמלבד הבחור שציינתי אותו למעלה,ראיתי עוד שאלה שכותרתה היא: Broken speaker? Jamo S803. Weird sound at higher volumes
וזה בערך מה שאני מתאר..אז מה קורה פה למען ה'?

חשוב לציין שעד עכשיו אני לא מעביר את זה באנלוגי את השירים , רק אלחוטי או דיגיטלי
זה קורה בשניהם.. אתם ממליצים לנסות להעביר מ3.5 מהמחשב ולראות אם זה קורה?

סליחה על החפירה..

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מה לעזאזל זה זיוף? יש לך רמקול בבית או זמר? ואיך אתה מצפה שנבין למה אתה מתכוון? צריך שמישהו ישמע את זה ויחווה את דעתו אם זה סתם איכות גרועה או תקלה.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
אולי יש לך בעיית גיין. הגיין מהמקור גבוה מדי והרמקול נכנס לקליפינג (דיסטורשן- עיוות הרמוני חזק)
זה בד"כ לא אמור להיות המצב כאשר המקור דיגיטלי.
הייתי דווקא מנסה להתחבר אנלוגית מהמחשב, אבל בווליום נמוך.
לנגן שיר שבו זה קורה.
אם בווליום נמוך זה לא חוזר, אז הייתי מגביר קצת מהמחשב ומנסה שוב.
ואז חוזר על הניסוי עד שאני מגיע לווליום בו הרמקול נכנס לקליפינג.

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
מה לעזאזל זה זיוף? יש לך רמקול בבית או זמר? ואיך אתה מצפה שנבין למה אתה מתכוון? צריך שמישהו ישמע את זה ויחווה את דעתו אם זה סתם איכות גרועה או תקלה.

אתה יודע מה יפה? שאיך שראיתי בהתראות שהגבת לי ידעתי שזו תגובה על הפנים..
מין חוש שישי שכזה

את זה אגב,ידעתי לזהות בוודאות,זה לחלוטין לא אמור לקרות :)

נערך לאחרונה ב:

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אולי יש לך בעיית גיין. הגיין מהמקור גבוה מדי והרמקול נכנס לקליפינג (דיסטורשן- עיוות הרמוני חזק)
זה בד"כ לא אמור להיות המצב כאשר המקור דיגיטלי.
הייתי דווקא מנסה להתחבר אנלוגית מהמחשב, אבל בווליום נמוך.
לנגן שיר שבו זה קורה.
אם בווליום נמוך זה לא חוזר, אז הייתי מגביר קצת מהמחשב ומנסה שוב.
ואז חוזר על הניסוי עד שאני מגיע לווליום בו הרמקול נכנס לקליפינג.

האמת שחשבתי שזה קשור להגדרה של "עיוות" ..רק לא הייתי בטוח..
אתה בעצם אומר שמי שהעלה במקור את השיר (כנראה ליוטיוב-כי זה אתר שמרכז הורדות מהרשת) בעצם העלה אותו בווליום מטורף ואז זה יוצר בלאגן ברמקול בנקודה מסויימת? ..ספק אם התכוונת לזה אבל זה נראה לי הגיוני..
אקנה כבל 3.5 ואחבר למחשב ואראה אם זה חוזר על עצמו..

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
אני לא יכול לנחש מה הגיין של השיר ביוטיוב. אתה יכול להוסיף קישור וננסה.
הייתי מנסה לחבר ב 3.5, כשהמחשב בווליום נמוך והרסיבר בווליום גבוה יותר.
ואם נשמע נורמלי, להגביר לאט לאט מהמחשב.

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אני לא יכול לנחש מה הגיין של השיר ביוטיוב. אתה יכול להוסיף קישור וננסה.
הייתי מנסה לחבר ב 3.5, כשהמחשב בווליום נמוך והרסיבר בווליום גבוה יותר.
ואם נשמע נורמלי, להגביר לאט לאט מהמחשב.

אה הבנתי..אגב מה הפירוש המילולי של "גיין" ?
למעשה מתשובתך אני מתחיל להבין שמה שכתבתי למעלה כנראה היה שטות..
אבל העיקר שצריך לעשות מה שאמרת,זה יהיה ניסוי מעניין..

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אתה יודע מה יפה? שאיך שראיתי בהתראות שהגבת לי ידעתי שזו תגובה על הפנים..
מין חוש שישי שכזה

את זה אגב,ידעתי לזהות בוודאות,זה לחלוטין לא אמור לקרות :)
התגובה של מתנוש היא לא על הפנים אלא מדוייקת ותעזור להבין על מה אתה מדבר כי אתה מתאר תופעות מוזרות מה שאומר שכנראה אתה עושה משהו לא נכון.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
@שלום לכולם
בגדול זו העוצמה של האות שנכנס למגבר. היא נמדדת ב DB.
כאשר המגבר שלך מתפקד כסטרימר, אז הוא מקבל את האות דיגיטלית, ואז זה תלוי בשיר הספציפי או בהגדרות של הסטרימינג - למשל כשמזרימים את השיר מטלפון שיש לו אקולייזר מופעל עם ערכים גבוהים.
יכולות להיות הרבה סיבות.
אבל כרגע, אתה רוצה לוודא שהמגבר והרמקולים תקינים, כלומר מסוגלים לנגן בלי להיכנס לקליפינג, אז כדאי לנסות "בדרך הטבע", דרך חיבור אנלוגי, אקולייזר מאופס, ושליטה על הווליום.

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
התגובה של מתנוש היא לא על הפנים אלא מדוייקת ותעזור להבין על מה אתה מדבר כי אתה מתאר תופעות מוזרות מה שאומר שכנראה אתה עושה משהו לא נכון.

התגובה שלו מאוד לא שייכת ואני אסביר,
הוא בחר להתמקד במילה "זיוף" בעוד שהזכרתי מלא מילים אחרות ותיאורים אחרים ברורים יותר. עכשיו אני רואה שהשתמשתי 3 פעמים במילה זיוף,בסדר.
מצד שני הוא יכל להתייחס לזה: "מהחלק של הבס יוצא פשוט זיוף מטורף פתאום-בלי התרעה..כאילו מישהו הרים את הווליום בפתאומיות,הוא מרעיש פתאום בצורה נוראית"
זה הספיק לליאור להבין , וזה מספיק לכל אחד. אבל מתן אוהב אקשן :) למדתי להכיר את זה כבר משהותי הקצרה כאן. וזה סבבה לגמרי זה די נחמד לפעמיים.
אגב,גם צירפתי וידאו של משהו דומה שקורה אצל מישהו אחר,אז מתן יגיד כרגיל שהוא לא מבין מיזה מה הבעיה..לדעתי אפשר גם אפשר להבין.
אני כבר רואה אותו עכשיו מקליד הסבר מתחכם שעונה לי על כל הטענות שכתבתי כאן :)
נונו..שיהיה..

שלא ישתמע לא נכון,
אני מעריך כל תגובה של כל אחד מכם שעוזר לי. אבל בחייאת,אני מסביר בצורה הכי טובה שאני יכול.
ועשיתי את זה לא רע..יש גם וידאו,ויש גם הסבר איך הבנאדם פתר את הבעיה אצלו. אז אפשר לחבר קצוות קצת ולהבין...נו שיהיה..

נערך לאחרונה ב:

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
@שלום לכולם
בגדול זו העוצמה של האות שנכנס למגבר. היא נמדדת ב DB.
כאשר המגבר שלך מתפקד כסטרימר, אז הוא מקבל את האות דיגיטלית, ואז זה תלוי בשיר הספציפי או בהגדרות של הסטרימינג - למשל כשמזרימים את השיר מטלפון שיש לו אקולייזר מופעל עם ערכים גבוהים.
יכולות להיות הרבה סיבות.
אבל כרגע, אתה רוצה לוודא שהמגבר והרמקולים תקינים, כלומר מסוגלים לנגן בלי להיכנס לקליפינג, אז כדאי לנסות "בדרך הטבע", דרך חיבור אנלוגי, אקולייזר מאופס, ושליטה על הווליום.

ההסבר שלך היה מושלם תודה רבה
אנסה את זה ואחזור עם תובנות

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אני שומע עכשיו שיר מסויים מספוטיפיי , שומע מאוד נמוך בגלל השעה..
ו..ניכר שמה שקורה בעוצמה גבוהה יותר,קורה גם בעוצמה חלשה רק שזה פחות ניכר..
זה כאילו רישום מסויים בבס..משהו מאוד ספציפי מזייף (הינה אני שוב משתמש במילה הזו..) אני מתכוון שמכיוון הבס יוצא משהו לא ברור כמו רעש כזה שמחרב את השיר , אין לך דרך לתאר את זה,מאוד קשה להסביר.. אני רק משוכנע במאה אחוז שזה לא תקין..
קצת הרס את התאורייה של ליאור שמדובר אולי בבעיה במקור עצמו,כי קשה לי להאמין שמספוטיפיי יהיה בעיה דומה כמו מהזרמה דרך שירים שהורדתי ..

אנסה להסביר: בשיר יש קטעים מסויימים שיש רעש רקע,וזה כנראה קול מאוד נמוך שיוצא דרך הבס..
עכשיו בגלל שזה קול מתמשך ומתפרס ..זה יוצא ממש רע (לפחות ברמקולים האלה..) אבל בעוצמות גבוהות? זה אסון..שומעים את זה חזק והכל מתחיל לההרס,ממש כל השיר..

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
תפעיל את הסירטון הזה בווליום סביר ומתוך כך תוכל לדעת איזה תדרים בעייתיים אצלך:

אתה גם יכול להקליט סירטון ולשים כאן קישור רשת בשביל לתת לאנשים מושג מה אתה שומע.

נ. ב. גם מתן ניסה לעזור לך. לדעתי זה חבל שבחרת להתעסק בשטויות.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אנסה להסביר ממש בפשטות.
מגבר תפקידו להגביר. איך הוא עושה את זה?
הוא מכפיל את אות הכניסה. לדוגמא אם אות כניסה הוא 2v אז המגבר מכפיל כפול המגבר שלו נגיד 20, אז במוצא יהיה 40v.
במקרה הזה gain של המגבר הוא 20 .
לכל מגבר יש מתח הזנה (אחרי יישור של המתח 230v ac , מתח נמוך נגיד פלוס מינוס 50v DC.)

מ קורה כשנכנס למגבר שלנו 3v?
אז במוצא צריך להיות 60v , אבל המתח מקסימלי במוצא הוא 50, יותר מיזה הוא לא יכול להוציא.
במקרה כזה אומרים שהמעבר נכנס לרוויה, והכל מינוס היפה שנכנס נקטם במוצא.
לפי מה שהבנו יש לך כמה מגברים. אחד במחשב והשני חיצוני.
החשש שהמגבר במחשב מכניס את המגבר החיצוני לרוויה.
נסה להוריד את ההסבר או את הווליום בתחילת שרשרת ההגברה שלך.
במידה ולא עובד תחבר מגבר אחר הרמקולים ותראה מה קורה

בהצלחה....

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
תפעיל את הסירטון הזה בווליום סביר ומתוך כך תוכל לדעת איזה תדרים בעייתיים אצלך:

אתה גם יכול להקליט סירטון ולשים כאן קישור רשת בשביל לתת לאנשים מושג מה אתה שומע.

הבעיה שאני מפעיל את הסרטון דרך הבלוטוס ואז יש איחור מסויים. אבל שמתי לב שזה קורה בתדרים בין 120 ל140Hz ..

בסרטון האחרון שהעלתי (כנראה לא ראית אותו) שומעים די ברור את מה שאני מדבר עליו ... בסרטונים שאני מקליט כעת אני לא מצליח לשמוע את זה כי זה כנראה מוקלט מהפלאפון .. הינה לינק לסרטון האחרון ששמתי פה: https://drive.google.com/file/u/1/d/1VPDZDEHqnoKuZFyIIfm8KE34qVFiJ4Ep/view

לא יודע למה אבל כולם לא הצליחו להבין את הבעיה מהסרטון הזה למרות ששומעים ברור שהבס משתגע בדקות 1:30 עד 1:42 . גם לפני קצת ואחרי. צריך כנראה לשמוע על גבוהה בכדי לקלוט את זה טוב

*אם אני מדייק מכל הסרטון ניתן לשמוע את הדפק בדקה 1:39 עד 1:41
שם זה הכי ברור

נערך לאחרונה ב:

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אנסה להסביר ממש בפשטות.
מגבר תפקידו להגביר. איך הוא עושה את זה?
הוא מכפיל את אות הכניסה. לדוגמא אם אות כניסה הוא 2v אז המגבר מכפיל כפול המגבר שלו נגיד 20, אז במוצא יהיה 40v.
במקרה הזה gain של המגבר הוא 20 .
לכל מגבר יש מתח הזנה (אחרי יישור של המתח 230v ac , מתח נמוך נגיד פלוס מינוס 50v DC.)

מ קורה כשנכנס למגבר שלנו 3v?
אז במוצא צריך להיות 60v , אבל המתח מקסימלי במוצא הוא 50, יותר מיזה הוא לא יכול להוציא.
במקרה כזה אומרים שהמעבר נכנס לרוויה, והכל מינוס היפה שנכנס נקטם במוצא.
לפי מה שהבנו יש לך כמה מגברים. אחד במחשב והשני חיצוני.
החשש שהמגבר במחשב מכניס את המגבר החיצוני לרוויה.
נסה להוריד את ההסבר או את הווליום בתחילת שרשרת ההגברה שלך.
במידה ולא עובד תחבר מגבר אחר הרמקולים ותראה מה קורה

בהצלחה....

תודה על ההסבר
יש לי מגבר אחד בעיקרון..יש שירים שזה לא קורה בהם אבל יש שירים ששומעים את הבעיה היטב,תראה בבקשה בדקה 1:39 בסרטון ששמתי בתגובה לעיל עד 1:41

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ראשית, קח בחשבון שהרמקולים האלה הם לא מוניטורים להאזנה קרובה ( near field).

שנית, אתה בטוח שהרמקול הוא מה שרועד? דווקא זה הקטע בשיר שהוא שר "אני אלוף העולם" בלי שנכנס הבאס.

אני הייתי מנסה למקם את הרמקולים על הריצפה (רק לצורך הניסוי) ולנגן. הרחק מהשולחן, הרחק מכל דבר.
אותו ווליום, אותו שיר.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
שים ערימת ספרים על הרמקולים ותנסה . זה ימנע ויברציות מהרמקול והשולחן.
נראה שאתה גם שומע פול ווליום בדכ , אז או שהציוד לא מחזיק או שאתה כבר צריך בדיקת אוזניים ;)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
היה מעניין לנסות רמקולים אחרים.
זה היה עונה על השאלה האם הבעיה ברמקולים או לא.
ארז

שלום לכולם

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
ראשית, קח בחשבון שהרמקולים האלה הם לא מוניטורים להאזנה קרובה ( near field).

שנית, אתה בטוח שהרמקול הוא מה שרועד? דווקא זה הקטע בשיר שהוא שר "אני אלוף העולם" בלי שנכנס הבאס.

אני הייתי מנסה למקם את הרמקולים על הריצפה (רק לצורך הניסוי) ולנגן. הרחק מהשולחן, הרחק מכל דבר.
אותו ווליום, אותו שיר.

אני חושב שזה נובע בעיקר מהבס שקשור לאפקט של פיצוץ או משהו..
כלומר הבס הרגיל למשל והיפה לאוזן כן נשמע ויפה מאוד,אבל כשזה מגיע לנגינה מאוד מסוימת כמו של רעש רקע זה פולט עוצמה גדולה ומחרב את השיר..מאוד מזכיר לי את הרמקולים במאה שקל שקניתי אחרי 5 שנים..
אני אנסה לשים על הרצפה ונראה אם זה משתנה.
לא יכול להיות קשר לסיבוב הנחושת שאולי נפגם טיפה בניסיון להכניס אותו בהתחלה לרמקול?..או למשל אולי אני יוציא את כל החיבורים ויכניס אותם בלי "לסובב" את המוליך?..אולי יעזור לא יודע,פשוט לחתוך את זה מחדש ולחבר רגיל..זה אפשרי?

שים ערימת ספרים על הרמקולים ותנסה . זה ימנע ויברציות מהרמקול והשולחן.
נראה שאתה גם שומע פול ווליום בדכ , אז או שהציוד לא מחזיק או שאתה כבר צריך בדיקת אוזניים ;)

אחי זה שאני צריך בדיקת אוזניים זה מאה אחוז,אני שם 70 ויושב ליד זה וזה סבבה לא מחריש אוזניים..
אבל שוב אין שום קשר,אני משוכנע שקטעים מסויימים הבס "מתחרפן" ופולט משהו לא ברור שמחרב כל שיר..,זה לא קורה בכל שיר אבל האפקט הגרוע ניכר גם בשירים שזה לא קורה בצורה דרסטית.. אנסה את הקטע של הספרים תודה

היה מעניין לנסות רמקולים אחרים.
זה היה עונה על השאלה האם הבעיה ברמקולים או לא.
ארז

אתה כל כך צודק,אבל אין לי עוד רמקול.. :/

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור