מוסיקלי או/ו אודיופילי ???

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
לגבי קלאס A או AB, אני באופן מובהק מעדיף את הקלאס A. לא שמעתי אף מגבר AB מאף חברה שאהבתי יותר מ A. אבל אולי אני משוחד או שלא שמעתי מספיק...

נ.ב. אין צורך לנסות לשכנע אותי... רוב הסיכויים שאני טועה, אבל זו דעתי...

גם אני כשהייתי בן 25 ולחץ לי ,חשבתי שלעולמים תמיד אשתין למרחק של 10 מ'.
אף אחד אז לא יכל לשכנע אותי שזה לא לעולמים.הגיע מוקדם יותר משחשבתי(ורד)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
גם אני כשהייתי בן 25 ולחץ לי ,חשבתי שלעולמים תמיד אשתין למרחק של 10 מ'.
אף אחד אז לא יכל לשכנע אותי שזה לא לעולמים.הגיע מוקדם יותר משחשבתי(ורד)

קורע :)
(רק מה, אותו הדבר ניתן גם להגיד גם על פטיפון מול דיגיטל...)

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
עמיר העניין הוא שממש לא ניסיתי להציע אסטרטגיה מנצחת כלשהי לבחירת מערכת, אסטרטגיה אחת שתהיה עדיפה על השנייה, אלא רק אמרתי שהתחום מלא הפתעות , ולפעמים מה שנדמה כמנוגד לכל היגיון דווקא עובד הכי טוב. לכן כדאי לנסות ולהתנסות ולא להניח הנחות מראש.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
כי יש לו חומרה של AB, יעני שני טרנזיסטורים P ו N. אז נראה לכאורה שלא קלאס A טהור. אבל בפועל זה לא המצב כי במצב עבודה רגיל, המגבר עובד כ A טהור.

מי שיש לו כח לקרוא. מוזמן...

http://www.diyaudio.com/forums/pass...el-speakers-need-mr-pass-advice-everyone.html

זה מגבר AB עם ביאס גבוה
כמו כל מגבר AB יש לו ביאס

בקיצר...

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
לא הבנתי אותך... טוב נניח AB עם ביאס... אתה יכול להסביר מה ההבדל מקלאס A עד 30 וואט?

(זה שלכל AB יש ביאס לא אומר כלום. המגבר הזה עובד ב A טהור, ומתחמם בהתאם, עד 30 וואט)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
הקלאס A שלי לא AB, אלא יש לו טרנזיסטור p שרוב הזמן לא בשימוש עקב Bias Current מתאים, מה שמאפשר לו בפיקים לעבור ל AB (ז"א טרנזיסטור P נכנס לפעולה). במוד עבודה רגיל, טרנזיסטור אחד אחראי להגביר את כל הסיגנל.

לגבי דעות קדומות, נראה לי שהיא דווקא שלך. להגיד "אין קשר לטכנולוגיה, ניתן להגיע לתוצאה פנטסטית עם כל טכנולוגיה", מראה כביכול על פתיחות מחשבתית.... נו שוין. פתיחות מחשבתית היא גם לגבש דעה על סמך מה ששמעת למרות שלא מקובלת על ידי קהילת המומחים...

שמעתי בערך 10 מגברי קלאס A, אצלי בבית, אצל חברים ויבואנים. אינספור AB, לא בתקציבי MBL. לא היה AB אחד שתפס אותי, אפילו ביחס להכי פחות טוב מבין ה A ששמעתי.

יוסי נתן פה דוגמה לMBL... זה רק מחזק את טענתי. אם mbl ב 20k נשמע באותה גזרת איכות כמו A ב 5k, מבחינתי דיינו.

הנה אתגר: זרוק שם של מגבר הספק AB עד 5000$ שנותן בראש לפאס 30.5. ויש מגברי קלאס A טובים יותר מהפאס.
אם כך יש לך מגבר עם class A עד הספק מסויים (כמה?), ומשם AB.
הזכרתי את הסוג הזה, שככל הידוע לי, זה לא מה שנקרא pure class A.
אם עושים זאת בהצלחה, זה מקטין את רוב הבעייתיות של pure class A בענייני צריכת חשמל והתחממות, וגם המחיר פחות בשמיים, אם כי בדרך כלל גם אלה די יקרים.

אולי "אין קשר לטכנולוגיה, ניתן להגיע לתוצאה פנטסטית עם כל טכנולוגיה" מראה למישהו פתיחות מחשבתית, אבל לי זה נראה טיפשות -- זה שיבוש מהותי של מה שטענתי: "יש את הטכנולוגייה, וייש את מה שעושים איתה".

בפירוש רש"י עבורך, זה אומר ששימוש בטכנולוגייה מסויימת אינו מבטיח עליונות בתוצאה, לכל היותר זה מאפשר עליונות בתוצאה, במיוחד כאשר יודעים איך להפיק את המיטב מהטכנולוגייה. עם זאת, בהחלט ייתכנו וקיימים מצבים שהתוצאה בשימוש מוצלח בטכנולוגייה אחרת, אפילו "נחותה"-כבייכול, נותן תוצאות טובות יותר.

אני לא ציודופיל שמדקלם רשימות של מכשירים, מחיריהם, הטכנולוגיות שלהם ודירוג האיכויות המוחלטות שלהם, אבל אני אהייה מאוד מופתע לשמוע על מגבר באותה גזרת איכות כמו MBL של $20K, אבל בעלות של 5K, שיחזק את טענתך.

הכדור אצלך.

עמיר

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
אם כך יש לך מגבר עם class A עד הספק מסויים (כמה?), ומשם AB.
הזכרתי את הסוג הזה, שככל הידוע לי, זה לא מה שנקרא pure class A.
אם עושים זאת בהצלחה, זה מקטין את רוב הבעייתיות של pure class A בענייני צריכת חשמל והתחממות, וגם המחיר פחות בשמיים, אם כי בדרך כלל גם אלה די יקרים.

אולי "אין קשר לטכנולוגיה, ניתן להגיע לתוצאה פנטסטית עם כל טכנולוגיה" מראה למישהו פתיחות מחשבתית, אבל לי זה נראה טיפשות -- זה שיבוש מהותי של מה שטענתי: "יש את הטכנולוגייה, וייש את מה שעושים איתה".

בפירוש רש"י עבורך, זה אומר ששימוש בטכנולוגייה מסויימת אינו מבטיח עליונות בתוצאה, לכל היותר זה מאפשר עליונות בתוצאה, במיוחד כאשר יודעים איך להפיק את המיטב מהטכנולוגייה. עם זאת, בהחלט ייתכנו וקיימים מצבים שהתוצאה בשימוש מוצלח בטכנולוגייה אחרת, אפילו "נחותה"-כבייכול, נותן תוצאות טובות יותר.

אני לא ציודופיל שמדקלם רשימות של מכשירים, מחיריהם, הטכנולוגיות שלהם ודירוג האיכויות המוחלטות שלהם, אבל אני אהייה מאוד מופתע לשמוע על מגבר באותה גזרת איכות כמו MBL של $20K, אבל בעלות של 5K, שיחזק את טענתך.

הכדור אצלך.

עמיר

לא טענתי שטכנולוגיה מסויימת עדיפה על אחרת. טענתי לגבי מה שאהבתי על פי מה ששמעתי, וגם הוספתי שזו דעתי האישית. לא התחשק לי להיות באותו רגע מהאו"ם או פוליטיקלי קורקט! לא טוען שזו אמת אבסלוטית או שיש כזו, סתם שזו דעתי.

לגבי מה שכתבת על AB עם ביאס ל A, סבבה. אבל זה לא המצב עם הפאס המדובר. המתכנן השתמש בטכנולוגיה הזו לא כדי לחסוך חשמל אלא כדי לאפשר פיקים עד 60 וואט (קלאס A עד 30 וואט). המגבר צורך חשמל כמו תחנת כח ומתחמם בטירוף.

ושוב, יש טובים ממנו, מניח ש MBL בינהם. אבל בגזרות המחיר ששמעתי, לא היה AB שעקף A בחדר ועל הרמקולים שלי. לגבי האתגר שנתת, גף פריץ טוען שדווילה הוא כזה. לא יודע, לא שמעתי.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
מאיפה לאיפה האקסיומה שקלאס a טוב יותר מקלאס b?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
אני אמרתי שזו דעתי, לא אקסיומה, על פי מה ששמעתי. כולם קפצו עלי :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
יש מגברים שאפשר להעביר עם כפתור מ A ל AB.

shlomom

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
האקסיומה הזו הגיעה מתרגום לא מוצלח של נתונים טכניים.
קלאס B מייצר הרמוניות מסדר שלישי (בגלל המעברים בין הטרנזיסטור/שפופרות בחלק החיובי והשלילי) ומעלה את THD בהספקים נמוכים ויורד ככל שעולים בהספק. קלאס A עובד בדיוק הפוך כלומר THD נמוך בהספקים נמוכים שעולה עם ההספק. זה לא בהכרח לא נעים לשמיעה. קלאס A single ended לדוגמא בעל THD גבוה יותר אבל רבים נשבעים שהוא הדבר האמיתי. קראתי לא מזמן מאמר של נלסון פאס שטוען שביצעו ניסויים מבוקרים (עיוורים) וגילו שיש אנשים שאוהבים הרמוניות מסדר שני (שפופרות) ואחרים מעדיפים סדר שלישי (מאפיין של מגברים טרנזיסטורים).

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אני קראתי שנלסון פאס לא מאמין ביעילות של ניסויים עוורים... יש לך קישור?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
נלסון פאס מעולם לא טען שעשה מבחן עיוור לציוד שלו. מדוע? משום שמבחנים עיוורים מיועדים לעיוורים. אנחנו, את מי שאני מכיר לפחות, לא עיוורים.

שושו.
מה השוואת למגברי קלאס a שגרם לך להגיע לתובנות הללו?

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
נלסון פאס מעולם לא טען שעשה מבחן עיוור לציוד שלו. מדוע? משום שמבחנים עיוורים מיועדים לעיוורים. אנחנו, את מי שאני מכיר לפחות, לא עיוורים.

נלסון פאס הוא אדם מאוד לא נבון, בלשון המעטה, אם זה הנימוק שלו.
במקרה היותר גרוע, הוא שרלטן, כי הוא מבין כמה הטיעון שלו לא רציונאלי, והוא עדיין עושה בו שימוש.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113

שושו.
מה השוואת למגברי קלאס a שגרם לך להגיע לתובנות הללו?

מעדיף לא להכנס לשמות מוצרים כדי לא לעצבן אף אחד. בגדול, השוואתי AB שונים על הפוקאלים. אצלי המטרה הייתה לאזן אותם לטעמי, ז"א קצת לחמם מבלי לאבד פירוט ומשקל. לא מצאתי ab שעשה את זה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
עמיר העניין הוא שממש לא ניסיתי להציע אסטרטגיה מנצחת כלשהי לבחירת מערכת, אסטרטגיה אחת שתהיה עדיפה על השנייה, אלא רק אמרתי שהתחום מלא הפתעות , ולפעמים מה שנדמה כמנוגד לכל היגיון דווקא עובד הכי טוב. לכן כדאי לנסות ולהתנסות ולא להניח הנחות מראש.
הצעת שלא "למהר לפסול" גם כשאתה לא אוהב משהו, שזה שינוי מהותי באסטרטגייה ההגיונית של אם התנסית במשהו ולא אהבת משהו, עזוב אותו.

אף אחד לא טען שאין הפתעות, או שאם במקרה אתה נתקל במשהו שלא אהבת קודם אז אתה חייב להימנע משלמוע אותו שוב ואולי להתרשם אחרת.

כן נאמר שאם לא אהבת משהו, אל תשקיע בו באופן יזום יותר זמן ומאמץ.

ובכל מקרה, לא מדובר בכלל בשום מקרה על להימנע מלנסות ולהתנסות ו/או להניח הנחות מראש.
מדובר על מצבים שבהם כן התנסית ובדקת, וראית שאתה לא אוהב.

מזה שייש מצבים בהסתברות נמוכה שבהם ללכת בניגוד להיגיון נותן במקרה תוצאות טובות, זה לא אומר שאין טעם להפעיל היגיון!! :(

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור