מה קורה שמושיבים את אלדר ונמר למבחן עיוור של כבלי רמקולים...

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
התכוונתי לקובץ טוב - איכותי - לא mp3 מעאפן או השד יודע מה. הוספתי שתפקידו של המזרים הוא לשמש כבנק של מוסיקה. הוא לא מעבד, לא ממיר, לא עושה כלום חוץ מלהעביר את הקובץ למערכת. זה בעצם דיסק וירטואלי.
רק בשביל סקרנות, הנחתי אתמול את זה על הספק כוח של המחשב שלי:
https://artsexcellence.com/accessoi...00-hz.html?___store=ae_en&___from_store=ae_nl
היה הבדל בסאונד.
אם מחשב לא משנה כלום - אז למה היה הבדל?
(בהנחה שאיני הוזה :מאזין::oops:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי אחראי על השעון אצלך. המחשב או הממיר?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מי אחראי על השעון אצלך. המחשב או הממיר?
אצלי בבית אני אחראי על הכל....
נמר, מה השאלות האילו....?
אמרת אין הבדל, אז לא צריך להיות הבדל בשום מצב .
מה שהוכחתי לעצמי בבדיקה הזאת, ששיכוך ויברציות של המחשב משנה את הסאונד.
כלומר 2 סטרימרים זהים בחומרה ובתוכנה, שלא מטפלים באותו אופן בויברציות - ישמעו שונה.
וכנראה יש עוד הרבה פרמטרים המשפיעים על איך נשמע הקובץ היוצא מהמחשב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אצלי בבית אני אחראי על הכל....
נמר, מה השאלות האילו....?
אמרת אין הבדל, אז לא צריך להיות הבדל בשום מצב .
מה שהוכחתי לעצמי בבדיקה הזאת, ששיכוך ויברציות של המחשב משנה את הסאונד.
כלומר 2 סטרימרים זהים בחומרה ובתוכנה, שלא מטפלים באותו אופן בויברציות - ישמעו שונה.
וכנראה יש עוד הרבה פרמטרים המשפיעים על איך נשמע הקובץ היוצא מהמחשב.

לא לא. רוזי, אתה מדבר איתי נשמה, לא עם רוברט. נסיון יש לי ויצא לי לשמוע איזה מוצר או שניים. אני גם עומד במבחנים עיוורים (שמסרים לאודיופילים ביטחון בטענות שלהם) בעוד שאחרים מהמבחינים מכריזים על ביטול/דחייה למועד לא ידוע עקב נטילה מוגברת של ציפרלקס רק מהמעמד.

אני חוזר ואומר.

במידה והסטרימר רק, רק רוזי, אך ורק, רק, לא יותר מזה, רק רק רק רק, רק בלבד, ולא עוד משהו מלבד הרק, זה אומר שרק הרק זו המשימה שלו - רק מעביר את הקובץ לממיר, אין הבדל בין סטרימר של 300 ל-300,000,000000000000,00000000 טריליון דולר כמקדמה והיתר באותו סגום ב-36 תשלומים לפני שילוח ואחריות. במידה והסטרימר אינו רק (אותו סשן של הדגשת ה״רק״) אם כי מבצע גם עיבוד מסויים, אז כן יהיה הבדל.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וואללה לא יודע לענות לך.
מחשב עם מערכת הפעלה לינוקס, יושב עליו ROON CORE מזרים ברשת לברינקמן שהוא ROON READY.

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
האמת ! אני נראה לי הממיר שלי מעניין לו התחת מה מחברים לו כל עוד הדאטה מגיע בסדר !

במידה והסטרימר רק, רק רוזי, אך ורק, רק, לא יותר מזה, רק רק רק רק, רק בלבד, ולא עוד משהו מלבד הרק, זה אומר שרק הרק זו המשימה שלו - רק מעביר את הקובץ לממיר, אין הבדל בין סטרימר של 300 ל-300,000,000000000000,00000000 טריליון דולר כמקדמה והיתר באותו סגום ב-36 תשלומים לפני שילוח ואחריות. במידה והסטרימר אינו רק (אותו סשן של הדגשת ה״רק״) אם כי מבצע גם עיבוד מסויים, אז כן יהיה הבדל.

מה ששניצל אמר זו בדיוק ה״בעיה״ הפוטנציאלית.

כלומר, עסקינן במידע דיגיטלי וככזה ישנן 2 בעיות אפשריות:

1. שמירה על נאמנות המידע בכל השרשרת הפנימית. כלומר, לפענח את האודיו לפורמט שניתן להעברה (PCM ברוב רובם של המקרים) מבלי לייצר שגיאות פענוח (נדיר על סף הלא קיים) ומבלי להחיל עיבודים כאלו ואחרים כפי שהזכרת. אלו הן בעיות יחסית קלות שלמען האמת אני אופתע אם קיימות בשטח. ז״א צריך להיות מוצר מאוד מאוד מחורבן שאומר לך X אבל מבצע Y.

2. שמירה על נאמנות המידע בזמן הובלת המידע. כאן, מכוון שהמידע מועבר דרך ממשקים שונים - USB / FireWire / SPDIF / TOSLINK / AES ואח׳ נכנס גם הנושא של השעון וזה נושא חשוב מאוד. ברגע שהכניסה הדיגיטלית היא סינכרונית אז כל ה-data שמגיע דרכה מגיע לפני השעון של המקור ואז אם יש לך טרנספורט עם שעון לא מוצלח בוודאי שיש פה אפשרות להשפיע על נאמנות המידע וזה גם קורה - כמה זה מורגש? האם זה מורגש? כל מקרה לגופו.

לכן באמת במצבים מסוימים יש יתרון רב מאוד לשימוש בכניסות דיגיטליות א-סינכרוניות (לרוב USB אם כי לא מחייב) בהנחה והשעון של האלמנט שכולל בתוכו ה-DAC מוצלח יותר מהשעון של הטרנספורט.

יש גם מקרים (כמו הלינגדורף MP-50 שהיה לרן לפני ששדרג ל-Trinnov) בהם גם הכניסות הדיגיטליות הסטנדרטיות הן א-סינכרוניות.

בקיצור - האם ייתכן ברמה הטכנית וההנדסית שיש הבדלים? בוודאי. זה עניין עובדתי.
האם ייתכן ברמה המעשית שההבדלים קיימים - לא בטוח. תלוי במוצרים.
האם ייתכן ברמה המעשית שההבדלים הקיימים הם גם שמיעים? עוד יותר לא בטוח.

המסקנה (שלי לפחות) - כמו בכל תחום גם כאן צריך לבדוק, אך כנראה פחות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם מחשב לא משנה כלום - אז למה היה הבדל?
(בהנחה שאיני הוזה :מאזין::oops:)
@רוזי1......מודעות עצמית, יפה, יש התקדמות:בעד: ......והפעם אתה מדבר איתי ולא עם נמר;)
לא לא. רוזי, אתה מדבר איתי נשמה, לא עם רוברט.

והכל ברוח טובה כמו שהשרשור הזה אכן מתנהל עד כה(ורד)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,007
נקודות
113
מק מיני כולם אומרים נשמע חרא !תביא פה הסטרימר !

ד"ר, נתתי לך אופציות, סטרימר, מק מיני או 3 דאקים.... ומשבוע הבא גם סוויץ' אודיופילי....הקפה עלי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,007
נקודות
113
חברים, בואו נעשה קצת סדר.

אין דבר כזה קובץ יותר טוב או פחות טוב, קובץ הוא קובץ. כשפותחים מסמך וורד הוא לא נראה טוב יותר על המסך אם הקובץ שלו "יותר טוב", אין חיה כזו.

בטח שיש הבדל, ניסית לפתוח את אותו הקובץ על מסך EIZO "28 חדש ועל מסך שפורפרתי 12 אינץ' מלפני 2 עשורים.... את האחרון אין מצב שאצליח לקרוא ;)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
מה ששניצל אמר זו בדיוק ה״בעיה״ הפוטנציאלית.

כלומר, עסקינן במידע דיגיטלי וככזה ישנן 2 בעיות אפשריות:

1. שמירה על נאמנות המידע בכל השרשרת הפנימית. כלומר, לפענח את האודיו לפורמט שניתן להעברה (PCM ברוב רובם של המקרים) מבלי לייצר שגיאות פענוח (נדיר על סף הלא קיים) ומבלי להחיל עיבודים כאלו ואחרים כפי שהזכרת. אלו הן בעיות יחסית קלות שלמען האמת אני אופתע אם קיימות בשטח. ז״א צריך להיות מוצר מאוד מאוד מחורבן שאומר לך X אבל מבצע Y.

2. שמירה על נאמנות המידע בזמן הובלת המידע. כאן, מכוון שהמידע מועבר דרך ממשקים שונים - USB / FireWire / SPDIF / TOSLINK / AES ואח׳ נכנס גם הנושא של השעון וזה נושא חשוב מאוד. ברגע שהכניסה הדיגיטלית היא סינכרונית אז כל ה-data שמגיע דרכה מגיע לפני השעון של המקור ואז אם יש לך טרנספורט עם שעון לא מוצלח בוודאי שיש פה אפשרות להשפיע על נאמנות המידע וזה גם קורה - כמה זה מורגש? האם זה מורגש? כל מקרה לגופו.

לכן באמת במצבים מסוימים יש יתרון רב מאוד לשימוש בכניסות דיגיטליות א-סינכרוניות (לרוב USB אם כי לא מחייב) בהנחה והשעון של האלמנט שכולל בתוכו ה-DAC מוצלח יותר מהשעון של הטרנספורט.

יש גם מקרים (כמו הלינגדורף MP-50 שהיה לרן לפני ששדרג ל-Trinnov) בהם גם הכניסות הדיגיטליות הסטנדרטיות הן א-סינכרוניות.

בקיצור - האם ייתכן ברמה הטכנית וההנדסית שיש הבדלים? בוודאי. זה עניין עובדתי.
האם ייתכן ברמה המעשית שההבדלים קיימים - לא בטוח. תלוי במוצרים.
האם ייתכן ברמה המעשית שההבדלים הקיימים הם גם שמיעים? עוד יותר לא בטוח.

המסקנה (שלי לפחות) - כמו בכל תחום גם כאן צריך לבדוק, אך כנראה פחות.

מעניין יונתן.

שוחחתי לפני מספר דקות עם ראש התמיכה של Trinnov בעניין זה.

(ראוי לציין שהתמיכה שלהם היא מיידית, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, בטלפון, מייל, ווטס אפ, לרבות השתלטות על המכשיר מרחוק)

ולטענתו:

1. הוא בספק אם קיים DAC טוב יותר, שיבוא לידי ביטוי סונית, ביחס ל DAC שנמצא במכשירים שלהם וגם אם כן, אלו יהיו מכשירים סופר דופר יקרים וגם אז לא ברור אם אוזן אנושית תצליח לשמוע את ההבדל כאמור.

2. לדבריו, הדבר האחרון שאני רוצה לעשות, זה לעקוף את ה DAC שלהם ולוותר על האופטימיזציה (רום קורקשן שהם עושים).

3. הוא לחלוטין בדעתו של נמר, באופן בו סטרימר הוא סטרימר וכל עוד שניהם מסתמכים על DAC חיצוני, לא יהיה כאן שום הבדל שמיע.

טוען שבקונפיגורציה כזו, גם הבלו סאונד יקר מדיי...ונזף בי על הוצאת כספים מיותרת בתקופה זו..

רן

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
זאת מסקנה אפשרית אבל לא בלעדית.
בתערוכה במינכן נוכחתי שלא כל יצרן , שאמור להכיר היטב את הציוד שלו ואמור להציג אותו באופן מיטבי, אכן יודע להציג כהלכה, לפחות לא באוזני.
לדוגמא, יצרן הרמקולים המשובחים "אוונגארד" הציג אותם באופן מזעזע לאוזניי.
הייתי המום איך רמקולים, ששמעתי אותם אצל חבר ונשמעו נפלא, יכולים להשמע כל כך רע.
היו עוד מציגים שממש לא הייתי מסוגל להשאר בחדר יותר מדקות בודדות כי השילוב היה דומה לרעש של נגריה...
ארז
ארז, יש הבדל בין פדיחות בהעמדה, בחירת חדר לא מתאים, בעיות בחיווט וכו שזה קורה לא רק במינכן אלא גם בכפר המכביה ויכול לקרות לכולם גם לטובים ביותר, לבין סתם לזרוק מראש ז&ן עם דיוידי מעופש.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ארז, יש הבדל בין פדיחות בהעמדה, בחירת חדר לא מתאים, בעיות בחיווט וכו שזה קורה לא רק במינכן אלא גם בכפר המכביה ויכול לקרות לכולם גם לטובים ביותר, לבין סתם לזרוק מראש ז&ן עם דיוידי מעופש.
אתה רואה בזה "זריקת יין" ואחרים יראו בזה " הצהרת כוונות ברורה".

אם יש לך מערכת שנשמעת "פיצוץ פלוס" זה קטע של "זקיפות קומה/ ביצים" לבוא עם DVD מהסופר ולהראות לכולם......וכל הכבוד לו.

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
סורי אבל בכל הסרטונים שלהם מהתערוכה רואים שהם מדגימים עם פטיפון ואפילו יוקרתי, לא יודע מאיפה הבאתם שהם מדגימים עם דיוידי.
יותר מזה, הרי הם יצרנים של פונו סטייג׳ והם מדגימים אותו.

נערך לאחרונה ב:

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
1. הוא בספק אם קיים DAC טוב יותר, שיבוא לידי ביטוי סונית, ביחס ל DAC שנמצא במכשירים שלהם וגם אם כן, אלו יהיו מכשירים סופר דופר יקרים וגם אז לא ברור אם אוזן אנושית תצליח לשמוע את ההבדל כאמור.

2. לדבריו, הדבר האחרון שאני רוצה לעשות, זה לעקוף את ה DAC שלהם ולוותר על האופטימיזציה (רום קורקשן שהם עושים).

3. הוא לחלוטין בדעתו של נמר, באופן בו סטרימר הוא סטרימר וכל עוד שניהם מסתמכים על DAC חיצוני, לא יהיה כאן שום הבדל שמיע.

אני מסכים עם כל מה שרשמת שהוא טען ולא טענתי שום דבר שסותר זאת, אלא נתתי הסבר בפן התיאורטי/מדעי עם הסתייגות שגם אם טכנית קיים הבדל ב-data בגלל השעון במקור, אז בכלל לא בטוח שהוא שמיע.

אגב, יכול להיות שגם Trinnov, כמו Lyngdorf, עובדים עם השעון שלהם בכל הכניסות הדיגיטליות ואז באמת הנושא של השעון במקור הופך לא רלוונטי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יש הבדל שמיע כשהסטרימר יושב על משכחים או על הרגליים של עצמו.
יש הבדלים גדולים בין השמעה ישירות מהמחשב או דרך סטרימר והבדלים בין סטרימרים. גם בין כבלי רשת אבל לא ניכנס לזה כאן.
יכול מאוד להיות שבפרוססור קולנוע עם רום קורשן ההבדלים הרבה פחות משמעותיים אבל בסטריאו הם לא.

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אצלי השעון נמצא בדאק ובכל זאת יש הבדל שמיע כשהסטרימר יושב על משכחים או על הרגליים של עצמו.
יש הבדלים גדולים בין השמעה ישירות מהמחשב או דרך סטרימר והבדלים בין סטרימרים. גם בין כבלי רשת אבל לא ניכנס לזה כאן.
יכול מאוד להיות שבפרוססור קולנוע עם רום קורשן ההבדלים הרבה פחות משמעותיים אבל בסטריאו הם לא.

אתה קצת מתבלבל לצערי.

אין קשר למילה קולנוע בכל הדיון הזה.
חברת Trinnov עוסקת כבר כ- 20 שנה בפתרונות טכנולוגים שקשורים לבעיות אקוסטיות והן בין החברות היחידות בעולם שנמצאות בכל שרשרת ההפקה עד למוצר הסופי.
כאשר החברה מבצעת תיקונים אקוסטיים, היא מכוונת אל החלל ולא אל מה שהמשתמש הולך לעשות עם אותו תיקון, בין אם זה שימוש של סטריאו או קולנוע.
למעשה, את המכשיר שלי בדיוק, אפשר גם לקנות בוורסיה של סטריאו בלבד.

מבלי לזלזל בכלום חלילה, אבל עם כל הכבוד, שמדברים על חלל ממוצע ולא על אולפן מטופל על יד יועצים אקוסטיים מהמעלה הראשונה, שום פרה בעולם, לא יכול להתחרות בטיפול שלהם, גם אם תשים 10 פרה אחד על השני.

אקוסטיקה הרבה הרבה לפני כל מה שמדברים בדיון הזה, עם כל הכבוד לכבלים, סטרימרים ו Dacים למינהם. הרבה הרבה לפני.

רן

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מעניין יונתן.

שוחחתי לפני מספר דקות עם ראש התמיכה של Trinnov בעניין זה.

(ראוי לציין שהתמיכה שלהם היא מיידית, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, בטלפון, מייל, ווטס אפ, לרבות השתלטות על המכשיר מרחוק)

ולטענתו:

רן

רן

ללא קשר ליכולות הדאק של הטרינוב. בסופו של דבר כל דאק מניב תוצאת שמע שונה.
לדוגמה.. הדאק של ESS Sabre ES9038Pro DAC זוכה לשבחים.. לטעמי AKM AK4490 נותן תחושת נפח טובה יותר.
בקיצור.. ענין של טעם אישי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
ברור. צודק.

הדיון אבל שונה.
אין כל הגיון לעקוף מוצר שאתה משלם עליו 19,000 דולר, בשביל קודם כל התיקון האקוסטי שהוא מבצע.

ברגע שעקפת את ה- DAC שלו, ביטלת את האופטימיזציה שלו והפכת אותו "לסתם עוד מוצר"...
רן

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ברור. צודק.

הדיון אבל שונה.
אין כל הגיון לעקוף מוצר שאתה משלם עליו 19,000 דולר, בשביל קודם כל התיקון האקוסטי שהוא מבצע.

ברגע שעקפת את ה- DAC שלו, ביטלת את האופטימיזציה שלו והפכת אותו "לסתם עוד מוצר"...
רן

לדברך מדובר על מוצר שהכתר שלו הינו התיקון האקוסטי ולא רכיביו הפנימיים.
היופי שבתחביב.. לבדוק מוצרים שונים גם במידה ויניבו תוצאות טובות יותר מאשר פרוססור יוקרתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור