מה המסך 4K OLED או 77 -65 האיכותי ביותר שיש לסוני ?

• פותח הנושא arix
  • פורסם בתאריך

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
את דגם A90J אני מכיר היטב מסך רפרנס עולמי מסך אולד הטוב ביותר.
לגבי הדגם החדש עדין לא צפיתי יגיע רק בשבוע הבא להשקה ראשונית.
לדעתי מחירו יהיה יקר משמעותית מהדגם היוצא.

רק לידיעה את דגם A90J גודל 83 ניתן לרכוש במחיר נמוך משמעותית ממחירו ההתחלתי שהיה באזור ה-40k כיום ב-30% פחות.
יש לי היום פלזמה ישנה 50 אינץ , מכיוון שאני "חייב" לרכוש מסך חדש (עקב מעבר דירה, סלון גדול יותר , צפייה מ 4.8 מ) לדעתך ה A90J טוב יותר מדגמי LG מהסדרה החדשה C2 או G2 ?
חבל שאין לסוני 77 אינץ של A90J , ה 83 אינץ של סוני (נעזוב את נושא המחיר כרגע) גדולה וכבדה (45 קילו) , זה אמור להיות מותקן על קיר גבס ויש לי מקום לעד 184 רוחב (נישה צרה , עמוד שבולט טיפה מצד אחד ומצד שני קיר אלכסוני) , ה 83 אינץ זה 185 רוחב .
במידה ואני בוחר את ה AJ90 אני חייב רק את ה 65 אינץ (שזה בסדר)

נערך לאחרונה ב:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי ARIX,
בטרם נשווה בין ה-C2 וה- A90J, חשוב לזכור שהם לא באותה הרמה: ה- C2 ברמת ביניים של LG, ואילו ה- A90J מסך העילית של סוני.
עם זאת, מכיוון ששאלת, אציין שהיו אצלי גם ה- C2 וגם ה- A90J. לטעמי ה- A90J טובה מה-C2 ב- 2 פרמטרים עיקריים:
  • הצבעים של ה- A90J יותר מדויקים לטעמי. אני קראתי לזה בסקירה שכתבתי כאן "נכונים יותר".
  • הסאונד של ה- A90J יותר מאוזן ומהנה. הודות ל-Actuators הוא בוקע ישירות ממרכז המסך והתוצאה הייתה יותר נעימה, מלאה ומאוזנת לאוזני.
עם זאת, מבחינת מפרט, ה-C2 יותר מתקדמת, בעיקר מכיוון שזה דגם של 2022, ואילו ה- A90J הושקה ב- 2021. בין השאר:
  • ה-C2 תומכת ב- HDR 10 Pro וה- A90J לא.
  • ב- C2 כל כניסות ה- HDMI מתקן 2.1, ואילו ב- A90J רק 2 כניסות כאלה.
  • ב- C2 הבלוטות' בתקן 5.0 ואילו ב- A90J בתקן 4.2
מבחינת סאונד ואיכות תמונה, זו חוות דעת סובייקטיבית שלי, ויתכן שאחרים יחוו השימוש אחרת.
בכל מקרה, שווה לתמתין להשקה של דגמי 2022 של סוני, זה עשוי להשפיע על מחירון דגמי 2021.
בהצלחה בבחירה!

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
יש לי היום פלזמה ישנה 50 אינץ , מכיוון שאני "חייב" לרכוש מסך חדש (עקב מעבר דירה, סלון גדול יותר , צפייה מ 4.8 מ) לדעתך ה A90J טוב יותר מדגמי LG מהסדרה החדשה C2 או G2 ?
חבל שאין לסוני 77 אינץ של A90J , ה 83 אינץ של סוני (נעזוב את נושא המחיר כרגע) גדולה וכבדה (45 קילו) , זה אמור להיות מותקן על קיר גבס ויש לי מקום לעד 184 רוחב (נישה צרה , עמוד שבולט טיפה מצד אחד ומצד שני קיר אלכסוני) , ה 83 אינץ זה 185 רוחב .
במידה ואני בוחר את ה AJ90 אני חייב רק את ה 65 אינץ (שזה בסדר)
איכות התמונה במסכי סוני מציגה צבעים פסטלים. להבדיל מצבעים סינטטים.
תבדוק לגבי דגם A80J גול 77 מסך אולד מדהים.
השאלה האם נשאר במלאי.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לאחר השקת דגמי 2022 של סוני :
A90J לעומתA80K, A84K ,A83K ? (מאתר של סוני בארץ , יש גם A84K )
QD -OLED לעומת הנ"ל , להבנתי יש רק גודל רק 55 ו 65

נערך לאחרונה ב:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
QD -OLED לעומת הנ"ל , להבנתי יש רק גודל רק 55 ו 65
אתה צודק.
לגבי הבחירה בין יתרת הדגמים, מכיוון שלסוני מסכים המבוססים על 4 טכנולוגיות שונות, יהיה נבון מאד מבחינתך ללכת לאולם התצוגה בהרצליה ולהתרשם בעצמך.
נשמח אם תשתף מרשמיך לאחר התרשמותך.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אתה צודק.
לגבי הבחירה בין יתרת הדגמים, מכיוון שלסוני מסכים המבוססים על 4 טכנולוגיות שונות, יהיה נבון מאד מבחינתך ללכת לאולם התצוגה בהרצליה ולהתרשם בעצמך.
נשמח אם תשתף מרשמיך לאחר התרשמותך.
שמעתי להצעתך, ביקרתי בסוני בהרצליה היום.
עמדו אחד ליד השני סוני A80J 77 ולידו ה 65 אינץ QD -OLED A95
מהתרשמות שלי מלבד הגודל שמשכנע אותי לקנות 77 , הצבעים ב A80J נראים טבעיים יותר.
לטענת המציג המסכים מכוונים אותו הדבר וגם הוא הסכים איתי שהצבעים ב A80J טבעיים יותר.
מבחינת בהירות, חדר התצוגה שם זה מקום סגור ולא מואר מבחוץ ולכן לא ראיתי הבדלים משמעותיים ברמת הבהירות.
הבעיה ש A80J לא נמכר יותר (אולי אפשא למצוא חניות שעדיין יש להם) , את ה A80J מחליף ה A80K (יש לו בהירות גבוהה יותר) אבל לא היה להם להראות בתצוגה והוא יגיע לארץ רק בעוד חודש (במחיר יקר יותר השווה בערך למחיר 65 אינץ QD -OLED A95

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
מהתרשמות שלי מלבד הגודל שמשכנע אותי לקנות 77 , הצבעים ב A80J נראים טבעיים יותר.
טוב שהלכת כי קשה להעביר את החוויה במילים, והמונח "צבעים טבעיים" עלול להיתפס באופן שונה בין שני אנשים שונים.
אגב, שמת לב שבתכנים זהים מול ה- OLED, ה- QD-OLED מספק לא רק גוונים אחרים, אלא גם הארה חזקה יותר?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
טוב שהלכת כי קשה להעביר את החוויה במילים, והמונח "צבעים טבעיים" עלול להיתפס באופן שונה בין שני אנשים שונים.
אגב, שמת לב שבתכנים זהים מול ה- OLED, ה- QD-OLED מספק לא רק גוונים אחרים, אלא גם הארה חזקה יותר?
הארה הייתה דומה, אבל אולי בגלל התאמה אווטומטית לתאורה שמסביב שהיא חלשה באולם תצוגה, אבל הלבן נראה לי יותר לבן ב OLED שבעוד שבלבן של QD-OLED היה נדמה לי לפעמים גוונים של אדמדם , אבל אולי זה הטעייה של העיין בגלל צבעים עזים יותר מסביב ללבן ב QD-OLED

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
רכשתי לבסוף את ה 77A80K שיש לו הארה יותר חזקה (XR PRO) , הדגם עדיין לא הגיע לארץ אבל מוכרים אותו כבר,אמור להגיע בעוד כשבועיים(מקווה),
אדווח איך זה אחרי שיגיע :)

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
תתחדש ותהנה מסך מצוין .

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
תתחדש!

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תודה רבה !
אדווח על החוויה אחרי שיגיע

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בשעה טובה הגיע המסך( 77A80K) ואחרי זה באו להתקין (מחוייב לשמירת האחריות).
המסך בדירתי החדשה , כרגע אין לי עדיין כבלים ואינטרנט (עובר לגור בימים הקרובים) אבל בדקתי את המסך בחיבור HOTSPOT מהסלולרי.
ההיתרשמות הראשונית הייתה מאיכות ה SOUND המדהימה (יש יותר רמקולים , אני חושב שיש 5 רמקולים במקום 3 בדגמים הקודמים ).
איכות התמונה גם מדהימה בצפייה בקליפים 4K ב YOUTUBE

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
תתחדש!
עשית בחירה מעולה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור