מגבר,pure class a...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
@yossie4 אם איכות הסאונד זה עושר הרמוני, מלאכותי ומוסף, שנובע מעיוותים מסדר 2 אז אתה והמאמר צודקים בהחלט.

כמובן שזו לא דעתי - העוותים של מגבר צריכים לשאוף ל 0.
רוברט שאלה
שילוב אקולייזר זה לא סוג של עיוותים?

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
רוברט שאלה
שילוב אקולייזר זה לא סוג של עיוותים?

הרגת את רוברט עכשיו.... חחחחח

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זה לא מאמר. זה עבודת דוקטורת. ממליץ לרפרף לכול הטכנוקרטים. בקצרה בדוקטורת מוסבר קשר הדוק בין פסיכואקוסטיקה למדידות. וגם מוסבר למה מגברים טרנסיסטורים עם עיוותים של 0.000001 אחוז עם משוב שלילי עמוק נשמעים לרוב האנשים פחות טוב משמעותית מאיזה מגבר מסכן SE 1.5 Watt מבוסס שפופרת משנות ה30 ללא משוב שלילי ועם שנאי ביציא
זה מגוכח, כותב המאמר יוצא מנקודת ההנחה ש"אושיית הצליל" Robert Harley שמע מגבר SE עם" 70% עיוותים " וטען שזה המגבר הטוב ביותר שהוא שמע בימי חייו ....... ואז הוא מנסה "לעקם את המדע" כדי להסביר זאת - לא רציני.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הרגת את רוברט עכשיו.... חחחחח
אקווליזר משנה FR - הוא לא מעוות- אם אתה קורא ל 0.008% עיוותים.

@liranbh , אתה יודע מה ההבדל בין עיוותים ל FR ?.........אענה בקצרה.... FR זה עוצמת האות כתלות בתדר..... ועיוותים זה ההבדל ב צורת האות ביחס לאות סינוס טהור בכל תדר ותדר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
בגלל שלאקולייזר השפעה כלכך גדולה, ברמת שחור/לבן, על הצליל, במשוואה פשוטה, כל השפעה עליו תהיה מאוד מוגשת, רוברטס, ניסית לשים כבל חשמל טוב או כבילה איכותית אליו ו ממנו, אולי משככים טובים, אני מניח שאתה תבחין בהבדלים הפעם גם אצלך.

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
זה מגוכח, כותב המאמר יוצא מנקודת ההנחה ש"אושיית הצליל" Robert Harley שמע מגבר SE עם" 70% עיוותים " וטען שזה המגבר הטוב ביותר שהוא שמע בימי חייו ....... ואז הוא מנסה "לעקם את המדע" כדי להסביר זאת - לא רציני.
ממתי עבודת דוקטורת (אגב צ'יוור הזה דוקטור) עם מדידות נסיונות ושאר השטויות זה היה רציני:)??

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
@yossie4 אם איכות הסאונד זה עושר הרמוני, מלאכותי ומוסף, שנובע מעיוותים מסדר 2 אז אתה והמאמר צודקים בהחלט.

כמובן שזו לא דעתי - העוותים של מגבר צריכים לשאוף ל 0.
יש אנשים טכניים שמקבלים אורגזמה מזה שמיכשור עומד יפה בכל המבחנים שממציאים לו, ועבורם זו פונקצית המטרה: שהציונים במבחנים המומצאים יהיו טובים ככל האפשר.

בואו לא נשכח ש-THD הוא מדד מומצא, איזשהו שורש של סכום ריבועים מחולק במשהו, שרצוי שישאף לאפס (למרות שהאוזן לא רגישה לערכים כמו 0.2% ויותר מזה במוזיקה, כך שאין הבדל מעשי בין 0.1% ל-0.000000001%), וכנ"ל גם Frequency Response והסטייה ב-dB שתשאף ל-0 (למרות שהחדר יכול לעקם את זה בהרבה dBs לכל כיוון), ורצוי שהמגבר יכפיל את ההספק כשהאימפדנס של הרמקול יורד לחצי (מה שלא קורה במגברי מנורות מעולים), ושה-damping factor יהיה גדול ככל האפשר (לא שיש מתאם אמיתי בין זה לבין הבאס ששומעים) וכו' וכו'.

אבל יש אנשים, גם טכניים, שיש קצת יותר שכל בקודקודם, והם מבינים שלא זו פונקצית המטרה, ושמגבר לא נוצר כדי לעמוד במבחנים מומצאים. הוא נוצר כדי לגרום לאנשים הנאה כשהם שומעים אותו, ו-זו היא פונקציית המטרה.

בשלב התכנון והבניה אפשר להיעזר באיזה מבחנים מומצאים שרוצים, והם שימושיים בהחלט. יתכן מאוד שחלק מהמתכננים והבונים ממציאים לעצמם מדדים נוספים, שאינם נכללים ברשימת הנתונים המקובלת לפירסום, אולי כמו ה-TAD שהוזכר, אבל יש להם אינטרס לשמור עליהם כעל סוד מסחרי, כדי לא לעזור לתחרות, ולכן אנחנו לא יודעים עליהם, ויתכן שאין כאלה.

החכמים יותר מבין המתכננים והבונים אינם מסתפקים בכך שהציוד שיצרו עומד יפה במבחנים המומצאים הנ"ל, אלא הם גם נותנים למאזינים מיומנים ("חווייתיים" :) ) לשמוע אותו, והם עושים התאמות לפי הפידבק שהם מקבלים, גם אם זה גורם לקלקול הציונים שהציוד השיג לפני מבחני ההאזנה.

אז לא, זה לא שהעוותים של מגבר צריכים לשאוף ל 0 -- זה נחמד אם זה המצב, אבל לא זו הדרישה ממגבר -- אלא ההנאה מהמגבר צריכה להיות מקסימלית, ולזה אין מדד מספרי.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אקווליזר משנה FR - הוא לא מעוות- אם אתה קורא ל 0.008% עיוותים.

@liranbh , אתה יודע מה ההבדל בין עיוותים ל FR ?.........אענה בקצרה.... FR זה עוצמת האות כתלות בתדר..... ועיוותים זה ההבדל ב צורת האות ביחס לאות סינוס טהור בכל תדר ותדר.
אם מסתכלים by definition - כל שינוי מהמקור הוא עיוות
זה לא סוד שהמון אודיופילים מעדיפים צליל מנורות למרות אחוז העיוות הגבוה בו
למה?
הייתי פעם במוזיאון גוגנהיים בניו יורק - שעתיים הסתכלתי על תמונות מעוותות ולא הבנתי מה אנשים מוצאים בהם

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כמוני כמוך.....גם אני לא מבין מה אנשים מוצאים במגבר עם עוותים;)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
י

אז לא, זה לא שהעוותים של מגבר צריכים לשאוף ל 0 -- זה נחמד אם זה המצב, אבל לא זו הדרישה ממגבר -- אלא ההנאה מהמגבר צריכה להיות מקסימלית, ולזה אין מדד מספרי.
זה שאני אומר שמגבר צריך לשאוף ל 0 עיוותים לא אומר שיש לי בעיה עם אנשים ששומעים ב 10% עיוותים ומגיעים לאורגזמה מוסיקאלית מהעושר ההרמוני.......בכיף שיהיה להם......או בשפת המימונה "שירבחו ויסעדו".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
קודם כל, מדובר על 5% ולא על 70%.

שנית, זו רק נקודת מוצא לשינוי בחשיבה ולשבירת הפרדיגמה שהיתה נהוגה עד אז. זה לא מהווה פטור מחשיבה מדעית בהמשך.

שלישית לא "עיקום המדע" אלא די להיפך, מציאת קריטריון שיהיה מיתאם מובהק סטטיסטית בינו לבין מה ששומעים. הקריטריון המומצא TAD אינו פחות ואינו יותר "מדעי" מהקריטריון המומצא THD.

ממתי עבודת דוקטורת (אגב צ'יוור הזה דוקטור) עם מדידות נסיונות ושאר השטויות זה היה רציני:)??
על תקן עבודה לקבלת תואר דוקטור, זה בהחלט עונה על התנאים: יש בזה חידוש, זה כולל עבודה מעשית, עם ניתוח ומסקנות, כל הכבוד. להוריד את הכובע.

אבל על תקן מחקר להסיק ממנו מסקנות מעשיות עבור כלל תעשיית האודיו, זה לא מספיק רציני, ולו רק עקב כך שמדובר במדגם קטנטן -- אם הבנתי נכון, מדובר רק ב-5 מאזינים, רק 3 מגברים, רק צליל פסנתר.

נדרשת עוד עבודה רבה עם הרבה יותר מאזינים מכל הסוגים (בכל הגילאים, גברים/נשים, עם/בלי ניסיון האזנה וכו'), יותר סוגי ציוד (לא רק מגברים), והרבה יותר סוגי מוזיקה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ה "%70" היה במרכאות - יענו סרקאזם

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כמוני כמוך.....גם אני לא מבין מה אנשים מוצאים במגבר עם עוותים;)

בעניין הזה אני חולק עליך
בחיים לא קניתי ציוד על סמך סקירות/מדידות
רק שמיעה
גם לאוזני חלק ממגברי המנורות בסטאפים מסויימים נשמעו טוב יותר למרות אחוז עיוותים גבוה
אני לא חולק עליך רק ששנינו לא יודעים להסביר את זה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
גם אני קניתי רמקולים לפי שמיעה - לדעתי אין דרך אחרת..... לעומת זאת את המגברים קניתי בעיקר לפי מדידות וגם חוות דעת סובייקטיבית של הסוקר שנייהם מ Stereophile.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
זה שאני אומר שמגבר צריך לשאוף ל 0 עיוותים לא אומר שיש לי בעיה עם אנשים ששומעים ב 10% עיוותים ומגיעים לאורגזמה מוסיקאלית מהעושר ההרמוני.......בכיף שיהיה להם......או בשפת המימונה "שירבחו ויסעדו".
זה לא משנה אם יש לך או אין לך בעייה איתם, רק שאתה פשוט לא מבין את הנקודה העקרונית כאן: שלא זו פונקצית המטרה.

הנקודה החשובה כאן היא שהמשפט "מגבר צריך לשאוף ל 0 עיוותים" אינו מתאר את מה שבאמת צריך.
המשפט המתוקן הוא "מגבר צריך לתת את ההנאה המירבית למאזין".

אם כי אין לשכוח את המאזינים שההנאה שלהם אינה מהצליל של המגבר, אלא ממה שמודפס בדף הנתונים שלו.

כיום אין מיתאם בין הנתונים שמפרסמים עבור ציוד אודיו לבין איך שהוא נשמע ומידת ההנאה שהוא מעניק למאזיניו.

יתכן שאם תבוצע עבודה יצירתית כמו במאמר ש @845 הביא, וימציאו מדדים שיש מיתאם בינם לבין מה ששומעים, יתחילו לפרסם נתונים שכן רלוונטיים. יתכן גם שברגע שיהיו מדדים כאלה, ימצאו דרכים לבנות מיכשור שגם נותן ציונים טובים במדדים החדשים וגם בישנים. לא בטוח שיש סתירה. סך הכל, ככל הידוע כבר עכשיו, זה לא שצריך 5% THD כדי שמכשיר ישמע טוב.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
גם אני קניתי רמקולים לפי שמיעה - לדעתי אין דרך אחרת..... לעומת זאת את המגברים קניתי בעיקר לפי מדידות וגם חוות דעת סובייקטיבית של הסוקר שנייהם מ Stereophile.
קראת פעם סקירה גרועה?
נניח כאן באתר - חו"ד על מוצר שבסופה כתוב "אל תתקרבו"

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
רוברט לא נמאס לך לאטום את הראש ולא להסיר את "סכי העניים" .אם הייתה מוכר פלאפל כנראה שהייתה לוקח מתכון של אוטוריטה מהאנטרנט ואומר שלי הכי טעים.אבל אף אחד לא היה קונה ממך.וממולך היתה חנות פלאפל עם מוכר שלא יודע לקרוא,אבל כולם היו קונים ממנו.
סהכ זה רק יותר טעים.לא דומה בכלל לנוסחת האנטרנט ואפילו יש איזה תבלין שלא מוזכר שם.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
אך אנשים אמרו, "בידור".

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
הויכוחים והמלחמות האינסופיות האלו מחריבים את כל השרשורים.
שלמה שאל שאלה ויהיה כיף לקרוא אם כמה שיותר קוראים יענו לה מנסיונם ונוכל באמת לשמוע מגוון דעות.
אי אפשר יותר לקרוא את ההתכתשויות האלו בין 3-4 אנשים שכל פעם הפרטים בהן מתחלפים אבל העלילה זהה.
נמאס לקרוא את כל השרשורים ולדלג על הויכוחים האלו, אבל לפעמים אין ברירה וכדי להבין את ההקשר צריך לקרוא שורה פה ושורה שם מזה וזה כל כך משעמם !!!!!!!!!!
מוציא את החשק לקרוא ולכתוב.
תקבעו ביער ותעשו דו קרב כמו גברים, או שתניחו לחברי הפורום כבר עם הקרבות תרנגולים האלו.
נו מה יהיה ? מצטרף לבקשה של אד
אתם גומרים על הפורום..
נמר הצילו..
אולי אפשר להגביל כמות תגובות של חברי פורום ? נגיד שחבר פורום לא יוכל להגיב שוב אם לא עברו לפחות 10 תגובות של חברים אחרים, או איזה מנגנון שימנע את מה שקורה כאן בשרשורים.
אני מפתח ווב במקצוע, נמר אם לא תציל אותנו מהמגיבים האובססיביים אני אשכרה לוקח לחופש של שבוע חופש מהעבודה ויחד עם עוד חבר אודיופיל אנחנו בונים אפליקציה ופורום אודיופילי חדש עלינו, עם הגדרות שימנעו את מה שקורה כאן..
אי אפשר לסבול את הקריאה כאן יותר
די הרגתם אותנו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור