מגבר,pure class a...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,823
נקודות
113
אני שומע הבדלים:
בין רמקולים
בין פטיפונים
בין ראשים
בין זרועות
בין דאקים
וכמובן בין מגברים
נראה לי שאתה שומע הבדלים בין דברים שאתה מאמין שיש הבדלים ביניהם, כמו אלה שציינת, ולא שומע הבדלים בין דברים שאתה לא מאמין שיש הבדלים ביניהם, כמו כבלים, סטרימים ממקורות שונים, והתחממות של מגברים. יש כאן כמובן עניין של ביצה ותרנגולת -- אולי אתה לא מאמין כי אתה לא שומע, אבל כנראה גם עניין של דברים שאתה לא מאמין בהם כי אין להם הסבר טכני ישיר ופשוט.

האם מישהו כאן יכול להגיד שבמבחן עיוור הוא ידע להגיד כמה זמן המגבר שלו דלוק?
זה שיא חדש

זה מה שנחמד בפורום הזה - כל פעם שאני חושב שהגיעו לשיא יש עוד :)
אני לא חושב שיש אנשים שיוכלו לומר כמה זמן המגבר שלהם דלוק מיידית על פי שמיעה.

התהליך הרגיל הוא שהם שמים לב לכך שעם ההדלקה הוא לא נשמע במיטבו, ואחרי פרק זמן כלשהו הוא נשמע טוב יותר, ואחרי עוד פרק זמן עוד יותר טוב, ובאיזשהו שלב הם לא מבחינים בשיפור. אז אם הם שמים לב מספיק פעמים אחרי כמה זמן יחסית למועד ההדלקה הם הפסיקו לשים לב לשינוי, הם יכולים להגיע להערכה כלשהי של כמה זמן לוקח למגבר שלהם עד שהוא נשמע במיטבו.

אם יכניסו אותם לחדר אחרי שהמגבר כבר דולק פרק זמן, הם כנראה לא ידעו כמה זמן הוא עבד, אבל יפסיקו להבחין בשינוי אחרי מעט זמן יחסית, או שבכלל לא יבחינו יותר בשינויים. אז אולי לפי ההפרש בין הזמן המקוצר לזמן הרגיל הם יוכלו להעריף בגדול כמה זמן הוא הייה דלוק, בערבון מוגבל.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
עוד יתרון נוסף לדעתי ב class A

מי ששומע בווליום נמוך זה נשמע טוב יותר ממגברי AB (שוב מהשוואות שאני עשיתי)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
נראה לי שאתה שומע הבדלים בין דברים שאתה מאמין שיש הבדלים ביניהם, כמו אלה שציינת, ולא שומע הבדלים בין דברים שאתה לא מאמין שיש הבדלים ביניהם, כמו כבלים, סטרימים ממקורות שונים, והתחממות של מגברים. יש כאן כמובן עניין של ביצה ותרנגולת -- אולי אתה לא מאמין כי אתה לא שומע, אבל כנראה גם עניין של דברים שאתה לא מאמין בהם כי אין להם הסבר טכני ישיר ופשוט.

אני לא חושב שיש אנשים שיוכלו לומר כמה זמן המגבר שלהם דלוק מיידית על פי שמיעה.

התהליך הרגיל הוא שהם שמים לב לכך שעם ההדלקה הוא לא נשמע במיטבו, ואחרי פרק זמן כלשהו הוא נשמע טוב יותר, ואחרי עוד פרק זמן עוד יותר טוב, ובאיזשהו שלב הם לא מבחינים בשיפור. אז אם הם שמים לב מספיק פעמים אחרי כמה זמן יחסית למועד ההדלקה הם הפסיקו לשים לב לשינוי, הם יכולים להגיע להערכה כלשהי של כמה זמן לוקח למגבר שלהם עד שהוא נשמע במיטבו.

אם יכניסו אותם לחדר אחרי שהמגבר כבר דולק פרק זמן, הם כנראה לא ידעו כמה זמן הוא עבד, אבל יפסיקו להבחין בשינוי אחרי מעט זמן יחסית, או שבכלל לא יבחינו יותר בשינויים. אז אולי לפי ההפרש בין הזמן המקוצר לזמן הרגיל הם יוכלו להעריף בגדול כמה זמן הוא הייה דלוק, בערבון מוגבל.

מסכים שיש הבדל רק כמו שכתבתי זה מגיע אחרי דקות ולא שעות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,823
נקודות
113
עוד יתרון נוסף לדעתי ב class A

מי ששומע בווליום נמוך זה נשמע טוב יותר ממגברי AB (שוב מהשוואות שאני עשיתי)
בין איזה מגברים השווית?
האם השווית ביניהם את הווליום, וכל שאר השרשרת היה זהה, ושניהם היו חמים יותר מנגיד שעתיים?

כמה צמדים כאלה של A/AB השווית, או שזו מסקנה על פי זוג אחד?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,823
נקודות
113
מסכים שיש הבדל רק כמו שכתבתי זה מגיע אחרי דקות ולא שעות
אני מעריך שייש הבדלים שהולכים וקטנים עם הזמן שממשיכים להתהוות גם אחרי שמבחינתך הפסקת להבחין בהבדל, אם בגלל שאתה לא מאמין שייש עוד, וגם אולי בגלל אי-רגישות להבדלים מסוג זה, שאולי יש אחרים שיכולים להבחין בשינויים באותם תנאים.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
בין איזה מגברים השווית?
האם השווית ביניהם את הווליום, וכל שאר השרשרת היה זהה, ושניהם היו חמים יותר מנגיד שעתיים?

כמה צמדים כאלה של A/AB השווית, או שזו מסקנה על פי זוג אחד?
אני לא רוצה להכניס את השמות כאן
אשמח לענות בפרטי
רק אגיד שהיו כמה השוואות כאלו במהלך השנים
רק בשדרוג האחרון בחרתי לבסוף ב class A אחרי שהשוואתי שני מגברים של אותו היצרן בדיוק מאותה סדרה וגם באותו סדר גודל של מחיר

שניהם התחממו כ 10 דקות ושמעתי עוד חצי שעה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,823
נקודות
113
אני לא רוצה להכניס את השמות כאן
אשמח לענות בפרטי
רק אגיד שהיו כמה השוואות כאלו במהלך השנים
רק בשדרוג האחרון בחרתי לבסוף ב class A אחרי שהשוואתי שני מגברים של אותו היצרן בדיוק מאותה סדרה וגם באותו סדר גודל של מחיר

שניהם התחממו כ 10 דקות ושמעתי עוד חצי שעה
האם השווית ווליומים בין המגברים לפני ההאזנה להם?
אותו מספר בפרה לא אומר שזה אותו ווליום באוזן -- אותו Sound Pressure Level. את זה צריך להשוות בעזרת מכשיר (SPL Meter) או לפחות אפליקציה של סמארטפון.

אני מנחש שלא שמת לב באופן מודע האם וכמה הצליל משתנה עם הזמן והאם השינוי הפסיק לחלוטין או שהוא עדיין נמשך.
יש מצב שהאחרון שהאזנת לו נשמע טוב יותר כי הייה לו יותר זמן להתחמם., או שהוא הייה במקרה חזק יותר.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
819
נקודות
113
אם תקחו מגבר קלאס AB ותחברו אליו כבלי רמקול של Cardas, תקבלו בין המגבר לרמקולים הגברת ABC.
ואם תחברו מגבר קלאס A לכבל רמקול Biwire של Cardas, גם תקבלו הגברת ABC.
אז זה אותו הדבר!
אלא אם כן הגברת ABC עם בי וויר, תתחמם יותר מהר כי צריך להזרים יותר דרך שני כבלים, אז במקרה כזה אולי עדיף מנורות, ולהדליק את המגבר יום קודם.
מנסיון!!!

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
הויכוחים והמלחמות האינסופיות האלו מחריבים את כל השרשורים.
שלמה שאל שאלה ויהיה כיף לקרוא אם כמה שיותר קוראים יענו לה מנסיונם ונוכל באמת לשמוע מגוון דעות.
אי אפשר יותר לקרוא את ההתכתשויות האלו בין 3-4 אנשים שכל פעם הפרטים בהן מתחלפים אבל העלילה זהה.
נמאס לקרוא את כל השרשורים ולדלג על הויכוחים האלו, אבל לפעמים אין ברירה וכדי להבין את ההקשר צריך לקרוא שורה פה ושורה שם מזה וזה כל כך משעמם !!!!!!!!!!
מוציא את החשק לקרוא ולכתוב.
תקבעו ביער ותעשו דו קרב כמו גברים, או שתניחו לחברי הפורום כבר עם הקרבות תרנגולים האלו.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
האם השווית ווליומים בין המגברים לפני ההאזנה להם?
אותו מספר בפרה לא אומר שזה אותו ווליום באוזן -- אותו Sound Pressure Level. את זה צריך להשוות בעזרת מכשיר (SPL Meter) או לפחות אפליקציה של סמארטפון.

אני מנחש שלא שמת לב באופן מודע האם וכמה הצליל משתנה עם הזמן והאם השינוי הפסיק לחלוטין או שהוא עדיין נמשך.
יש מצב שהאחרון שהאזנת לו נשמע טוב יותר כי הייה לו יותר זמן להתחמם., או שהוא הייה במקרה חזק יותר.
המדידה היחידה היא האוזן שלי
יש לי כמה קטעי מוזיקה שאני מאד אוהב ומכיר מצויין ברמת הפרדת כלים ואיתם אני בודק כל סטאפ
הגעתי ליבואן עם רצון לבדוק דווקא מגבר AB
שמעתי אותו ואז החלפנו ל A
שוב שמעתי כחצי שעה ושוב עברנו לראשון
בסוף לקחתי את הקלאס A

אגב דבר דומה היה לי עם הרמקולים
באתי לשמוע רמקול במחיר של 50000 שח
לא התלהבתי
עברנו לרמקול אחר במחיר דומה שהיה נשמע טוב יותר אבל לא נפלתי יחסית לרמקולים שהיו לי ב 15000 שח
רגע לפני שרציתי ללכת הוא אמר לי בוא תשמע עוד סט וזה הפיל אותי מבחינת הסאונד ומבחינת מחיר הכי זול שהיה (סביב 35000)
תכלס זה השילוב המאד מוצלח בין רמקול נציל למגבר קלאס A

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הבדל של 1dB שמיע רק כשמשווים זה על יד זה תוך זמן קצר, בעיקר כשמדובר ב-test tones.
כשמדובר במוזיקה שמשתנה על פני מרווח של הרבה דקות, אף אחד לא ישים לב לירידה בהגבר של 1dB, אפילו לא מישהו golden eared.
דבריך מוזרים ומשקפים פעם נוספת את חוסר הקונסיסטנטיות שבהתנהלות שלך פה בפורום....הבדל של 1 dB !! אתה טוען שלא ניתן לשמוע ב"תנאי מוסיקה רגילים" .......ולעומת זאת בכבלים, פיוזים וכבלי חשמל אתה טוען שיש הבדלים.....שבמקרים אלו אין שום הבדל בעוצמה.

חסרי כל הגיון ומוזרים הם דבריך.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,568
נקודות
113
משתמש בקלאס A ,באמת לוקח למרות הכל כמה שעות להשמע במיטבו ,למגברים האלו יש איזה חלקות קטנה משופרת ,ואפילו איזה " דארקנס" מובנה לעיתים (יעני מוזיקלי ) ,פחות מפורטים ודינמיים מקלאס AB שהם יותר חזקים בדרך כלל ,
עניין של טעם וציוד נלווה , זה לא אוטומטי שקלאס A יותר טוב מקלאס AB מבחינת הצליל , תלוי בעצם בדברים הנלווים , מעבר לחסרונות המובנים שזה התחממות ,הספק נמוך שלא תמיד מספיק לרמקול , מצד שני מי שאוהב זה ממכר החלקות הקטיפתית שלו למרות שלא משתווה לשפופרות לא מבחינת החלקות והצילצול שלהם , לסיכום מי שרוצה צליל סמי שפופרות אבל יותר חזק עם חסרונות שיקנה קלאס A , מי שרוצה להתעסק עם שפופרות שידאג לקנות קודם כל רמקול נציל ,ים של תחזוקה ואמינות , מי שרוצה פיצוצים ,לך על AB , כולם טובים מאוד ואין יתרון מוחלט לשיטה זו או אחרת למרות שאני עם שפופרות גמרתי !

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
בשבילי רק מנורות class A, יתרונות, חסרונות, לא מעניין אותי, זה הצליל שאני הכי אוהב by far.
אפשר לתאר את הצליל כך ואפשר כך, הויכוחים מיותרים ולא מוסיפים כלום , זה תלוי במגבר ובסט-אפ ובפוזיציה שממנה מדבר המאזין וכו וכו
אבל מנורות class a ה בשבילי תמיד הכי מרגש !
לא אומר שזה הכי טוב, זה תלוי במגבר עצמו
וגם בתוך המנורות class A יש לי העדפה ברורה לחלק מהמנורות, אבל כאן זה כבר יותר גמיש

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
אחד המאמרים הטובים שקראתי...שופך קצת אור על כל מני.....אה ישנה שם גם פיסקה לרוברט (לא אישי אבל לא יכולתי לא להסב את תשומת ליבך)
נלסון פס כותב...שמדידה לא בהכרח נותנת לנו אנדיקציה לגבי הסאונד.היא רק מאפשרת לנו להבין כמה דברים....
PasslabsSingle-Ended Class A - Passlabs https://www.passlabs.com/technical_article/single-ended-class-a/

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
כ
משתמש בקלאס A ,באמת לוקח למרות הכל כמה שעות להשמע במיטבו ,למגברים האלו יש איזה חלקות קטנה משופרת ,ואפילו איזה " דארקנס" מובנה לעיתים (יעני מוזיקלי ) ,פחות מפורטים ודינמיים מקלאס AB שהם יותר חזקים בדרך כלל ,
עניין של טעם וציוד נלווה , זה לא אוטומטי שקלאס A יותר טוב מקלאס AB מבחינת הצליל , תלוי בעצם בדברים הנלווים , מעבר לחסרונות המובנים שזה התחממות ,הספק נמוך שלא תמיד מספיק לרמקול , מצד שני מי שאוהב זה ממכר החלקות הקטיפתית שלו למרות שלא משתווה לשפופרות לא מבחינת החלקות והצילצול שלהם , לסיכום מי שרוצה צליל סמי שפופרות אבל יותר חזק עם חסרונות שיקנה קלאס A , מי שרוצה להתעסק עם שפופרות שידאג לקנות קודם כל רמקול נציל ,ים של תחזוקה ואמינות , מי שרוצה פיצוצים ,לך על AB , כולם טובים מאוד ואין יתרון מוחלט לשיטה זו או אחרת למרות שאני עם שפופרות גמרתי !
למה פחות מפורטים ודינאמים?
לדעתי בדרך כלל הפוך כשמשווים מגברים משני הסוגים של אותו יצרן.
(אני לא מחשיב מיד היי רזה וגבוהים מודגשים כפירוט).
במגבר שלי יש את שתי האפשרויות.
ה CLASS A טוב יותר בהכל.
אני מניח שהחלקות של CLASS A יכולה להישמע ולהיות מתורגמת במקרים מסוימים כחוסר פירוט.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
המדידה היחידה היא האוזן שלי
יש לי כמה קטעי מוזיקה שאני מאד אוהב ומכיר מצויין ברמת הפרדת כלים ואיתם אני בודק כל סטאפ
הגעתי ליבואן עם רצון לבדוק דווקא מגבר AB
שמעתי אותו ואז החלפנו ל A
שוב שמעתי כחצי שעה ושוב עברנו לראשון
בסוף לקחתי את הקלאס A

אגב דבר דומה היה לי עם הרמקולים
באתי לשמוע רמקול במחיר של 50000 שח
לא התלהבתי
עברנו לרמקול אחר במחיר דומה שהיה נשמע טוב יותר אבל לא נפלתי יחסית לרמקולים שהיו לי ב 15000 שח
רגע לפני שרציתי ללכת הוא אמר לי בוא תשמע עוד סט וזה הפיל אותי מבחינת הסאונד ומבחינת מחיר הכי זול שהיה (סביב 35000)
תכלס זה השילוב המאד מוצלח בין רמקול נציל למגבר קלאס A

בשביל זה יש קלאס G ואפשר ליהנות מ-2 העולמות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הויכוחים והמלחמות האינסופיות האלו מחריבים את כל השרשורים.
שלמה שאל שאלה ויהיה כיף לקרוא אם כמה שיותר קוראים יענו לה מנסיונם ונוכל באמת לשמוע מגוון דעות.
אי אפשר יותר לקרוא את ההתכתשויות האלו בין 3-4 אנשים שכל פעם הפרטים בהם מתחלפים אבל העלילה זהה.
נמאס לקרוא את כל השרשורים ולדלג על הויכוחים האלו, אבל לפעמים אין ברירה וכדי להבין את ההקשר צריך לקרוא שורה פה ושורה שם מזה וזה כל כך משעמם !!!!!!!!!!
מוציא את החשק לקרוא ולכתוב.
תקבעו ביער ותעשו דו קרב כמו גברים, או שתניחו לחברי הפורום כבר עם הקרבות תרנגולים האלו.
אתה צודק בהחלט !!!......התגובות המכוערות של @AK1 גוררות תגובות נגד מצידי ומדרדרות את השיח - דוגמא להתנהלותו משרשור זה:
עוד פעם פולט עובדות תוך אי-הבנה מהותית של מה שאתה כותב............
אז אולי תפסיק כבר להטריד אותנו עם ה"ידע הטכני" שלך?
אתה רק מטעה אנשים כאן :( :נגד::נגד::נגד:

אם דבריו של AK1 לא היו מלווים בכל "התוספות המיותרות הללו" הדיון היה ניראה אחרת לגמרי.
ואגב, גם אני חושב לעתים שדבריו אינם נכונים אבל איני כותב את כל ה"איכסה" הזה מסביב בתגובות שלי אליו.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,823
נקודות
113
דבריך מוזרים ומשקפים פעם נוספת את חוסר הקונסיסטנטיות שבהתנהלות שלך פה בפורום....הבדל של 1 dB !! אתה טוען שלא ניתן לשמוע ב"תנאי מוסיקה רגילים" .......ולעומת זאת בכבלים, פיוזים וכבלי חשמל אתה טוען שיש הבדלים.....שבמקרים אלו אין שום הבדל בעוצמה.

חסרי כל הגיון ומוזרים הם דבריך.
אני מבין שזה אתגר מחשבתי גדול עבורך, שאתה לא מצליח לעמוד בו כשלא הכל בקופסאות שאתה מכיר, ואתה גם מעוות את מה שאני כותב ומתווכח עם העיוות.

לא טענתי שלא ניתן לשמוע ירידה של 1dB ב"תנאי מוסיקה רגילים" באופן כללי, אלא התייחסתי רק למקרה שהורדת ההגבר הזו מתפרשת בהדרגה על פני הרבה דקות.

אתה יודע, יש הבדל אם אומרים את הטיעון בשלמותו או רק חצי ממנו. זו כמו המקרה שבו אמרתי "X או Y" ואתה התווכחת עם זה שאמרתי X. כנראה שסיבוך כזה הוא מעל יכולותיך המנטליות.

סתם כקוריוז, יש גם עוד מקרים שלא שומעים בהם הבדל של 1dB, אפילו מיידית.
למשל הבדל בין 9dB SPL- לבין 8dB SPL-, וגם בין 140dB SPL לבין 141dB SPL.

חוצמזה, הירידה האמורה בהגבר לא מסבירה את השיפור באיכות עם ההתחממות, אלא להיפך, אם היא היתתה מורגשת , היא הייתה משפיעה הפוך.

מעולם לא התייחסתי לפיוזים ולכבלי חשמל, ולגבי אינטרקונקטים וכבלי רמקולים, לכל היותר בתקופה שעדיין עשיתי השוואות כאלה, היה נדמה לי לפעמים שאני שומע הבדל, למרות שאין לי הסבר לתופעה, ובכל מקרה מדובר בהשוואה זה-מול-זה מיידית. אבל אתה מתייחס למה שאתה רוצה, לא למה שאני כותב.

אולי מספיק?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
לא מבין את הרציונל מאחורי העובדה שאתה מציין שרק אחרי כמה שעות הוא נשמע טוב
מזכיר לי שהיינו ילדים והטלוויזיה היתה מתחממת כמה דקות לפני שהיינו רואים תמונה
הציוד שלך ושל אחרים כאן ברמות קצה
היצרן עושה את זה בכוונה?
כאשר באים לקנות מגבר אתה לא מצפה שבמבחן האזנה בחנות הלקוח ישב 4 שעות , אתה רוצה שיתרשם מהר ויקנה.
לכן גם היבואנים מריצים את הציוד שלהם לפני שמדגימים בתצוגה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
לא מבין את הרציונל מאחורי העובדה שאתה מציין שרק אחרי כמה שעות הוא נשמע טוב
מזכיר לי שהיינו ילדים והטלוויזיה היתה מתחממת כמה דקות לפני שהיינו רואים תמונה
הציוד שלך ושל אחרים כאן ברמות קצה
היצרן עושה את זה בכוונה?
כאשר באים לקנות מגבר אתה לא מצפה שבמבחן האזנה בחנות הלקוח ישב 4 שעות , אתה רוצה שיתרשם מהר ויקנה.
לכן גם היבואנים מריצים את הציוד שלהם לפני שמדגימים בתצוגה
ברור שאתה לא מבין.
אתה יצרת ומכרת אלפי מגברים.
כל הדבילים בויטוס ואקיופייז פשוט אין להם את בדל הידע והניסיון שלך ולכן הם מייצרים מוצרים שלוקח להם שעות וימים כדי להגיע לביצועים המירביים שלהם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור