לבחור רמקול קשה יותר מאשה

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
לפי מה שהבנתי הסלון שלך גדול בצורה יוצאת דופן. ה d7 הוא רמקול מעולה ודווקא מהיר, מהפעמים הספורות ששמעתי אותו מחובר למגברים של הגל לא שמעתי שום בעיה של מהירות.
בקשר לקריסה של הסאונד. כמו שמישהו כבר אמר כאן לפני, הרמקול קטן על החלל הענק שיש לך. נראה לי שאתה זקוק או לרמקול עם דרייברים גדולים יותר או רמקול עם יותר דרייברים כלומר רמקול שמזיז יותר אוויר בכדי למלא סלון כל כך גדול.
באשר למהירות, יתכן והבעיה במגבר כמו שגיא (hornless) כתב, לי לא יצא לשמוע ברצינות מגברים של מקינטוש אבל אני כן יודע שגיא בדרך כלל יודע על מה הוא מדבר, הוא בא מהרבה ניסיון.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
רק האוזן שלך צריכה לקבוע אבל אם אתה שואל הנה דעתי-
לא שמעתי מזה הרבה זמן רמקולים כ''כ טובים כמו הרמקולים של דבור. יסלח לי אמיר שהוא גם היבואן של גאודר אבל כששמעתי את הקאזיאנו מול כל רמקול של דבור העדפתי את הדבורים על אף שהוא יקר מהם בהרבה.
לא שמעתי את ה-d9 אבל הפוקאלים ככ שונים מדבור שלא ברור לי איך אהבת את שניהם.
אני מציע לך לקחת את ההגברה שלך ולשמוע את הרמקולים שביניהם אתה מתלבט.
כדי לבלבל אותך עוד קצת - אם כבר אתה נמתח ל-60 אני מציע לך לשמוע את הדבור איקס.
ברגע שאעבור לחדר גדול יותר זה הרמקול הבא שלי.
תודה. אקבע עם אמיר. אשמח לעוד הצעות

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
עוד משהו לגבי d7.

אני לא אהבתי אותם עם ספייקים הצליל אמנם היה מדוייק אבל יכל להיות רזה לפעמים.

בעיניי נשמעים יותר מלא ומאוזן ללא הספייקים עם הגומיות המקוריות. בחלל גדול כמו שלך אני חושב שזה יכול להיות יתרון.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
לפי מה שהבנתי הסלון שלך גדול בצורה יוצאת דופן. ה d7 הוא רמקול מעולה ודווקא מהיר, מהפעמים הספורות ששמעתי אותו מחובר למגברים של הגל לא שמעתי שום בעיה של מהירות.
בקשר לקריסה של הסאונד. כמו שמישהו כבר אמר כאן לפני, הרמקול קטן על החלל הענק שיש לך. נראה לי שאתה זקוק או לרמקול עם דרייברים גדולים יותר או רמקול עם יותר דרייברים כלומר רמקול שמזיז יותר אוויר בכדי למלא סלון כל כך גדול.
באשר למהירות, יתכן והבעיה במגבר כמו שגיא (hornless) כתב, לי לא יצא לשמוע ברצינות מגברים של מקינטוש אבל אני כן יודע שגיא בדרך כלל יודע על מה הוא מדבר, הוא בא מהרבה ניסיון.
אני מאוד אוהב את הצליל של המגבר. בחרתי בו אחרי ששמעתי המון מגברים. הוא עוצמתי ומדוייק אין לו עיוות גם בווליום גבוה ומייצר הספק מלא בכל העכבות. גם יכול לשדר מוסיקה שעות ללא הפסקה ולא מגיע לרוויה. היה אצלי היום רועי מקודואודיו ומיד נתן כמה עצות מועילות לשיפור האקוסטיקה. אכן מקצוען אמיתי. בסופו של דבר הסכים שהבעיה לא מצויה במגבר וכנראה שהרמקולים קצת קטנים על החלל הגדול. הציע לנסות רמקולים עם דרייברים גדולים משבעה אינץ. תודה על העצות המועילות ואשמח להמלצות נוספות.

נערך לאחרונה ב:

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
עוד משהו לגבי d7.

אני לא אהבתי אותם עם ספייקים הצליל אמנם היה מדוייק אבל יכל להיות רזה לפעמים.

בעיניי נשמעים יותר מלא ומאוזן ללא הספייקים עם הגומיות המקוריות. בחלל גדול כמו שלך אני חושב שזה יכול להיות יתרון.

הרמקולים על גומיות ללא ספייקים. מה דעתך על ה - d9.2?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
מוסיקה עמוסה ומרובת כלים דורשת מגבר מהיר ורמקול עם דרייברים מהירים וגם רצוי לפחות 3 דרייברים.(הדבור 96 לא יתאים בכלל למשימה הגם שאני מאוד אוהב את הצליל שלו, גם כי עם שני דרייברים זה לא אידיאלי למשימה שאתה מייעד להם וגם כי הוא גם נבנה למגברים מעוטי הספק)
הרמקולים והמגבר שלך נהדרים אבל שניהם לא מצטיינים בפרמטרים של מהירות והרמקולים האלו גם לא מתאימים לחלל בגודל כזה.
הספנדור הם רמקולים שהחלק החזק שלהם הוא איזון, טבעיות וצליל מתון שלא גונב את ההצגה מהמוסיקה.
לא מהירות ודינמיות מתפרצת.
כ״ל גם המגבר. חתימת הצליל החמימה שלו, נפח הצליל והעיצוב הייחודי הם המעלות המובהקות של המקינטוש ושוב, לא מהירות ודינמיות
אבל, בכל זאת ובהתחשב במגבלה שלךלשמוע בבית רמקולים אחרים ועל סמך התיאור של ארמה, לפני הכל הייתי מביא יועץ אקוסטיקה ולא רץ לשדרג רמקולים. קודם כל כדאי לטפל בחלל מבחינה אקוסטית באופן אפילו מינימלי, שיהיה מוסכם בבית, יש גם פתרונות אלגנטים ואחרי השידרוג תן את המגע האקוסטי הסופי.
אבל שלום בית לפני הכל..לא שווה אפילו ויכוח אחד בשביל איזה שיפורצ׳יק בצליל.
אגב המלצות על רמקולים מהירים ועם יכולות דינמיות, מרטן וטידל, דגם בהתאם למחיר, אבל צריך להתחבר לצליל שלהם ולחבר אותם למגבר שיש לו גם את התכונות האלו..
תודה. אכן הגיע אלי רועי ועשה מיד שיפורי אקוסטיקה. איזה דגמים של מרטן וטידל מומלצים?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
לא ממש שמעתי.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
חבר פוגש חבר שנראה מרוצה שמח וטוב לב ,שואל אותו מה עובר עליך ?
צ׳מע , הייתה לי חצי שעה פנויה הלכתי לרופאה שלי צעירה ויפה והסברתי לה שצומחות
לי עוד שתי ביצים.
בוא נבדוק אמרה והזיזה רבע שעה את הקיימות שמאלה ימינה למעלה למטה לראות איפה יש צמיחה של זוג ביצים נוסף.
אין לך שום בעייה ושחררה אותי .
לך על זה אם יש לך זמן פנוי .
לא נראה לי שיש בפורום הזה רופאה צעירה ויפה. או שאני באמת לא מעודכן...

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בכל מקרה, אם הייתי שוקל להחליף את הרמקולים שלי הכיוון היה הפרואקים d80r שיש בלוחות. בטח לחלל גדול כשלך.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
שלום אפי וברוך הבא!
מכל התגובות שנכתבו כאן אני מקבל את דבריו של אמיר כעיינית ביותר ולו מהסיבה שהוא היחיד שמכיר את ההיסטוריה ויותר חשוב את החלל שלך. ולא פחות חשוב מדובר ביבואן מהותיקים בארץ.
שמע, אני מכיר את הרמקול שלך לא רע. אני כלל לא בטוח שהרמקולים הם הבעיה.
אני גם לא בטוח שאתה מזהה ומאבחן נכון את הבעיה.
אם אכן מדובר על חלל של 100 מ״ר הבעיות הם אחרות. תוסיף לזה תמהיל רכיבים שנרכשו בלי בדיקת התאמה אחד לשני (ע״פ התיאור של אמיר) והרי לך מסלול מהיר לאי שביעות רצון.
אני מציע לך ראשית להיעזר במשהו בזיהוי ובאבחון נכון של הבעיה. מהתרשמות ראשונית מהמידע כאן לי זה נשמע יותר כמו בעיות אקוסטיקה וחלל ויתכן גם פקטורים נוספים שלא עלו כאן כמו למשל אופן וצורת העמדה בחלל.
לטפל בנושא האקוסטי צריך 2 בעלי מקצוע:
הראשון מהנדס אקוסטיקה טוב
והשני הוא לא אחר מאתה עצמך. טיפול אקוסטי שעובר את האישה זו משימה לא פשוטה ואתה תצטרך כאן לתת עבודה מרובת סבלנות ואפשרויות עד שימצא הפתרון המוצע שיאושר ע״י האישה.
אם בכל זאת מגרד לך, קח את המגבר והדאק שלך ולך אתם לשמוע את הרמקולים שאתה רוצה.
זה יגרום לך להכיר טוב יותר את המגבר שלך ועל הדרך תקבל מושג של התאמה בין רכיבים וחשיבות שלה.
אז אל תרוץ כל כך מהר להחליף רמקולים בעשרות אלפי שקלים. הd7 רמקול טוב.
אכן אמיר מקצוען אמיתי אבל הוא מתעצל לבוא לבקר אצלי בבית על אף שניסיתי לפתות אותו עם בשר משובח על האש... אנסה להוסיף עוד משהו לתפריט כדי שיבוא ויתרשם ישירות.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
במקומך הייתי בוחר ברמקול מהשלושה, וסוגר עם המוכר שלו תשלום עמלה (אלף שח עגול?) עבור זה שיבוא ויתקין את הרמקול אצלך ואולי ישאיר אותו קצת זמן או לא.
ככה אתה מראה רצינות ומכסה לו פחות או יותר על ההוצאות. אם מצא חן בעיניך תקנה והוא יקזז את התשלום, ואם לא, יצאת בזול ומהר מההרפתקה.[/QUOTE
אחלה רעיון.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
תודה. אכן הגיע אלי רועי ועשה מיד שיפורי אקוסטיקה. איזה דגמים של מרטן וטידל מומלצים?
טוב שהתחלת עם זה אבל טיפול אקוסטי זה עניין רציני עם מדידות יסודיות וכולי.
אני מאוד ממליץ לך להביא איש אקוסטיקה מקצועי.
לגבי מרטן, קפוץ לאודיוזיפ תראה אם אתה מתחבר לצליל שלהם, בעיני הדגמים מהמיילס והלאה מתחילים להיות מרשימים.
אבל אם אתה יכול וזיו יכול לעזור קצת אז ה Marten Heritage Getz 2 רמקול ברמה גבוהה.
https://www.audiozip.co.il/רמקולים-Marten.html
לגבי טידל קצת יקרים, רק מיד שניה אפשרי לדעתי בתקציב שלך, בדוק עם היבואן אודיופריק
אולי מישהו מבעלי הטידל רוצה לעלות דגם או שניים, יש כאן כמה חברים שמחזיקים רמקול מהחברה הזו כולל בעלי האתר וכתב באתר.
אני עדיין חושב ש d7 זה לא רמקול לחלל של 100 מ"ר ואם מפריעה לך היכולת של המגבר והרמקול להתמודד עם מוסיקה עמוסה, אל תחשוב אפילו על רמקול עם דרייבר בודד או שני דרייברים. הבעיה היא לא המהירות של הדרייבר האחד, הבעיה היא שכשהמוסיקה נהיית עמוסה, כלים מרובים, מתפרסת על טווח רחב של אוקטבות, טונים ואוברטונים, שני דרייברים ובוודאי דרייבר אחד מתקשים לטפל באופן יעיל בכל אלו.
נכון זה כיף אדיר הטבעיות של הרמקולים הטובים עם דרייבר בודד, רמקולים בלי בכלל קרוסאובר, או רמקולים כגון טנוי, אבל כשהמוסיקה נהיית מאוד עמוסה ומהירה, הם לא הקנדידטים המתאימים לעניין. מי ששומע מוסיקה קמרית והרכבי ג'אז קטנים, זמרות אודיופיליות, דייר ססטרייטס, קצת ג'וברן וכולי יכול להרשות לעצמו.
מי שרוצה לשמוע תזמורות מלאות עם 70 ו 80 נגנים וכולי צריך רמקולים שמסוגלים להפריד בין הכלים והנגנים וזה לא כל רמקול יודע לעשות, גם אם חתימת הצליל שלו מעלפת.
אני עדיין ממליץ על המרטן והטידל, אבל עם אזהרה שלדעתי, רק על בסיס הנתונים הטכניים הם לא מתאימים למגבר שלך. למגבר שלך אני ממליץ על רמקולים שמיועדים לעבוד ב 8 אוהם ולא ב 4 אוהם
בהצלחה במסע.

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מאיפה הבאת את זה?

הטאנוי הוא דואל קונצנטרי 2 way. הטוויטר יושב במרכז הוופר. יש קרוס ועוד איך.

במגבר שלו יש שנאי מוצא. יכול לנסות להתאים את היציאה בשנאי להתנגדות הרמקול ללא קשר ל 4 או 8 אוהם. אולי שווה לנסות גם עכשיו להקשיב ב 4 אוהם בלי קשר לזה שהרמקול הוא 8.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני מכיר את הספנדור טוב . רמקול סופר מהיר.
הבעיה היא המקינטוש שלרוב מיצר סאונד נפוח ואיטי.
שמעתי את הספנדור עם מגבר הגל לא בשמים נשמע פגז.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אכן אמיר מקצוען אמיתי אבל הוא מתעצל לבוא לבקר אצלי בבית על אף שניסיתי לפתות אותו עם בשר משובח על האש... אנסה להוסיף עוד משהו לתפריט כדי שיבוא ויתרשם ישירות.
עזוב אותך שטויות, אמיר כמו רוב היבואנים שלנו ייתן לך שירות א'א' כל עוד תדבר איתו תכלס ולעניין.
למה אני מתכוון אתה שואל? שאלה מצוינית!
אני די סבור שלא תהיה לו בעיה שתגיע אליו עם המגבר שלך לשמוע את ה-devore. אבל מהכירותי את החלל של אמיר זה לא ייתן לך דבר על כיצד זה ישמע אצלך בחלל של 100 מ"ר. במקרה הטוב תצא עוד יותר מבולבל מהחויה שלא ממש יכלה לתרום לך משהו לסוגיה בה אתה נמצא. סתם טרחת וסתם הטרחת. דוגמה קטנה ככה על הדרך.
אתה צריך להתמקד בגורם הבעיה. אח"כ תפנה את האנגריות שלך ושל אחרים לפתרון הנכון ביותר עבורך.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לגבי הצעות על טידל, עזוב אותך. לא בתקציב. דגם הכניסה זה הפאינו דיאסרה 39,000 יורו ריטייל. עם ערן פריק היבואן תמיד אפשר להסתדר ברמת המקובל אבל כמובן שזה לא רלוונטי על משהו שהוא פי 4 מהתקציב שלך. תרצה לשמוע טידל בלי קשר, אתה מוזמן בכיף.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
לי יש ספנדור d7 משודכים להגל 590 ובחדר האזנה נשמעים מעולה.
ניסיתי לשמוע בחלל מאוד גדול של סלון גדול מחובר למטבח גדול והם נעלמו קצת.
אני כנראה משדרג ל d9.2 ויתאים לי ל 2 החללים

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לי יש ספנדור d7 משודכים להגל 590 ובחדר האזנה נשמעים מעולה.
ניסיתי לשמוע בחלל מאוד גדול של סלון גדול מחובר למטבח גדול והם נעלמו קצת.
אני כנראה משדרג ל d9.2 ויתאים לי ל 2 החללים

ההגל 590 הזה הוא מגבר משולב מהטובים שיש היום בשוק. :D

Aditamara

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
נראה לי שבא לך להשתעשע. ואם לא אז תנמיך ווליום ותתקרב לרמקולים וזה יפתור לך את כל הבעיות.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
גם אני מציע לקחת את הציוד אל היבואן. העצה הכי טובה בכדי למזער נזקים. בנוגע למרטן, אתה מוזמן לקפוץ בכיף לשמוע אצלי ולהתרשם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור