לא כל עוגות הגבינה נולדו זהות - על השוני הסוני בין תוכנות אודיו שונות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קצת על השוני הסוני בין תוכנות אודיו שונות.

אתמול ביקרתי אצל חברי רן מויאל, על המערכת החדשה של רן אפשר לומר סופרלטיבים, זו אחת המערכות הטובות בארץ בדיוק כמו עוגת הגבינה הבאסקית שרן הגיש לי ולא בפעם הראשונה. ;)

במהלך גלגולי המערכת השונים רן המשי להשתמש בתוכנת Mconnect (מול הסטרימר של Linn או מול הטרינוב) על מנת לנגן קובצי אודיו, לאחרונה רן מנסה את Roon כתוכנת שרת וניגון.

לעומת רן (עוד נשוב אליו), אני עושה שימוש ב Roon מאז אפריל 2019.
קשה עד בלתי ניתן להתחרות בעושר ובגמישות של Roon מציעה, בטח לאלו המנויים על שירותי מוזיקה שונים, החיפוש ב Roon מבצע חיתוך מקיף מכול המקורות יחדיו (כולל אלו המקומיים), מוסיף המידע על האומנים ועל האלבומים, מילות שיר, Playlists ולא פחות חשוב Roon radio שבזכותו כמעט כל יום יוצא לי להוסיף אלבומים ואומנים שהתוכנה מכירה לי – בקיצור אני אישית התמכרתי לתוכנה ואני לא היחיד.

לפני מספר שבועות קיבלתי סטרימר של Melco סקירה בקישור המצורף (https://www.dtown.co.il/forum/threads/melco-n1z-2ex-h50.62484/)

החל מגרסה 4.1 הסטרימרים של Melco מגיעים עם 2 תוכנות שרת (Twonky, Minimserver) כאשר השליטה נעשית באמצעות גרסת Mcconect ל Melco, ותמיכה ב – Roon.

מבין 2 תוכנות השרת: twonky נשמע יותר דינמי, אורגני ומעורב, בעוד , minim נשמע יותר רך וכהה (dark).

Roon נשמע שונה מהשניים האחרים (מכבסת מילים למילה נחות במקצת ופחות אנלוגי).

זוכרים שהבטחתי לחזור לרן, אתמול לאחר הקפה והעוגה ישבנו והאזנו אצלו למוזיקה, פעם דרך Roon ופעם דרך Mconnect שעבד מול ה Linn ופעם מול הטרינוב, גם אצל רן האופציה של Roon נשמעה נחותה מבין האפשרויות (רן משתמש בCore המותקן על גבי מחשב Windows, אצלי ה Core מותקן על Mac mini שזה יעודו היחיד).

דברים דומים חווה חבר אחר לו גם יש אפשרות לעבוד עם תוכנת היצרן, במקרה שלו Aurander או דרך Roon, האופציה הראשונה (תוכנת היצרן) נשמעת טוב יותר.

היות וכול התוכנות מתיימרות לעבוד ב Bit perfect (ב Roon יש צורך למחוק את הפילטרים תחת ה DSP כדי לעבוד Bit perfect, לא מספיק לשים אותם במצב disable) עניין ההבדלים בסאונד תמוהה.

בקיצור רן ואני בסוג של דילמה, מצד אחד הנוחות והעושר המטורף ש Roon מביא עימו ומהצד השני החיידק האודיופילי שמחפש לסחוט את המיץ של המערכת.

נכון, ההבדלים אינם גדולים אבל הם קיימים ולא ניתן לפספס אותם או לתהות מדוע בכלל הם שם כאשר אנו מדברים על ניגון Bit Perfect.

נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
אני אהבתי מאוד את המאמר הקצר ואת הכתיבה ישר כוח תמשיך לפרסם :בעד:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
לדעתי סערה (שערה ) הכוס מיים , שמעתי היום בבוקר , מסקנות שונות משלך ,ועוד יש לי הרבה השגות לגבי איכות סטרימרים ששונים יחסית למחשב עצבני ,וכל זה עדיין ממש בקטנה , מחירי הסטרימרים נהייו מוגזמים , מה עוד שמכניסים בפנים נוק מעופש ,לעניין הקלוקינג בחלק מהסטרימרים ,תלוי הרבה בקלוק שיש לך בממיר ,לפעמים הוא טוב יותר מהקלוק בסטרימר ,ואז אתה נאלץ לעקוף הקלוק בממיר דרל כבל AES , אנחנו נבדוק את זה בקבוצה שלנו , תתחיל לארוש המלקו :D

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
הבאתי היום לרן כבל חשמל הורס , מעניין מה יאמר?(לוקח 3 ימים לבנות ) ,לא אכפת לי יפרסם תמונה , רן?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
מיכאל הציל אותי היום מבעיות במחשב , אין על מיכאל :לב:, לא מרשה לאף אחד לגוע במחשב עם כל הכבוד למהנדסים , והוא צודק !!!!!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לדעתי סערה (שערה ) הכוס מיים , שמעתי היום בבוקר , מסקנות שונות משלך ,ועוד יש לי הרבה השגות לגבי איכות סטרימרים ששונים יחסית למחשב עצבני ,וכל זה עדיין ממש בקטנה , מחירי הסטרימרים נהייו מוגזמים , מה עוד שמכניסים בפנים נוק מעופש ,לעניין הקלוקינג בחלק מהסטרימרים ,תלוי הרבה בקלוק שיש לך בממיר ,לפעמים הוא טוב יותר מהקלוק בסטרימר ,ואז אתה נאלץ לעקוף הקלוק בממיר דרל כבל AES , אנחנו נבדוק את זה בקבוצה שלנו , תתחיל לארוש המלקו :D

תראה אלדר, דיונים על איכות הסאונד המשתנות של Roon לא חסר, התוכנה משנה סאונד בין גרסה לגרסה, זוכר מה העה במעבר בין גרסה 1.7 ל 1.8 ואיך אחרי שני עדכונים הסאונד שוב שונה "לבקשת הקהל".

הנה לך דוגמה אחת לדיונים מסוג זה ויש אלפים כאלה ברשת.

בקיצור, Bit Perfect בתחת שלי.

לגבי מחירי הסטרימרים, תזכיר לי כמה עלה לך המחשב שלך ?
הרי אם דיגיטל זה רק אפס ואחד באמת שיכולת להסתפק במחשב ב 500 - 1000 ש"ח, להריץ ממנו מוזיקה. לביטים לא משנה המארז ובאמת שלניגון קבצים מספיק זיכרון מועט, מעבד חלשלוש וכרטיס רשת ב5 שקלים.
ואף על פי כן, מחשב כזה לא נשמע כמו מחשב מדוגם או סטרימר טוב, אז כנראה יש תמורה לאגרה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מיכאל הציל אותי היום מבעיות במחשב , אין על מיכאל :לב:, לא מרשה לאף אחד לגוע במחשב עם כל הכבוד למהנדסים , והוא צודק !!!!!
תוציא למיכאל צו עיכוב יציאה מהארץ, מה תעשה כשיצא לחו"ל ?

עכשיו ברצינות, מתפלא שלמיכאל או לך לא נשבר מכול ה"גליצ'ים" והתקלות. סטרימר הוא שקט נפשי ואפס תקלות, זמני השבתה ועצבים כי התמיכה לא זמינה.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אחלה פוסט גיא,
אתה נוגע בנקודה מעניינת.
אם משהו נשמע רק טיפטיפה יותר טוב אבל האופציה השניה נוחה בהרבה אני כנראה אבחר בה.
יודע שזה מאוד לא אודיופילי לומר אבל מבחינתי יש לנוחות התפעול השפעה על זמן ההאזנה.
מודה בהקשר הזה שיש לי הרהורי כפירה בפטיפון, על אף שזה כיף ושחומרים מסויימים נשמעים באנלוג טוב יותר.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
אכן יש הבדלים
אבל לדעתי הם קטנים וההבדל הוא בנקודות ולא KO (לפחות אצלי מול תוכנת הניגון של לומין)
אצלי יש שיפור ב roon עם upsampling ל DSD ב 256 או 512
אני מריץ roon core על nuc יעודי מחובר לרשת לא לסטרימר

אבל כמו רונן, אני חושב שהנוחות והאיחוד מקורות של roon שווה את ההבדל הסוני (הקטן)

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
מנסיוני (היה לי מלקו כמו שלך רק בלי ה-ex, [ אגב תתחדש!] ) ולטעמי minimserver2 נשמע יותר טוב מ-twonky והרבה! יותר טוב מרון. אין מה לעשות זו תוכנה light weight בלי כל המאטה דאטה שיט של רון. בנוסף העדפתי את המלקו בתור נאס על פני יכולת הסטרימינג שלו. לא אהבתי Mconnect
עדיף את האפליקצית שליטה של לומין/איזוטריק שעובדות מצויין עם minimserver

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אחלה פוסט גיא,
אתה נוגע בנקודה מעניינת.
אם משהו נשמע רק טיפטיפה יותר טוב אבל האופציה השניה נוחה בהרבה אני כנראה אבחר בה.
יודע שזה מאוד לא אודיופילי לומר אבל מבחינתי יש לנוחות התפעול השפעה על זמן ההאזנה.
מודה בהקשר הזה שיש לי הרהורי כפירה בפטיפון, על אף שזה כיף ושחומרים מסויימים נשמעים באנלוג טוב יותר.
מודה, גם אני נכנע לנוחות/להרגל, קשה להיגמל מ roon, זו חווית שימוש ברמה אחרת.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מנסיוני (היה לי מלקו כמו שלך רק בלי ה-ex, [ אגב תתחדש!] ) ולטעמי minimserver2 נשמע יותר טוב מ-twonky והרבה! יותר טוב מרון. אין מה לעשות זו תוכנה light weight בלי כל המאטה דאטה שיט של רון. בנוסף העדפתי את המלקו בתור נאס על פני יכולת הסטרימינג שלו. לא אהבתי Mconnect
עדיף את האפליקצית שליטה של לומין/איזוטריק שעובדות מצויין עם minimserver
תודה על הברכות והרעיון לעבוד עם התוכנה של לומין, אבדוק.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אכן יש הבדלים
אבל לדעתי הם קטנים וההבדל הוא בנקודות ולא KO (לפחות אצלי מול תוכנת הניגון של לומין)
אצלי יש שיפור ב roon עם upsampling ל DSD ב 256 או 512
אני מריץ roon core על nuc יעודי מחובר לרשת לא לסטרימר

אבל כמו רונן, אני חושב שהנוחות והאיחוד מקורות של roon שווה את ההבדל הסוני (הקטן)
כבר הרבה זמן שהפסקתי להשתמש באופציות של upsampling או המרת פורמט, מעדיף להאזין ניטיב באיכות הקובץ המקורי.
לגבי roon, הנוחות והעושר של התוכנה ממכרים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תוציא למיכאל צו עיכוב יציאה מהארץ, מה תעשה כשיצא לחו"ל ?

עכשיו ברצינות, מתפלא שלמיכאל או לך לא נשבר מכול ה"גליצ'ים" והתקלות.

גיא, למחשב אין מצב הרוח.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
בקיצור ,למה לא תכתוב לו מדבר שטויות וחוזר עליהם

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא, למחשב אין מצב הרוח.
:)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
זה אני אשם בכל, לא המחשב

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
כבר הרבה זמן שהפסקתי להשתמש באופציות של upsampling או המרת פורמט, מעדיף להאזין ניטיב באיכות הקובץ המקורי.
לגבי roon, הנוחות והעושר של התוכנה ממכרים.
מעניין…
גם אני זנחתי בזמנו את ה upsamling במכשיר ישן שהיה לי כי רק קילקל את הסאונד
אבל לפני כמה שנים עם ה Lumin התחלתי לחקור ולחפור בנושא ההגדרות הניגון שלו
והבנתי ונוכחתי לשמוע ששינוי עם roon משפר את התוצאה לאומת לא לגעת
יש הרבה דיונים בנושא, ואין קביעה חד משמעית…. ההמלצה היא לפי האוזן

כששומע ישירות עם ה Lumin גם אני לא נוגע בקובץ

כפי שכתבו לך, כדאי לנסות את תוכנת הניגון של Lumin אם מתאימה ל Melco

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מעניין…
גם אני זנחתי בזמנו את ה upsamling במכשיר ישן שהיה לי כי רק קילקל את הסאונד
אבל לפני כמה שנים עם ה Lumin התחלתי לחקור ולחפור בנושא ההגדרות הניגון שלו
והבנתי ונוכחתי לשמוע ששינוי עם roon משפר את התוצאה לאומת לא לגעת
יש הרבה דיונים בנושא, ואין קביעה חד משמעית…. ההמלצה היא לפי האוזן

כששומע ישירות עם ה Lumin גם אני לא נוגע בקובץ

כפי שכתבו לך, כדאי לנסות את תוכנת הניגון של Lumin אם מתאימה ל Melco

הי גבי,
הפסקתי להשתמש ב Upsampling משום שכול שיר וכול ביטרייט צריך upsampling אחר כדי למקסם לעומת הקובץ המקורי. אם יש משהו שה Cary ביצע באופן מעורר השתאות זה היכולת של המרה וupsampling בזמן אמת תוך כדי ניגון, דין קובץ של 44 ודין קובץ של 48 אינם זהים ב upsampling, כל אחד מהם צריך כפולה מסויימת למיקסום הקובץ, כמו גם המרות PCM ל DSD בין אם 64, 128, 256 או 512. בקיצור עם הזמן ואחרי שלמעלה משנה המרתי הכול ל DSD 256 זנחי את הכיוון.

לגבי התוכנה של לומין ואיזוטריק, הורדתי כבר אתמול :)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לי זה עושה חררה. לא מספיק התעסקות בכבילה או שינוי זווית של מילימטר ברמקול עכשיו צריכים להיות מהנדסי תוכנה כדי לשמוע מוזיקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור