כרטיס מסך למחשב מדיה: ATI 2600 XT

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
סקירת כרטיס מסך למחשב מדיה: Ati 2600 XT

כרטיס המסך מבוסס ATI 2600 XT כולל מעבדי וידאו יעודים למטרת ניגון סרטי HD, האם הוא עומד במשימה ומצליח להיות כרטיס מתאים למחשבי HTPC ?
ביקורת כרטיס מסך ATI 2600 XT

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
נשמע נחמד, למרות שאני אישית אף פעם לא הסתדרתי עם Ati - תמיד יש בעיה עם הדרייברים.

אבל אין כרטיסים שמתאימים גם לhd וגם למשחקי תלת מימד כבדים?

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור,
חסרות כמה עמודות מצד ימין של המאמר.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
סודר, תודה.

Ozen, נכון להיום, שני הדגמים העליונים של שתי החברות (Nvidia ו-ATI) אינם כוללים את מעבדי HD שקיימים דווקא בדגמי הביניים.
אפשרי בהחלט לצפות ב-HD עם הכרטיסים ה"כבדים", זה רק אומר כי המעבד יעבוד קשה יותר במקרים אלו.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה תודה.
בהחלט כרטיס ששוה קניה.
בפרט לאלו עם המחשבים לא מהליין האחרון.

שתי הערות:
היה שווה לבדוק אותו גם על משחקים.
למען אלו שלא יהיה מיועד לק"ב בלבד.

דיברת על הכרטיס הזה כאופציה למחשבים חלשים יחסית.
למען הבדיקה היית צרית לבדוק גם על אחד כזה.
המחשב שבדקת איתו הוא חזק מאוד.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
זה דיי מבעס שאין שילוב ראוי - אני Gamer שגם רואה סרטים במחשב, ואמנם כרגע אני אפילו לא מתקרב לhd, אבל אני חושב על הכרטיס מסך העתידי שלי.

מי יודע, אולי הם יבנו כרטיס מסך מספיק טוב לשני הדברים בעתיד (ואני בטוח שהוא גם יהיה יקר בהתאם)...

eyal

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
האם 2400 גם יספק את הסחורה כלומר יציג סרט ללא תקיעות?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היה שווה לבדוק אותו גם על משחקים.
למען אלו שלא יהיה מיועד לק"ב בלבד.

דיברת על הכרטיס הזה כאופציה למחשבים חלשים יחסית.
למען הבדיקה היית צרית לבדוק גם על אחד כזה.
המחשב שבדקת איתו הוא חזק מאוד.

הבדיקה נעשתה מראש לתחום של וידאו / HD במחשבי מדיה.
משחקים אינם הטריטוריה הטבעית שלי... יש אינספור מבדקים ברשת שבדקו אותו בתחום זה.
יצא לי "לטעום" את ביצועיו בשני משחקים, האחד Armagetron Advanced (משחק האופנועים מהסרט "טרון"), משחק תלת מימד שאינו מהווה מעמסה גדולה על המחשב, ה-Frame rate קפץ מ-60 (בכרטיס 7300GS) ל-סביב 300...
משחק אחר שבדקתי, הוא LostPlanetD שמהווה אתגר לא פשוט לכרטיסי מסך, שם ה-FPS היה סביב 30 בהגדרות גרפיקה גבוהות.

בקיצור, למשתמש ולגיימר הממוצע, הכרטיס יענה על הדרישות. עבור הגיימרים הכבדים שמשחקים משחקי תלת מיימד כבדים בהגדרות גרפיקה גבוהות, זה לא יספק.

לגבי מחשבים חלשים, לצערי, לא השגתי אחד שכזה למועד הבדיקה.
שלי (עם מעבד E6300) נחשב לממוצע כיום.
ממה שחפרתי ברשת, גם סלרונים/סמפרונים במהירויות 2.5ghz ומעלה הריצו סרטי HD ללא בעיה עם כרטיס זה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה דיי מבעס שאין שילוב ראוי - אני Gamer שגם רואה סרטים במחשב, ואמנם כרגע אני אפילו לא מתקרב לhd, אבל אני חושב על הכרטיס מסך העתידי שלי.

מי יודע, אולי הם יבנו כרטיס מסך מספיק טוב לשני הדברים בעתיד (ואני בטוח שהוא גם יהיה יקר בהתאם)...

גיימרים כבדים משתמשים בד"כ במעבדים חזקים וכרטיסי מסך חזקים.
שילוב של שני אלו יריץ בהצלחה סרטי HD, אך במחיר צריכת הספק ופליטת חום גבוהים יותר.

הכרטיס הזה בא לתת תמיכה ב-HD עבור מערכת פשוטה, חסכונית וקרירה יותר (פרמטרים שחשובים מאוד עבור מחשב HTPC).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם 2400 גם יספק את הסחורה כלומר יציג סרט ללא תקיעות?

בעיקרון, ה-2400 יריץ בהצלחה סרטי HD DVD / Blur-ray ביעילות דומה, קצת פחות טובה מדגם 2600 (בהפרש של אחוזים זניחים).

ההבדל הגדול יותר בא לידי ביטוי בחוסר תמיכה חומרתית בביצוע Deinterlacing, מה שאומר שיהיה לכרטיס קשה יותר להמיר חומר 1080i ל-1080p (לדוגמא).
זה יבוא לידי ביטוי בעיקר בהקרנה של חומרי טלוויזיה 1080i (ולא בסרטי HD שרובם מגיעים כבר היום באיכות 1080P).

בנוסף, ATI סירסו שליטה על מספר פרמטרים, יש שיטה לעקוף את זה על סמך שינויים בריג'סטרי (ניתן למצוא הנחיות באינטרנט).

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
גיימרים כבדים משתמשים בד"כ במעבדים חזקים וכרטיסי מסך חזקים.
שילוב של שני אלו יריץ בהצלחה סרטי HD, אך במחיר צריכת הספק ופליטת חום גבוהים יותר.

הכרטיס הזה בא לתת תמיכה ב-HD עבור מערכת פשוטה, חסכונית וקרירה יותר (פרמטרים שחשובים מאוד עבור מחשב HTPC).

הבנתי, אבל חבל, כי דיי התלהבתי מהשימוש הנמוך במשאבי מערכת בהרצת סרט HD, אבל אני משער שהמחשב החדש שלי (בעוד מס' שנים) יהיה מספיק חזק בשביל זה...

eyal

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
בעיקרון, ה-2400 יריץ בהצלחה סרטי HD DVD / Blur-ray ביעילות דומה, קצת פחות טובה מדגם 2600 (בהפרש של אחוזים זניחים).

ההבדל הגדול יותר בא לידי ביטוי בחוסר תמיכה חומרתית בביצוע Deinterlacing, מה שאומר שיהיה לכרטיס קשה יותר להמיר חומר 1080i ל-1080p (לדוגמא).
זה יבוא לידי ביטוי בעיקר בהקרנה של חומרי טלוויזיה 1080i (ולא בסרטי HD שרובם מגיעים כבר היום באיכות 1080P).

בנוסף, ATI סירסו שליטה על מספר פרמטרים, יש שיטה לעקוף את זה על סמך שינויים בריג'סטרי (ניתן למצוא הנחיות באינטרנט).

יש למישהו מושג אם nvidia 8400 מבצע Deinterlacing בחומרה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש למישהו מושג אם nvidia 8400 מבצע Deinterlacing בחומרה?

בחומר שהוא לא HDTV (איכות SD) אז כן, באיכות HDTV אין תמיכת Deinterlacing בחומרה.

jake_we

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ביקורת מצויינת, ואכן מועילה מאד לכל מי שחושב להפוך מחשב מיושן ל-HTPC. האם אתה יכול לפרט בעזרת אילו תוכנות נעשתה הבדיקה? (הבנתי שיש צורך ב-palyer אשר תומך בהאצת חומרה שקיימת בכרטיסים האלה כדי לנצל אותה, ולקבל גם סאונד דרך חיבור ה-DVI).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המבחן נעשה על התוכנה CyberLink PowerDVD V7.3 שתומכת בשני הפורמטים ובהאצת החומרה של ATI

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
ליאור, ראיתי זיצא לאחרונה כרטיס חדש לNVIDA, הGEFORCE 8800GT - הוא גם טוב למשחקים, וגם כולל מעבדי ווידאו, מה שלא כלול ב8800GTS וGTX - מתי סקירה? ;)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בענייני מחשב, אני סוקר רק רכיבים שקשורים למחשבי HPC / מדיה סנטר.
אם תצא לו גירסה קלה עם LOW PROFILE ועיבוד HDTV, אשמח לסקור :)

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אני אברר לגבי זה ;)

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור,כשבדקת על ויסטה,חוץ מpower dvd ,לא היה צורך בהתקנת קודקים,וספליטרים נוספים?
הכרטיס עושה את העבודה לבד?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה הקודקים של ה-POWER DVD עצמו
אין צורך גם בספליטרים משום שנגנו קבצים מקוריים של בלורי ו- HD DVD

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור