כמה תקליטים?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חג שמח
אני סבור שבשנת 2022 השאלה היא לא כמה עולה המערכת שתצדיק XX תקליטים.
תקליטים צריכים שטח נדלן. (מרכז ת"א - 72-75 אלף ש"ח למטר (בבניה החדשה))..
אז לך תעשה חישוב כמה תקליטים נכנסים ב- 2 מטר (מרובע-כן?) ובהנחה לעומס שימושי של 150 ק"ג למ"ר- כמה תשקיע בחיזוק..
ובסה"כ כמה השקעת רק בנדלן לאיחסון התקליטים, לעומת קובץ :)
וכן - אני יודע שלא כולם גרים בת"א, אבל אפילו אם זה חצי או רבע- זה לא מעט.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
א. צודק
ב. כמה זה "כמות רצינית"?
יפה, אולי ככה זה יותר פיענוח מדוייק יותר של השאלה שלי

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
סתם הסתכלתי מה שאצלי, in the court of the crimson king ,
כתוב SD 8245 של Atlantic משנת 1969 , שווה משהו ? :)
אחרי בדיקה ב-discogs, אטלנטיק הדפיסו את האלבום בעיקר בארה״ב, קנדה, קצת יפן וגם ההדפסה הישראלית המקורית מ-1969 (אחר כך האלבום הודפס על ידי פולידור). אתה יכול לבדוק את המחירים שם. ההסטוריה של האלבום הזה מאד ספציפית וגורמת לכך שההדפסה האנגלית המקורית שונה מכל האחרות ועל כן יש לה ערך אספני הרבה יותר גבוה.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
אצלי חלק עיקרי בתחביב האנלוג הוא חיפוש וגילוי אלבום ששווה לקנות, בדרך כלל דרך שיטוט ב roon או ביקור בחנויות. לי זה בקצב ממוצע של אחד לשבוע, כבר שנים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
חג שמח
אז לך תעשה חישוב כמה תקליטים נכנסים ב- 2 מטר (מרובע-כן?) ובהנחה לעומס שימושי של 150 ק"ג למ"ר- כמה תשקיע בחיזוק..
איתי, 150 ק״ג למטר רבוע נשמע מעט מידי, זה שני אודיופילים על ספה מבלי לחשב את משקל הספה. לפחות חבר אחד בפורום מחזיק בדירתו רמקולים ששוקלים יותר מ 150 ק״ג ליחידה, האם הוא צריך לחשוש?

אתה בטוח שזה לא התקן לתקרה עליונה שאין מעליה דברים (גג)?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
איתי, 150 ק״ג למטר רבוע נשמע מעט מידי, זה שני אודיופילים על ספה מבלי לחשב את משקל הספה. לפחות חבר אחד בפורום מחזיק בדירתו רמקולים ששוקלים יותר מ 150 ק״ג ליחידה, האם הוא צריך לחשוש?

אתה בטוח שזה לא התקן לתקרה עליונה שאין מעליה דברים (גג)?
אני לא מהנדס (בשום תחום).
אני לא הנדסאי (בשום תחום)

מה שכתבתי זה בהסתמך על מה שבדקתי עבורי בעבר...
הנה דוגמא:
(שימו לב למה שכתוב באדום).
למיטב ידיעתי תקרה עליונה - עומס שימושי 300 ק"ג.
לגבי שני אודיופילים שיושבים על ספה אחת- אולי כדאי שיתחילו דיאטה ? ;) אבל בתכלס אין בעיה כי הספה לא יושבת כולה על מ"ר אחד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
חג שמח
נכנסים בערך 300 תקליטים למדף באורך מטר, שעומקו כ-35 ס"מ וגובהו כ-35 ס"מ, כך ששישה מדפים כאלה זה על זה גובהם 210 ס"מ.

כלומר 1800 תקליטים למטר רוחב ו-35 ס"מ עומק, שזה 0.35 מ"ר. לפי 75,000 למ"ר זה יוצא 26,250 ש"ח ל-1800 תקליטים, כלומר 14,583 ש"ח לכל 1,000 תקליטים. מוסיף פחות מ-15 ש"ח לתקליט. לא כזה סיפור.

מה גם שכנראה פרט לבעלי אוסף ענק, אף אחד לא משקיע כסף בלקנות שטח דירה גדול יותר משהיה קונה ממילא רק בגלל תקליטים, כך שלא מדובר בהוצאה ספציפית על תקליטים אלא העמסת חלק ממחיר הדירה על התקליטים. באותה מידה אפשר להעמיס עלויות על ארון בגדים ולראות פי כמה זוג גרביים עולה יותר עקב כך.

ולא שמעתי על אף אחד שעשה חיזוקים מיוחדים בשביל תקליטים. אולי כשיש כמות גדולה צריך.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
יש לי את In the Court of the Crimson King ב-24/96 DVD-Audio 5.1.
אתפלא אם יש גירסת ויניל עדיפה, אבל הכל אפשרי, בטח בתלות בטעם.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
אני התחלתי לאסוף לפני כמה שנים ואני משנה שעברה עד היום בזבזתי כבר על חדשים וישנים כבר 4K
אני לא אקנה תקליט אם הוא לא מעניין אותי היום אין ברשותי פטיפון היה לי פעם לפני איזה שנתיים ומכרתי
והיום אני מחפש ורק צריך סבלנות אני לא מחבב מחרשות מערכת סטראו מכובדת יש לי כבר אבל חסר לי פטיפון
טוב ואני בעזרת השם אמצא רק סבלנות ואמונה :בעד:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מלכתחילה למה שתקליטים יענינו/יסקרנו מי שידו אינה בהם.האמת זו מחמאה...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נכנסים בערך 300 תקליטים למדף באורך מטר, שעומקו כ-35 ס"מ וגובהו כ-35 ס"מ, כך ששישה מדפים כאלה זה על זה גובהם 210 ס"מ.

כלומר 1800 תקליטים למטר רוחב ו-35 ס"מ עומק, שזה 0.35 מ"ר. לפי 75,000 למ"ר זה יוצא 26,250 ש"ח ל-1800 תקליטים, כלומר 14,583 ש"ח לכל 1,000 תקליטים. מוסיף פחות מ-15 ש"ח לתקליט. לא כזה סיפור.

מה גם שכנראה פרט לבעלי אוסף ענק, אף אחד לא משקיע כסף בלקנות שטח דירה גדול יותר משהיה קונה ממילא רק בגלל תקליטים, כך שלא מדובר בהוצאה ספציפית על תקליטים אלא העמסת חלק ממחיר הדירה על התקליטים. באותה מידה אפשר להעמיס עלויות על ארון בגדים ולראות פי כמה זוג גרביים עולה יותר עקב כך.

ולא שמעתי על אף אחד שעשה חיזוקים מיוחדים בשביל תקליטים. אולי כשיש כמות גדולה צריך.
רגע ואם חלק מהאלבומים מגיעים ב"קופסאות מהודרות", אלבומים כפולים או משולשים, כמה יכנסו?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
רגע ואם חלק מהאלבומים מגיעים ב"קופסאות מהודרות", אלבומים כפולים או משולשים, כמה יכנסו?
בקופסאות של מעט תקליטים, נכנסים פחות תקליטים לאותו רוחב מדף, כי הקופסאות תופסות מקום מעבר לתקליטים נטו, לפעמים הרבה יותר.

קופסאות של הרבה תקליטים (כנראה מעל סדר גודל של 10) יכולות לתפוס פחות מקום מאשר סכום כל התקליטים בנפרד, כי בתוך הקופסה התקליטים יושבים זה ליד זה כשרק העטיפות הפנימיות ביניהם, בעוד שבין תקליטים בודדים יש פעמיים העובי של הקרטון בנוסף לכך, מה גם שלעתים קרובות אריזת תקליט בודד רחבה במעט יותר מהתקליט + עובי האריזה החיצונית והפנימית.

כלומר אין תשובה אחת חד משמעית, אלא זה תלוי באיזה קופסאות, אבל כמעט בכל המקרים של קופסאות ייכנסו פחות תקליטים למדף ברוחב נתון.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור