כמה תקליטים?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
772
נקודות
113
מזמן מסקרן אותי כמה תקליטים יש לבעלי מערכת אנלוג? (בעל מערכת אנלוג מין השורה ולא שרוף ואספן תקליטים)
אני רואה שמשקיעים הון למערכת אנלוג שבד״כ בנוסף לסי די (שלאחרונה פוחת לצערי שימוש אבל בטוח שיחזור) או דיגיטאל שתופס תעוצה בשנים האחרונות, אבל אני די משוכנע שכמות התקליטים לא כה גבוה כמו של סי די... אני טועה?
מה אני בא להגיד בעצם - עם השקיעו 100קיי (ש״ח) נניח ויש אוסף של 100 תקליטים (שבעניי זה המון מבחינת אחסון) מממ האם השקעה שווה את ההנעה (שבטוח יש כאן)?
(אל תתחילו להגיד שהאם השקעה של 200 קיי שווה להשמעת טידאל או סי די:) - כלום דבר לא שווה ת׳ההשקע בזמננו …)
חג שמח אגב!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
בעל מערכת אנלוג מין השורה ולא שרוף ואספן תקליטים
אוסף של 100 תקליטים (שבעניי זה המון מבחינת אחסון)
לפי ההיגיון שלך, נראה שמי שאסף מעל 100 תקליטים הוא שרוף/אספן, אז לא מתחשבים בו, אבל אם הוא אסף פחות מ-100 והשקיע הרבה באנלוג, אז יש ספק אם זה שווה את ההנאה.

איך אפשר לענות בלי לצאת דפוק? :)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
772
נקודות
113
חחחח מכיוון שאני לא מהעולם האנלוג - סתם זרכתי מספר שהיה לי בראש.
אין בעיה, תקן אותי:) לא תצא ״דפוק״:)
אפשר גם לא להתייחס למספר אלה רק לשאלה:
כמה בד״כ יש?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
חחחח מכיוון שאני לא מהעולם האנלוג - סתם זרכתי מספר שהיה לי בראש.
אין בעיה, תקן אותי:) לא תצא ״דפוק״:)
אפשר גם לא להתייחס למספר אלה רק לשאלה:
כמה בד״כ יש?
למה שבכלל יהיה קיים מספר של "בדרך כלל" שמייצג משהו משמעותי?

אם אתה מתכוון לממוצע -- סכום התקליטים של כולם לחלק למספר האספנים, זה לא אומר כלום על אף אחד. למשל עבור 4 שיש להם 100 כ"א, ואחד שיש לו 9,600, הממוצע הוא 2,000, לא אומר כלום על כלום.

יכול להיות מישהו שרק עכשיו קנה פטיפון, והספיק לקנות מעט, יש כאלה שאוספים במשך עשרות שנים, יש כאלה שקונים תקליט בחודש, ויש כאלה שקונים אוספים שלמים כמה פעמים בחודש, יש כאלה שממעטים לקנות בגלל הגבלות תקציב ו/או מקום, וכאלה שקונים כמויות ללא הגבלות תקציב ומקום, וכו' וכו'

חוצמזה, לאף אספן אין סטטיסטיקות לגבי כל האחרים. לכל היותר הוא יכול להעיד על עצמו ועוד כמה שהוא במקרה מכיר.

לכן, לאף מספר שיגידו לך על תקן "בדרך כלל" אין ולא יכולה להיות משמעות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אולי יש להם הרבה תקליטים , ברובם לא "קליטים " כפי שכתבת בכותרת :D

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
772
נקודות
113
לא אמור להיות שום מספר סטטיסטי או אחר. למה להפוך? שאלתי שאלה די פשוטה אבל כנראה קשה לענות עליה (גם אתה לא עונה), לא נכנס לארון של אף אחד. נו שויין.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
772
נקודות
113
אולי יש להם הרבה תקליטים , ברובם לא "קליטים " כפי שכתבת בכותרת :D
חחח השניה תיקנתי חחחח

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
לא אמור להיות שום מספר סטטיסטי או אחר. למה להפוך? שאלתי שאלה די פשוטה אבל כנראה קשה לענות עליה (גם אתה לא עונה), לא נכנס לארון של אף אחד. נו שויין.
קודם כל, ל"בדרך כלל" יש משמעות סטטיסטית.

אני לא יודע למה אתה קורא "להפוך", אבל מה שניסיתי לומר הוא לא שקשה לענות על השאלה, אלא שכל מספר בודד שיכולים לתת לך כתשובה אינו יכול לייצג מה שקורה "בדרך כלל" בצורה שתהיה לה משמעות.

מה שכתבתי לגבי ממוצע מדגים את הבעייתיות: אם אומרים לך "2,000" בתור תשובה במקרה הזה, זה לא נותן לך שום כיוון לכך שמדובר בכאלה עם 100 וכאלה עם 9,600. המספר הזה לא מייצג את המצב "בדרך כלל" בשום צורה. וכך יהיה לגבי כל מספר שיגידו לך.

אז לדעתי, אין מקום לצפות לתגובה משמעותית, עם או בלי להיכנס ולצאת מהארון :)

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אני שנתיים באנלוג יש כ 400 תקליטים ולא עוצר
לטעמי אין טעם להשקיע כספים גדולים במערכת אנלוגית בלי להתכוון לקנות כמות רצנית של תקליטים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אני שנתיים באנלוג יש כ 400 תקליטים ולא עוצר
לטעמי אין טעם להשקיע כספים גדולים במערכת אנלוגית בלי להתכוון לקנות כמות רצנית של תקליטים.
א. צודק
ב. כמה זה "כמות רצינית"?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
מתכוון ש״כמות רצינית״ היא ביחס לזמן האזנה.
זוהי כמות המאפשרת לשמוע אלבומים שונים לפי החשק בלי שחייבים לשמוע את אותם אלבומים שוב ושוב רק כי כמות התקליטים מוגבלת/קטנה מידי.
ז״א נניח פלוני שומע תקליט ביום, אז היכולת להעביר כמה חודשים בלי שחייבים לחזור לאלבום שכבר שמענו, זוהי כבר ״כמות סבירה״.
״כמות רצינית״ זה נניח שלוש פעמים ״כמות סבירה״ ;)

כמובן שמי שרוצה לשמוע את אותם אלבומים בלופ, אז אחלה, אבל הבעיה מתחילה שהכמות קטנה מידי כך שמחייבת שמיעה חוזרת

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
מתכוון ש״כמות רצינית״ היא ביחס לזמן האזנה.
זוהי כמות המאפשרת לשמוע אלבומים שונים לפי החשק בלי שחייבים לשמוע את אותם אלבומים שוב ושוב רק כי כמות התקליטים מוגבלת/קטנה מידי.
ז״א נניח פלוני שומע תקליט ביום, אז היכולת להעביר כמה חודשים בלי שחייבים לחזור לאלבום שכבר שמענו, זוהי כבר ״כמות סבירה״.
״כמות רצינית״ זה נניח שלוש פעמים ״כמות סבירה״ ;)

כמובן שמי שרוצה לשמוע את אותם אלבומים בלופ, אז אחלה, אבל הבעיה מתחילה שהכמות קטנה מידי כך שמחייבת שמיעה חוזרת
לא הבנתי מזה בכמה תקליטים מדובר. אולי אתה מתכוון לאיזושהי נוסחה לפי מס' שעות ההאזנה ביום?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
כן לשם חתרתי
אבל אם אני צריך לזרוק מספר, אז 800-1000

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני באנאלוג פחות משנה ואכן זו השקעה רצינית. הגעתי לכמאה תקליטים ואני מניח שאגיע ליותר. בסיבוב הקודם (כל המוזיקה שקניתי עד גיל 20 לפני שעברתי ל-cd. האוסף הזה אבד לםני הרבה שנים) היו לי יותר מ-500, אבל הגישה שלי היום היא שונה משום שהחלטתי מהרגע הראשון שאוסף התקליטים יכלול רק את המוזיקה שהכי יקרה ללבי. יש המון מוזיקה שאני מקשיב לה ושאין לי שום כוונה לרכוש בויניל. זו גם הסיבה שאני ממשיך להחזיק וגם לפתח את הסטאפ הדיגיטלי שלי.

הקשר לתקליטים הוא הרבה יותר רגשי. שבוע שעבר מצאתי בחנות יד שניה in the court of the crimson king הדפסה אנגלית מקורית island ורוד. שילמתי מחיר מציאה של 50 יורו ואחרי נקיון רציני היה לי ביד עותק במצב מצוין. יש לי כבר את ה-reissue שזכה ובצדק לביקורות מצויינות אבל ה-pink island נתן לו בעיטה בתחת ושלח אותו לפינה. את הכיף שהיה לי לשים אותו בפעם הראשונה אחרי שניקיתי אותו יהיה קשה לתאר. שום דיגיטלי לא יחליף זה ולא אכפת לי כמה הרצאות יתנו לי שדיגיטלי הרבה יותר טוב וכו וכו.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
IMG-2162.jpg

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
כן לשם חתרתי
אבל אם אני צריך לזרוק מספר, אז 800-1000
אבל לא הבנתי לאן חתרת. אם יש לבנאדם H שעות ביום להאזנה, כל תקליט לוקח R שעות (משהו כמו 2/3), ולא חוזרים על אותו תקליט במשך D ימים. מה הנוסחה עבורו?

נראה לי שלפי התיאור הנוסחה שלך מגיעה למספר קבוע שמעליו אין צורך לקנות יותר, כי יש מספיק תקליטים בשביל לא לחזור על אותו אחד כל D ימים. כנראה שהמספר הזה אפילו לא גבוה, ובוודאי לא תלוי בכסף שהושקע באנלוג.

אם רוצים "להצדיק" השקעה של A שקלים באנלוג, כנראה שמספר התקליטים צריך להיות פונקציה של A, וזה לא תלוי בזמן ההאזנה היומי ובמשך הזמן של תקליט. אם למשל אתה רוצה שההשקעה באנלוג תהיה 10 ש"ח לכל תקליט, אחרי ששילמת 100,000 ש"ח על האנלוג, אתה צריך 10,000 תקליטים בשביל זה. וכל זה לא לוקח בחשבון את מחיר התקליט. אם כל תקליט עולה בממוצע נניח 30 ש"ח, אז יוצא לך 40 ש"ח השקעה כוללת לכל תקליט. האם@genvirt יגיד שזה שווה את ההנאה? ומה אתה תגיד?

עוד יש לציין שעבור האזנה ל-10,000 תקליטים, לתקליט אחד ביום, נדרשות 27 שנים.

ובהקשר למספר שזרקת, 1,000, בהנחה שהשקעת 100,000 באנלוג, יוצא שהשקעה פר תקליט היא 100+מחירו.

ודרך אגב, אם רוצים לעשות חישוב ריאלי יותר, צריך להעמיס על ההשקעה באנלוג גם את החלק מההשקעה בציוד שמשותף לאנלוג ולדיגיטל, לפי יחס השימוש בהם. אם למשל השקעת 100,000 באנלוג ועוד 200,000 בהגברה, רמקולים וכבילה (וטיפול אקוסטי וכד'), ואתה מאזין לאנלוג 3/4 מהזמן, אז ל-100,000 צריך להוסיף עוד 150,000, ומספר התקליטים הנדרש ל"הצדקה" גדל בהתאם, כמו גם הזמן שנדרש להאזנה להם... :) -- אם מדובר באותו יחס -- הכפלה ב-2.5 -- ידרשו איזה 67 שנים... אם התחלת בגיל 20, תצטרך לרכוש מספיק תקליטים די הצורך עד גיל 97, רק כדי "להצדיק" תיאורטית את ההשקעה פר תקליט.

נראית לי צורת חשיבה בעייתית.

אני מעדיף לחשוב על ההשקעות בציוד ובמוזיקה בהקשר של השקעה בכייף שלי, בלי לכמת את זה ליחידות ולשעות. לולא ההשקעה, לא היה לי את הכייף, ואני מעדיף שייש כייף על פני זה שסכום הכסף ישב בבנק, או יוּּּצָא על דברים אחרים שהם פחות כייף עבורי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מזמן מסקרן אותי כמה תקליטים יש לבעלי מערכת אנלוג? (בעל מערכת אנלוג מין השורה ולא שרוף ואספן תקליטים)
אני רואה שמשקיעים הון למערכת אנלוג שבד״כ בנוסף לסי די (שלאחרונה פוחת לצערי שימוש אבל בטוח שיחזור) או דיגיטאל שתופס תעוצה בשנים האחרונות, אבל אני די משוכנע שכמות התקליטים לא כה גבוה כמו של סי די... אני טועה?
מה אני בא להגיד בעצם - עם השקיעו 100קיי (ש״ח) נניח ויש אוסף של 100 תקליטים (שבעניי זה המון מבחינת אחסון) מממ האם השקעה שווה את ההנעה (שבטוח יש כאן)?
(אל תתחילו להגיד שהאם השקעה של 200 קיי שווה להשמעת טידאל או סי די:) - כלום דבר לא שווה ת׳ההשקע בזמננו …)
חג שמח אגב!

אין נוסחה לדברים האלה, יש מי שמחזיק כמה עשרות תקליטים, יש כאלה שכמה מאות מספקים אותם ויש מי שאוחז באלפי תקליטים.
נקודה נוספת, כמות לא מעידה על איכות, עלות האוסף ולא על גיוון, ויותר מכול אינו קורלציה להנאה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא יודע מה זה מערכת אנלוג מין השורה, אצלי ההשקעה הייתה בכמה אלפים של פטיפון טוב וזהו, המערכת הקודמת שלי כללה כניסת PHONE ודאגתי שגם למערכת שקניתי בשלב יותר מאוחר תיהיה כניסת PHONE , רציתי להנות מחדש ממאות תקליטים (שחלקם נדירים) ששכבו 30 שנה בבוידם , וכן, גם עכשיו לפעמים בא לי לקנות תקליט ...
דבר אחד אני יכול להגיד בודאות, אין מחיר להתרגשות שאחזה בי להאזנה מחדש לאותם אוספים נדירים שישנו בבוידם עשרות שנים :)
אוסיף ואומר שאני מאזין יותר לסטרימינג (דיזר) מתקליטים...

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הקשר לתקליטים הוא הרבה יותר רגשי. שבוע שעבר מצאתי בחנות יד שניה in the court of the crimson king הדפסה אנגלית מקורית island ורוד. שילמתי מחיר מציאה של 50 יורו ואחרי נקיון רציני היה לי ביד עותק במצב מצוין. יש לי כבר את ה-reissue שזכה ובצדק לביקורות מצויינות אבל ה-pink island נתן לו בעיטה בתחת ושלח אותו לפינה. את הכיף שהיה לי לשים אותו בפעם הראשונה אחרי שניקיתי אותו יהיה קשה לתאר. שום דיגיטלי לא יחליף זה ולא אכפת לי כמה הרצאות יתנו לי שדיגיטלי הרבה יותר טוב וכו וכו.
סתם הסתכלתי מה שאצלי, in the court of the crimson king ,
כתוב SD 8245 של Atlantic משנת 1969 , שווה משהו ? :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור